Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 17011720 z celkového počtu 2870 vyhovujících záznamů.

náhled souboruOprava skluzavky
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o opravu skluzavky, konkrétně jejich bočnic ve vnitrobloku v ulici José Martího. Na problém jsem přišel, když se mé dítě sklouzlo a bočnice, které se drželo ho řízla do dlaně. A kdyby to bylo možné tak také provést úpravu zeleně uvnitř, protože hřiště pomalu a jistě zarůstá.

Předem děkuji.

oznámeno: 08.02.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
18.02.2016 » 15:10 • Situaci prověříme a v případě potřeby zajistíme nápravu.
náhled souboruOprava chodníku na Vítězném náměstí.
Dobrý den,
prosím o opravu chodníku na Vítězném náměstí, ať to tu máme zase v
Dejvicích hezké. Děkuji LK

oznámeno: 07.02.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
18.02.2016 » 15:11 • Předáno odpovědnému subjektu, kterým je Technická správa komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruSchody
Dobrý den,když jdete od metra Nádraží Veleslavín tak první odbočka a zkratka pro místní i návštěvníky hotelu jsou tyto schody. Mají ovšem jednu vadu, když víc zaprší nebo roztaje sníh, vznikne dole jezero, které nejde ani překročit, ani obejít. Lidé si trochu pomohli, na stranu dali kusy rozbitého asfaltu ze starého chodníku po kterých přeskočite na schody. Když ale jedete s kočárkem, musíte přebrodit. Nešlo by to opravit? Děkuji Marcela Vondrová, José Martiho 10

oznámeno: 06.02.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
23.03.2016 » 11:26 • Žádost o úpravu prostoru pod schody byla předána vlastníkovi, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruZničení zeleně
Všiml jsem si, že si jiní občané stěžují na špatné parkování u základní školy A. Čermáka ve stejnojmené ulici. Ale to ničení trávníku není jen u školy, stejné a pořád se zhoršující je to i naproti hřbitovu. Píšete, že městská část s tím nemůže nic dělat, že to mají hlídat střážníci. Ale ti to přece nemůžou hlídat 24 hodin denně? A taky že pomůže jen postavení zábran, ale asi se bude čekat až se bude opravovat celý park. On se bude opravovat za měsíc? V tom případě by se snad vyplatilo čekat, ale jinak určitě né, vždyť se to zhoršuje každý den víc a víc a řidičům je to lautr jedno! Hlavně že mají kde stát a že jde park doslova do háje, to je jim jedno. Žádám, aby se s tím konečně něco udělalo, jinak se ten náš park za chvíli změní v rozježděné oraniště.
 

oznámeno: 04.02.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
13.06.2016 » 11:22 • Vážený pane, celkem jasně jste vystihl zcela se míjející požadavky různých skupin občanů. Konkrétně v této při se úřad městské části kloní na stranu ochránců parku, tudíž skutečně stanoví takové opatření, které fyzicky zamezí vjíždění na zeleň. A to ještě před zmiňovanou rekonstrukcí parku. To, že dohled nad kázní řidičů přísluší pouze Policii ČR a městské policii je fakt, stejně jako to, že tento mají realizovat nepřetržitě (viz příslušné zákony).
náhled souboruparkovani
Dobry den,
reaguji na situaci, ktera se odehrava v posledni dobe pred ZS a MS Antonina Cermaka. ANO, souhlasim s tim, ze parkovani aut na zelenem pruhu oddelujici vozovku od prilehleho parku devastuje zelen. ANO souhlasim, ze na chodniku se parkovat nesmi pokud neni znackou povoleno. Avsak zastavit na silnici u chodniku ve frekventovanych casech (odvoz a vyzvedavani malych deti z MS i ZS) by bylo pro tuto komunikaci vice nez kolabujici. Vzhledem k uzke komunikaci a projizdejicim autobusum, rodice solidarne parkuji na chodniku, ktery zde neni nikterak frekventovany a vsichni jsme si na tuto zkutecnost jiz zvykli. Auta zde neparkuji cely den, nybrz jen po dobu nezbytne nutnou k obslouzeni deti navstevujici ZS a MS. Je samozrejme, ze okolo 8h se zde vystrida aut vic nez dost. Bohuzel jinde se zaparkovat neda a toto je cesta nejmensiho zla. Tedy byla. V techto dnech obchazi skolu strazci zakona, tedy PČR a upozorneni na spatne parkovani se asi bude menit ( nebo se uz mozna i zmenilo) na blokove pokuty za spatne parkovani. Prosim tedy Prahu 6 o vyreseni teto situace, nebot i moje deti navstevuji tuto MS a zastavenim na silnici nechci umyslne blokovat plynuly provoz. Nedala by se tato situace resit znackou umoznujici docasne stani na chodniku pro obslouzeni nasich deti-obcanu Prahy 6 tak, aby bylo vse podle zakona?

Dekuji.

oznámeno: 03.02.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
14.03.2016 » 13:29 • Předáno Městské policii hl.m. Prahy.
náhled souboruPodchod na Vypichu
Z puvodnich dvaceti svetel osvetlujicich temny podchod zustaly svitit posledni tri.

Nove vymalovany podchod opet posprejovan.

Nabizi se koncepční otazka: co s tim?
• Vypich
oznámeno: 03.02.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
14.03.2016 » 13:42 • V současné době se připravuje předání světel do vlastnictví Magistrátu hl.m. Prahy (potažmo správci Eltodo Citelium, s.r.o.). Oprava světel již byla u budoucího správce objednána.
náhled souboruParkování aut
Dobrý den
Toto býval ještě nedávno v parku proti škole Ant. Čermáka hezký zelený trávník oddělující silnici a chodník,   dnes je tam pouze bahno a kolejnice od parkujících automobilů.  Prosím o řešení této neúnosné situace. Děkuji

oznámeno: 31.01.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
02.02.2016 » 08:42 • Jak již bylo napsáno, Vámi popisovaná bezohlednost řidičů parkujících na zeleni a chodníku nás nenechává chladnými, nicméně dohled nad dodržováním pravidel silničního provozu ze strany řidičů je plně v gesci Policie ČR a městské policie. Z tohoto důvodu jsme si dovolili Vaše upozornění oběma zmiňovaným složkám přeposlat. Instalace zábran, které by fyzicky zamezily vjezdu vozidel a pojíždění zeleně, je zřejmě jediná cesta, která by mohla vést ke změně, Otázkou zůstává, zda tyto by byly osazeny ještě před, nebo až v rámci plánované rekonstrukce parku.
náhled souboruparkování
Dobrý den,
každý den přijíždím ulicí generála Píky směrem do Svatovítské a odbočuji do ulice Buzulucká. Již několikrát jsem díky autu zaparkovaném na chodníku (většinou toto volvo) málem porazil chodce vstupující na přechod. Bylo by možně znemožnit technickými prostředky-třeba patníky parkovat na tomto místě, jelikož očividně městské policii Prahy 6 je to jedno.


oznámeno: 31.01.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
02.02.2016 » 10:30 • Vámi zachycené, protiprávní chování řidiče parkujícího na chodníku, v místě kde toto není povoleno dopravním značením, nás nenechává chladnými, nicméně dohled nad dodržováním pravidel silničního provozu ze strany řidičů je plně v gesci Policie ČR a městské policie. Z tohoto důvodu jsme si dovolili Vaše upozornění oběma zmiňovaným složkám přeposlat. Instalace zábran, které by fyzicky zamezily parkování na chodníku, není opatřením, které by bylo v souladu s naším náhledem na tvorbu veřejného prostranství.
náhled souboruPreplnene kontejnery
Preplnene kontejnery, zast. Divoka Sarka

Napr. Kontejner 103 (papir), ale jsou zde i zbytky vanocnich stromku

oznámeno: 25.01.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruzábradlí
Dobrý den,

vchod do Obory Hvězdy u zastávky Ruzyňská, chybí dělící část zábradlí, hrozí pád do potoka. Lávka přes potok je nová, neplánuje se celkové sjednocení i se zábradlím, nyní jsou v něm nálety (stromy, keře) a je celkově špatné?
 
Děkuji


oznámeno: 25.01.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
10.02.2016 » 08:03 • O opravu chybějící části ochranného zábradlí včetně úpravy sesutého kamenného obložení břehu potoka jsme předali k zajištění správci toku a Technické správě komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruzničený část parku
Takto se parkuje a ničí část parku naproti škole Ant. Čermáka, bezohlednost řidičů.   Někteří řidiči stojí přes chodník přímo na trávě. Nemluvě o tom, že část kde byla zelená tráva je bahno a rozježděné koleje od aut. Fotky pořízení ve dne jsou z prosince a fotky za tmy z ledna, zda je vidět, že je to horší a horší. Bíle auto stojí přes  "bývalý trávník a ještě přes chodník a na další části trávy. Nemohly by se tam postavit sloupky o kterých  se psalo v lednovém časopisu Šestka.  Prosím, zda by se toto mohlo nějak řešit. Je zde park a né parkovací místa. Děkuji 

oznámeno: 25.01.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
10.02.2016 » 08:04 • Jak již bylo napsáno, Vámi popisovaná bezohlednost řidičů parkujících na zeleni a chodníku nás nenechává chladnými, nicméně dohled nad dodržováním pravidel silničního provozu ze strany řidičů je plně v gesci Policie ČR a městské policie. Z tohoto důvodu jsme si dovolili Vaše upozornění oběma zmiňovaným složkám přeposlat. Instalace zábran, které by fyzicky zamezily vjezdu vozidel a pojíždění zeleně, je zřejmě jediná cesta, která by mohla vést ke změně, Otázkou zůstává, zda tyto by byly osazeny ještě před, nebo až v rámci plánované rekonstrukce parku.
náhled souborudlazba na chodníku
Dobrý den,

na chodníku na Vítězném náměstí u zastávky tramvaje směr z centra je poškozena dlažba. Viz foto.


oznámeno: 25.01.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
26.01.2016 » 08:05 • Žádost o opravu poškozené dlažby již byla předáno majetkovému správci, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy. Bohužel díky nepříznivým klimatickým podmínkám nemohla být oprava provedena.
náhled souboruAbsence přechodu pro chodce v Ruzyni
Dobrý den. 

Moc prosím o zřízení přechodu pro chodce u autobusové zastávky v Praze 6- Ruzyni.
Jedná se o zastávku "Staré náměstí " autobusů č. 142, 168 v ulici Drnovská. 
Ve směru na Dědinu přechod je, ale v opačném směru (ke Karlovarské ulici) není. 
Moje děti (a všichni cestující) nemají žádnou možnost přejít ul. Drnovskou, aniž by nevstoupili do vozovky. Přechod pro opačný směr je po chodníku nedostupný (není tam chodník!), navíc by se děti musely vracet proti směru jízdy busu asi 200 metrů. 
Denně se strachuji o své děti, které jsou nuceny přecházet na nebezpečném místě.


A ještě prosím o vybudování chodníku v ulici Pod hřbitovem (Ruzyně), chybí tam a mnoha lidem tak hrozí nebezpečí sražení automobilem..

Děkuji,

oznámeno: 25.01.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
13.06.2016 » 11:36 • Státní správu ve věci dopravního značení (zřízení přechodu pro chodce), vykonává na komunikaci Drnovská Magistrát hl.m. Prahy. Proto jsme mu předmětný podnět postoupili. Vzhledem k tomu, že městská část není vlastníkem komunikace Pod hřbitovem, ani přilehlých pozemků, nemůže požadovaný chodník vybudovat. K tomuto je oprávněn pouze vlastník, kterým je Hlavní město Praha.
náhled souboruPoničený kus parku
Díky bezohlednému parkování naproti škole Ant. Čermáka je již nenávratně zničen kus parku Generála L. Cardenase. Takhle poničený trávník se už nikdy nevzpamatuje, hlídky strážníků situaci řeší pouze občas a bezohlední řidiči víc a víc ničí to, co bývalo trávníkem. Nejvhodnější řešení by bylo postavit tam sloupky, zabraňující parkování v zeleni.
 
Děkuji

oznámeno: 14.01.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
02.02.2016 » 08:23 • Vámi popisovaná bezohlednost řidičů parkujících na zeleni a chodníku nás nenechává chladnými, nicméně dohled nad dodržováním pravidel silničního provozu ze strany řidičů je plně v gesci Policie ČR a městské policie. Z tohoto důvodu jsme si dovolili Vaše upozornění oběma zmiňovaným složkám přeposlat. Instalace zábran, které by fyzicky zamezily vjezdu vozidel a pojíždění zeleně, je zřejmě jediná cesta, která by mohla vést ke změně, Otázkou zůstává, zda tyto by byly osazeny ještě před, nebo až v rámci plánované rekonstrukce parku. Již teď je však jasné, že bude užito jiného dopravního zařízení, než baliset.
náhled souborunebezpečné přecházení před školou Antonína Čermáka
Dobrý den, 
v lednovém čísle časopisu Šestka byl článek o zelenobílích sloupcích umisťovaných na dopravně problematická místa. 
Před ZŠ Antonína Čermáka se jeden přechod, který by podobné dopravní opatření potřeboval nachází. 
Z přiložené fotodokumentace je zřejmé, že 5 metrů se od tohoto přechodu neparkuje. Dokonce se parkuje přímo na něm a rozhled je zde také špatný, ve směru ke škole se z levé strany divoce parkuje na okraji parku a vpravo hned u přechodu. 
Balisety by se zde zcela jistě uplatnili jak ve zvýšené bezpečnosti školáků tak při ochraně parku. V letošním roce se zde plánují zavést parkovací zóny, současnou situaci to snad částečně vyřeší ale nebezpečný přechod vyžaduje okamžitý zásah a balisety jsou jeho možným řešením.
Děkuji 

oznámeno: 14.01.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
13.06.2016 » 11:15 • Úřad městské části stanoví takové opatření, které fyzicky zamezí vjíždění na zeleň nad předmětným přechodem. Vámi požadovaná instalace baliset by v tomto prostoru nebyla vhodná, proto bude úprava realizována jinými prostředky. Zbývá pouze dodat, že dohled nad kázní řidičů přísluší pouze Policii ČR a městské policii a tyto složky mají zajistit vymýcení tohoto nešvaru.
náhled souboruposun kontejnerů na tříděný odpad
Dobrý den. Na rohu ulic TerronskáxMaďarská jsou umístěny kontejnery na tříděný odpad. Jsou hned u přechodu pro chodce a zakrývají jak výhled pro řidiče, tak i pro chodce. Domnívám se, že přemístěním kontejnerů o cca 10 m na začátek ulice Maďarská by se výrazně zvýšila bezpečnost tohoto přechodu. Děkuji 

oznámeno: 14.01.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
25.01.2016 » 08:59 • Stanoviště tříděného odpadu je umístěné na komunikaci Terronská z důvodu snadné obsluhy vývozu. Umístění je schválené zástupcem dopravní policie ČR, nicméně nádoby lze posunout dále směrem k chodníku, proto jsme kontaktovali odpovědného pracovníka Pražských služeb se žádostí o kontrolu umístění nádob při jejich vývozu, tak aby byl od vozovky dostatečný odstup a nebránily výhledu.
náhled souboruPrechod pres ul. Na Petrinach u krizovatky s Na Vetrniku
Dobrý den. Při rekonstrukci ulice Na Petřinách se nějak nepovedlo se vzájemně trefit jednotlivými částmi přechodu tak, aby jako celek byl bezbariérový.
Již někdy v listopadu jsem k tomu psal dotaz tehdejší paní místostarostce
Petře Kolínské, ale nemám ani vyjádření, ani se nic viditelného neděje.

oznámeno: 14.01.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
02.02.2016 » 08:08 • Vážený pane, Vámi kritizovaný stav je záměrný. V rámci rekonstrukce tramvajové trati došlo i ke zřízení bezbariérových úprav s hmatovými prvky na tramvajovém tělese. Tato úprava zohledňuje plánovanou stavební úpravu křižovatky Na Petřinách x Na Větrníku. V rámci této úpravy dojde ke zrušení stávajícího přechodu a jeho posunutí do nové lokace, přičemž dojde i k Vámi zmiňovanému "trefení" na již upravenou část tramvajového tělesa.
náhled souboruNepořádek
Nepořádek na adrese Zelená 7

oznámeno: 14.01.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
15.01.2016 » 12:17 • Dobrý den,stanoviště tříděného odpadu na křižovatce v ulici Zelená necháme sledovat pracovníkem oddělení kontroly čistoty a pořádku. Pokud zjistí nedostatečnou kapacitu či malou četnosti vývozu, zažádáme na Magistrát hl.m.Prahy o navýšení četnosti. Navýšení četnosti závisí na výši finančních prostředků, které má MHMP k dispozici.
náhled souboruZákazy
A takhle, tak se jezdí u nás (Kafkova 21). Stále, jen to tentokrát hezky 
odhakuje sníh. Jen ten bdělý městský strážník zase nikde...

oznámeno: 05.01.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
25.01.2016 » 08:13 • Vážený pane, sdílíme Vaše rozčarování z nekázně řidičů, nicméně jsme nuceni konstatovat, že městským částem nepřísluší dohled nad dodržováním pravidel silničního provozu ze strany strany řidičů, k tomu je právně zmocněna pouze Policie ČR a městská policie. Oběma složkám jsme Vaše podání předali.
náhled souboruúklid ulic
Dobrý den, trochu mi uniká smysl úklidu ulic v září, kdy listí ze stromů není ještě spadané. Pak to například v ulici Křenova vypadá viz foto a je opravdu příjemné se pokaždé do auta čvachtat nánosem listí. Vloni byla tato vrstva listí sice pozdě, ale alespoň odstraněna, letos nikoli.
 
Děkuji za řešení a přeji klidné svátky

oznámeno: 22.12.2015
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
15.01.2016 » 12:15 • Souhlasíme s Vámi, že se Komplexní údržba komunikací provádí ještě v době, kdy nedošlo k úplné opadu listí, nicméně stejná dodavatelská firma, která KÚK provádí musí mít připravenou veškerou techniku na zimní období, tj. k prvnímu listopadu. Z tohoto důvodu není možné posunout termín úklidu. V každém případě jsme požadavek na úklid listí v ul. Křenova předali Technické správě komunikací hl.m. Prahy, která slíbila, že zetlelé listí u parkoviště uklidí během příštího týdne.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=1700&crc=86fc525ff48b99d606815513d523a267 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz