Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 201220 z celkového počtu 2876 vyhovujících záznamů.

náhled souboruStavebni upravy v pamatkove zone
Dobry den,
na adrese Bubenecska 19 doslo v ramci stavebnich uprav k extremnimu zasahu do konstrukce strechy na stranu do ulice. 

Jedna se o poruseni zasad pudnich vestaveb v pamatkove zone. 

Viz foto.
Pozdrav
V. S.

oznámeno: 21.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
02.10.2019 » 10:34 • Zásah do střešní konstrukce domu ve fotografii zdokumentovanou nástavbou je legální stavební činností povolenou podle zákona. Zmiňované zásady půdních vestaveb nejsou závazným právním předpisem a v tomto konkrétním případě se k tomuto řešení kladně vyjádřil Odbor památkové péče Magistrátu.
náhled souboruUzavření cesty na Jenerálce?
Dobrý den,
na Jenerálce v ulici Pod Habrovkou v úseku, který jsem označila na přiložené mapce, se už před nějakým časem objevily nápisy, že se jedná o soukromý pozemek, probíhá stavba a vstup je jen na vlastní nebezpečí. Když jsem tudy běžela včera, zjistila jsem, že v místě odstupu turistické červené značky od cyklotrasy A17, která ulicí vede, je nově nainstalována přes cestu závora.
Pokud vím, soukromá osoba si nemůže ani na vlastním pozemku jen tak zahradit veřejnou cestu, která tam dlouhodobě je a je používána. Jak to je a bude s touto částí cesty?
V příloze je mapa, v místě označeném jako start je závora, vyznačená trasa na mapě odpovídá úseku označeným cedulí, že vstup je jen na vlastní nebezpečí.
Děkuji
H. V.

oznámeno: 19.09.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
25.09.2019 » 08:14 • Vážená paní V., děkujeme za zaslaný podnět ve věci umístění překážky – závory v ulici Pod Habrovkou, blízko nemovitosti č.p. 2342/2. Náš odbor provedl dne 19.09.2019 kontrolní šetření a zjistil, že se Vámi sdělené informace zakládají na pravdě a že skutečně došlo k umístění závory v dané lokalitě a rovněž k umístění pevné překážky betonového kvádru na komunikaci. V současně době jsme oslovili odbor výstavby, zda měl vlastník příslušná povolení k umístění takové překážky. Kontrolou na místě bylo zjištěno, že daná závora je součástí resp. zakončení oplocení, které přímo sousedí s veřejnou komunikací a jako takové vyžaduje povolení zdejšího odboru výstavby. Dále bylo kontrolou zjištěno umístění pevné překážky – betonového kvádru se zapuštěnou tyčí nesoucí tabulku, že se jedná o soukromý pozemek. V této věci náš odbor zahajuje řízení na odstranění této pevné překážky z komunikace.
náhled souboruUmisťování odpadkových košů hned vedle laviček
Dobrý den, 

ráda bych upozornila na situaci ohledně umisťování odpadkových košů na Praze 6. Umisťovány jsou hned vedle laviček, viz. např. foto z ulice Pod Marjánkou. 

Toto umisťování spatřuji jako velmi nevhodné a nehygienické. Pejkaři do košů odhazují sáčky s exkrementy, na zbytky odhozených jídel a obalů se slétají mouchy, případně vosy, člověk vidí přímo do koše. Vedle toho mají sedět na lavičce lidé? 

Stejný problém jsem před několika lety řešila i ohrazeném dětském hřišti. 

Bylo by možné vypracovat nějakou metodiku umisťování košů a vymezit minimální vzdáelnost na umistění koše, jenž by byla z pohledu výše uvedeného únosná? 

Předem děkuji, s přáním hezkého dne MB

oznámeno: 17.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
23.09.2019 » 08:06 • Dobrý den, umísťování odpadkových košů bylo nejprve plošně optimalizováno (počet odpadkových košů a místa, kam byly odpadkové koše instalovány) v letech 2009 – 2011. Nyní se jejich počet udržuje cca na 1000 ks. Konkrétní umístění bylo posléze na některých místech upravováno podle požadavků občanů. Žádná jednotná metodika neexistuje a ani nebude tvořena. Každý občan má svoji představu, co je nejlepší – zatímco Vám se zdá umístění odpadkového koše vedle lavičky nepřípustné, jiní občané nás o instalaci odpadkových košů k lavičkám žádají, aby ten, kdo na nich sedí, mohl odhodit odpad a nemusel nikam popocházet (zvýšení se tím šance na to, že bude v parku čisto). Nelze tedy vyhovět požadavkům všech, protože jsou často naprosto protichůdné. V parku je většinou větší počet laviček než odpadkových košů – lze tedy najít takovou, vedle níž odpadkový koš instalovaný není.
náhled souboruNeporadek - Hanspaulka
Dobry den,

po vyprazdneni popelnice s plasty zustal na miste (zastavka Hanspaulka) velky neporadek:
 
s pozdravem

J. S.

oznámeno: 17.09.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.09.2019 » 09:56 • Dobrý den, kromě svozu se na každém stanovišti provádí i doúklid volně loženého odpadu. Vzhledem k tomu, že ho vykonává jiná posádka s jiným vozidlem, může se po svozu na stanovišti nacházet po určitou dobu nepořádek, který je ještě týž den v rámci doúklidu odstraněn. Jiný režim bohužel nelze nastavit.
náhled souboruneporadek/skladka U Hadovky
Prosim o odstraneni neporadku/skladky v zelenem pruhu - kerich v dolni casti ulice U Hadovky (v kerovem porostu nad kontejnery na trideny odpad na krizovatce ulic U Hadovky X Evropska). Krome toho, ze na jednom miste kdosi vyhodil veci, tak uprostred keru se zda, jakoby si tam bezdomovci udelali lezeni.
Predem dekuji za brzke vyreseni.
VR

oznámeno: 16.09.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
07.10.2019 » 14:48 • Údržba a úklid plochy bude, dle sdělení správce pozemku, provedena do konce tohoto týdne, tzn. do 13. 10. 2019.
náhled souboruZapomenutá kadibudka.
Zdravím,kousek od vstupu do Šáreckého údolí od kempu Džbán,je u potoka osamělá kadibudka. Předpokládám,že to tam spadlo z auta,opravdu jsem dolů k tomu nešla,abych zjistila,zda je prázdná a komu náleží.

oznámeno: 15.09.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruRozvoz odpadu do okolních popelnic
V ulicích José Martího a Za Vokovickou vozovnou se nacházejí samoobsluhy , které mají 120-ti litrové popelnice na papír. Proč ,ale majitelé samoobsluh využívají 1100 litrové popelnice na papír ve svém okolí kam papírové obaly , dřevěné krabice ve velkém odváží ?  Popelnice na papír s obsahem 1100 litrů jsou ráno pražskými službami vyprazdňovávány ,ale o cca 2 hodiny později už jsou znovu plné právě díky rozvozu odpadu po okolí. 

oznámeno: 15.09.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruČERNÝ VÝLEP
Věc : ČERNÝ VÝLEP

Veřejný telefonní automat společnosti O2 číslo ..., ulice Bělohorská 212/130, Praha 6-Břevnov

Organizátor : Komunitní centrum "Nesedím, sousedím" ...
ulice Sartoriova, Praha 6-Břevnov. ...


Děkuji

S pozdravem

M.T., Praha 6

oznámeno: 15.09.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruToxikománie Veleslavín
Červeně jsou vyznačena místa , kde se schází osoby užívající psychotropní a omamné látky přičemž po sobě zanechávají nepořádek ve formě : injekčních jehel , nedopalků lahví ,oblečení matrací a věci , které potřebují k přežití. 

1) Roh u hotelu krystal je dlouhodobě obýván , blížící se zima přežívajícího přesune do tramvaje. 

2) Parovod pod mostem ,kde se vlévá litovický potok do nádrže džbán je již pro nadcházející zimu obsazen. 

3) Ve vypálených odpadem zavalených a jehlami osypaných garážích se již ohněm ohřívají. 

4) Pod zdí ve výklenku u posilovny se objevili nové tváře Prahy 6 mladý pár tmavší pleti se zde zabydlel bohužel procházející je omámen zápachem z výkalů a moči. 

5) Parčík , lavičky a ohniště nedaleko office centra slouží mládeži jako prostor k obchodování , pokuřování bylin a popíjení. 

6) Čeští rybáři u nádrže džbán byli nahrazeni Ruskými ,kteří ryby nepouští ,ale rovnou u rybníka grilují bez ohledu na délku nebo povolenku. 

Po zimě se znovu vrátí na neštěstí přijdou jiní !!

oznámeno: 15.09.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPROVOZ MOBILNÍCH SBĚRNÝCH DVORŮ
Prosím o PRAVIDELNÉ důkladné nikoliv jednorázové víkendové kontroly míst ,kde jsou umístěny mobilní sběrné dvory. 

O víkendu se v okolí kontejnerů schází osoby s trvalým pobytem mimo prahu  (Slaný , Kladno , Ústí nad Labem , Roudnice nad Labem) Tyto osoby ráno zaparkují svá vozidla (divím se že jsou technicky způsobilá provozu.) nedaleko kontejnerů a jsou schopni vytáhnout nůž na osoby ,které jim údajně přišli do jejich revíru. 

Problémem nejsou jen mimopražská vozidla k mobilním sběrným dvorům se sjíždějí i soukromé automobily s vozíky přičemž jejich řidiči mají kontakty na majitele svozové firmy jemuž se mstí právě odvozem druhotných surovin kterému takto odvozí + 15tis. Kč za měsíc pouze v železe.Již se jedná o druhou společnost zajištující "recyklaci" / odvoz z mobilních sběrných dvorů. 

Hlavním problém je , že se o ozbrojeném vyhrožování a krádežích mlčí a to z důvodu , že sami fyzické osoby / osoby samostatně výdělečně činné do těchto mobilních sběrných dvorů vozí chemikálie z autodílen , barvy , stavební odpad , živnostenský odpad , zářivky , pneu, televizory atd.. bid je to zakázáno.

oznámeno: 15.09.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruAltán cca 500 m od koupaliště "U Veselíka"
Praha, Divoká Šárka, 14.9.2019, krásně...

A ty symboly? Jak dlouho tam asi jsou?  Kdyby náhodou někdo netušil, co znamená číslo 1488, tak trochu info např. zde:

Na základě laskavé rady pana zastupitele P. W. zasílám na tuto adresu k řešení.

S pozdravem

V. J.

oznámeno: 15.09.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
16.09.2019 » 09:23 • Předáno MHMP k urychlenému odstranění.
náhled souboruvozidla nerespektující 50
Dobrý den, libocká ulice směrem na Petřiny všichni respektují 30km/hod, ale pak níže v Ruzyňské jezdí řada aut kolem 80-100 km/h (odhad dle srovnání s těmi, co respektují pravidla provozu). Nechcete osadit radarem, aby se dodržovala 50ka? Chodí tu řada dětí do Hvězdy či do rybníku Terezka a někdy je to fakt o život. 

Díky za info, jak situaci řešit. 

J. S.

oznámeno: 14.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.09.2019 » 14:09 • Dobrý den, Radnice má k dispozici jen pár radarů (navíc informativních - ukazujících řidičům rychlost) a ty umisťuje přednostně na místa s rychlostí omezenou na 30 km/h. Požádáme však Policii ČR, zda by v inkriminovaném místě prováděla opakovaná měření.
náhled souborupark hvězda bažina místo cesty
Dobrý den, kousek od piknikového místa a vstupu do hvězdy z ulice Ruzyňská/Stochovská (viz mapa) je cca 8m dlouhá bažina místo cesty. Lidé to obchází po trávě, čímž jen zvětšují velikost bažiny. Chtělo by to dát lepší podloží a zastavit rozšíření bahna jak do délky tak šířky. Je to jenom horší s každým dalším deštěm. Fotka zkresluje (vzdálenosti), ale je to tak 3x8m2 plocha. 

zdraví 

J. S.

oznámeno: 14.09.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
20.09.2019 » 09:58 • Žádost o úpravu pozemku byla postoupena Magistrátu hl.m. Prahy.
24.09.2019 » 11:10 • Dobrý den, údržbu zajistí Magistrát hl.. města Prahy, který je správcem lokality.
náhled souboruRozšíření zberneho mista
Šlikova 62/2400 v  blízkosti. Je možné přidat kontejner na plasty a na olej. Děkujeme.

oznámeno: 14.09.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.09.2019 » 09:57 • Dobrý den, vzhledem ke stížnostem na obtěžování hlukem v této lokalitě nebudeme další komoditou stanoviště č. 126 v ul. Šlikova osazovat. Projednáme s MHMP možnost navýšení četnosti svozu plastu na 7x týdně či přidání další nádoby.
náhled souboruroh zelene a terronske..
..pretekajici popelnice na trideny odpad, vcetne popelnice na kov! 

diky, 

s pozdravem, 

j. m.

oznámeno: 13.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.09.2019 » 15:14 • Dobrý den, papír i plast se na stanovišti č. 013 Terronská 985/51 vyváží v nejvyšší možné četnosti 7x týdně. Nádoba na kovové obaly 1x za 4 týdny. Zažádáme MHMP o navýšení svozu kovů na nejvyšší možnou četnost, a sice na 1x za 3 týdny.
náhled souboruantigraffity program
Dobrý den, zasílam podnět do antigraffity programu na stavbě (zřejmě veřejné) u zastávky tram Chotkovy sady mezi Baštami sv. Ludmily a Mickiewiczovou. 

Děkuji. 

L. L.

oznámeno: 13.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
13.09.2019 » 12:42 • Toto zařízení je v majetku PRE a.s., městská část proto odstranění graffiti nezajišťuje.
náhled souboruOprava u přechodu Terronská 20, před MŠ.
Dobrý den,

prosíme o opravu tohoto místečka. Opět vyražený obrubník při projíždění
popelářů. Obrubník byl již načatý, ale popelaři rychlou jízdou obrubník
totálně odhodili do silnice a jejich auto pokračovalo dál v jízdě.

Takto se nám podařilo narychlo dát kousek zpět viz foto a pak i docela
srovnat, aby nedošlo k nějaké havárce. Jinak ležel napříč silnicí.

Bohužel to není poprvé co obrubník někdo poškodil.

Děkujeme za opravu.

LK

oznámeno: 12.09.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruSáčky na psí exkrementy, odpadkový koš - Diskařská ulice
Dobrý den, 

v ulici Diskařská, u přilehlého parčíku je na trávě umístěn stojan se sáčky a koš. Ráda bych upozornila, že toto místo je pro pejskaře zcela nevhodné, protože je hned vedle velmi rušné komunikace, kde není chodník, nemá tedy žádný přístup, pouze přes trávník. 

Většina pejskařů chodí částí parku, který je označen jako ulice Chodecká, nebo pěšinkou uprostřed parčíku.  

Buďte tak laskavi a přemístěte stojan tak, aby byl při procházce dostupný z cestičky či asfaltové cesty . Možná v období letních měsíců si tam pejkař po trávě může dojít, avšak v deštivém období, nebo ve sněhu se nikomu nebude chtít máčet boty a v konečném důsledku pak po pejscích nebude uklizeno. 

Děkuji a přeji hezký den MB

oznámeno: 11.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
23.09.2019 » 08:10 • Dobrý den, Vaší žádosti o přesunutí odpadkového koše a stojanu na sáčky na psí exkrementy z ulice Diskařská k vstupu do ulice Chodecká bude vyhověno.
náhled souboruPark Plivátko
Dobrý den, 

ráda bych požádala, zda je možné v parku Plivátko provést ořez stromů tak, aby bylo možné využívat lavičky podél cest? Jedná se horní, rohovou část parku. Současně prosím o odstranění nahnutých větví na nedaleké asfaltové rovince, neboť tam již není možné normálně projít. 

Předem děkuji, MB

oznámeno: 11.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
13.09.2019 » 11:36 • Pracovníci organizační složky PRO 6 zajistí v co nejkratší možné době nápravu.
náhled souboruSegway - park Královka
Dobrý den, 

na ulici Bělohorská provozují 2-3 společnosti pronájem vozítek Segway. Součástí nabídky jsou organizované, skupinové/viz. foto 16 osob za sebou/, vyjížďky po okolí. Situace s nimi je už neúnosná. Jezdí po chodnících, ohrožují chodce, v parku Královka obtěžují lidi, jenž zde hledají odpočinek, rodiče s dětmi, jenž sem chodí do dětské části parku, pejskaře, jejichž psi se zde mohou volně venčit a které pohyb vozítek zneklidňuje a mohou se pak zachovat vůči jezdcům i útočně. Je možné prosím zakázat vjezd těchto vozítek do parku Královka. 

Předem děkuji za kladné vyřízení.MB

oznámeno: 11.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
18.09.2019 » 15:48 • Dobrý den, navzdory nevoli Radnic, ale též většiny chodců se v roce 2016 do novely zákona o silničním provozu dostalo ustanovení, jež dovoluje jízdu těchto přepravníků po chodnících, pěších zónách, stezkách pro pěší, stezkách pro cyklisty a v jízdním pruzích pro cyklisty. Tuto novelu považujeme za velmi nešťastnou a vsuvku o omezení rychlosti na rychlost chůze, resp. jízdy na kole za alibistickou ze strany zákonodárce (v praxi stěží vymahatelnou). Problém těchto vozítek, resp. jejich provozovatelů je, že jsou značně flexibilní, takže když se v centru města vymezila zóna se zákazem pohybu těchto zařízení, přesunuly se za hranici zóny, když jsme zakázali pohyb v oboře Hvězda a v parku Ladronka, našli si průvodci turistů jiné trasy. Není reálné osazovat stovky značek všude, kde provoz těchto strojů omezuje, či ohrožuje ostatní. Jedinou cestou je rozšíření zóny se zákazem vjezdu, které je v přípravě. Jelikož jde o rozsáhlý projekt, prosíme o trpělivost.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=200&crc=0a5233ee4c6f51a122812a71abdcd52e ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz