Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 16211640 z celkového počtu 2876 vyhovujících záznamů.

náhled souboruVrak v ul. Gymnastická (10.6.2016)

oznámeno: 10.06.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.06.2016 » 16:38 • Po posledních vandalských aktech v uplynulých dnech se vozidlo skutečně stalo vrakem a silniční správní úřad tak mohl zveřejnit výzvu na úřední desce.
náhled souboruOtřesný stav hřiště Královka - Břevnov
Dobrý den,

chci upozornit na velmi špatný stav dětského hřiště Královka. Tráva už není velmi dlouho posekaná, nedá se v ní téměř chodit. Písek už by také potřeboval vyměnit, je plný ještě zbytků loňského listí a všelijakého nepořádku. Taktéž ho nikdo nechodí zametat či jinak upravovat, je roznesen naprosto všude. Co je ale nejhorší, poslední dobou se hřiště také stává cílem bezdomovců a jiných individuí (viz foto), kteří za sebou zanechávají nechutnou spoušť a také se stává téměř pravidlem, že na hřiště chodí lidé se psy, nechávají je tam pobíhat a vykonávat potřebu. Městská policie už to sice několikrát řešila, nicméně, je to opravdu skoro denně.

Máme toto hřiště moc rádi a chodíme tam s dětmi a s kamarádkami opravdu často, ale poslední dobou si tam připadáme spíše jako na smetišti.

Moc prosíme o nápravu, je to ostuda.

Děkuji, s pozdravem K. B.

oznámeno: 09.06.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
14.06.2016 » 15:51 • Dobrý den, je nám líto, že se dětské hřiště Královka stalo místem pro odpočinek bezdomovců. Bohužel s tímto jevem můžeme udělat jen to, že požádáme městskou policii o častější kontroly v této lokalitě. Hřiště je celé funkčně oplocené, teoreticky je tedy zamezeno vstupu psů, opravdu však nemůžeme odpovídat za chování jednotlivých majitelů psů. Hřiště by mělo být v tuto dobu rovněž posekáno, dále by měl být v dohledné době zajištěn úklid ve smyslu odstranění odpadků, zametení písku z cestiček a přehrábnutí dopadových ploch.
náhled souboruChodnik Břevnov
Dobrý den ,prosím o opravení chodníku na Praze 6 Břevnov. Ulice Junácká 1663/2 po pravé straně směrem k Pyramidě. Máme problémy ,když chodíme z odpadky do popelnic a zároveň po zaparkování musíme touto cestou. Děkuji za pochopení a snad v nejbližší době i opravení.

Dobrý den , chci Vás poprosit o opravení chodníku na Břevnově. Ulice Junácká 1663/2 ,po pravé straně směrem k Pyramidě. Je ve velmi špatném stavu. Jelikož chodník často používáme např. k vynesení odpadků a také po zaparkování, abychom došli domů. Předem děkuji a snad v nejbližší době dojde k opravení.

oznámeno: 08.06.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
16.06.2016 » 08:08 • Žádost o provedení opravy chodníku byla zaslána správci komunikací, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruDivoka Sarka - plny papirovy kontejner 8.6.2016
Dobrý den,

08.08.2016 » Vám posílám opětovně foto jako důkaz z dnešního rána, že včera nikdo nic nevyvezl. (A mimochodem v kontejnerech se Vám hrabou ne lidi co nosí papír, ale firmy, které rozhazují letáky do schránek a následně posílají své zástupce, aby se hrabali v kontejneru a vybírali vyhozené letáky. To Vám píši až zase "drze" budete reagot a hádat místo toho, abyste zařidili rádný vývoz!!!)

07.06.2016 » jsem vám zaslal MMS ohledně nevyvezeného kontejneru na papír

Má reakce na Vaši reakci z 01.06.2016 » Posílám Vám v dobré víře MMS ohledně stavu jak vypadá a vy se handrkujete, že někdo dal krabici vedle konktejneru! No ještě, aby ne, když byl plný.

Má reakce na Vaši reakci z 06.06.2016 » Není pravda co píšete. Krabice na fotkách jsou složeny, tak aby zabírali co nejměně místa.

 

Možná by bylo vhodné vstát jednou za čas od počítače a vyrazit do terénu a přesvědčit se o realitě a ne jen hloupě hlásit na jakou máte smlouvní dohodu s ekokomem o frekvenci vývozú. Realita je vždy jiná

Doporučení a žádost: nechte na kontejnery vylepit harmonogram vývýžení a budete se pak divit až vám lidi budou psát , že se tam vůbec neděje! Nikdo z lidi ani neví, kdy se vyváží. A moc lidí nezajímá, že to víte jen vy sami.

Když píšte, že vývoz je 5x týdně, tak si laskavě dejte si dodavatele do latě, aby plnil své závazky! Platíme to my všichni defakto ze svých daní, tak začnětě efektivně pracovat a přestaňte se s námi ještě dohadovat. Váš přístup je neuvěřitelný

ASD

oznámeno: 08.06.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
15.06.2016 » 17:21 • Vážený pane, odbor dopravy a životního prostředí požádal svozovou společnost, která zajišťuje vývoz komodit v četnosti 5x týdně, o předložení výpisu z GPS.Nemůžeme s Vámi proto souhlasit, že by byl vývoz ze strany svozové společnosti jakkoliv opomíjen, či se vývoz vůbec neuskutečnil. Z doložených dat je opravdu zcela zřejmé, že je vývoz prováděn v pořádku. Samozřejmě víme, že se v okolí nádob na odpad vyskytuje nahodile volně ložený odpad. Nicméně ani v jednom případě nebylo jeho množství takové, aby to bylo okamžitým důvodem pro navýšení vývozu odpadu. Můžeme Vás však ubezpečit, že pokud se v okolí nádob nacházel nepořádek většího rozsahu, který by jasně signalizoval, že je stávající kapacita nádob nedostačující, bude o jejich navýšení požádáno.
náhled souboruZnovu Veleslavín
Dobrý den, odpadky přibyly,:-:-( v tak exponovaném místě a s tak malými koši je úklid nutný denně...zdravím I. R.

Dobrý den, odpadků přibylo:-(tady je nutno uklidit denně a koše jsou sice krásné, ale malé, nepraktické a určitě i drahé )...řešení probíhá nějak pomalu zdravím I. R.

oznámeno: 07.06.2016
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
09.06.2016 » 08:28 • Situace se svozovou společností Pražské služby, a.s. vyjasněna a odteď budou všechny koše vyváženy s frekvencí 1 x denně.
náhled souboruDivoka Sarka - plny papirovy kontejner
Zastavka Divoka Sarka

oznámeno: 07.06.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
07.06.2016 » 11:16 • Vážený pane, stále zastáváme stejný názor jako u všech předchozích Vámi pořízených MMS.
náhled souboruOdpadky
Několik týdnů neuklizené odpadky a plné koše u metra Veleslavín

oznámeno: 02.06.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
09.06.2016 » 08:29 • Situace se svozovou společností Pražské služby, a.s. vyjasněna a odteď budou všechny koše vyváženy s frekvencí 1 x denně.
náhled souborupark W.Brandta
Dobry den,

drivejsi detske hriste, ktere nalezi k parku W.Brandta zeje jiz nekolik let prazdnotou, zatimco by si zde mohli hrat deti napr. z prilehle MŠ Emy Destinnove sildlici v Českomalinske ul.majici zoufale malou zahradku ci jine deti z okoli. Tato cast je v zoufalem stavu a nabizi se jako misto setkani podivnych individui. Co bude s timto mistem? Ma s nim P6 nejake plany?

Dekuji. A. H.

oznámeno: 01.06.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
06.06.2016 » 16:11 • Tato část parku není ve vlastnictví a správě MČ Praha 6, ale Magistrátu hl.m. Prahy. Proto nebyla zahrnuta do rekonstrukce parku, která proběhla v roce 2010. V současné době je v jednání, že Magistrát hl.m. Prahy přenechá tuto plochu k využívání jako zahradu MŠ v Českomalínské ulici, takže by prostor měl být v brzské době upraven. Nebude však veřejnosti přístupný.
náhled souboruPlne kontejnery - stale nevyvezene
Papir a plast (oba stale plne). Zastavka Divoka Sarka

oznámeno: 01.06.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
06.06.2016 » 16:19 • Vážený pane, papír a plast se tu vyváží 5x týdně, což je pro tuto lokalitu dostačující. To, že se vedle kontejneru nachází jedna kartonová krabice, kterou byl někdo z občanů "líný" do kontejneru vložit, ještě není důvodem pro navýšení četnosti vývozu.
náhled souboruBahno Na Vlčovce
Takhle vypadá ulice Na Vlčovce týden po přívalovém dešti a třičtvrtě týdne poté, co se bahnu vyhýbal čisticí vůz na chodníky i příslušní pracovníci najatí městskou částí. Asi jim přišlo jednodušší nic neřešit. Vzhledem k tomu, že majitel zahrady nad ulicí odstranil její hraniční zídku, můžeme se na podobnou nadílku těšit i při každém dalším větším dešti - takže by se na to měly městské služby připravit nebo jednat.

oznámeno: 30.05.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
31.05.2016 » 09:45 • Podnět byl předán správci komunikací, kterým je Technická správa komunikací, oblastní správa severozápad, vedoucí ing. Jitka Pohludková tel.  224 390 775. Úklid chodníků nesouvisí se stavem vozovky. Je prováděn subjektem, který není za stav ani čistotu vozovky odpovědný.
náhled souboruPlne kontejnery - Divoka Sarka
C. Kontejneru 103 (papir)

oznámeno: 30.05.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
06.06.2016 » 16:32 • Kontejner na papír se vyváží 5x týdně, četnost je dostačující. Při kontrolách bylo zjištěno, že problém se většinou týká způsobu odkládání odpadu, dochází ke vkládání celých krabic. Vlivem takového nezodpovědného chování zbytečně dochází k předčasnému zaplnění nádoby.
náhled souboruAutovrak ul. Gymnastická
Chybí obě SPZ, rozbité čelní a boční okno, vyfouklé dvě pneu, rozbitá přední světla, uražená obě boční zrdcátka, rozbitá obě zadní světla, promáčklá karoserie vzadu a i z boku, otevřený kryt nádrže, odpadky a kusy auta na vozovce pod autem, parkuje metr od chodníku ve vozovce a omezuje průjezd. Prosím odstranit.

oznámeno: 26.05.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
03.06.2016 » 10:02 • Za vrak lze dle současného znění zákona označit výlučně vozidlo zjevně technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, jehož obnovení způsobilosti by si vyžádalo výměnu, doplnění nebo opravu podstatných částí mechanismu nebo konstrukce vozidla (§ 19 odst. g zák. č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích, v platném znění) . Vámi uváděné závady, proto tedy bohužel nejsou zákonným důvodem k označení vozidla za vrak. Nicméně odtah vozidla očekáváme koncem měsíce srpna tohoto roku v souvislosti se spuštěním projektu zóny placeného stání v dané oblasti, protože nepředpokládáme, že by si vlastník vozidla obstaral příslušnou parkovací kartu.
náhled souboruHošťálková ul. č. 33 - odpadní nádoba
Dobry den, muze nekdo donutit majitele domu v Hostalkove ul. c.33 aby si objednal minimalne jeste jednu odpadni nadobu aby odpadky,ktere se tam vyskytuji nedavali obyvatele tohoto domu vedle zaplnene popelnice,ci je vyhazovali do popelnic jinych majitelu v okoli?? To se ceka na vyskyt potkanu? Nesnesitelny zapach ,neporadek,proc to nikdo z kompetentnich neresi? Pred domem jsou leta hromady vykopaneho kameni s hlinou, odbor vystavby povolil skladku tohoto materialu,ikdyz je to na soukromem pozemku?Odbor zivotniho prostredi povolil u tohoto domu skladovat venku vyrazene lednice a elektrospotrebice?? To musime snaset takovy neporadek kolem sebe?

oznámeno: 24.05.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
06.06.2016 » 16:14 • Na místě byla několikrát provedena kontrola, při které bylo zjištěno, že k přeplnění popelnice dochází den před jejím vývozem, v jiných dnech zde problém není. K vývozu dochází 1x týdně, na počet hlášených osob je kapacita nádoby dostačující. Popelnice je umístěna na pozemku vlastníka nemovitosti, nikoliv na chodníku. Pokud jde o volně ložený odpad (lednice a jiný odpad), zašle odbor dopravy a životního prostředí vlastníkovi výzvu k odstranění.
náhled souboru(Ne)legální reklamní poutač?
U usedlosti Ladronka se uhnízdil tento nevzhledný poutač. Jedná se o legálně povolenou reklamu ÚMČ? Pokud ne, prosím o odstranění.

oznámeno: 20.05.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
06.06.2016 » 16:38 • Reklamní poutač byl umístěn nájemcem bez souhlasu OSM ÚMČ 6. Celá záležitost je proto nyní v řešení.
náhled souboruOprava dlazby v ulici Za Strahovem
Dobry den,

prosim o opravu dlazby v ulici Za Strahovem.

Dekuji

oznámeno: 19.05.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
07.06.2016 » 08:56 • Požadavek na opravu poškozené mozaiky byl předán správci komunikací, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruRozbitá houpačka na hřišti na ulici K Červenému Vrchu - opětovné upozornění
Dobrý den,

opětovně upozorňuji, že je na hřišti v ulici K Červenému Vrchu rozbitá houpačka a jeden prvek s tyčí (viz přílohy).

Rád bych se zeptal, kdy dojde k nápravě. Atrakce jsou rozbité více než 3 týdny. Vzhledem k pěknému počasí jsou atrakce na hřišti vytížené a houpačka velmi chybí. J. P.

oznámeno: 13.05.2016
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
17.05.2016 » 12:23 • Dobrý den, oprava bude provedena do 20.5.2016. Omlouváme se za prodlevu.
náhled souboruNepořádek okolo popelnice křižovatka Bechyňova a Kolejní - po návštěvě popelářů
Dobrý den, zasilám foto okolí popelnice, ktera byla vyvezena ovšem nepořádek kolem ni byl zůstal a ještě navíc byl rozšířen po okolí. P. M.

oznámeno: 13.05.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
18.05.2016 » 17:11 • Při kontrole okolí nádob bylo zjištěno, že nepořádek byl uklizen.
náhled souboruKoše - okolí metra Hradčanská
Dobry den,

takhle vypada kazdy den okoli metra Hradcanska,problem neni v kapacite kosu,ale ve vetru,ktery zde fouka. Byl by velky problem nainstalovat sem kose,ze kterych vitr odpadky nevyfouka? Podobne jsou na Praze 1,funguji na solarni energii a bez problemu. Diky za info J. N.

oznámeno: 12.05.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
07.06.2016 » 09:00 • Městská část Praha 6 v rámci uzavřeného smluvního vztahu nemůže instalovat jiné odpadkové koše, než které byly součástí vypsané veřejné zakázky. Další věcí je ta skutečnost, že koše, o kterých se zmiňujete, jsou poměrně drahé. Městská část provozuje nyní cca 1200 ks na celém území městské části, dle svých finančních možností.
náhled souboruzastavka Divoka Sarka

oznámeno: 11.05.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
06.06.2016 » 16:27 • Vážený pane, stále opakujeme, že pro stávající lokalitu je kapacita vývozu tříděného odpadu dostačující. V případě, že by v budoucnu kapacita nestačila, budeme samozřejmě žádat MHMP o navýšení četnosti. Jsme rádi, že občané odpad třídí, což je zřejmé z Vámi pořízené fotodokumentace.
06.06.2016 » 16:28 • Kontejner na papír se vyváží 5x týdně, četnost je dostačující. Při kontrolách bylo zjištěno, že problém se většinou týká způsobu odkládání odpadu, dochází ke vkládání celých krabic. Vlivem takového nezodpovědného chování zbytečně dochází k předčasnému zaplnění nádoby.
náhled souboruPodnět: dopravní opatření - lokální MMSing P6
Dobrý den, rád bych prostřednictvím rubriky „Vaším pohledem“ upozornil na podle mého názoru nešťastné řešení dopravních opatření v ulicích „U Střešovických hřišť“ a „Na Petynce“.

Umístění dalších zpomalovacích prvků (o Velikonocích) v provedení řad jednotlivých „talířů“ na této trase, kterou pochopitelně obyvatelé Střešovic/Baterií využívají k napojení se městský okruh a další pro dopravu určené ulice je naprosto nesmyslně obtěžující. Zajímavým srovnáním je, že dokud byly tyto ulice využívány k objíždění kolon, které jsme tu měli před otevřením komplexu Blanka, tak zpomalovací prvky instalovány nebyly. Na druhou stranu cca 1 po otevření tunelů již tyto ulice jsou opět využívány spíše jen domácími obyvateli a nikoli transitem, proč tedy obtěžov at „několik málo“ projíždějících soustavným přejížděním retardérů, případně soustav schodů (narážím na odstrašující provedení zvýšených křižovatek ve zrekonstruovaných ulicích na Bateriích).

- Proč jsou finanční prostředky investovány do zbytečných zpomalovačů, když ulice U Střešovických hřišť je sama ve hrozném stavu záplatované lochnesky se zapadlými poklopy (zřejmě díky propadajícímu se terénu)? Proč není raději alespoň část ulice zrekonstruována? Viz foto 1, 2.

- Proč raději není stavební úpravou znemožněno parkování vozidel bezprostředně u přechodu pro chodce (z pěší uličky s „koňskými“ schody naproti domu č.6 v ulici u Střešovických hřišť), ke kterému zde často dochází (a tedy několik málo zde přecházejících není z pohledu řidičů a cyklistů vidět)? Viz foto 2.

- Existuje nějaký skutečný důvod (nikoli jedna nehoda za 5 let), aby bylo čím dál četnější umísťování retardérů před banální křižovatky s předností dle pravé ruky? Viz foto 1.

- Proč jsou osazeny retardéry v nejpřísnější formě (z hlediska nutného zpomalení, respektive úderu pro vozidlo, respektive hluku pro rezidenty)? Viz foto 1, 3, 4.

- Proč není umožněn průjezd cyklistů – vynecháním jednoho talíře na pravé(-ých) straně(-nách) vozovky? Vždyť Praha 6 je přeci otevřená mimo jiných věcí i sportovním aktivitám občanů?! Viz foto 1, 3, 4.

- Vzhledem k přísnosti těchto opatření se musím zeptat, zda tato opatření nejsou reakcí na stížnost nějakého konkrétního obyvatele těchto dvou předmětných ulic?

Velice děkuji za odpovědi, s pozdravem V.Š. (Chodec, cyklista, řidič, rodák a obyvatel Prahy 6.)

oznámeno: 10.05.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
13.06.2016 » 11:46 • Vážený pane, Váš názor na provedená dopravní opatření na komunikacích Na Petynce a U Střešovických hřišť evidujeme, nicméně se neshoduje s naším náhledem na danou problematiku. Předmětné komunikace jsou bohužel v převážné většině využívány řidiči, kteří nejsou ochotni akceptovat omezenou rychlost jízdy na 30km/h, proto, v zájmu bezpečnosti provozu, došlo k instalaci zmiňovaných zpomalovacích prvků, které donutí řidiče zpomalit. Ostatně, pokud je pravda co píšete, že jsou tyto ulice využívány spíše jen domácími obyvateli, budou tito řidiči zajisté ochotně dodržovat nejvyšší povolenou rychlost jízdy, neboť nebudou chtít rychlou jízdou ohrožovat své sousedy. Podobné zklidnění bylo realizováno i v ulicích na Bateriích, na jehož vhodnosti i kvalitě provedení se opět neshodneme.
13.06.2016 » 11:46 • A teď k jednotlivým bodům:
13.06.2016 » 11:47 • - Městská část není ani majitelem, ani správcem komunikace U Střešovických hřišť, tím je hlavní město Praha, resp. Technická správa komunikací hl.m. Prahy. Tam je tedy nutno směřovat dotaz na případnou rekonstrukci.
13.06.2016 » 11:48 • - Je možné, že v budoucnosti dojde k vymezení pětimetrové hranice před přechodem za pomoci dopravního značení a zařízení, nutno však podotknout, že Vámi zaslaná fotografie nezachycuje přestupek „stání před přechodem ve vzdálenosti menší než 5m“.
13.06.2016 » 11:48 • - částečně zodpovězeno již výše; jde o zklidnění dopravy, resp. vynucení dodržování stanovené rychlosti jízdy a to minimálně v průsečících tahů motorové a pěší dopravy.
13.06.2016 » 11:49 • - Zvolený typ zpomalovacích prvků zcela odpovídá požadovanému záměru a charakteru lokality, bezesporu se nejedná o „nejpřísnější formu retardéru“ – srovnej např. s montovaným prahem. Zdá se, že občané raději riskují možné navýšení hlukové zátěže, než aby riskovali možnost střetu s rychle jedoucím vozidlem při přecházení vozovky.
13.06.2016 » 11:49 • - Vzhledem k prostorovému uspořádání zpomalovacích terčů je umožněn i bezproblémový průjezd cyklistů, což ostatně dokládají i Vámi přiložené fotografie.
13.06.2016 » 11:50 • - Ano, ÚMČ Praha 6 obdržel podněty na zajištění vyšší míry bezpečnosti pro pěší a usměrnění řidičů těmito ulicemi projíždějícími od svých občanů.
13.06.2016 » 11:50 • S pozdravem

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=1620&crc=c83757aee02eceec96cd2807d67ece44 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz