Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 13211340 z celkového počtu 2876 vyhovujících záznamů.

náhled souboruNEPOŘÁDEK V OKOLÍ KONTEJNERŮ (23.2.2017 9:45)
(23.2.2017 9:45) Hlásím nepořádek v okolí nádob tříděného odpadu (tj. stanoviště č.228- Bělohorská 1643/90) . Tyto nádoby jsou již vyvezené ale nepořádek se shromáždil u nich. Žádáme o úklid tohoto stanoviště- než se tyto kartony, papíry, plasty... opět rozlétají na tramvajový pás, pod zaparkovaná auta či ke vchodu domu ( od vás máme odpověd: ,,Doúklid kolem nádob se provádí každý den, kromě víkendu, kdy může docházet k nepořádku kolem nádob.`` Dnes ale není víkend proto žádáme o úklid tohoto stanoviště. Předem děkuji za vyřešení. S pozdravem P.J.

oznámeno: 23.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
28.02.2017 » 09:07 • Doúklid na stanovišti provádí jiná posádka vozu než ta, která zajišťuje svoz odpadu. Z tohoto důvodu nejsou tyto služby prováděny zároveň. Dle vyjádření svozové společnosti a doložené fotografie s uvedenou hodinou došlo k doúklidu v 10:22 hod.
náhled souboruPrechod Na Vetrniku x Ankarska
Utrzeny obrubnik v ceste prechodu Na Vetrniku a Ankarska.

oznámeno: 21.02.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
21.02.2017 » 10:24 • Vyvrácený obrubník byl již dne 17.2.2017 nahlášen majetkovému správci komunikací.
náhled souboruVnitroblok Dr. Z. Wintra 8
Dobrý den, 

ve vnitrobloku Dr. Z. Wintra 8 trvale na pozemku města parkují auta, která pravděpodobně nejsou držiteli parkovacího oprávnění v zóně a je otázka, jestli má s provozovateli aut město smlouvu na nájem parkovacího stání ve vnitrobloku. Jedná se např. o auta s RZ Ruska, Rakouska, motorka bez RZ, auto-vrak bez RZ plný odpadků se splasklými pneumatikami a několik aut s mimopražskou RZ. Neutíkají tak městu peníze? Každý večer tam parkuje tak 10 - 18 aut. 

Ze SNEO jsem se dne 9.6.2016 od pana Jílka dočkal odpovědi, že "Nejedná se o parkování veřejné, není zde vybírán žádný poplatek. Na dvůr domu není volný přístup,... dvůr je uzavřen uzamykatelnými vraty." Co mám já, jako občan Prahy 6, udělat pro to, bych mohl také parkovat na tomto neveřejném parkovišti, které provozuje MČ Praha 6, parkoviště je chráněno uzamykatelnými vraty a jako bonus za to MČ ani nevybírá žádný poplatek? 

Děkuji 

J. S.

oznámeno: 20.02.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNeoprávněné parkovací zábrany Velflíkova
Dobrý den, 

rád bych se zeptal, kdy už konečně budou odstraněny neoprávněně umístěné parkovací zábrany soukromé firmy na veřejném pozemku parcela 608 ve vnitrobloku ulice Velflíkova. Již od léta tam visí cedule, že nejpozději 8.8.2016 budou zábrany odstraněny firmou Sneo, Správa a údržba pozemků a kde nic tu nic. 

Děkuji.

oznámeno: 18.02.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
07.03.2017 » 13:26 • Vyvěšená cedulka vyzývala vlastníky zábran k jejich odstranění do 8.8.2016 , nikoli oznámení, že správce SNEO provede odstranění. Vzhledem k tomu, že vlastníci zábran do dnešního dne na výzvu nereagovali, městská část rozhodla, že odstraní zábrany na vlastní náklady. Bude tak učiněno do konce března 2017.
náhled souboruukopnutý odpadkový koš - metro Nádraží Veleslavín
Žádáme o opravu již několik týdnů ukopnutého odpadkového koše u výtahu a vstupu do metra stanice Nádraží Veleslavín.  

Za vyřešení děkuji. R. Z.

oznámeno: 17.02.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruÚklid schodu za autobusovym nádražím Veleslavin
Jsme jeste Praha 6? Chtel bych pozadat o uklid schodu za autobusovym nádražím Veleslavin (z Evropske ul. k hotelu Krystal. Mimochodem,je to nově značená cesta informačními tabulemi k ústřední knihovně Univerzity Karlovy.

oznámeno: 17.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.02.2017 » 09:35 • Úklid předmětných schodů zajistí pracovníci organizační složky PRO 6.
náhled souboruZayerova Alej
Proč parkovat na placené zóně a třeba i zaplatit, když to jde na chodníku a zadarmo, Středočechu? Dnes v 19.45 hod.

oznámeno: 15.02.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
02.03.2017 » 12:11 • Vážená paní, s povděkem kvitujeme Váš zájem o dění v okolí Vašeho bydliště, nicméně v případě zjištění podobného přestupkového jednání by, pro příště, bylo vhodnější rovnou kontaktovat Policii ČR, nebo městskou policii na jejich bezplatných telefonních číslech, neboť pouze tyto složky jsou, na rozdíl od městských částí, oprávněny tyto přestupky řešit. Vaše oznámení jsme si dovolili oběma složkám předat.
náhled souborurozbitý chodník - Na Vlčovce 1960/9, Dejvice
Dobrý den,

6. prosince 2016 začala před vchodem do domu Na Vlčovce 1960/9 oprava vodovodního potrubí, což všichni obyvatelé přilehlých domů uvítali. Před vchodem do domu č. 1960/9 vznikl v důsledku opravy velký kráter, který byl 20. prosince zasypán a povrch chodníku "opraven" tak, že dělníci dlažební kostky spolu s pískem, další zeminou a kamením jen udusali. Předpokládám, že to bylo dočasné řešení a že pravděpodobně nebylo možné vzhledem k počasí chodník opravit pořádně. Nevím, zda je v plánu nějaká komplexní oprava celého chodníku v ulici Na Vlčovce, ale chodník před domem teď vypadá jako vykotlaná polní cesta - zimní údržba stav chodníku ještě zhoršila. Kostky, kamení a písek jsou rozmetané daleko od původní jámy - foto v příloze.

Můžeme se v dohledné době těšit na opravený chodník?

Děkuji mnohokrát, M. Š.

oznámeno: 13.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
15.02.2017 » 08:18 • Skutečně se jedná o provizorní řešení, definitivní povrchová úprava bude provedena  až to umožní klimatické podmínky.
náhled souboruAUTOVRAK PATOČKOVA/BŘEVNOVSKÁ
Žádost o odstranění autovraku, který již pět let zabírá a blokuje další parkovací místa, poškozuje životní prostředí a komplikuje řádné pravidelné čištění komunikací. Ulice Patočkova, před č.p. 89/1713. 

Vozidlo Mercedes-benz RZ SPZ ……. Nemá od srpna roku 2012 hrazeno povinné rušení-pojištění, sjednané u pojišťovny Kooperativa.

oznámeno: 11.02.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
15.02.2017 » 08:19 • Vozidlo v žádném případě není vrakem ve smyslu zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích (v platném znění), nicméně možné přestupkové jednání dle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, je oprávněna řešit Městská policie hl.m. Prahy.
náhled souboruNEPOŘÁDEK V OKOLÍ KONTEJNERŮ II
Hlásím nepořádek v okolí kontejnerů na tříděný odpad (ul. Bělohorská 1643/90)-leží zde sklo, střepy, papíry, plasty, kartony... Žádáme o nějaké opatření! Odpad je pod zaparkujícími auty ale také na chodníku a před barákem-hrozí poranění psů, dětí....! Je to velmi neekologické, nehygienické a neestetické. Děkuji za vyřešení. S pozdravem P. J.

oznámeno: 11.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.02.2017 » 15:30 • Pokud máte na mysli stanoviště č. 228, vedené na adrese Bělohorská 1685/80, tak zde dochází ke svozu papíru 3x týdně a plastů 2x týdně. Doúklid kolem nádob se provádí každý den, kromě víkendu, kdy může docházet k nepořádku kolem nádob. Vzhledem k tomu, že se jedná v této lokalitě o poměrně nízkou četnost vývozu, je možno, za určitých podmínek, zažádat MHMP o navýšení četnosti vývozu papíru či plastů. K tomu je zapotřebí několik fotografií z různých období dokládajících oprávněnost požadavku. Stanoviště budeme nějakou dobu monitorovat, Vaše fotografie uložíme, pokud budete disponovat dalšími fotografiemi přeplněných nádob, včetně volně loženého odpadu kolem komodit, prosíme o jejich zaslání. Přiložíme je k žádosti o navýšení četnosti svozu.
náhled souboruNEPOŘÁDEK V OKOLÍ KONTEJNERŮ
Zdravím, opakovaně žádám a prosím o úklid v okolí kontejnerů na tříděný odpad v ulici Bělohorská 1643/90!! Odpad tu je na chodníku! Opakovaně nejsme spokojeni se službami které vykonávají pověření pracovníci úklidu chodníku (jsme ujištěni že práci neprovádí tak jak by měli). Děkuji P. J.

oznámeno: 10.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.02.2017 » 15:31 • Pokud máte na mysli stanoviště č. 228, vedené na adrese Bělohorská 1685/80, tak zde dochází ke svozu papíru 3x týdně a plastů 2x týdně. Doúklid kolem nádob se provádí každý den, kromě víkendu, kdy může docházet k nepořádku kolem nádob. Vzhledem k tomu, že se jedná v této lokalitě o poměrně nízkou četnost vývozu, je možno, za určitých podmínek, zažádat MHMP o navýšení četnosti vývozu papíru či plastů. K tomu je zapotřebí několik fotografií z různých období dokládajících oprávněnost požadavku. Stanoviště budeme nějakou dobu monitorovat, Vaše fotografie uložíme, pokud budete disponovat dalšími fotografiemi přeplněných nádob, včetně volně loženého odpadu kolem komodit, prosíme o jejich zaslání. Přiložíme je k žádosti o navýšení četnosti svozu.
náhled souboruohnutá dopravní značka + zničený a špatně umístěný kontejner na štěrk
Dobrý den. 

Prosím o opravu stabilizace dopravní značky. Značka je nakloněna a otočená. Všiml jsem si, že toto se již před několika měsíci opravovalo. Nešlo by umístit značku na lampu? Nebo prostě jen provést lepší uchycení v zemi. 

+ 

Umístění kontejneru na štěrk v zatáčce je nevhodné. Dochází ke střetu s kontejnerem při průjezdu větších vozidel. Kontejner je též zničený a již není uchycen k lampě kovovým lanem. Uchycené zůstalo pouze víko kontejneru. 

Děkuji 

M.K.

Je to zde: 

https://mapy.cz/s/1ogXP

oznámeno: 09.02.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruzničený chodník
Dobrý den. 

Prosím o opravu rozbitého chodníku. Asfalt je v celé šířce rozdrolen a pokleslý. V důsledku toho se na místě označeném červenou šipkou sráží voda, která se při deštích rozlévá do trávy. Místo je tak neprůchozí. 

Chodník se nachází zde: 

https://mapy.cz/s/1ogCi 

Foto přikládám. 

Děkuji za opravu 

M.K.

oznámeno: 09.02.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
03.03.2017 » 12:09 • Dobrý den. Odbor dopravy a životního prostředí má v plánu provést úpravu chodníku a zajištění jeho bezproblémové schůdnosti. Rovněž se pokusíme najít vhodné řešení tak, aby parkující vozy nebránily chodcům v průchodu. Úpravy ale bude možné zajistit teprve po dokončení revitalizace potoka Brusnice, která by měla být realizována v průběhu tohoto roku.
náhled souboruparkovani na chodniku
Dobrý den,
již po několikáté žádám o umístění sloupků či jiné bariéry na chodník v ulici za Strahovem, kde i přes zákaz každý den (a to celý den i noc) parkuje několik aut (včetně parkování na přechodu pro chodce). Strážníkem městské policie mi bylo sděleno, že jiný postih než pokuty (např. botička nebo odtažení) možný není. Vzhledem k tomu, že tam těchto několik aut parkuje každý den již několik let, pokuta dostatečným postihem evidentně není.
Jediným možným řešením by tak tedy bylo umístění nějaké bariéry, která by parkování na chodníku zabránila.
Děkuji

oznámeno: 07.02.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
02.03.2017 » 12:16 • Vzhledem k tomu, že se bez debat jedná o přestupky v dopravě, byl Váš podnět předán Policii ČR a městské policii, spolu s výzvou k častějšímu dohledu a výchovnému působení na řidiče. O instalaci sloupků neuvažujeme.
náhled souboruPrasklina u kanálu v Rozýnově ulici
Dobrý den,v Rozýnově ulici,mezi ulicemi U Ladronky a Hošťálkova, se u kanálu začala dělat prasklina a také se asfalt na vozovce začal zvedat. R.H.

oznámeno: 07.02.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
08.02.2017 » 10:24 • Předáno TSK hl.m. Prahy.
náhled souboruPOŠTA BŘEVNOVSKÁ ZNEČIŠŤUJE VEŘEJNÉ PROSTRANSTVÍ
POŠTA BŘEVNOVSKÁ ZNEČIŠŤUJE VEŘEJNÉ PROSTRANSTVÍ VELKOOBJEMOVÝM ODPADEM 

U odpadových nádob se objevují dokonce nedoručené balíky s kompletním obsahem. Česká pošta Praha 69, Břevnovská 1692/6, 16900 opakovaně a dlouhodobě znečišťuje pozemky Magistrátu hlavního města Prahy ve svěřené správě úřadu MČ Praha 6 (parcela č.164/2 KÚ Břevnov). Její personál místo třídění odpadu a jeho řádného uskladnění pro zajištění odvozu, tráví valnou část pracovní doby kouřením na expediční rampě a produkcí odpadu znečišťuje veřejný prostor a cizí pozemky. Ohrožuje tak bezpečnost, hygienu a zdraví občanů, komplikuje a zn emožňuje řádný svoz odpadu i dopravní situaci ve vnitrobloku.  

Situace s touto dlouhodobě neřešenou veřejnou skládkou a černým sběrným dvorem Prahy 6 je naprosto tristní a jakákoliv proklamovaná "řešení" se míjí účinkem. Dokud nedojde k radikálnímu řešení situace včetně stavebních úprav celého prostoru, bude se zdejší bezpečnostní a hygienická situace dále jen zhoršovat.

oznámeno: 06.02.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
24.07.2017 » 17:04 • Stav v okolí nádob je monitorován pracovníky odboru dopravy a životního prostředí. V září t.r. bude provedena kontrola odpadového hospodářství.
náhled souboruNebezpečný přechod
Dobrý den, 

chtěla bych upozornit na nebezpečný přechod v ulici Na Petřinách. Z pohledu přecházejícího chodce není do prostoru vozovky, kvůli zaparkovyným autům, dobře vidět. z pohledu řidiče je to to samé. Na tomto úseku, byť je zde ukazatel rychlosti, jezdí auta poměrně rychle. Domnívám se, že by zde měl být nějaký další bezpečnostní prvek (zpomalovací práh, světelná signalizace). Je to přechod, kde děti chodí do školy, lidé z autobusu, je dost frekventovaný. A mě jako matce se třemi dětm, s kočárkemi,se často nedaří ani přejít, až po pátém, šestém projíždějícím autu.  

K. K.

oznámeno: 06.02.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
02.03.2017 » 12:14 • Vážená paní, Váš názor na předmětný přechod bohužel nesdílíme. Naopak jsme přesvědčeni, že je dostatečně a zřetelně vyznačen. I v důsledku instalovaného dopravního značení zde vozidla parkují v zákonem předepsané vzdálenosti od přechodu, čímž ponechávají volný prostor pro rozhled jak řidičů, tak chodců. Vzhledem k výše popsanému považujeme předmětný přechod za bezpečný. Vaše upozornění na nedodržování nejvyšší povolené rychlosti ze strany řidičů jsme předali k prověření Policii ČR.
náhled souboruUklid silnice ze stavby AFI
Zadam o zajisteni uklidu silnice Africke na jejim slepem konci, ktera je vyrazne znecistena z probihajici stavby administrativni budovy. Dekuji.

oznámeno: 05.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
06.02.2017 » 17:04 • Dobrý den, silniční správní úřad ve spolupráci s odborem výstavby již delší dobu monitoruje staveništní dopravu akce AFI Vokovice. Subdodavatelé generálního dodavatele byli opakovaně poučeni o zákazu vjezdu do ulice Alžírské a dodržovali schválené přepravní trasy staveništní dopravy. Dodavatel sice provádí úpravu vnitroareálové staveništní komunikace ( čištění povrchů od zanesené zeminy a znovuobnovení oklepové zóny) a provádí s ohledem na klimatické podmínky alespoň suché čištění strojem, ale zcela s Vámi souhlasíme, že ani tato opatření nezamezení znečištění přilehlých komunikací. Silniční správní úřad proto předpokládá zahájení sankčního řízení.
náhled souboruOprava nefunkcniho kanalu
Zadam jiz opakovane o opravu zcela nefunkcniho kanalu u propadle silnice Africka u krizovatky s Alzirskou. Dekuji.

oznámeno: 05.02.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
24.07.2017 » 17:01 • Opakovaná urgence u TSK hl.m. Prahy.
náhled souboruParkoviste P6-0411
Dobry den,
rad bych Vas upozornil na spatny stav parkoviste P6-0411 (prijezd z ul. Šantrochova, nachazejici se mezi domy Na Petrinach 31 a 29).
Povrch parkoviste je pokryt mnozstvim vytluku, jsou zde vyvracene obrubniky a vetve krovin zasahujici do prostoru pro parkovani.
Tyto skutecnosti omezuji parkovani v nekterych mistech parkoviste.
Dekuji za napravu.

oznámeno: 04.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
24.07.2017 » 17:02 • Požadavek na provedení opravu výtluků na předmětném parkovišti byl zaslán majetkovému správci komunikací. Úprava přesahujících keřů, zajistí pracovníci organizační složky PRO 6.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=1320&crc=099e6177558c359440e93082632eeae5 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz