Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 16611680 z celkového počtu 2318 vyhovujících záznamů.

náhled souboruNevyužívaný dům na adrese Dejvická 4
Vážení, žádám o vysvětlení, z jakých důvodů je objekt na adrese Dejvická 4 dlouhodobě nevyužívaný. Dle katastru nemovitostí je tento objekt ve správě městské části Praha 6.
Paní starostka Ing. Marie Kousalíková píše ve "slově starostky" na webových stránkách, že MČ Praha 6 bude mít v letošním roce méně finančních prostředků, než tomu bylo v minulých letech...
Nejen po přečtení tohoto sloupku vyvstává otázka, proč MČ nepronajme bytové jednotky či alespoň nebytové prostory tohoto domu a nenavýší tak rozpočet MČ.
Dle územního rozvoje měla být tato nemovitost zrekonstruována v roce 2009. Předpokládám, že nebyly nalezeny finanční zdroje. Z pronájmu za 3 roky mohla MČ získat nemalé finanční prostředky a pokrýt tak část nákladů na rekonstrukci. Dle mého názoru by se měla MČ chovat hospodárně a jít tak příkladem všem občanům.

oznámeno: 03.04.2012uzavřeno: 06.06.2012
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
06.06.2012 » 15:56 • Objekt v Praze 6, Dejvická 4 Městská část Praha 6 vyklidila (nájemcům byly poskytnuty náhradní byty) z důvodu špatného technického stavu včetně narušené statiky domu, což by v důsledku mohlo ohrozit životy a také majetek případných nájemců. V současné době je předmětem dalšího posouzení, zda bude ekonomičtější variantou demolice stávajícího objektu a výstavba nového či jeho komplexní rekonstrukce. Jsme si samozřejmě vědomi toho, že objekt je již delší dobu nepronajatý, ale současně Vás ujišťujeme, že se snažíme postupovat tak, aby objekt v co nejkratší možné době mohl opět sloužit občanům městské části.
12.07.2012 » 08:23 • Vážení,děkuji za odpověď, které se mi bohužel dostalo až po dvou měsících. Opravte mě, prosím, mílím-li se, ale ze zákona / na základě pracovní smlouvy by měli volení zástupci lidu i úředníci nakládat s veřejným majetkem hospodárně. Omlouvám se, ale nemohu se zbavit dojmu, že v tomto případě tomu tak není. Více než 3 roky je dostatečně dlouhá doba na nalezení řešení.Ve Vaší odpovědi se zmiňujete o špatném technickém stavu a narušené statice domu, cituji: "Objekt v Praze 6, Dejvická 4 Městská část Praha 6 vyklidila (nájemcům byly poskytnuty náhradní byty) z důvodu špatného technického stavu včetně narušené statiky domu, což by v důsledku mohlo ohrozit životy a také majetek případných nájemců."Zajímalo by mě, jak je možné, že MČ pronajala v tomto domě prostory pro obchod, kde jsou prodávány dětské oblečky a módní doplňky. Může-li skutečně dojít k ohrožení životů vlivem špatného technického stavu a narušené statiky, pak by zde tento obchod neměl fungovat. Denně do tohoto obchodu chodí mnoho maminek s dětmi! Budu-li vycházet z výše uvedené citace, může dojít k ohrožení životů a také majetku pronajímatele.Žádám o zveřejnění rozhodnutí statika, případně odkazy na jednání rady MČ / příslušného odboru, kdy bylo o této věci jednáno.Kopii této zprávy zasílám mnou volené zastupitelce Ing. Arch. Evě Smutné za TOP09, která je členem Komise územního rozvoje.Předem děkuji za odpověď.S pozdravem Novotný
náhled souboruZnačení na Studentske
Horizontální značení je v ulici Studentská (a to od jenom v okolí Flemmingova nám.) téměř neznatelné, což ústí v mnoho zbytečných konfliktních situaci.

oznámeno: 28.03.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
řeší: Technická správa komunikací hl.m.Prahy
  postup řešení:
05.04.2012 » 09:20 • Informace o nezřetelném, vodorovném vyznačení přechodů pro chodce byla v zimních měsících předána Technické správě komunikací hl.m. Prahy zároveň s výzvou k jeho obnově. Provedení opravy očekává v těchto měsících.
náhled souboruPatník
Zlomený patník na křižovatce ve Šmolíkově ulici. Za nápravu děkuji

oznámeno: 22.03.2012
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
22.03.2012 » 13:31 • děkujeme za upozornění, nejen o tomto, ale i dalších dvou vyvrácených sloupcích na sídlišti Dědina, odbor dopravy a životního prostředí ví. Plánujeme, že nejpozději do konce dubna t.r. budou sloupky vyměněny za sklopné, aby nedocházelo k jejich opakovanému poškození. Děkujeme
náhled souboruSchody
POZOR ! NEBEZPEČÍ ÚRAZU ! Zborcené schody ve Šmolíkově ulici směrem k autobusové zastávce na Drnovské. Za nápravu děkuji

oznámeno: 22.03.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
26.03.2012 » 17:55 • Vzhledem k tomu, že je poškozené schodiště ve správě Technické správy komunikací hl.m. Prahy, byla žádost o úpravu předána tomuto subjektu. Děkujeme za upozornění
náhled souboruRozbity chodnik Hošťálkova x Soltysova
Dobrý den, posílám foto rozbitého chodniku - v tomto stavu par měsíců. Děkuji za opravu

oznámeno: 19.03.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.03.2012 » 17:20 • Opakovaně předáno k provedení opravy Technické správě komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruželezná tyč u dětského hřiště Africka/Konska
Zadam o odstraneni zelezne tyce u detskeho hriste Africka/Konska. Dekuji

oznámeno: 17.03.2012
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
19.03.2012 » 16:08 • Vyčnívající tyč po zrušeném klepadle odstraní pracovníci organizační složky PRO 6 v nejbližším možném termínu.
náhled souboruOpakovane stani na chodniku
V zapadni casti ulice Africka opakovane dochazi k parkovani na chodniku. Dodavka 7A4 5333 zde parkuje jiz treti den. Pritom ulici kazdy den prochazi nekolikrat denne mestska policie, ktera kontroluje prujezd zakazu vjezdu u skladu, za coz jim dekuji. Zadam o odstraneni vozidla a kontrolu pruchodnosti chodniku. Dekuji.

oznámeno: 17.03.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.03.2012 » 16:07 • Předáno k zajištění Městské policii Praha 6.
náhled souboruPritok rybnicku ve Hvezde
Pritok pred nekolika lety vybudovaneho rybnicku ve Hvezde by mel byt nejakym zpusobem opravovan. Prestoze je sem tam videt dobrovolniky, kteri ho vetvi ci hrabemi cisti, do rybnicku jiz delsi dobu nepriteka zadna voda, ta se vsakava z vetsi casti v "rovinate" casti potucku pred trubkou kousek od rybnicka. Vzhledem k mnozstvi ruznych druhu ryb, kterym chybi po zime kyslik(z vetsi casti se drzi u hladiny rozmrzle casti), by se reseni nemelo odkladat. Stalo by za uvahu alespon tuto cast vyztuzit napr nejakym zlabem.

oznámeno: 13.03.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
22.03.2012 » 12:18 • Předáno Lesům hl.m. Prahy.
náhled souboruNove rozvody kabelove televize na sidlisti Dedina
Na sidlisti na Dedine, zjemna mezi nizsimi panelovymi domy v ulici Navigatoru a okolnich ulicich se v poslednich mesicich objevili opravdu "profesionalne" provedene rozvody kabelove televize formou prevesu kabelu vzduchem. Podle meho nazoru a objevujicich se letacku ve schrankach jde o rozvody firmy Planet A a.s. alias A1M Networks. Mel jsem za to, ze prevesy kabelu se v Praze jiz nejakou dobu nepovoluji.

oznámeno: 13.03.2012uzavřeno: 25.04.2012
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
26.03.2012 » 14:39 • Bude provedena kontrolní prohlídka na místě, abychom zjistilli, komu kabely patří a stanovili další postup.
25.04.2012 » 08:55 • Vrchní vedení jako provizorní řešení je skutečně ve vlastnictví společnosti Planet A, a.s., Jemnická 326/11, 140 00 Praha 4 - Michle, která v současné době upřesnila projektové řešení kabelového vedení v zemi a požádala odbor výstavby o umístění stavby v územním řízení. Následně bude vrchní vedení odstraněno.Dle §103 odst.1) písm.b) bod 1. zákona č. 183/2006Sb. ( stavební zákon) nevyžaduje nadzemní a podzemní komunikační vedení sítí elektronických komunikací, včetně jejich opěrných bodů stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu.
náhled souborupomoc ridičům autobusu MHD
Denně ráno jezdím autobusem 179 z Ruzyně na Vypich a téměř denně se řidič autobusu potýká s nepozornými řidiči, kteří mu nedají přednost v prudké zatáčce v Libocké ulici. Myslím, že je musí hodně otravovat se stále vyhybat nebo čekat na neukázněné řidiče. Můžete prosím uvážit jednoduchou úpravu kterou jsem si dovolil nasimulovat na přiložené fotografii z Google map?

oznámeno: 13.03.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
26.03.2012 » 16:22 • Děkujeme za Vaše upozornění, ve věci Vámi popsaného problému jsme se obrátili se žádostí o stanovisko na Dopravní podnik hl.m. Prahy.
náhled souborukrizovatky Africka/Alzirska-parkování
posilam obrazek krizovatky Africka/Alzirska. Po uprave znaceni, kdy se Alzirska stala hlavni silnici se rychlost jizdy Alzirskou ulici zvysila. Bohuzel neprehlednost krizovatky, hlavne ze zapadniho smeru vede ke zvysenemu riziku nehody. Zadam o upravu parkovacich mist tak, aby se zlepsil vyhled do Alzirske ulice a byly dodrzovany dopravni predpisy. Urcite by pomohla zmena pricneho parkovani na podelne a vyznaceni zlutych car u hranic krizovatky. Soucasna situace navic ohrozuje i chodce, vcetne deti, kteri navstevuji skolu a skolku v Alzirske ulici. Dekuji za rychlou upravu krizovatky.

oznámeno: 10.03.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
řeší: předáno Policii ČR a Městské policii hl.m. Prahy
  postup řešení:
26.03.2012 » 16:25 • Vámi zaslané foto jednoznačně dokládá, že zhoršené rozhledové poměry do křižovatky jsou dány vozidly, která parkují v rozporu se zákonem o provozu na pozemních komunikacích ( parkují v křižovatce). Vzhledem k tomu, že Městská část Praha 6 není právně zmocněna k řešení přestupků souvisejících s parkováním vozidel, bylo Vaše upozornění předáno Policii ČR a městské policii.
náhled souboruvrak autobusu
chtěl bych upozornit na několik let stojící žlutý autobus bez rz na parkovišti poblíž křížení ulic U Silnice a Ke Džbánu. V loňském roce došlo k jeho značnému zdevastování (rozbití oken) a vylomení dveří. Jelikož je dlouhodobě nezabezpečen, je využívám k "hrám" místních dětí a může dojít k úrazu.

oznámeno: 10.03.2012
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
22.03.2012 » 12:22 • vzhledem k tomu, že se autobus nachází na pozemku ve vlastnictví fyzických osob, nelze zajistit odstranění vraku v souladu se zákonem č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, v platném znění. Vlastníkům pozemku byla zaslána výzva k zajištění čistoty a pořádku ( MCP6 021873/2012/Ge), ve které žádáme odstranění závadného stavu v termínu nejpozději do 30.ti dnů po obdržení této výzvy.
náhled souboruokno Evropská
posílám snímek okna na Evropské 6. Už dlouho je zaplněné odpady a tak mne napadá, kdo tam bydlí a zda nemůže ohrozit sousedy. Jestli máte možnost zjistit více, popř. upozornit majitele domu, bylo by vhodné. Děkuji

oznámeno: 05.03.2012
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
14.03.2012 » 16:02 • Vážený pane, "zaneřáděný" byt se nachází v nemovitosti, která je ve vlastnictví Společenství vlastníků. Dotazem u místopředsedy SVJ bylo zjištěno, že o této situaci dobře ví. Dlouhodobě se snaží situaci s nájemníkem bytu řešit. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi složitý případ, je konečné řešení doposud v nedohlednu. Děkujeme za upozornění
náhled souboruinjekční stříkačka s jehlou
Použitá injekční stříkačka s jehlou u zastávky Malovanka, vedle
neosvětleného podchodu pod ul. Bělohorská

oznámeno: 29.02.2012
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
01.03.2012 » 13:14 • Vážená paní Mlynářová, děkujeme za upozornění, ihned jsme požádali Městskou policii hl.m. Prahy, aby zajistila okamžitý odvoz použité stříkačky. Zároveň Vás poprosíme, abyste v případě dalšího nálezu použitých stříkaček v zájmu urychleného odstranění, tuto skutečnost oznámila na bezplatnou linku Městské policie hl.m. Prahy na čísle 156 nebo na obvodním ředitelství Prahy 6, tel. 2 243 12 359, kde mají k dispozici specielní box na převážení použitých stříkaček. Děkujeme
náhled souboruParkování
Dlouholetý problém, parkovní kde se dá. A co děti a zeleň to vám je taky jedno? 
Foceno před SPORTOVNÍM AREÁLEM HANSPAULKA.


oznámeno: 28.02.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
29.02.2012 » 14:01 • Vážený pane Bačino. nelze než zopakovat, tak jak jsme již mnohokrát v korespondenci s Vámi uváděli, že nejsme právně zmocněni k řešení přestupků v dopravě. Toto přísluší Policii ČR a městské policii. Vaše upozornění zmiňovaným složkám přepošleme, nicméně aby došlo k utužení kázně motoristů, bylo by daleko účinější než zasílání MMS zpráv na portál úřadu prosté zavolání na bezplatnou linku policie (l.158, nebo l. 156) a oznámení protiprávního stavu.
náhled souboruv příloze foto poražených stromů v ulici Na marně
Dobrý den, v ulici Na Marně bylo poraženo deset zdravých stromů Proč?

oznámeno: 24.02.2012
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
28.02.2012 » 07:54 • Stromy bylo povoleno pokácet rozhodnutím č.j. MCP6 117857/2011ze dne 27.01.2012 z důvodů poškozování zadní stěny garáží (zeď je na několika místech prasklá). Výsadba byla zcela neuvážená. Možná, že některé stromy byly náletového původu a nebyly včas odstraněné. Až budou garáže opravené, na místě stromů bude vysazen pás ptačího zobu obezného, který bude tvarován (termín do 30.04.2013). Pozemek vlastní MV.
náhled souboruneporadek
v Tobrucke ulici jsou jiz vice nez tyden kontejnery na odpadky ve stavu viz foto.
To by nebylo nic mimoradneho... kdybych tam, ale auta Prazskych sluzeb nevidel kazdy den - jsou tito pracovnici snad slepi? Nemohou snad kolegum ci nadrizenym oznamit ze je treba konat? Nebo nejsou ochotni ci schopni reagovat a vyjizdet treba mimoradne a pracuji pouze podle harmonogramu. Dekuji za pripadnou zpetnou vazbu.

oznámeno: 23.02.2012
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
29.02.2012 » 14:51 • Dobrý den, rádi bychom Vás informovali, že kontejner na plasty se vyváží vždy v útery, čtvrtek, sobotu, a to v ranních hodinách. Úklid kolem separačních nádob probíhá každý všední den v odpoledních hodinách. Naopak nádoby na směsný odpad se vyváží v pondělí, ve středu a v sobotu, rovněž v ranních hodinách. Pokud bylo tedy viděno vozidla Pražských služeb a.s., v této lokalitě každý den, bylo to právě z uvedeného důvodu. Obsluha vyvážející separační nádoby nemůže zsahovat u nádob na směsný odpad a naopak. Nevíme, kdy byly Vámi pořízené fotografie vyhotoveny, nicméně po úklidu tříděného odpadu pořizuje osádka vozidla fotodokumentaci, ze které je zcela zřejmé, že vývoz i doúklid v okolí nádob, byl proveden řádně.
náhled souboruŠpatné dopravní značení
Dobrý den, u výjezdu do ulice K Červenému vrchu od čerpací stanice Agip na Evropské ulici je chybně označen přikázáný směr jízdy - lze jet i vpravo (dříve byl v ulici obrácený směr provozu). Děkuji.

oznámeno: 20.02.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
řeší: Technická správa komunikací hl.m.Prahy
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruVyvrácená dopravní značka Zákaz vjezdu
Dobrý den, na rohu ulic Vokovická a K Červenému vrchu je vyvrácená dopravní značka upozorňující na zákaz vjezdu. Někteří řidiči tak jezdí v protisměru (dříve byl obrácený provoz - jednosměrka z druhé strany). Děkuji.

oznámeno: 20.02.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
řeší: Technická správa komunikací hl.m.Prahy
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruled na chodníku rok Brunclíkova a Na Petřinách
Tyto zbytky ledu jsou na rohu ohrady okolo stavby stanice metra. Jediná možná cesta je přes ledové plotny a je jenom otázka času, kdy zde dojde k úrazu. P.S. Odklízení sněhu vede velmi často k uhlazení spodní vrstvy a vytvoření ledového kluziště, kontroluje někdo kvalitu takto od sněhu "očištěných" chodníků? Mírná vrstva sněhu je bezpečnější než-li umetený led.

oznámeno: 02.02.2012
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
20.02.2012 » 13:10 • Požadavek na odstranění ledovky byl předán na Technickou správu komunikací hl.m. Prahy.

 © 2018 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=1660&crc=9d85a77a1b0e96a583028d2d94f6c262 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz