Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 18611880 z celkového počtu 2675 vyhovujících záznamů.

náhled souboruOdklizení větví
Dobrý den, prosíme Vás o odklizení větví z prořezu zeleně, které se nachází za prostorem pro kontejnery na směsný odpad u domu Na Dlouhém lánu 328 (za kontejnery s tříděným odpadem). 

Děkuji.  Za SVJ Na Dlouhém lánu č.p.328, 329, Praha 6

oznámeno: 23.12.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
31.12.2013 » 11:23 • Děkujeme Vám za upozornění, větve budou odklizeny v nejbližší možné době.
náhled souboruPOLIKLINIKA POD MARJÁNKOU
"POLIKLINIKA" POD MARJÁNKOU
 
 
Svah a schodiště západní části budovy Polikliniky Pod Marjánkou.Na otřesný stav prostoru již bylo bezvýsledně poukazováno.Řešením by bylo kompletní vykácení porostu, který zde svévolně vysázel bývalý správce polikliniky z důvodu zamezení zimního sáňkování na svahu.Podobně jako vykácení stejného porostu u západní části domu dnešní České spořitelny a informační kanceláře MČ P6 s úřadovnou MP P6 na Bělohorské ulici.Prostor je i tranzitním místem dealerů všeho druhu a podle vyjádření občanů z Bělohorské ulice se lidé obávají procházet kolem zmíněné lokality na sousedící auto busovou zastávku Břevnovská.Občana rozhodně nezajímá ani vlastník ani správce prostoru, ani subjekt odpovědný za otřesný stav této lokality, ale náprava zuboženého stavu okolí kdysi reprezentačního zdravotnického zařízení v Břevnově.


oznámeno: 15.12.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
16.12.2013 » 12:01 • Poliklinika a přilehlé okolí spadá do údržby nájemci celé objektu. Váš podnět nájemci předáme.
náhled souboruBRLOH ANASTÁZOVA
ODPOČÍVADLO ANEB BRLOH
 
Pouhých několik metrů od nové Mateřské školy a tzv. Modulové novostavby v ulici Anastázova.Doupě je součástí objektu Prevcentrum a "vstupní branou" vedle vchodu do jeho areálu.Na ochozu přilehlé trafostanice tradičně řadu let dochází ke konzumaci omamných látek všeho druhu.Skleněné střepy na kovové lávce přes ulici Patočkova jsou průvodním jevem tohoto prostoru u autobusové zastávky Břevnovská směr Vypich.


oznámeno: 15.12.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
16.12.2013 » 11:59 • Děkujeme za upozornění. Nepořádek bude odstraněn v průběhu tohoto týdne.
náhled souboruPF 2014 ANEB NEKONEČNÝ PŘÍBĚH
 PF 2014 ANEB NEKONEČNÝ PŘÍBĚH  
  
VYDAŘENÝ ADVENT, NÁDHERNÉ VÁNOCE A ÚŽASNÝ NOVÝ ROK 2014 V ŽIVOTNÍM PROSTŘEDÍ PRAHY 6
 
POD JEJÍM VLASTNÍM SLOGANEM "ŠESTKA NEJEN ČISTŠÍ, ALE I KRÁSNĚJŠÍ"  
 
DĚKUJEME VŠEM  "PODNIKATELŮM" A JEJICH ZAMĚSTNANCŮM Z BĚLOHORSKÉ ULICE, NARKOMANŮM, OPILCŮM, BEZDOMOVCŮM, DELIKVENTNÍ KRIMINÁLNÍ "MLÁDEŽI", RESTAURACÍMBARŮMHERNÁM, "VEČERKÁM", "ŘIDIČŮM" A MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6, ZA JEJÍ "PROFESIONÁLNÍ A CITLIVÝ PŘÍSTUP" A "ÚČINNÉ NÁSTROJE" V PÉČI O JEJÍ KRÁSNĚJŠÍ PRAHU 6.
  
Proslulé břevnovské schodiště a jeho okolí v sousedství "Polikliniky" Pod Marjánkou. Bělohorská-Pod Marjánkou-Slavníkova foto 06/12/2013


oznámeno: 09.12.2013
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
10.12.2013 » 09:58 • Děkujeme za upozornění. Nepořádek bude odklizen v průběhu tohoto týdne.
náhled souboruNedodělaný chodník
Pánové dlaždiči zřejmě zapomněli na kus nedodělaného chodníku z ulice "K Červenému vrchu" na "Evropskou".
Zvláště při jízdě s kočárkem je to jelení příkop. Děkuji za uvedení do původního stavu. 

( místo na mapě označeno červeným špendlíkem)

oznámeno: 08.12.2013
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruTady jsme doma...
Krásný výhled... Jako každou neděli. Svatovítská × Kafkova

oznámeno: 08.12.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
12.12.2013 » 15:30 • Stanoviště ve Svatovítské ulici je monitorováno pracovníky oddělení inspekce a dále okrskovým strážníkem. Dle jejich názoru je stanoviště v pořádku, k přeplňování dochází pouze v neděli. To je ale setrvalý stav na více stanovištích a způsoben hlavně tím, že lidé více třídí a vyhazují odpad o víkendu. Nicméně situaci budeme dále sledovat a v případě větších problémů můžeme zažádat o navýšení četnosti svozu.
náhled souboruZanesený kanál
posílám obrázek kanálu a prosila bych o vyčištění. Takové máme v ulici Zengrova 8 a 10 dva.
Děkuji a přeji hezký den.

oznámeno: 05.12.2013
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
09.12.2013 » 17:48 • Požadavek na vyčištění kanalizační vpusti byl předán na Technickou správu komunikací hl.m. Prahy.
náhled souborudevastace trávníků
obracíme se na vás s problémem, který nás trápí.
Jedná se o nepochopitelné chování některých občanů, kteří si absolutně neváží prostředí ve kterém žijí a rovněž si neváží práce a vynaložených prostředků na úpravu zeleně. Posíláme jedno ilustrační foto, konkrétně z Vítězného náměstí, chtěli bychom dodat a nepochybujeme, že o tom jistě víte, že na Vítězném náměstí jsou takto devastovány téměř všechny travnaté plochy kromě jeho středu.
Je nám jasné, že náklady na úpravu zeleně nejsou zanedbatelnou položkou v rozpočtu magistrátu Prahy 6. 
Podle našeho názoru by bylo tudíž potřeba umístit buď výstražné tabule s varováním o zaplacení pokuty v případě svévolného ničení trávníku a pokuty skutečně vybírat anebo travnaté plochy zabezpečit takovým plotem, který nelze snadno překročit nebo obejít.
Stejná situace se nachází poblíž stanice metra Hradčanská. V tomto případě bychom ale vytkli tomu, kdo tyto travnaté plochy navrhoval, že bohužel nebral v úvahu, že většina lidí spěchá a nechce obcházet tyto travnaté plochy, vždy volí nejkratší cestu.

My si vážíme a radujeme se z každého vylepšení životního prostředí v Praze 6 a děkujeme vám, že se evidentně snažíte toto prostředí kultivovat.

oznámeno: 05.12.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
13.12.2013 » 11:59 • Souhlasíme s Vámi, že náprava důsledků chování řady bezohledných občanů stojí Městkou část Praha 6 nemalé finanční prostředky. Je to neustálý zápas mezi sobectvím a snahou mít hezké a příjemné místo pro život. Co se týče vyšlapaných cest na Vítězném náměstí, byly již v minulosti v oblasti kolem ulice Dejvická instalovány řetězy, jejichž překročení je poměrně obtížné. Za čas došlo k odcizení té části, která zamezovala vstup na již vyšlapanou stezku. Tento stav proběhl opakovaně, takže v poslední době již nebyly odcizené díly nahrazovány novými, neboť situace byla vyhodnocena jako zbytečné plýtvání finančními prostředky. Existují tedy pouze dvě řešení. Buďto obehnat plochy veřejné zeleně masivním plotem napevno instalovaným a tak vysokým, aby se nedal překročit nebo vyšlapané cesty legalizovat. Ani jedno z řešení nepovažujeme za dobré. Napevno instalované oplocení by působilo nepřirozeně (s ohledem na výšku min. 80 cm – aby plnilo svůj účel). Legalizováním vyšlapaných cest by – s ohledem na jejich množství – zase vznikl jakýsi nevzhledný labyrint. Pokusíme se tedy realizovat Váš návrh s umístěním varovných informačních cedulí a organizací represní akce ve spolupráci s Městskou policií (po nějakou dobu důsledně hlídat Vítězné náměstí a nemilosrdně pokutovat ty občany, kteří varovné cedule nebudou respektovat). Předpokládáme realizovat tento pokus o nápravu v jarních měsících roku 2014. Co se týče travnaté plochy u metra Hradčanská, počítá se s její úpravou vpravo – legalizování vyšlapané cesty včetně vytvoření místa pro posezení. Prostor vlevo zůstane pouze zatravněn – zde došlo k vyšlapání cesty v době, kdy tu byla umístěna dočasná zastávka autobusu MHD. V současné době je již zastávka zrušena, takže k legalizaci cesty není důvod.
náhled souboruPočet parkovacích stání
opravdu je nutné, aby kontejnery na rohu ulic Svatovítské a Kafkovy 
zabíraly dvě parkovací místa?
• Svatovítská a Kafkova ulice
oznámeno: 03.12.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
09.12.2013 » 17:51 • Kontejnery v ulici Svatovítská byly před rekonstrukcí komunikace umístěny na autobusové zastávce. Během rekonstrukce byly kontejnery přesunuty na dočasné stanoviště v ulici Kafkova. Jednalo se však pouze o dočasné umístění. Bohužel po provedení rekonstrukce nebylo možné je na původní stanoviště (tedy opět na autobusovou zastávku) vrátit. Brání tomu jak nově umístěné zábradlí, tak dopravní značky. Proto bylo přistoupeno k umístění kontejnerů místo parkovacích stání.
náhled souborupostříkaný chodník
v ulici Pod Kladenskou silnicí byla asi před týdnem obílena zeď. Bohužel takovým způsobem, že došlo k postříkání relativně nové a jinak úhledné dlažby (realizované v rámci Chodníkového programu P6).
 
Situaci je potřeba dořešit, nejspíš se správcem nemovitosti Kladenská 29.


oznámeno: 22.11.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
09.12.2013 » 18:03 • Společenství vlastníků bylo vyzváno, aby firma, která jim nátěr podezdívky prováděla, znečištění chodníku bezodkladně očistila. Prozatím bylo provedeno dvoje mechanické odstranění bez použití vody, neboť s ohledem na nízké teploty nelze čištění za použití vody provádět. Děkujeme za upozornění.
náhled souboruzastávky autobusu
Dobrý den, park Ladronka je skvěle udržovaný, příjemný. Nedalo by se však udělat i něco se zastávkami autobusu, které pamatují socializmus ? Po celé ulici Tomanova jsou opravdu dost nehezké čekárny. 

oznámeno: 22.11.2013
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
09.12.2013 » 18:14 • Děkujeme za upozornění. V Tomanově ulici jsou čtyři autobusové zastávky vybaveny typovými přístřešky, kde Dopravní podnik průběžně zajišťuje jejich správu a údržbu. Konkrétně se jedná o metení ploch těchto přístřešků v rozmení 1x týdně a dále pravidelnou údržbu technického stavu v rozmezí dvou týdnů. Z přiloženého snímku je zřejmé, že se jedná o ojedinělou situaci, kdy někdo v prostoru přístřešku poházel potrhané plakáty. Na tento stav byla upozorněna příslušná dodavatelská firma. Výměna přístřešků v této lokalitě je s příhlédnutím k finanční situaci Dopravního podniku nereálná.
náhled souboruvstup do Hvězdy
Bylo by možné ostříhat větve z ulice Libocká - vstup do Hvězdy??
Děkuji mnohokrát


oznámeno: 13.11.2013
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNeporadek na rohu ulic Pod bastami a Milady Horakove
po kazdem vikendu je na rohu ulic Pod bastami a Milady Horakove tahle obrovska hromada (viz priloha). Vzhledem k tomu,ze kos,ktery je asi 2 metry od ni,je uz prazdny,predpokladam,ze firma,ktera se na Praze 6 stara o uklid uz kolem projela.Nebylo by mozne nejak zaridit,aby si priste toho neporadku vsimla? Kazdy den tudy projde 100vky cizincu na Hrad,tak asi chapete,ze to neni uplne dobra vizitka.Diky moc

oznámeno: 29.10.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
01.11.2013 » 11:35 • Za čistotu popelnicového stanoviště zodpovídá vlastník kontejneru tj. nemovitost, která kontejner používá. Následně pracovníci ODŽP prověří, zda je vůbec stanoviště řádně povoleno. Dle vyhlášky Magistrátu hl.m. Prahy č. 5/2007 je povinností vlastníka nemovitosti umístit popelnice na vlastním nebo řádně pronajatém pozemku.
náhled souboruZvýšení počtu parkovacích stání
 děkuji za snahu zvýšit počet parkovacích stání v okolí ulic Eliášova a Verdunská i za cenu tolerování totálního porušování dopravních předpisů a bezpečnosti chodců. Jen je škoda, že jste "amnestii" nevyhlásili veřejně, dozvědělo se o ní jen pár řidičů, kteří takto parkují trvale. Plánujete podobné úlevy rozšířit i na další oblasti našeho práva?

oznámeno: 23.10.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
19.11.2013 » 15:27 • Vážený pane Snížku, městská část není právně zmocněna k dohledu nad kázní řidičů, toto přísluší pouze Policii ČR a městské policii. Domníváme se, že než psaní rádoby vtipných e-mailů, by věci prospělo informování příslušných složek na jejich bezplatných tlf. linkách 158 a 156, které by vedlo k rychlému vyřešení přestupku s řidičem či majitelem vozu.
náhled souboruspadlý rozcestník
na ulici Drnovská je už dost dlouho před křižovatkou s Karlovarskou po pravé straně za chodníkem a za svodidlem spadlý rozcestník.

oznámeno: 21.10.2013
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
25.11.2013 » 10:28 • Spadlý rozcestník byl předán k opravě správci komunikací, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruZastávka autobusu 131 na Hradčanské
Upozorňuji na začínající skládku u dočasné zastávky busu 131 na Hradčanské. Mimochodem, celá lokalita kolem Hradčanské, která je již dlouho enormně zatížená nepříznivými vlivy spojenými se stavbami dopravní infrastruktury na Praze 6, by si zasloužila větší pozornost - viz např. zcela zničený trávník před dočasnou zastávkou busu 131,  přes který si lidé zkracují cestu k metru a tramvajím, neustálé hromadění odpadků tamtéž nebo tristní stav chodníků v ulici Muchova. Děkuji za pomoc při řešení.

oznámeno: 17.10.2013
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
23.10.2013 » 16:26 • Nepořádek v okolí stromu jsme zadali k úklidu 16.10. Poškozený trávník byl opakovaně oset, ale bohužel spěchající občané si zeleně neváží. Ulice Muchova je součástí stavby Blanka a do roku 2015 zde budou probíhat rekonstrukce sítí. Po té bude provedena rekonstrukce povrchu v celé ulici.
náhled souboruOdpad na Veleslavine
Vyhazene kusy skrine a postele ve svahu v ulici Nad Stanici - u lesa u odpadkoveho kose

oznámeno: 15.10.2013
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
23.10.2013 » 16:22 • Cca před 14 dny byla zjištěná skládka různorodého odpadu předána vlastníkovi pozemku, tj. Magistrátu hlavního města Prahy.
náhled souboruSpatne parkovani Norbertov
Vyfoceno kolem 15:20 v ulici Norbertov pred skolkou. Tato situace se tu opakuje bohuzel kazdy den. Dalsi auta parkuji na prechodu na krizovatce ul. Sibeliova a Norbertov.

oznámeno: 10.10.2013
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
24.10.2013 » 14:16 • Podnět předán na Městské policii P6 k zajištění vyšší četnosti kontroly místa.
náhled souboruÚzký chodník na ulici Libocká
měli bychom prosbu. Nedalo by se na ulici Libocká před kostel na úzký chodník instalovat zábradlí? Chodíme tudy s dětmi do Hvězdy, je zde veliký provoz a pro nás dost nebezpečné místo. Zábradlí by přispělo k bezpečnosti dětí.

oznámeno: 02.10.2013
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
23.10.2013 » 15:41 • Vážená paní ředitelko, šířkové parametry chodníku bohužel nedávají prostor pro instalaci, Vámi poptávaného, zábradlí. Jinými slovy, již tak úzký chodník nelze zúžit o dalšího půl metru kvůli zábradlí. Z iniciativy městské části bude do konce letošního roku osazeno, ve zmiňovaném úseku, úsekové měření rychlosti. Od jeho instalace očekáváme jistou míru zklidnění dopravy, s kladným dopadem na bezpečnost silničního provozu, včetně bezpečnosti pěších.
náhled souborunesvítící pouliční osvětlení (Břevnov)
chtěla bych upozornit na několik nesvítících pouličních lamp na Břevnově (okolí ul. Radimova).

 
1) V ulici Meziškolská nesvítí hned 6 lamp. Ulice je opravdu temná a lidé se tu bojí chodit. Navíc se sem stahují bezdomovci. Posílám fotky 4 lamp.
 
2) Nesvítící lampa v zeleném prostranství mezi dvěma paneláky Radimova 27 a 29, posílám fotku a odkaz na označení na mapě.
 
3) Nesvítící lampa na cestičce spojující ul. Ve Střešovičkách (od křižovatky s ul. Kusá) a ul. Talichova. Posílám odkaz na označení v mapě.
 
Prosím o brzké řešení problémů, s příchodem zimního období je tu opravdu temno. Mockrát děkuji.


oznámeno: 29.09.2013
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
24.10.2013 » 09:37 • Dne 23/10/2013 předáno dispečinku společnosti ELTODO, který zajistí prověření všech problémů s osvětlením uvedených v podnětu.

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=1860&crc=6b346953e6b3e22eaf995a01f13a4454 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz