Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 17811800 z celkového počtu 2856 vyhovujících záznamů.

náhled souboruPlýtvání vodou
Dobrý den, předem se omlouvám, že nepřipojuji fotografii, ale nepodařila se mi. Věřím, že postačí písemné upozornění. Chválím výborně opečovávané květinové záhony na Vítězném náměstí. Denně kolem nich chodím do zaměstnání a těším se z nich. Všimla jsem si však, že při jejich zalévání z hadice připojené k hydrantu před restaurací PUOR tryská úplná fontána. Připojení jednak zřejmě netěsní a navíc ještě jsou v hadici díry. Není divu - bývá natažena přes silnici a přejíždějí přes ni auta. Chápu, že to nejde jinak provést, ale měla by být alespoň obložena prkny nebo jinak chráněna. Neodhadnu, kolik vody se takto vyplýtvá, ale jistě to nebude zanedbatelné množství - zalévá se dost dlouho. Takové plýtvání vodou - zejména v letošním létě, kdy jí byl nedostatek - nelze přejít mávnutím ruky, a proto Vás prosím o nápravu.


oznámeno: 20.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
01.10.2015 » 12:16 • Těší nás, že se Vám květinová výzdoba na záhonech líbí, a že chválíte péči o ni. Zálivka květin probíhá na základě rámcové smlouvy a je zahrnuta do jednotkové ceny za jejich údržbu. Časové rozložení a počet zálivek záleží výhradně na dodavateli. Naše finanční náklady se zvýšením spotřeby zálivky nezvyšují. Nicméně souhlasíme s Vámi, že ke zbytečnému plýtvání vodou by docházet nemělo.Dodavatel proto bude na tuto skutečnost upozorněn.
náhled souboruParkování
Dobrý den vážení, po tom co stavba uklidila prostor před vjezdovou branou začali na vzniklém rovném prostoru parkovat návštěvníci ÚVN. (nejsou to auto nikoho ze stavby a od pondělí tam parkuje kde kdo) Chtěla jsem se zeptat, jestli tam vzniká nové parkoviště,  nebo se počítá se zatravnenim jako tomu bylo před zahájením stavby.

oznámeno: 20.09.2015
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
09.10.2015 » 08:48 • Vážená paní, zcela jistě se nejedná o nově zbudované parkoviště, jde jen o hrubou nekázeň řidičů. Z tohoto důvodu byl Váš podnět předán jak Policii ČR, tak městské policii. Doufáme, že obě zmíněné složky, budou důrazně apelovat na utužení kázně motoristů. Samozřejmě počítáme s tím, že tato plocha bude i nadále ozeleněna.
náhled souborunáměstí V Středu ve Vokovicích
Zanedbané náměstíčko V Středu ve Vokovicích.

oznámeno: 17.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
21.09.2015 » 13:13 • Dobrý den,vypletí parčíku V Středu provede dodavatelská firma nejpozději do 25.9.2015.
náhled souboruOdpadky po Ladronkafestu
Po protidrogove akci Ladronkafest zustaly v parku Ladronka prazdne lahve od alkoholu po detskych ucastnicich. Pod usedlosti Ladronka v tresnovem sadu.

oznámeno: 16.09.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
17.09.2015 » 07:58 • Po skončení Ladronkafestu byl proveden řádný úklid pracovníky organizační složky PRO 6, včetně třešňového sadu. Kontrola úklidu byla provedena pracovníkem ÚMČ 6. Nepořádek, jehož fotodokumentaci jste pořídil v pondělí tedy opravdu nepochází ze zmíněné akce, nicméně i dnes provedli pracovníci organizační složky úklid Vámi nahlášeného nepořádku.
náhled souboruDivoká skládka Šlikova x Heleny Malířové
Dobrý den můj předchozí příspěvek z 8.3.2015 jste řešili takto :

"24.08. - 14:39 • Dobrý den, stanoviště tříděného odpadu na rohu ulic 
Heleny Malířové x Šlikova necháme sledovat inspektorem kontroly čistoty 
a pořádku. Pokud zjistíme nedostatky ve vývozu nebo v četnosti vývozu, 
zažádáme na magistrát hl.m.Prahy o navýšení četnosti. Navýšení četnosti 
závisí na výši finančních prostředků, které má MHMP k dispozici"

Asi jste nepochopili co reklamuji. Četnost vyvážení je dostatečná a 
kontrola inspektorů nepomůže, když nechytí za ruku toho, kdo zde 
odhazuje, co sem nepatří. Já upozorňuji na divokou skládku hadrů, 
nábytku, elektropřístrojů, potravin, bot, a vlastně všeho na co si 
vzpomenete.

Navrhuji řešení : umístění kamery veřejného dohledu na sloup, který je 
uprostřed této divoké skládky (nemůže to být problém, již je zde 
instalována koncová krabice pro napojení kamery, včetně kabelů v 
chodníku) a zároveň instalovat ceduli s informací pro obyvatele, že se 
odhazováním odpadků dopouštějí přestupku. Tato cedule by také měla 
informovat, jak se zbavit odpadu legálně - sběrné dvory. Mám dojem, že 
taková cedule je umístěna na dalším sběrném místě v naší ulici ( Šlikova 
57 ), takže snad není problém namontovat ještě jednu. Nejlépe ovšem, 
když bude místo tříděného odpadu zároveň přesunuto na křižovatku Šlikova 
x Gymnastická, kde je více místa. V naší křižovatce vozová hradba 
kontejnerů znemožňuje dostatečný výhled do křižovatky a i z tohoto 
důvodu zde již pár dopravních nehod bylo. Zatím bez následků na zdraví...

oznámeno: 14.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
22.06.2016 » 16:50 • Na základě stížností zažádáme na Magistrát hl.m.Prahy o navýšení četnosti svozu odpadu. Svoz tak bude zajišťován každý den. Také necháme instalovat ceduli o legálním odložení odpadu.
náhled souboruHradčanská
Nebylo by vhodne predelat cesty/chodniky na Hradcanske dle frekcence chodcu?  Travnata plocha u  prechodu pres vlakove koleje jiz delsi dobu travnatou plochou neni a nikdy asi nebude. Upravou chodniku by se vyresila nevzhledna a po desti blativa cesta necesta. (duchodci, maminky s kocarky, deti, studenti a ostatni si cestu zkracuji a zkracovat budou)

oznámeno: 14.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
15.09.2015 » 11:55 • Dobrý den, úprava je již v řešení, dle posledních návrhů se uvažuje úprava celého prostoru, vydláždění používaných cest a umístění vhodného mobiliáře. Přesný termín není prozatím znám.
náhled souboruBeton místo asfaltu
dobrý den
 
Posílám foto stavu ulice Adamova, Veleslavín, kde stavební firma zničila nový asfalt a místo nápravy na místo dala beton. Jedná se jen o dočasné řešení nebo to má být nastálo, tedy zřejmě do blízké zimy, kdy se asfalt rozpadne?


oznámeno: 14.09.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
17.09.2015 » 08:00 • Po provedení zásypu výkopu plynovodní přípojky bude provedena následná povrchová úprava vozovky ulice Adamova. Generální dodavatel stavby společnost Pozemstav Prostějov a.s. počítá po dokončení novostavby s kompletní opravou povrchů v bezprostředním sousedství stavby. Jedná se o chodníky podél staveniště v ulici Adamova a Veleslavínská a povrch vozovky ulice Adamova před vlastní stavbou. Dodavatel stavby opraví, dle požadavků TSK, poškozené obrubníky a chodníkovou dlažbu. Asfaltový povrh vozovky Adamova bude podél staveniště po dokončení novostavby odfrézován a bude položena nová obrusná asfaltová vrstva.Jako dočasná povrchová úprava po výkopu plynovodní přípojky byla domluvena betonová vrstva z kvalitní betonové směsi C30/37 s dostatečnou únosností pro provoz vozidel na tomto typu komunikace. Tento betonový povrch zcela jistě vydrží zimní období a po dokončení novostavby bude nahrazen definitivním asfaltovým krytem.
náhled souboruPodivné modré granule
Dobrý den,¨

pod borovicí (která nám mimochodem brání ve výhledu a ráda bych se jí zbavila) jsem objevila prapodivné modré granule neznámého původu. Protože se zde často pohybují děti, jsem z tohoto nálezu poněkud nervózní... Tak jsem si říkala, že se Vám ozvu, třeba byste mi mohli pomoci objasnit co jsou zač a jsou-li bezpečné.


oznámeno: 14.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
17.09.2015 » 08:01 • Dobrý den,e zaslané fotodokumentace bohužel není možné identifikovat místo, na kterém se nacházejí rozsypané modré granule. V tomto případě se může jednat o cokoliv. Je možné, že na tomto místě někdo nasypal jed na potkany, ale může to být opravdu cokoliv. Městská část Praha 6 rozhodně obdobným způsobem deratizaci potkanů neprovádí. V místech kde se pokládá jed na potkany vždy odborná deratizační firma vylepuje informaci o provedeném zásahu a navíc jsou nástrahy ukládány do země tak, aby k nim v žádném případě neměly přístup děti či zvířata. Doporučujeme Vám proto granule co nejdříve odstranit.
náhled souboruNedostatečná frekvence vývozu
Hnízdo na křižovatce Čínská x Koulova

oznámeno: 14.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
17.09.2015 » 11:46 • Stanoviště podzemních kontejnerů necháme sledovat. Nicméně dle zkušeností je kapacita nádob dostatečná. Z bezpečnostních důvodů je malá velikost vhazovacího otvoru. Proto je třeba přizpůsobit velikost odhazovaného odpadu velikosti otvoru, aby nedocházelo k jeho ucpání. Dle našich informací od svozové společnosti nádoby nebývají plné, ačkoliv je v okolí hromada volně loženého odpadu. Jedná se tedy o neukázněné chování občanů, nikoliv o malou frekvenci vývozu.
náhled souboruPreplnene popelnice
Preplnene popelnice Terronska X Albanska

oznámeno: 07.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.09.2015 » 14:48 • Stanoviště necháme sledovat pracovníkem oddělení inspekce. Pokud se prokáže, že kapacita vývozu je nedostatečná, zažádáme o navýšení frekvence vývozu na Magistrátu hl.m.Prahy. Děkujeme za upozornění.
náhled souboruPreplnene popelnice
Preplnene popelnice na krizovatce  Nam. Interbrigady X Jug. Partyzanu

oznámeno: 04.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.09.2015 » 13:59 • Stanoviště tříděného odpadu na křižovatce ulic Jugoslávských partyzánů a nám.Interbrigády náměstí necháme sledovat pracovníkem oddělení kontroly čistoty a pořádku. Pokud zjistí nedostatečnou kapacitu či malou četnosti vývozu, zažádáme na Magistrát hl.m.Prahy o navýšení četnosti. Navýšení četnosti závisí na výši finančních prostředků, které má MHMP k dispozici.
náhled souborutříděný odpad Puškinovo nám.17
Nápojové kartony ve tříděném odpadu přetékají. Nebylo by možné přidat/zvětšit nádobu ??? 

oznámeno: 04.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.09.2015 » 14:47 • Dobrý den,stanoviště tříděného odpadu na Puškinova náměstí necháme sledovat inspektorem kontroly čistoty a pořádku. Pokud zjistíme nedostatky ve vývozu nebo v četnosti vývozu, zažádáme na Magistrát hl.m.Prahy o navýšení četnosti. Navýšení četnosti závisí na výši finančních prostředků, které má MHMP k dispozici.
náhled souboruchodnik ci parkovaci stani ??
Chodnik/parkovaci stani pred skolou Antonína Čermáka u pomniku Simona Bolivara je od vody natolik vymleto, ze zde nejde zaparkovat coz nejen v rannich hodinach pusobi nemale problemy.  ( je-li to chodnik je ve znacne katastrofalnim stavu a nepouzitelny, je-li to parkovaci stani je taktez nepouzitelny)

oznámeno: 02.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNárust počtu narkomanů, bezdomovců a veřejných skládek v okolí ulice José Martiho.
Dobrý den

 
Tímto emailem Vás chci upozornit na narůstající problémy ve čtvrti Veleslavín a to zejména v okolí ulice Jose Martiho (především okolí hotelu Krystal) a ulice Pod Petřinami.
 
V těchto místech je mnoho proluk a zákoutí které si zvykají čím dal víc obývat bezdomovci. Mezi ulicí pod Petřinami  a hotelem Krystal jsou hluboká křoviska v kterých bivakují bezdomovci a narkomani. V celé výše zmíněné lokalitě nacházíme injekční stříkačky a jiné potřeby intravenozního vstupu po narkomanech (plastové ampule od fyziologického roztoku apod.). Jsou zde místa kde se hromadí odpadky (je zde absolutní nedostatek odpadkových košů a nulové uklízení veřejnými službami), katastrofální stav ulice Pod Petřinami dokládám přiloženými Fotografiemi, schodiště spojující tuto ulici se ZŠ Petřiny Sever je na tom mnohem hůř. V poslední době si všímáme lidí kteří se snaží pod různými záminkami dostat do domů a občas se jim to i podaří. Objevily se zde například krádeže prádla ze šňůr. Místo se tak stává nebezpečné a opravdu nechutné.
 
Tato lokalita je obydlena převážně důchodci a mladými rodinami s malými dětmi. Pro to Vás naléhávě žádám, abyste s touto situací začali co nejdříve něco dělat.


oznámeno: 01.09.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
08.09.2015 » 15:28 • Vážení, výskyt "lidí bez přístřeší" je v této lokalitě bohužel dlouhodobým problémem. Velká část pozemku podél železniční trati je totiž v majetku SŽDC, která nemá na pravidelnou údržbu dostatek finančních prostředků. Městská část Praha 6 proto pravidelně monitoruje tuto oblast a v případě zjištění jakýchkoliv mikroskládek různorodého odpadu, zajišťuje jejich odvoz. Děje se tak téměř každý měsíc. Veškerá Vámi uváděná místa jsme lokalizovali, proto úklid zajistí opět pracovníci organizační složky PRO 6. Pokud jde o výskyt injekčních stříkaček, pracovníci oddělení inspekce bohužel při kontrole nenašli žádnou. Pokud víte o místech, kde se nachází, prosíme Vás, abyste kontaktoval bezplatnou linku Městské policie na tel. č. 156, kteří zajistí jejich odvoz. Pokud jde o navýšení odpadkových košů, v tomto případě Vás nepotěšíme. V přechozích letech zde byly instalovány, vždy došlo k jejich opakovanému poničení. Z tohoto důvodu je ponechán pouze stávající v ul. Pod Petřinami na rozcestí se spojkou k železničnímu viaduktu. V dalších úsecích není možné koše instalovat z toho důvodu, že je k nim znemožněn příjezd vozidel obsluhujících odpadkové koše.
náhled souboruNájezd pro kočárky
Dobrý den, Chtěla  bych požádat o upravení nájedu pro kočárky  na schody u železničního přechodu v ulici Nad Bořislavkou tak, aby se dal používat i pro kočárky golfky (stačí jedno prkno rozšířit).. Velmi často jsou nájezdy koncipovány pro hluboké kočáry s tím, že golfky jsou lehké a žena je snadno vyzdvihne. To je však omyl. Váha golfek je kolem 7kg +15 kg dítě + min.3 kg další věci. Celková váha se tak dostane k 25 kg a více. Děkuji, ulehčíte a zrychlíte tak mnoha rodičům každodenní cestu přes koleje.

oznámeno: 31.08.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.09.2015 » 15:39 • Vážená paní,na základě Vašeho požadavku zajistíme úpravu nájezdu pro kočárky tak, aby byl plně funkční pro všechny typy kočárků. Předpokládáme, že úprava proběhne nejpozději do konce září t.r.
náhled souboručištění ulic 25.8.2015
Dobrý den, o víkendu jsem si pěkně zametl dvorek i chodník před naším domem. Včera jsem přišel z práce a nevěřil jsem svým očím. Je to již poněkolikáté!!! Špína z celé ulice hnaná motorovým fukarem pronikla pod vraty na můj zametený dvoreček. Tak to je příprava na páteční úklid? Já to vidím jako vyhozené peníze. Košťata by byla rozhodně lepší a levnější. A když už používat stroje, tak s rozumem. A poraďte mi, prosím, jak tomu zabránit? Anebo se příště přijďte podívat sami.
• Kopeckého 2287/35
oznámeno: 27.08.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.09.2015 » 14:51 • Velmi nás mrzí znečištění Vašeho dvorku, ke kterému došlu v důsledku použití motorových fukarů. Pracovníkům firmy provádějící úklid chodníků byl udělen zákaz používání fukarů v této oblasti. Nadále se bude chodník zametat koštětem.
náhled souboruVýmol
N¨˘m¨§st¨Ş Interbrig¨¤dy 4 Rozm¨§r cca:  60 x 30 cm, hloubka asi. 20 cm


oznámeno: 25.08.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
28.08.2015 » 10:36 • Předáno správci komunikací, kterým je Technická správa komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruPřekážející větve, ulice Vlastina před poštou směr Evropská
Ulice Vlastina před poštou směr Evropská, příliš nízké větve, za deště je to ještě horší.

oznámeno: 22.08.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
08.09.2015 » 15:41 • Úpravu přesahujících dřevin provedli pracovníci organizační složky PRO 6.
náhled souboruPřekážející větve
Ulice Vlastina před poštou, u přechodu příliš nízké větve, za deště je to ještě horší. Špatný rozhled. 

oznámeno: 22.08.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
08.09.2015 » 15:41 • Úpravu přesahujících dřevin provedli pracovníci organizační složky PRO 6.
náhled souborurozbitý nájezd na chodník
Dobrý den, zasílám snímek rozbitého ještě původního nájezdu (z 80-tých let) z 
vozovky na chodník ke garážovému stání  u řadového RD  ulici Moravanů 
2264/14. Dlažební kostky nájezdu jsou již zcela uvolněné, vypadávají a 
je třeba je vracet zpět. Prosím zdvořile o nápravu. Děkuji 

oznámeno: 22.08.2015
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
09.09.2015 » 08:03 • Inspektoři odboru dopravy a životního prostředí pořídili na místě fotodokumentaci a věc předali správci komunikací, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy k zajištění opravy.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=1780&crc=ec69bbc5860bea6c9f496f107acc849f ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz