Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 20612080 z celkového počtu 2870 vyhovujících záznamů.

náhled souboruTady jsme doma...
Krásný výhled... Jako každou neděli. Svatovítská × Kafkova

oznámeno: 08.12.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
12.12.2013 » 15:30 • Stanoviště ve Svatovítské ulici je monitorováno pracovníky oddělení inspekce a dále okrskovým strážníkem. Dle jejich názoru je stanoviště v pořádku, k přeplňování dochází pouze v neděli. To je ale setrvalý stav na více stanovištích a způsoben hlavně tím, že lidé více třídí a vyhazují odpad o víkendu. Nicméně situaci budeme dále sledovat a v případě větších problémů můžeme zažádat o navýšení četnosti svozu.
náhled souboruZanesený kanál
posílám obrázek kanálu a prosila bych o vyčištění. Takové máme v ulici Zengrova 8 a 10 dva.
Děkuji a přeji hezký den.

oznámeno: 05.12.2013
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
09.12.2013 » 17:48 • Požadavek na vyčištění kanalizační vpusti byl předán na Technickou správu komunikací hl.m. Prahy.
náhled souborudevastace trávníků
obracíme se na vás s problémem, který nás trápí.
Jedná se o nepochopitelné chování některých občanů, kteří si absolutně neváží prostředí ve kterém žijí a rovněž si neváží práce a vynaložených prostředků na úpravu zeleně. Posíláme jedno ilustrační foto, konkrétně z Vítězného náměstí, chtěli bychom dodat a nepochybujeme, že o tom jistě víte, že na Vítězném náměstí jsou takto devastovány téměř všechny travnaté plochy kromě jeho středu.
Je nám jasné, že náklady na úpravu zeleně nejsou zanedbatelnou položkou v rozpočtu magistrátu Prahy 6. 
Podle našeho názoru by bylo tudíž potřeba umístit buď výstražné tabule s varováním o zaplacení pokuty v případě svévolného ničení trávníku a pokuty skutečně vybírat anebo travnaté plochy zabezpečit takovým plotem, který nelze snadno překročit nebo obejít.
Stejná situace se nachází poblíž stanice metra Hradčanská. V tomto případě bychom ale vytkli tomu, kdo tyto travnaté plochy navrhoval, že bohužel nebral v úvahu, že většina lidí spěchá a nechce obcházet tyto travnaté plochy, vždy volí nejkratší cestu.

My si vážíme a radujeme se z každého vylepšení životního prostředí v Praze 6 a děkujeme vám, že se evidentně snažíte toto prostředí kultivovat.

oznámeno: 05.12.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
13.12.2013 » 11:59 • Souhlasíme s Vámi, že náprava důsledků chování řady bezohledných občanů stojí Městkou část Praha 6 nemalé finanční prostředky. Je to neustálý zápas mezi sobectvím a snahou mít hezké a příjemné místo pro život. Co se týče vyšlapaných cest na Vítězném náměstí, byly již v minulosti v oblasti kolem ulice Dejvická instalovány řetězy, jejichž překročení je poměrně obtížné. Za čas došlo k odcizení té části, která zamezovala vstup na již vyšlapanou stezku. Tento stav proběhl opakovaně, takže v poslední době již nebyly odcizené díly nahrazovány novými, neboť situace byla vyhodnocena jako zbytečné plýtvání finančními prostředky. Existují tedy pouze dvě řešení. Buďto obehnat plochy veřejné zeleně masivním plotem napevno instalovaným a tak vysokým, aby se nedal překročit nebo vyšlapané cesty legalizovat. Ani jedno z řešení nepovažujeme za dobré. Napevno instalované oplocení by působilo nepřirozeně (s ohledem na výšku min. 80 cm – aby plnilo svůj účel). Legalizováním vyšlapaných cest by – s ohledem na jejich množství – zase vznikl jakýsi nevzhledný labyrint. Pokusíme se tedy realizovat Váš návrh s umístěním varovných informačních cedulí a organizací represní akce ve spolupráci s Městskou policií (po nějakou dobu důsledně hlídat Vítězné náměstí a nemilosrdně pokutovat ty občany, kteří varovné cedule nebudou respektovat). Předpokládáme realizovat tento pokus o nápravu v jarních měsících roku 2014. Co se týče travnaté plochy u metra Hradčanská, počítá se s její úpravou vpravo – legalizování vyšlapané cesty včetně vytvoření místa pro posezení. Prostor vlevo zůstane pouze zatravněn – zde došlo k vyšlapání cesty v době, kdy tu byla umístěna dočasná zastávka autobusu MHD. V současné době je již zastávka zrušena, takže k legalizaci cesty není důvod.
náhled souboruPočet parkovacích stání
opravdu je nutné, aby kontejnery na rohu ulic Svatovítské a Kafkovy 
zabíraly dvě parkovací místa?
• Svatovítská a Kafkova ulice
oznámeno: 03.12.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
09.12.2013 » 17:51 • Kontejnery v ulici Svatovítská byly před rekonstrukcí komunikace umístěny na autobusové zastávce. Během rekonstrukce byly kontejnery přesunuty na dočasné stanoviště v ulici Kafkova. Jednalo se však pouze o dočasné umístění. Bohužel po provedení rekonstrukce nebylo možné je na původní stanoviště (tedy opět na autobusovou zastávku) vrátit. Brání tomu jak nově umístěné zábradlí, tak dopravní značky. Proto bylo přistoupeno k umístění kontejnerů místo parkovacích stání.
náhled souborupostříkaný chodník
v ulici Pod Kladenskou silnicí byla asi před týdnem obílena zeď. Bohužel takovým způsobem, že došlo k postříkání relativně nové a jinak úhledné dlažby (realizované v rámci Chodníkového programu P6).
 
Situaci je potřeba dořešit, nejspíš se správcem nemovitosti Kladenská 29.


oznámeno: 22.11.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
09.12.2013 » 18:03 • Společenství vlastníků bylo vyzváno, aby firma, která jim nátěr podezdívky prováděla, znečištění chodníku bezodkladně očistila. Prozatím bylo provedeno dvoje mechanické odstranění bez použití vody, neboť s ohledem na nízké teploty nelze čištění za použití vody provádět. Děkujeme za upozornění.
náhled souboruzastávky autobusu
Dobrý den, park Ladronka je skvěle udržovaný, příjemný. Nedalo by se však udělat i něco se zastávkami autobusu, které pamatují socializmus ? Po celé ulici Tomanova jsou opravdu dost nehezké čekárny. 

oznámeno: 22.11.2013
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
09.12.2013 » 18:14 • Děkujeme za upozornění. V Tomanově ulici jsou čtyři autobusové zastávky vybaveny typovými přístřešky, kde Dopravní podnik průběžně zajišťuje jejich správu a údržbu. Konkrétně se jedná o metení ploch těchto přístřešků v rozmení 1x týdně a dále pravidelnou údržbu technického stavu v rozmezí dvou týdnů. Z přiloženého snímku je zřejmé, že se jedná o ojedinělou situaci, kdy někdo v prostoru přístřešku poházel potrhané plakáty. Na tento stav byla upozorněna příslušná dodavatelská firma. Výměna přístřešků v této lokalitě je s příhlédnutím k finanční situaci Dopravního podniku nereálná.
náhled souboruvstup do Hvězdy
Bylo by možné ostříhat větve z ulice Libocká - vstup do Hvězdy??
Děkuji mnohokrát


oznámeno: 13.11.2013
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNeporadek na rohu ulic Pod bastami a Milady Horakove
po kazdem vikendu je na rohu ulic Pod bastami a Milady Horakove tahle obrovska hromada (viz priloha). Vzhledem k tomu,ze kos,ktery je asi 2 metry od ni,je uz prazdny,predpokladam,ze firma,ktera se na Praze 6 stara o uklid uz kolem projela.Nebylo by mozne nejak zaridit,aby si priste toho neporadku vsimla? Kazdy den tudy projde 100vky cizincu na Hrad,tak asi chapete,ze to neni uplne dobra vizitka.Diky moc

oznámeno: 29.10.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
01.11.2013 » 11:35 • Za čistotu popelnicového stanoviště zodpovídá vlastník kontejneru tj. nemovitost, která kontejner používá. Následně pracovníci ODŽP prověří, zda je vůbec stanoviště řádně povoleno. Dle vyhlášky Magistrátu hl.m. Prahy č. 5/2007 je povinností vlastníka nemovitosti umístit popelnice na vlastním nebo řádně pronajatém pozemku.
náhled souboruZvýšení počtu parkovacích stání
 děkuji za snahu zvýšit počet parkovacích stání v okolí ulic Eliášova a Verdunská i za cenu tolerování totálního porušování dopravních předpisů a bezpečnosti chodců. Jen je škoda, že jste "amnestii" nevyhlásili veřejně, dozvědělo se o ní jen pár řidičů, kteří takto parkují trvale. Plánujete podobné úlevy rozšířit i na další oblasti našeho práva?

oznámeno: 23.10.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
19.11.2013 » 15:27 • Vážený pane Snížku, městská část není právně zmocněna k dohledu nad kázní řidičů, toto přísluší pouze Policii ČR a městské policii. Domníváme se, že než psaní rádoby vtipných e-mailů, by věci prospělo informování příslušných složek na jejich bezplatných tlf. linkách 158 a 156, které by vedlo k rychlému vyřešení přestupku s řidičem či majitelem vozu.
náhled souboruspadlý rozcestník
na ulici Drnovská je už dost dlouho před křižovatkou s Karlovarskou po pravé straně za chodníkem a za svodidlem spadlý rozcestník.

oznámeno: 21.10.2013
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
25.11.2013 » 10:28 • Spadlý rozcestník byl předán k opravě správci komunikací, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruZastávka autobusu 131 na Hradčanské
Upozorňuji na začínající skládku u dočasné zastávky busu 131 na Hradčanské. Mimochodem, celá lokalita kolem Hradčanské, která je již dlouho enormně zatížená nepříznivými vlivy spojenými se stavbami dopravní infrastruktury na Praze 6, by si zasloužila větší pozornost - viz např. zcela zničený trávník před dočasnou zastávkou busu 131,  přes který si lidé zkracují cestu k metru a tramvajím, neustálé hromadění odpadků tamtéž nebo tristní stav chodníků v ulici Muchova. Děkuji za pomoc při řešení.

oznámeno: 17.10.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
23.10.2013 » 16:26 • Nepořádek v okolí stromu jsme zadali k úklidu 16.10. Poškozený trávník byl opakovaně oset, ale bohužel spěchající občané si zeleně neváží. Ulice Muchova je součástí stavby Blanka a do roku 2015 zde budou probíhat rekonstrukce sítí. Po té bude provedena rekonstrukce povrchu v celé ulici.
náhled souboruOdpad na Veleslavine
Vyhazene kusy skrine a postele ve svahu v ulici Nad Stanici - u lesa u odpadkoveho kose

oznámeno: 15.10.2013
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
23.10.2013 » 16:22 • Cca před 14 dny byla zjištěná skládka různorodého odpadu předána vlastníkovi pozemku, tj. Magistrátu hlavního města Prahy.
náhled souboruSpatne parkovani Norbertov
Vyfoceno kolem 15:20 v ulici Norbertov pred skolkou. Tato situace se tu opakuje bohuzel kazdy den. Dalsi auta parkuji na prechodu na krizovatce ul. Sibeliova a Norbertov.

oznámeno: 10.10.2013
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
24.10.2013 » 14:16 • Podnět předán na Městské policii P6 k zajištění vyšší četnosti kontroly místa.
náhled souboruÚzký chodník na ulici Libocká
měli bychom prosbu. Nedalo by se na ulici Libocká před kostel na úzký chodník instalovat zábradlí? Chodíme tudy s dětmi do Hvězdy, je zde veliký provoz a pro nás dost nebezpečné místo. Zábradlí by přispělo k bezpečnosti dětí.

oznámeno: 02.10.2013
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
23.10.2013 » 15:41 • Vážená paní ředitelko, šířkové parametry chodníku bohužel nedávají prostor pro instalaci, Vámi poptávaného, zábradlí. Jinými slovy, již tak úzký chodník nelze zúžit o dalšího půl metru kvůli zábradlí. Z iniciativy městské části bude do konce letošního roku osazeno, ve zmiňovaném úseku, úsekové měření rychlosti. Od jeho instalace očekáváme jistou míru zklidnění dopravy, s kladným dopadem na bezpečnost silničního provozu, včetně bezpečnosti pěších.
náhled souborunesvítící pouliční osvětlení (Břevnov)
chtěla bych upozornit na několik nesvítících pouličních lamp na Břevnově (okolí ul. Radimova).

 
1) V ulici Meziškolská nesvítí hned 6 lamp. Ulice je opravdu temná a lidé se tu bojí chodit. Navíc se sem stahují bezdomovci. Posílám fotky 4 lamp.
 
2) Nesvítící lampa v zeleném prostranství mezi dvěma paneláky Radimova 27 a 29, posílám fotku a odkaz na označení na mapě.
 
3) Nesvítící lampa na cestičce spojující ul. Ve Střešovičkách (od křižovatky s ul. Kusá) a ul. Talichova. Posílám odkaz na označení v mapě.
 
Prosím o brzké řešení problémů, s příchodem zimního období je tu opravdu temno. Mockrát děkuji.


oznámeno: 29.09.2013
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
24.10.2013 » 09:37 • Dne 23/10/2013 předáno dispečinku společnosti ELTODO, který zajistí prověření všech problémů s osvětlením uvedených v podnětu.
náhled souboruEvropská-parkování na trávníku
Ničení trávy parkováním aut na Evropské před křižovatkou s Drnovskou. Velmi časté odhazování odpadu. Sobota 28.9.2013, cca 13:00 hodin.

oznámeno: 29.09.2013
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
24.10.2013 » 09:49 • Fotodokumentace byla postoupena k řešení řediteli Městské Policie Praha 6.
náhled souboruneukázněný řidič
Dobrý den, řidič tohoto vozu 2AU 2503, dnes ráno 25.9. okolo 8:30 velmi rychlou jízdou přijel pěší zónou přímo před stavební fakultu ČVUT. Stihl po cestě ohrozit několik lidí a téměř přejel psa. Po vystoupení svůj výkon glosoval poznámkou, že mohl jet ještě rychleji. Na můj dotaz proč tu jezdí a když, tak proč rychle, byl ještě chvíli neomalený a poté v klidu odešel do budovy. Prosím zda by se dala sjednat náprava. V okolí nových budov ČVUT  a nové knihovny naprosto běžně parkují vozy na pěší zóně. V zahraničí, obzvláště v okolí VŠ kampusů, by tyto přestupky byly řešeny. Bohužel, u nás jsme svědky nečinného přihlížení i strážníků MP.

oznámeno: 26.09.2013
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
řeší: předáno Policii ČR a Městské policii hl.m. Prahy
  postup řešení:
23.10.2013 » 15:42 • Podnět byl předán Policii ČR a městské policii spolu s výzvou k výchovnému působení na řidiče v dané oblasti a k utužení jejich kázně.
náhled souboruKřoví
Dobrý den, rád bych upozornil na dvě křoví zasahující do chodníku. Jedno je pod železničním přejezdem Praha Ruzyně na ul. Drnovská a druhé na ul. Stochovská před šedými bytovkami za křižovatkou s ul. Drnovská. Děkuji

oznámeno: 22.09.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
23.10.2013 » 17:59 • Úpravu přerostlých dřevin zajistí pracovníci organizační složky PRO 6 v co nejkratším možné termínu. Děkujeme za upozornění.
náhled souboruSilnice u zastávky Hradčanská
U tram. zastávky Hradčanská je silnice v dost žalostném stavu a při dnešním dešti většina chodců obdrží nedobrovolnou sprchu.
Lze napravit?

oznámeno: 19.08.2013
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.09.2013 » 11:25 • Předáno na technickou správu komunikací hl.m. Prahy.
náhled souborubarva na dlažbě
dne 5.9.2013  došlo před domem v ul. Pod novým lesem 52/137 k ušpinění zámkové dlažby v důsledku natítání pouličního osvětlení. Prosím o vyčištění. Dlažba byla položena současně s rekonstrukcí domu na náklady majitelů domu.

oznámeno: 06.08.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
07.08.2013 » 15:35 • O odstranění poškození dlažby barvou po natírání patic sloupů veřejného osvětlení, jsme požádali specializovanou firmu, která zajišťuje odstraňování graffiti tvorby. V případě, že by se firmě nepodařilo znečištění barvou odstranit, bude věc předána správci veřejného osvětlení k dalšímu řešení.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=2060&crc=10c4429c04903243bd0aaf8ec32e4629 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz