Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 13811400 z celkového počtu 2675 vyhovujících záznamů.

náhled souboruCo třeba přidat ještě jeden kontejnér na plast DEJVICKÁ VÍTĚZNÉ - NÁMĚSÍ
Dobrý den, nebylo by vhodnější přidat ještě jeden kontejnér na plast, než koukat na takovou hromadu všeho kolem. Léto je tady plastu je víc. Fajn by také bylo před kontejnéry udělat na vozovku zlutý kříž - čtverec, pruh atd. nevím? aby řidiči neparkovali před nadobami, protože jinak se k nim nedá vůbec dostat a cokoliv do nich vhodit. Auta tu stoji těsně nalepená na kontejnéru, tak pak musíte plast vhazovat z druhé strany do kontejnéru což vypadá dost vtipně. Úklidová služba pak také není schopná cokoliv uklidit přes tuto auto překážku. Něco vymyslete vím, že to zvládnete. Děkuji. Hezký den LK

oznámeno: 29.07.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.08.2016 » 13:15 • Plasty se zde vyváží každý den, včetně víkendů. Stanoviště necháme sledovat inspektorem kontroly čistoty a pořádku, a pokud zjistí časté přeplňování nádob, požádáme Magistrát o navýšení hned, jak to bude možné. V dané lokalitě je povoleno stání vozidel pouze v místech, která jsou vyznačena, všude jinde je stání zakázáno instalovaným dopravním značením, což se týká i prostoru před kontejnery. Je plně na Policii ČR a městské policii, aby takovéto přestupkové jednání řidičů postihovala. Proto jsme Váš podnět, oběma zmiňovaným složkám, předali.
náhled souboruNepořádek - Cukrárna Pod Kaštany
Dobrý den,

rád bych upozornil na nepořádek v blízkosti Cukrárny Pod Kaštany, který tam opakovaně způsobuje skupinka 2 - 15 po celý den posedávajících, popíjejících a kouřících spoluobčanů...Bylo by možné nějaké trvalé řešení, které by ale tento problém nepřesunulo na jiné místo v této jinak krásné lokalitě, např. zákaz konzumace alkoholu v daném místě apod.? Jako ještě větší problém, než náklady na úklid veřejných komunikací vidím to, že kolem chodí maminky s dětmi a naproti je autobusová zastávka, z které odjíždí a přijíždí děti do školy...

Děkuji za pomoc. KK, Praha 6

oznámeno: 29.07.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
11.08.2016 » 10:20 • Obecně závazná vyhláška č. 12/2008 MHMP již nyní zakazuje požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích, mimo jiné i v okruhu 100 metrů od stanice. V případě, že se v těchto místech zdržují osoby, které požívají alkohol, může jim být na místě udělena bloková pokuta. Požádáme strážníky Městské policie, aby zde zvýšil dozor. Naše úklidová firma zde posílala úklid.
náhled souboruDva mrtve stromy
Roh Narodni obrany a Cs. armady, dva mrtve stromy.

oznámeno: 28.07.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
28.07.2016 » 14:10 • Podle vyjádření majetkového správce komunikací bude provedena náhradní výsadba za oba suché stromy na podzim t.r.
náhled souboruÚklid komunikací
Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, proc mezi seznamem ulic vyhlášenách k cisteni nejsou následující ulice ve Veleslavíně: Veleslavínská, Pod Petřinami, U Zvonicky, Pod Okrajem, U Zámečku, Pod Dvorem, Adamova, Střední, U Sadu a Nad Stanicí. Děkuji. A. S.
 

oznámeno: 27.07.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
29.07.2016 » 09:27 • Komplexní údržba komunikací se bohužel neprovádí u všech komunikací na území městské části Praha 6. Z tohoto důvodu nejsou Vámi zmíněné komunikace v seznamu uklízených komunikací uvedeny. Městská část si je vědoma absence úklidů v této oblasti, proto zde v četnosti 1x měsíčně zajišťuje nejen úklid chodníků, ale i 0,30 cm pásu pod silniční obrubou. Po dohodě se správcem komunikací, tj. Technickou správou komunikací, bude Komplexní údržba nově prováděna i u dalších ( Vámi uvedených) komunikací , u nichž to umožní profil a technický stav vozovek.U ostatních bude proveden pouze ruční úklid.
náhled souboruVasim pohledem - krovi Arabska-Evropska a kontejnery
Hezký den, na výjezdu z ulice Arabská je při pohledu dolů na ulici Evropská vzrostlé křoví, které brání výhledu a bezpečnému nájezdu do komunikace. V zimních měsících to problém není, protože je křoví holé, ale od jara do podzima je bezpečný výhled blokován. Je možné prosím křoviny výrazně upravit, aby neblokovaly výhled?

Druhý dotaz se týká kontejnerů na tříděný odpad. V ulici Tobrucká jsou pouze dvě sestavy a bohužel jsou velmi často přeplněné, což při větru způsobí roznesení nepořádku do celé ulice. Je možné jejich počet zvýšit, připadně zvýšit frekvenci svozu?
Děkuji. S pozdravem M. W.

oznámeno: 26.07.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
02.08.2016 » 08:15 • V současné době je z důvodu přestavby elektronického systému KSNKO, zřízeného Magistrátem hl.m.Prahy, do září pozastavena možnost podávání žádostí o navýšení svozu. Nicméně necháme obě stanoviště v ul. Tobrucká sledovat inspektorem kontroly čistoty a pořádku, a pokud zjistí časté přeplňování nádob, podáme spolu s fotodokumentací žádost o navýšení svozu hned jak to bude možné.
náhled souboruParkování Zengrova

oznámeno: 26.07.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
26.07.2016 » 12:39 • Parkoviště v ulici Zengrova je ve správě TSK hl.m. Prahy. Zmíněný subjekt jsme požádali o odstranění přerostlého plevele a náletových dřevin.
náhled souboruPesi cesta z Pelikanovy do Rybnicne
Dobry den,prosime o posekani pesi cesty z Pelikanovy do Rybnicne.Je stezi pruchozi,dva lide se tu nevyhnou a chodi tu maminky s kocarky pro deti do nedaleke skolky.Uz je to i nebezpecne,cykliste tu jezdi jako blazni a neni kam uskocit. Je nejaky termin na renovaci cesty?Dle nasich informaci ji ma provest spol. Cisarka,ktera tu stavi byty. Dekujeme

oznámeno: 21.07.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
25.07.2016 » 16:01 • Stejně jako v předchozích měsících zajistí zprůchodnění zarostlé pěší spojky pracovníci organizační složky PRO 6. Rekonstrukce cesty by měla proběhnout před vydáním kolaudačního souhlasu na stavbu přilehlých bytových domů.
náhled souboruparkování
Vážení, bohužel jsem nenašel jinou možnost napsat svůj názor na zavedení parkovacích zón než na této adrese, asi jsem hloupější...

Dnes jsem byl zaplatit parkování, bydlím na Kladenské. Údajně je to zřízeno kvůli Metro - dojíždění z okolí Prahy. Chtěl bych Vám touto cestou sdělit, že větší h....... jsem dlouho neslyšel!!! Bydlím na Kladenské od roku 1978 a i po otevření nových stanic Metra se situace nezměnila. Během dne si místo na zaparkování můžete vybrat, večer je to opravdu špatné a nejhorší v neděli večer (viz foto). To podle mého mdlého rozumu znamená, že během dne odjíždí místní obyvatelé do práce a večer se vrací. Nejedná se o nájezdy lidí z okolí Prahy 6! Nevím kdo Vám dělal "průzkum", pokud vůbec, a také chápu, že hledáte kdejakou korunu do rozpočtu, ale musím říct, že TOHLE byste neměli zdůvodňovat situací pro parkování, protože rezidentům stejně místo na parkování nezajistíte a v neděli večer budeme kroužit a hledat místo jako dřív!!!

V Praze 6 žiju od narození, 53 let, miluju to tady, jsem nadšený ze spousty novinek, které zlepšují naše žití tady, jsem HRDEJ PRAŽÁK, ale tohle parkování mi hlava nebere. Díky za pochopení, M. B.

oznámeno: 20.07.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
25.07.2016 » 12:08 • Vážený pane, zavedením zón placeného stání se v rámci těchto zón omezí parkování návštěvníků, především těch, kteří dojíždějí z okolí Prahy a zabírají parkovací místa rezidentům. Toto opatření přinese uvolnění kapacity parkovacích míst asi o 20 – 25%. Tento odhad vychází nejen z průzkumů, ale i ze zkušeností z městských částí, ve kterých byly zóny zavedeny už dříve. Samozřejmě se to projeví v různých lokalitách poněkud odlišně, ale celkový výsledek bude zvýšení počtu parkovacích míst pro občany m.č. Praha 6.Jiné řešení v současné době není.
náhled souboruSídliště BABA/sklo na komunikaci
Dobrý den, 

v ulicí Matějská (úložiště rec.odpadu u domu čp 3) a na křižovatce  ulic Na Ostrohu/Průhledová je již několik dnů na chodníku a silnici rozsypané rozbité sklo/ostré střepy. Evidentně došlo k vysypání při vyvážení kontejneru na sklo. 

Žádám neprodleně o sjednání úklidu, jelikož zde hrozí vznik úrazu chodců či poškození pneumatik automobilů. 

Vzhledem k opakovanému nepořádku u sběrných kontejnerů, který jsem s MU P6 řešila v minulosti, prosím o zajištění dohledu nad čistotou a bezpečností přísl. míst. 

Děkuji 

S pozdravem P. D.

oznámeno: 20.07.2016
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
25.07.2016 » 16:04 • Technická správa komunikací hl.m. Prahy provedla dne 25.7.2016 řádně vyčištění veškerého skla z plochy vozovky.
náhled souboruPrerostla zelen, Veleslavín
Dobrý den, posílám fotku zarostleho chodniku ulice Pod Dvorem a Adamova. Vlasnik parcely se o ni nestara a navic ma na pozemku smetiste. Děkuji A. S.

oznámeno: 20.07.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
21.07.2016 » 09:47 • Dobrý den, o úpravu přerostlých dřevin na profil chodníků jsme požádali vlastníka pozemku, tj. Ministerstvo životního prostředí. Vlastník přislíbil zjednání nápravy v co nejkratším možném termínu.
náhled souborukontejnery dál od přechodu pro chodce
Prosím o posunutí kontejnerů na tříděný odpad v ulici Na Valech 24 o 10 metrů dál od přechodu pro chodce směrem k Min.obrany, tak aby kontejnery nezamezovali řidičům výhledu na přechod. Zejména malé děti nejsou přes kontejnery na přechodu vidět. V ulici je navíc nově umístěna právě 10metrů od kontejnerů značka zákaz zastavení, tak se pro malý posun vytvořil nově prostor. Děkuji velice. L. L.

oznámeno: 18.07.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
21.07.2016 » 15:01 • Vzhledem k tomu, že umístění nádob na tříděný odpad splňuje bezpečnostně dopravní hledisko (nachází se dále než 5 m od křižovatky), o jejich přemístění neuvažujeme.
náhled souboruPřerostlá zeleň, nebezpečí úrazu!
Dobrý den,

kolem zastávek autobusů MHD 119 a příměstské dopravy směr centrum na zastávce Dědina je značně přerostlá zeleň, která velmi zasahuje do prostoru chodníku. Při větru z ní opadávají různé plody a tyto se při dešti po rozšlapání stávají kluzkými a hrozí nebezpečí úrazu. Rovněž zasahující větve, mohou způsobit poškození očí.

Děkuji

S pozdravem T. M.

oznámeno: 18.07.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
25.07.2016 » 16:21 • Vlastníka pozemku, tj. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, jsme vyzvali k zjednání nápravy. Od vlastníka jsme obdrželi písemné vyjádření, že provádí výběr vhodné dodavatelské firmy na provedení těchto prací. Prosíme Vás proto o shovívavost.
náhled souboruNepořádek u kontejnerů na adrese Zelená 7

oznámeno: 16.07.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
21.07.2016 » 15:00 • Jak jsme již informovali dříve, doúklid na stanovišti Zelená 7 se provádí každý všední den, tedy kromě víkendu, ze kterého je uveřejněná fotografie. V pondělí byl úklid proveden.
náhled souboruProstranství okolo metra Hradčanská
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat na plány s prostranstvím okolo metra Hradčanska,od dostavění podchodu už uběhla dlouhá doba,ale prostor v jeho okolí vypadá šíleně viz foto
J. N.

oznámeno: 16.07.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
18.08.2016 » 09:21 • V uvedeném prostoru je městskou částí připravováno místo pro setkávání, pořádání menších trhů či obdobných akcí. Vzhledem k blízkosti dráhy je příprava náročnější. Při bezproblémovém průběhu se počítá s realizací do jednoho roku.
náhled souborunefunkční značka, poničená silnice
Nevím jestli to posílám na správné místo.
Na konečné tramvají 18 a 1 na Petřinách je už rok nefunkční značka.
Přechod je už celý rok jinde.
Chci se také zeptat, jak hluboký musí být "kráter" aby si ho někdo
všiml. Silnice je dost poničená a je zajímavé dívat se na projíždějící
auta. Když se vyhne první díře, zákonitě vjede do druhé.
Díry se stále zvětšují, za projíždícími autobusy odlétají kousky asfaltu.
Bylo by možné to nějak opravit. Už je to takhle skoro 2 měsíce.
Byla bych ráda, kdyby mi s úřadu někdo odpověděl.
Děkuji, přeji hezké léto. M. H.

oznámeno: 16.07.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
10.08.2016 » 16:53 • Předáno TSK s výzvou k odstranění dopravní značky a opravě výtluků.
náhled souboruPřechod
Dobrý den, ráda bych upozornila na přechod pro pěší na křižovatce Nad Alejí a Brunclíkova v blízkosti restaurace Nad Alejí. Podobné kaluže se tvoří i na chodníku směrem do Volavkovy ulice, kde bydlím. Z. M.

21. 9. 2016 Dobrý den,
začínají podzimní deště a situace je stále stejná. Opravou se nikdo nezabýval.
S pozdravem ZM

oznámeno: 14.07.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
25.07.2016 » 16:59 • Žádost o správné vyspádování vozovky byla předána mejtkovému správci, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruopuštěné auto
Dobrý den,
v ulici U Třetí baterie poblíž vjezdu do Vojenské nemocnice je
pravděpodobně již delší dobu opuštěné auto s odmontovanými SPZkami.
M. Š.

oznámeno: 07.07.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
11.07.2016 » 16:27 • Vozidlo nesplňuje podmínky pro označení za vrak ve smyslu zákona č.13/1997 Sb. o pozemních komunikacích (v platném znění).
náhled souboruVokovická, asflat po rekonstrukci plynovodu
U MŠ Vokovická, vjezd z Vokovické ulice, zůstaly nezaslepené díry v asfaltu, po dešti se tam drží voda.
Opravdu nezůstalo trochu asfaltu?
Děkuji, P. S.

oznámeno: 06.07.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
07.07.2016 » 12:39 • Stavba se nedopustila pochybení, neboť neměla stanoveno po dokončení výkopových prací opravu celé šíře komunikace, ale jen uvedení do původního stavu. Váš podnět byl předán správci komunikací, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruParkování v Maďarské ulici na opačné straně?
Dobrý den, dnes změnili parkování v ulici Maďarská. Bude se tedy částečně parkovat na úzkém chodníku v parku Lázaro Cardenase, který stačí jen na zdejší pěší provoz? Parkující auta znemožní průchod podél tohoto parku. Do budoucna tedy můžeme očekávat zmenšování tohoto parku na úkor parkujících aut?

Navzdory petici která zde proběhla v roce 2014 a z které jasně vyplynulo že si občané a veřejnost nepřeje žádné megalomanské stavby ani zmenšování veřejné zeleně.

Za petiční výbor, který proti takovýmto snahám aktivně vystupoval

P. V.

oznámeno: 05.07.2016
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
15.07.2016 » 12:04 • Vyznačení parkovacícho pruhu pro podélné stání vozidel u chodníku, lemujícího park, zajisté nezmenší plochu veřejné zeleně, ani chodníku samého.
náhled souboruulice Nad Kajetankou/Jilkova II.

oznámeno: 02.07.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
04.07.2016 » 17:31 • Požadavek na opravu poškozené vozovky byl předán správci komunikací, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy.

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=1380&crc=1a496bc0503a24265b479befba157f51 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz