Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 13611380 z celkového počtu 2675 vyhovujících záznamů.

náhled souboruVrak auta
Dobry den, u rybníka sousedícího s Brevnovskym klášterem je uz delší dobu (více týdnů) vrak auta. Nema SPZku, ma vypacene vsechny dveře a uvnitř spí bezdomovci, navíc se vedle povalují různé součástky. Vypadá to tam hrozne...

oznámeno: 17.08.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souborunové parkovací zóny a značení
Dobrý den,

žádáme okamžité přemístění dopravního značení na chodníku přilehlém k našemu domu na křižovatce Patočkova a Pod Drinopolem. Nejen že se z Břevnova stává prales dopravních značek, který vyrostl na chodnících a brání jejich běžnému užívání (dětské kočárky a invalidní vozíky), ale v tomto případně zakrývá semafor a brání strojnímu čištění, jak v létě tak v zimě. Mimo jiné značka informuje o konci vyhraženého parkování, které bylo plánováno, ale i o konci omezené rychlosti „30“, o kterém nikdy nebyla řeč a toto omezení nikde nezačíná. Předpokládám, že značení jde upravit a posunout k vozovce, popřípadě umístit na jeden sloup, stejně jako je informativní značka o otáčení vozidel. Na tomto úseku komunikace je stání zakázáno a konec zóny parkování může být umístěn o pod křižovatku výše. Dále je nesmyslné nové značení na kříženích ulice Pod Drinopolem, kde na prvé křižovatce platí přednost zprava a na dalších je upraveno značkou hlavní silnice. Žádáme o okamžité zhodnocení situace, nápravu a oznámení o řešení. Chápeme, že hlavní slovo má Magistrát hl. m. Prahy, ale radnice Prahy 6 má také možnost se bránit.

 S pozdravem SVJ Patočkova 53 a její předseda M. M.

oznámeno: 16.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
17.08.2016 » 13:35 • Zhotovitel dopravního značení byl požádán o urychlené přemístění předmětného dopravního značení.
náhled souboruOhrožující reklamní objekt
Dobrý den,

již před více než dnem se na křižovatce mezi ulicí Nikoly Tesly a Jugoslávských partyzánů objevil tento, z mého hlediska obtěžující a nebezpečný pro plynulost dopravy a chodců, reklamní poutač. Ta vypuštěná kola má zřejmě také proto, aby nemohla být odtažen.

MP jsme to nahlásili v neděli odpoledne.

Děkuji za pomoc. H. H.

oznámeno: 15.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
16.08.2016 » 13:48 • Pracovníci odboru dopravy a životního prostředí o umístění nepovoleného reklamního poutače vědí. Dnešního dne byl přemístěn na jiné místo. Za porušení předpisů bude zahájeno správní řízení v souladu s platnou legislativou.
náhled souborunebezpecne ousko
Dobry den,
po navratu z dovolene jsem si vsiml velice zvlastniho predmetu
pripevneneho k lavicce na stanici autobusu 119 Divoka Sarka, smer do mesta Foto pripojuji. Je to kovove ousko asi 3 x 3 cm. Myslim, ze je velice nebezpecne. Je prave v urovni hlavicky mensich deti.
Nenechte dojit k urazu. Predpokladam, ze o tento "vynalez" bylo obohaceno
vice lavicek u zastavek MHD.
Pokud to nebude odstraneno posilam foto do deniku METRO. M. P.

oznámeno: 15.08.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
17.08.2016 » 09:26 • Děkujeme za upozornění na nebezpečný předmět na lavičce na zastávce MHD BUS Divoká Šárka. Bohužel v posledních měsících rapidně přibývá obdobných " vandalských" aktivit, kterými se zřejmě někdo snaží poškodit provozovatele reklamních laviček společnosti AD-NET. Provozovatel laviček samozřejmě promptně na lavičkách umístěné nebezpečné předměty odstraňuje, stejně jako tomu bude v případě lavičky na zastávce Divoká Šárka.
náhled souborumodrá zóna
Dobrý den, zde se asi někdo spletl. Parkování aut těsně u zdi domu na chodníku doufám není novým trendem. Takto dnes pánové namalovali pruhy u domů v ulici 8. listopadu v Břevnově, kde má být smíšená zóna. Dušovali se, že to mají v projektu. Zajímavé je, že značka pro parkování je umístěna na správném místě. Žádám o nápravu. Děkuji, Z. V.

oznámeno: 15.08.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
17.08.2016 » 16:47 • Uvedené značení bude na základě požadavku Prahy 6 změněno a v nové úpravě bude víceméně respektován stávající (byť poněkud netypický) parkovací režim v této části. Úprava by měla proběhnout v řádu dnů.
náhled souboruHavarijní stav podlážky skluzavky
Dovolte mi požádat o opravu havarijního stavu podlážky skluzavky na dětském hřišti ve vnitrobloku ulic Nad Alejí a Brunclíkova, za MŠ Bubeníčkova. Z podlážky odpadávají nosné trámky, ze kterých "čouhají" rezaté hřebíky.

oznámeno: 12.08.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
15.08.2016 » 15:52 • Stav herního prvku na místě prověříme a zajistíme opravu.
náhled souboruOpilci a hluční bezdomovci u zastávky Malovanka
Dobrý den,

chci upozornit na dlouhodobý problém před naším domem. Bydlíme u tramvajové zastávky Malovanka, kde je instalovaný velký květináč se stromem. U tohoto květináče se téměř denně schází různé skupinky - bezdomovci, opilci apod. Ti zde popíjejí alkohol a dělají velký hluk a nepořádek. Nejhorší je tento stav samozřejmě v pátek a během víkendu, kdy se tu opravdu nedá spát. Pití a cigarety si kupují hned vedle ve vietnamské večerce, kde jim prodavači dávají i na dluh. Máme malé děti a je to velmi nepříjemné, navíc tu po nich zůstává opravdu velký nepořádek, dost často si své láhve staví i na naše parapety.

Moc prosím o nějaké řešení, děkuji, s pozdravem K. B.

oznámeno: 12.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
17.08.2016 » 13:37 • Dobrý den, rádi bychom Vás informovali, že lavička před domem Bělohorská 14, není v majetku městské části, nýbrž společnosti AD-NET. Městská část usiluje, aby v některých místech byl tento mobiliář nahrazen vhodnějším nebo jako ve Vašem případě byly lavičky zcela odstraněny. V současné době, kdy probíhá řízení toto bohužel učinit nelze. V této loklaitě probíhá denní úklid chodníků a výsběru odpadků. Jsme si vědomi, že ani tato četnost není zcela dostačující. Bylo proto s příslušným strážníkem městské policie dohodnuto, že zde budou v maximální možné míře provádět zvýšenou kontrolu čistoty včetně popíjení alkoholu.
náhled souboruČáry ohledně parkovacích zon i se stojánkem malé motorky.
No co na to říci ? né jen na pneumatiky auta pana D.Ř se omylem
sprejuje. Stojánek od motorky -pidi skůtru, také došel označení a přitom
stačilo ho o 5cm posunout.
Stál v ulici Na Hutích u lékárny, nešlo si to nevyfotit :-) foto je z 15.3. 2016 L.K.

oznámeno: 10.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
15.08.2016 » 12:01 • Předáno společnosti ELTODO.
náhled souboruNove parkovaci zony
Dobry den,

Pri nastriku ulice U Vorliku zrejme nedoslo k uplne dobremu postupu. Bohuzel k autu nechodim casto, protoze v Praze ho skoro nevyuzivam. Nicmene jsem v teto ulici nezaregistroval zadnou informaci o preparkovani vozidla, zakazu stani od urcite doby atd. Proto jsem byl celkem prekvapen, kdyz jsem po nejake dobe dorazil k autu, kde vedle neho byla vykreslena bila cara. Delnici vsak nestrikali pouze po silnici, ale i po pneumatikach (foto prikladam). Me auto neni novy Mercedes a hodnota pneumatiky take jiste neni vysoka. Nicmene fakt, ze jde o muj majetek vyvratit nelze. Proto by me zajimalo alespon nejake vyjadreni v teto zalezitosti.

Mockrat dekuji a preji prijemny den, D. Ř.

oznámeno: 10.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
15.08.2016 » 12:00 • Předáno společnosti ELTODO.
náhled souboruNávrh na změnu dopravního značení na ulici Lužná, Praha 6 Vokovice
Dobrý den, počátkem letošního roku naše SVJ Lužná 744-5 podávalo návrh na změnu dopravního značení v naší ulici (viz příloha).

Protože jsme dosud nebyli vyrozuměni o výsledku, prosím o informaci, v jakém stavu je řízení, či zda již skončilo a s jakým výsledkem.

Děkuji. S pozdravem J. P.

oznámeno: 07.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
10.08.2016 » 16:54 • Návrh na legalizaci parkování u bytového domu Lužná byl opakovaně projednán se zástupcem Policie ČR, odboru služby dopravní policie, přičemž vzhledem k šířkovým parametrům vozovky a provozu autobusů MHD, nebyla Vámi požadovaná úprava orgánem policie odsouhlasena. Na komunikaci Lužná je tedy ponechán stávající dopravní režim beze změny.
náhled souboruUtržený pant u vrátek na dětském hřišti v ulici K Červenému Vrchu
Dobrý den, na dětském hřišti v ulici K Červenému Vrchu je utržený pant u vrátek viz foto. Prosím o opravu. S pozdravem J. P.

oznámeno: 07.08.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
10.08.2016 » 16:51 • Oprava utrženého pantu bude provedena v co nejkratším možné termínu. Děkujeme za upozornění.
náhled souboružádost o zjednání nápravy
Dobrý den,

omlouvám se že jsem zvolil tyto stránky pro dotaz, ale nevím kam se jinak obrátit.

Slyšel jsem, že existuje nějaká Vyhláška Hl. města Prahy o úklidu - odstavení popelnic z veřejného prostranství ?

V ulici U Ladronky 30 vyvážíme popelnici každé úterý. (střídáme se v domě podle rozpisu služeb )

Po vyprázdnění nádoby je popelnice zavezena - službu konajícím majitelem /nájemníkem zpět do zahrady.

Ale v domě bydlí rodina, která to má takzvaně "v paži" a popelnici nechávají stát celé dny na travnatém pasu u chodníku, kde je za den označkována desítkami spů, než někomu rupnou nervy a popelnici uklidí. Pronajímatel bytu je advokát, který nad nájemníky všemožně drží ochranou ruku.

Tento člověk dále v domě provádí nepovolené stavební úpravy, což je na Stavebnímu úřadu Mč.Prahy 6 již ohlášeno. (např. Č.j.MCP6 064603/2016)

Díky provádění těchto prací je i plot kolem pozemku k chodníku v havarijním stavu. Téměř denně chodí okolo školka s malými dětmi a projdou kolem desítky lidí. Ani nechci pomyslet co by se stalo, kdyby některé z dětí zachytlo za kovové, volně položené pole plotu, nebo za volně, do výšky poskládanou demontovanou dlažbu.

Velmi by potěšilo spolumajitele objektu i nájemníky domu, pokud by bylo možné v rámci Vaší koppetence zjednat náprávu.

Děkuji J. S.

oznámeno: 05.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
10.08.2016 » 16:47 • Na základě vyhlášky o odpadech je vlastník objektu obligatorně povinen umístit nádoby na směsný odpad v domovním vybavení v souladu se zvláštními předpisy. Z tohoto důvodu bude majitel nemovitosti vyzván k plnění této povinnosti.
náhled souboruPrerostla zelen, Kladenska
Dobrý den

posílám fotku zarostleho chodniku ulice Kladenska mezi ulicemi Alzirska a Veleslavinska. Bylo by prosim mozne zprůchodnit?

Děkuji   A.D.

oznámeno: 03.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
03.08.2016 » 16:46 • Úpravu dřevin přesahujících do profilu chodníků provedou pracovníci organizační složky PRO 6 v co nejkratším možné termínu.
náhled souboruPodnět: stav vozovky Pod Marijánkou/Břevnonvská
Dobrý den. 

Bylo by možné zařadit níže zmíněné části ulic do nějakého plánu (fronty) na kompletní rekonstrukci povrchů?

Jedná se mi o ulici Pod Marjánkou v úseku od (nyní tolik diskutované) polikliniky po ulici Břevnovská a stejně tak o samotnou ulici Břevnovskou. 

Jedna přiložená fotografie nedokáže popsat to celé množství významných nerovností, které v těchto dlážděných ulicích nyní je. O sprchování chodců a fasád domů vodou z nemalých kaluží ani nemluvě. Hluk projíždějících vozidel po dlažbě jistě místním obyvatelům není příjemný. Vzhledem k poště a poliklinice se jedná o dost frekventované ulice různými dopravními prostředky. Asfaltový povrch by zde vozovce velmi prospěl (hlavně na pojížděné části).

Znemožnění parkování bezprostředně u přechodu na polikliniku by také výhledově prospělo.

S pozdravem a přáním hezkého dne V.Š.

oznámeno: 02.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
03.08.2016 » 14:18 • Vážený pane, Váš podnět jsme postoupili na Technickou správu komunikací hl.m. Prahy. Zmíněný subjekt Vás bude následně emailem informovat
08.08.2016 » 13:41 • vyjádření TSK k uvedenému podnětu: Oblastní správa TSK před časem žádala své investiční oddělení o zařazení do plánu oprav. Vzhledem k tomu, že k realizaci doposud nedošlo, přislíbil majetkový správce, že se pokusí přednostně toto zrealizovat, neboť stav vozovky je opravdu tristní.
náhled souboruPodnět: oprava poražené pevné značky Pod Marijánkou/Břevnonvská
Dobrý den.

Nahlašuji touto cestou poškozené svislé dopravní značení na rohu ulic Pod Marijánkou a Břevnovská (u Pošty). Viz foto.

oznámeno: 02.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
11.08.2016 » 10:17 • Předáno TSK spolu s výzvou ke zjednání nápravy.
náhled souboruPodnět: oprava poškozeného povrchu ul. Břevnovská
Zároveň bych se rád zeptal, zda při daném sklonu ulice Břevnovská, by nebylo do budoucna vhodnější nahradit dlažbu asfaltovým celistvým povrchem, který lépe odolává vymílání vodou? Vzhledem ke kluzkosti dlažby by to přispělo i k bezpečnosti. Obdobná (respektive o něco větší) oprava povrchu zde byla nutná o 15m výše na stejné straně vozovky – tato byla provedena před necelými 2 měsíci. O zbytečném poškozování pneumatik a disků parkujících vozidel ani nemá cenu se zmiňovat… Místní obyvatelé by jistě ocenili i nižší hlučnost takového povrchu.

Děkuji,přeji hezký den. V.Š

oznámeno: 02.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
03.08.2016 » 14:19 • Vážený pane, Váš podnět jsme postoupili na Technickou správu komunikací hl.m. Prahy. Zmíněný subjekt Vás bude následně emailem informovat.
08.08.2016 » 13:39 • vyjádření TSK k uvedenému podnětu: Vámi uvedené dlážděné úseky komunikací Pod Marjánkou a Břevnovská máme  zařazeny do plánu oprav. Již před několika lety jsme na investiční úsek TSK HMP předávali návrh na opravu. Jedná se o kompletní rekonstrukci komunikace včetně konstrukce a  výměny krytu ( dlažby za živičný kryt) právě z důvodu snížení hlukové zátěže. Pokud tyto ulice nejsou součástí zpracovávané Studie Bělohorské a okolí  IPRem HMP, pokusíme se rekonstrukci u nás upřednostnit. Děkujeme za upozornění.
náhled souboruPodnět: nepovolení vorovné dopravní zančení Břevnovská - vč. přílohy
Dobrý den.

Rád bych se zeptal, jak se řeší svévolné provedení zřejmě nepovoleného vodorovného dopravního značení – viz fotografie ulice Břevnovská, u klubu Radost, naproti Poště. 

Řidič, který zde zaparkuje, bude pokutován příslušníky MP? Nebo ti toto řešit nebudou, protože je zřejmé, že nejde o oficiální značení? Je-li toto značení nepovolené, mohlo by být prosím odstraněno, aby nemátlo řidiče či strážníky…

V.Š.

oznámeno: 02.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
10.08.2016 » 16:56 • Oprávněnost instalace vyfotografovaného dopravního značení prověřuje příslušný správní orgán.
náhled souborucedule
Dobrý den,

prosím nešlo by dát značku nebo na vozovku dodělat šipky, už se mi často stalo, že v ulici Brodecká/Pavlovská navazující na Litovickou jelo auto opačným směrem. Většinou se děje o víkendu (často chodíme s dětmi do Šárky), řidiči sjedou z ulice U Prioru a pak jen hledají cestu (zastaví u kontejnerů panelových domů na Pavlovské) a otočí to do protisměru přes koleje. Místní znají, ale ostatní ne. Už jsem byla svědkem jak došlo málem k nehodě, řidič ubrzdil a počkal až to v protisměru otočí nebo se auta jen o chvíli minula.

B.T.

oznámeno: 01.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
10.08.2016 » 16:50 • Vážená paní, předmětný výjezd je osazen dopravní značkou P4 "dej přednost v jízdě" a dopravní značkou C2b "přikázaný směr jízdy vpravo", jinými slovy, instalované dopravní značení jednoznačně říká, jakým způsobem se mají řidiči v daném místě chovat.
náhled souboruZnačení parkovacích zón
Dobrý den,

upozorňuji na chybné umístění označovacích tabulí zón jednak na začátku ulice Kamerunská a ulice Africká od křížení s ulicí Kamerunská. Obě tabule jsou zakryty porostem.U smíšené zóny je na tabulích barva pruhu tak tmavá, že nelze poznat zda se jedná o fialovou nebo černou.

Děkuji JK

oznámeno: 01.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
18.08.2016 » 09:23 • Problém s barevným vyznačením byl předán k řešení provozovateli systému zón placeného stání. Pracovníci organizační složky PRO 6 zajistí úpravu stávajících dřevin tak, aby bylo značení zón dostatečně viditelné.
náhled souboruUpozornění -
Dobrý den, dovolujeme si Vás tímto upozornit na stále zhoršující se stav chodníku v ulici na Břevnovské pláni č. 16. V současné době je chodník tak zarostlý, že není průchozí. Rádi bychom Vás tímto požádali o nápravu.

Předem děkujeme. S pozdravem, J. B.

oznámeno: 29.07.2016
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
03.08.2016 » 14:13 • Odstranění přerostlého plevele zajistil majetkový správce komunikací, tj. TSK hl.m. Prahy.

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=1360&crc=d68eeea1efe2fa42bd77e8fa685657de ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz