Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 161180 z celkového počtu 2397 vyhovujících záznamů.

náhled souboruFwd: hluk a znečištěné ovzduší
Dobrý den,


dnes celé dopoledne úklízeči rozfoukávají spadané listí a smetí na nám. Před Bateriemi. Fukary dělají rachot, který proniká zavřenými okny do přilehlých domů a ruší nervovou soustavu obyvatel, ruší od práce a dovádí nejednoho obyvatele k šílenství. Fukary navíc znečišťují ovzduší.

Tento hluk a smrad v ulicích Prahy 6 nechci. Vadí mi už dlouho a rozhodně ho nepovažuju za vhodný prostředek úklidu. Naopak! Prosím udělejte s tím už něco.

S pozdravem 

V. V.

oznámeno: 09.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
11.10.2018 » 10:49 • Děkujeme za Váš podnět. Technologický postup úklidu chodníků je tímto způsobem schválen, a to z důvodů celkového množství délky chodníků v naší městské části a možnostmi služeb poskytovaných dodavatelskou firmou. V oblasti Střešovic, v tomto konkrétním místě, je četnost úklidu chodníků stanovena 1x za měsíc, kromě zimního období. Domníváme se, že je proto možné, ve veřejném zájmu po dobu několika hodin jeden den v měsíci, výkon této služby ztrpět.
náhled souboruKrizová situace s parkováním
Ulice josé martího. Situace s parkováním je kritická před půl rokem jsme apelovali na zřízení modrých zón. Stále se nic neděje lidé dojíždějící do prahy tu zaberou každej volnej cm o půlnoci tu je parkovacího místa na kamiony!!! Praha 6 v této věci nepodniká žádné kroky jako rezident sem znaven neustálým hledáním parkovacího místa!! A dostávání pokut za stání na chodníku u vlastního baráku protože jenda z horní dolní dobře zaparkoval u metra!!!

oznámeno: 09.10.2018
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
16.10.2018 » 15:01 • Dobrý den, zřizovatelem Zón placeného stání není MČ Praha 6, nýbrž Hlavní město Praha. MČ u HMP dlouhodobě prosazuje rozšíření ZPS a to plošně na celém území. V tuto chvíli se připravuje dílčí rozšíření mj. i v ulici José Martího, jež by mělo být realizováno nejpozději na přelomu roku.
náhled souboruPřeplněný kontejner na kovový odpad
Dobrý den,

v poslední době je neustále přeplněna nádoba na kovy na adrese Vokovická 32/3, viz foto. Požádal bych Vás o (nikoliv jednorázovou) nápravu.

Děkuji.

S pozdravem

J. J.

oznámeno: 08.10.2018
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
10.10.2018 » 17:33 • Dobrý den, standardní četnost svozu této komodity je nastavena na 1x za 6 týdnů. V případě, že tato frekvence nestačí, je možno ji navýšit, za určitých podmínek, na 1 x za 4 týdny. Protože na několika místech v Praze 6 ani tato četnost svozu nevyhovuje a kontejnery na kovy se nadměrně plní, zaslali jsme Magistrátu HMP, jako zřizovateli této služby, žádost o zkrácení intervalu vývozu na 1 x za 3 týdny. Žádost byla schválena, takže i na předmětném stanovišti je v současné době nastavena nejvyšší možná četnost svozu, a to 1 x za 3 týdny. Pro Vaši informaci uvádím, že bylo v říjnu t.r. zřízeno nové stanoviště tříděného odpadu v ul. Půlkruhová 655/29, kde je také umístěna nádoba na kovové obaly.
náhled souborurozbité chodníky
Dobrý den, nedávná oprava chodníku v Tychonově evidentně špatně provedena. Dlažba už se zase rozpadá. Stejně vzniká díra v dlažbě v ulici Na Valech před domem c.20. Díky za nápravu.

L. L.

oznámeno: 08.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
08.10.2018 » 16:48 • Děkujeme za upozornění, Předáme dodavatelské firmě k opravě s upozorněním na opakovanou závadu.
náhled souboruRe: kdo je autorem příspěvku (reakce)
Dobrý den,

prosím o sdělení, kdo je autorem příspěvku (reakce) v dolní části výstřižku v příloze. Rád bych dále komunikoval s konkrétní osobou.

Děkuji.

S pozdravem

M. H.

oznámeno: 08.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
08.10.2018 » 16:42 • Dobrý den, odpověď na Vaši MMS vyjadřuje postoj příslušného odboru (ODŽP). Podněty a dotazy lze směřovat na elektronickou adresu , přičemž tyto budou dle svého obsahu předány příslušným pracovníkům.
náhled souboruneprůchozí chodníky
Dobrý den, 

 

zajímalo by mě, proč se toleruje parkování na chodnících v ulici Wolkerova (platí pro obě strany ulice), 

když jsou potom téměř neprůchozí - projít zde s kočárkem je naprosto nereálné a když by se člověk 

rozhodl jít ulicí K Starému Bubenči, tak je to zcela to samé (přikládám foto z obou ulic, podívejte se na 

Google Street View, či se tam zajděte podívat osobně). Navíc je zde přechod, takže výhled z obou stran 

je naprosto nedostačující a to i pro řidiče. 

 

Je tedy možné si vykládat zákon po svém, tj. když tam není značka zakazující parkování na chodníku, 

tak je to povolené? Kdybych svůj vůz nechal zaparkovaný v naší ulici, tak je zde obratem hlídka MP a 

dostávám pokutu). Táži se tedy - jsou zdejší (povětšinou Ruští, ale stejně tak i zaměstnanci ČIŽP a další, 

kteří mají vlastní garáže a stejně je jim to málo) obyvatelé něco více než ostatní, že pro ně platí zcela 

jiná pravidla? 

 

Děkuji za řešení (přidání zátarasu, zábradlí) tohoto letitého problému.

oznámeno: 07.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
15.10.2018 » 18:35 • Dobrý den, pokud se ptáte, zda je tolerováno parkování na chodníku, tak je třeba se ptát represivních složek, tedy Policie ČR a Městské policie, nikoliv Radnice. Co se týče podnětu na umístění zábradlí, či jiné zábrany, zdůrazňující zákaz vjezdu na chodník, tak je nutno říci, že v minulých letech rozběhl Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) akci na odstraňování zbytného zábradlí. Silniční správní úřady proto musí nyní dbát ještě více, než v minulosti, na odůvodněnost užití tohoto ne právě estetického městského mobiliáře (dopravní zábradlí je výhradně červeno-bílé), obzvláště v památkové zóně, kterou daná lokalita jest. Zábradlí má sloužit jako prvek, zamezující vběhnutí chodců (zejména dětí) do vozovky a proto se umisťuje zejména před vstupy do škol. Domníváme se, že v uvedených místech parkují stále titíž řidiči a tedy je pravděpodobné, že po pár zaplacených pokutách se naučí ctít zákon. Doporučujeme tedy volat linku 156 (Městská policie).
náhled souboruRe: Nefunkční lampa před Kafkova 45 (oznámeno 6.10.2018)
Dobrý den, lampa stále nefunguje jak jsem hlásil v srpnu. Číslo lampy je 606077 

Díky 

PZ.

oznámeno: 06.10.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
08.10.2018 » 11:20 • Opakovaně nahlášeno Technologii Prahy.
náhled souboruhřiště při ulici Družicová
Dobrý den, 

prosím o řešení stavu laviček na dětském hřišti při ulici Družicová. Jedna z laviček má poškozené (propadlé) prostření prkno, a myslím si, že je jen otázkou času, kdy k této jedné lavičce přibudou další na tomto jinak velmi krásném hřišti. Hřiště jako takové je hojně navštěvované dětmi z okolních domů i školky a zasloužilo by si vylepšení. 

Děkuji. 

K.Š.

oznámeno: 05.10.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruDětské hřiště Kamerunska - Nigerijska
Zanedbané pískoviště.

oznámeno: 05.10.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
09.10.2018 » 15:13 • Dobrý den, na dětském hřišti se nacházejí dvě pískoviště. Písek vyměňujeme pouze na pískovišti v oplocené části, nalezený stav pískoviště v neoplocené části se dá tedy předpokládat. Po prověření aktuálního stavu je však patrné i zaplevelení pískoviště v oplocené části, což ovšem svědčí o tom, že je zcela nepoužívané nebo pouze minimálně. Vzhledem k pokročilé roční době již nebudeme konat žádnou nápravu, neboť v jarních měsících 2019 bude písek v pískovišti opět vyměněn.
náhled souboruPorost
Dobrý den, 

V ulici U Dejvického rybníčku, směrem ke trati, jsou zablokovaná parkovací místa přerostlými keři.  

V tom samém místě, ale v protisměru, je ten samý problém. Zde ale keře omezují viditelnost. Jde o takový nebezpečný nepřehledný úsek, kde je viditelnost špatná i bez keřů. 

Předem vám moc děkujeme za brzkou nápravu! 

S pozdravem 

K. Č.

oznámeno: 03.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
04.10.2018 » 13:38 • Přerostlou vegetaci upraví v rámci operativního řešení naše organizační složka PRO 6 v nejbližším možném termínu.
náhled souboruNebezpečná křižovatka
Dobrý den, 

prosím o řešení nebezpečné křižovatky  ulice Na Petřinách - Čílova. Za poslední týden se zde stala již třetí nehoda. Na této křižovatce se nehody stávají poměrně často. Také je dost nebezpečná při přecházení dětí do školy a ze školy. Na každé straně stojí jedna základní škola, jsou zde tři školky a ráno je to poměrně hodně frekventovaná silnice. Auta, autobusy, tramvaje z jedné i druhé strany. Pro děti je to poměrně nesnadné tuto ulici přejít. Bylo by možné udělat tuto křižovatku bezpečnější? Minimálně zpomalovacím prahem, ideálně světelnou signalizací. Vím, že každé ráno stojí u přechodu u Metra Petřiny policisté, ale odpoledne už zde nejsou a situaci zde to stejně neřeší. 

Děkuji. 

K.K.

oznámeno: 03.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
20.11.2018 » 15:55 • Dobrý den, když se na křižovatku podíváme, tak nevykazuje žádné znaky, jež by vedly k předpokladu zvýšeného výskytu nehod. Je zde zřejmá přednost vozidel (Čílova je vedlejší, Na Petřinách hlavní), rozhledové poměry jsou velmi dobré, rychlost vozidel v příčném směru nízká s ohledem na připojení z vedlejší, či případně otáčení. Není zde žádné atypické řešení, kde by měli řidiči váhat kdo má přednost a kudy se má jet. Na základě tohoto podnětu jsme si vyžádali statistiku dopravní nehodovosti od Policie ČR s těmito výstupy: V období 1.1.2007-4.9.2018 došlo v inkriminované křižovatce k 36 dopravním nehodám, čímž dle sdělení PČR tato křižovatka nijak nevybočuje z obvyklého průměru (resp. nehod je zde spíše o něco méně). Na prvních místech příčin je srážka se souběžně jedoucím vozidlem při odbočování vlevo (s tramvají) a nedání přednosti v jízdě. PČR při vyšetřování příčin nehod v daném místě neshledala žádný nedostatek v řešení křižovatky. Příčinou nehod zde byl vždy a pouze lidský faktor. Na umístění světelné signalizace tedy nebude Hlavní město Praha (SSZ nepovolují městské části, nýbrž Magistrát) slyšet. A dávat retardery na hlavní komunikaci s rychlostí 50 km/h (a tedy ji zpomalit na 20-30 km/h) u každé křižovatky (Čílova se nijak neodlišuje od jiných) by znamenalo výrazné a těžko zdůvodnitelné omezení plynulosti dopravy na sběrné komunikaci.
náhled souboruRe: odtažení vraku auta (oznámeno 1.10.2018)
Dobrý den,

před měsícem jsem oznamoval vrak auta, který blokuje průjezd na ulici Pod Cihelnou v místě č.p. 4. Zatím se vůbec nic nestalo a bohužel již došlo k tomu, že do auta někdo naboural a urazil zrcátko (auto stojí tak, že blokuje provoz a neumožňuje protijedoucím vozidlům se vyhnout). Prosím o urgenci a zajištění odtažení vraku.

děkuji
D. V.
 
5. 9. 2018
 
Dobrý den,

v ulici Pod Cihelnou blízko domu popisné číslo 4 stojí vrak auta bez SPZ. Auto stojí v místě zákazu zastavení a blokuje provoz - viz přiložené foto. Prosíme o odtažení auta.

Druhé auto bez SPZ stojí na téže ulici u školy ZŠ Dědina na místě parkování K+R - jedná se také o vrak bez SPZ, tovární značka Ford.

oznámeno: 01.10.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
30.01.2019 » 12:13 • Dobrý den, vozidla jsme ohledali a byť jim chybí registrační značky a nejsou v příliš dobrém technickém stavu, ani v jednom případě se nejedná o vozidlo, které bychom mohli dle zákona 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích kvalifikovat a řešit jako vrak (ve smyslu § 19 odst. 2 písm. g), tj. lze jej vyhodnotit jako vozidlo, které je pro závady v technickém stavu zjevně technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích a obnovení způsobilosti by si vyžádalo výměnu, doplnění nebo opravu podstatných částí mechanismu nebo konstrukce silničního vozidla). Městská část Praha 6, jako silniční správní úřad, není oprávněna řešit dopravní přestupky, ty řeší Policie ČR.
30.01.2019 » 12:14 • Vozidlo AUDI nenaplňuje znaky vraku, to, že nemá SPZ ji tak také nekvalifikuje. U vozidla FORD Ka probíhá řízení.
náhled souborunedodržování rychlosti + rekonstrukce vozovky
Dobrý den, 

 

píši Vám ohledně situace v ulici Rooseveltova a v odbočce na Sibiřské náměstí. Na ulici Rooseveltova je max. 40km/h a ve vedlejší ulici 

Sibiřské náměstí max. 30km/h. Bohužel toto málokdo dodržuje, takže nejen že se neustále otřásájí domy a kostky na silnici při vyšších 

rychlostech vydávají nadměrný hluk, ale vznikají zde i nebezpečné situace na přechodech. Obracet se na městskou policii nemá smysl, 

jelikož tento problém je třeba řešit jinak, než občasnou kontrolou, která se ale ani tak neděje. 

 

Zajímá mě taktéž, kdy se konečně začne dělat rekonstrukce této velmi frekventované ulice a to jak povrchu silnice, tak i chodníků - oboje 

je léta ve velmi špatném stavu a když vidím, že všude jinde (i na místech, kde to je ve slušném stavu a není to třeba) se chodníky a silnice 

předělávají, tak nechápu, proč zrovna zde se nic neděje. Děkuji.

oznámeno: 01.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
03.01.2019 » 14:05 • Dobrý den, neztotožňujeme se s Vaším názorem, že je v ulici Rooseveltova většinou vozidel překračována maximální dovolená rychlost, k čemuž přispívá dlážděný povrch. Při kontrole nebyly zaregistrovány ani žádné potencionálně nebezpečné situace při přecházení chodců. Jde o standardní místní komunikaci II. třídy (tedy sběrnou), kde bývá standardem rychlost 50 km/h. Nejsou zde žádné anomálie, jež by vyvolávaly potřebu nadstandardních řešení typu retarder, šikana, či vysazené chodníkové plochy. Co se týče rekonstrukce, tak ty neprovádí Městská část, nýbrž vlastník (HMP), potažmo správce komunikace (TSK HMP). Nicméně dle dostupných informací by mohla letos proběhnout rekonstrukce ulice Wolkerova (ukončena na Sibiřském náměstí), ulice Rooseveltova je dle sdělení TSK v zásobníku chystaných oprav, avšak termín realizace není dosud znám.
náhled souboruLampy
Dobry den, 

Dlouhodobe nesviti lampa c.607949 , vcera prestala svitit i druha c.607950, obe se nachazi v ulici Na Pahoubce na Hanspaulce. 

Dekuji za reseni problemu! 

TK.

oznámeno: 01.10.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
01.10.2018 » 14:12 • Závada byla nahlášena na dispečink společnosti Technologie hlavního města Prahy. V případě dalšího zjištění můžete závadu nahlásit na telefonní číslo  800 404 060.
náhled souboruHošťálkova 33 trvalý nepořádek u odpadní nádoby
Žádám kompetentní osoby úřadu m.č. Prahy 6 aby konečně začaly řešit s majitelem nemovitosti Hošťálkova 33 trvalý nepořádek u odpadní nádoby, která evidentně nestačí, foto je ze soboty 29.9.2018,tzn. 5 dní před vývozem. V místě se nyní pohybují potkani atd. Proč se léta nikdo tímto stavem nezabývá a nekontroluje, nenařídí majiteli objednat další popelnici??! Prosím    zvedněte se ze svých kancelářských židlí a řešte problém. Děkuji R.H.

oznámeno: 30.09.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
05.11.2018 » 08:28 • Dobrý den, vlastníkovi objektu byla zaslána výzva k zajištění nápravy, tj. navýšení četnosti svozu odpadu.
náhled souboruRevitalizace parku Fragnerova 27/ Matejska 1
Dobry den,
Zadam o informaci, kdy bude provedena revitalizace a rekultivace znicene zelene v parku mezi domy Fragnerova 27/ Matejska 1. K poniceni zelene doslo nesetrnym pristupem stavby pri oprave kanalizace v ramci projektu Baba I. Na nesetrne niceni zelene byla stavba opakovane pisemne upozornovana.
Dekuji
P. D.

oznámeno: 28.09.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
08.10.2018 » 16:46 • Podnět jsme předali vlastníkovi pozemků, kterým je hlavní město Praha. Údržbu zeleně má na starosti paní Příhodová, proto se prosím v této věci obracejte přímo na ní. Kontakt:
23.10.2018 » 09:16 • Odpověď vlastníka pozemků: Na základě místního šetření ze dne 10.10.2018 konstatujeme, že v rámci akce Stavba č. 0013 – „Baba II – rekonstrukce inženýrských sítí a komunikací“, k. ú. Dejvice (stanovisko SVM/VP/1059402/10/hl ze dne 18.02.2011 na akci „Stavba č. 0013 – „Baba II – rekonstrukce inženýrských sítí a komunikací“, k.ú. Dejvice, Praha 6, investor HMP-MHMP-OMI): - Stavbu provádí společnost Ekologické a inženýrské stavby, spol. s r.o., , Náchodská 2429, Praha 9 - Horní Počernice a to pro Hlavní město Praha; - V rámci této stavby byla prováděna obnova vodovodních řadů, kanalizace a komunikací; - Dle našeho názoru pracuje zhotovitel s plným nasazením dle jejich harmonogramu ( dle jednání se stavbyvedoucím ), - Plochy zeleně na dokončených částech stavby jsou ohumusované a oseté travním semenem, v těchto částech jsou již dokončené i plochy chodníků a vozovek, - Dle smlouvy mezi zhotovitelem a investorem má být celá akce ukončena k termínu 4.11.2018.
náhled souboruUdrzba zelene= polamane vetve
Dobry den,
Dnes bylo provedeno zcela nepotrebne sekani travy (ktera je vyschla a nevzrostla) v okoli domu Matejska 1. Ceta po sobe zanechala polamane vetve borovic, coz zpusobili nesetrnou manipulaci s kontejnerem a vozidlem zaparkovanem na chodniku. Domnivam se, ze firma provadejici udrzbu zelene by o ni mela pecovat a ne bezohledne nicit.
Zadam o zajisteni efektivni, radne a ohleduplne zajisteni pece o zelen.
Dekuji
P. D.

oznámeno: 28.09.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
02.10.2018 » 15:13 • Dobrý den. Plochy zeleně v okolí domu Matějská 1 nejsou ve správě Městské části Praha 6 nýbrž v majetku a správě hl.m. Prahy. Je proto potřeba obrátit se na Magistrát hl.m. Prahy, který věc projedná se svou správcovskou firmou. Doporučujeme Vám obrátit se na paní Příhodovou ze správy majetku ( ).
náhled souboru2 zapomenute panely
Prosime o odklizeni dvou zapomenutych betonovych panelu po revitalizaci pozemku 335/1 (u prijezdove casti Libockeho rybnika) u Pelikanova ulice.

Poznamka: vjezd je od Libockeho rybnika

oznámeno: 28.09.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruChodníky v parku na Flemingově náměstí
Na tomto chodníku jsem si při procházce s dcerou a vnoučaty 7.září poranila nohu a do dnešního dne jsem v péči lékařů. Nebylo by vhodné už konečně s parkem něco dělat než utrácet peníze za pomníky ( Nikola Tesly). Nejenom že jsou chodníky v katastrofálním stavu, ale padající větve ze starých topolů ohrožují parkující auta a je otázkou času kdy se stane něco horšího.
E. V.

oznámeno: 26.09.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruRuzyňská
Dobrý den, 

i takto vypadá chodník na Praze 6, ulice Ruzyňská mezi Mladotickou a Únětickou. Nejde už ani projít, o kočárku ani nemluvím. Opakovaně žádáme o opravu silnice i chodníků, zatím nám vždy bylo napsáno, že oprava je v plánu na příští období. Nejde instalovat nějaké sloupky nebo patníky a květináče odvést? 

Děkuji

oznámeno: 26.09.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=160&crc=f7fbb4bd8055e3fdaee0303e32925fc7 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz