Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 12211240 z celkového počtu 2572 vyhovujících záznamů.

náhled souboruchodník
Dobrý den ,již několik týdnů je poškozený chodník v ulici roh Svatovítské a Kafkovy před obchodem ŽABKA .Hrozí zlámání nohy .
S pozdravem H. Č.

oznámeno: 08.09.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
14.09.2016 » 08:16 • Oprava zajištěna prostřednictvím dodavatelské firmy.
náhled souborupřesunutí modrého pruhu
Dobrý den, obyvatelé ulice 8. listopadu se probudili do této situace. Bude někdo organizovat hromadné přeparkování ještě včera legálně zaparkovaných aut? Co je teď vlastně legální? Také se ptáme, kdo je odpovědný za projekt s tolika chybami a kdo platí práci na odstraňování chyb a všechnu tu šedou barvu? 

Děkuji za odpověď na všechny otázky, za hlouček udivených sousedů Z. V.

oznámeno: 08.09.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.07.2017 » 12:21 • Je plně na vlastnících (řidičích) vozidel, aby parkovali v souladu s instalovaným dopravním značením a nevystavovali se možnému postihu ze strany Policie ČR a MP. Vyznačení zón je plně v režii jejich vysoutěženého správce, firmy ELTODO a.s.. Není nám zřejmé, jaké chyby máte na mysli.
náhled souboruNad Bořislavkou - ulice se stala P+R po zavedení park. zón na Praze 6
Dobrý den, 

obracím se na Vás se žádostí o vyřešení nastalé dopravní situace v ulici Nad Bořislavkou, kde se residentům zhoršilo bydlení za více jak 50 let, co si pamatují.... 

Záměr zpříjemnit bydlení residentům na Praze 6 zavedením parkovacích zón se v této ulici stal opakem, lze jej nazvat terorem- proto prosíme o urgantní nápravu.! 

Zavedením parkovcích zón, a díky odklonění dopravy (již 3. týden, a to asi ještě asi nekončí - vzhledem k probíhající rekonstrukci plynoveho potrubí v této ulici a Na rozdílu/)  

si v této ulici učinili řidiči parkoviště P+R, auat stojí všude, kde je volno, před vjezdy, na chodníku a hlavně parkují v obousměrné ulici, takže nezbývá, než se při střetu dvou aut vyhýbat buď couváním či jízdou po chodníku.  

Samozřejmě, že nikdo z projíždějících řidičů nedbá, že ohrožují místní chodce, obyvatele při nakládce a vykládce zboží apod. 

Samozřejmě, že nikdo z projíždějících řidičů nedbá, že na chodníku jsou nové uzávěry plynu, takže můžeme očekávat opětovné opravy a kopání, pokud by došlo k destrukci a nové opravě uzávěrů plynu, nemluvě k přípdné havárii, ničí se chodníky, které se propadají, kudy protéká voda a nám obyvatelům tyto destrukce tu zůstanou na dlouho, než se učiní opravy, o které musíme samozřejmě žádat či sami si opravovat.... 

A samozřejmě neustálým zastavováním a rozjížděním aut se tu zhoršila hlučnot a smog z výfuků. 

Nemusíme asi moc zmiňovat, co zpusobila rekonstrukce plynu od 1.8. v této a okolní ulici - hluk, prašnost a omezení k poklidnému letnímu bydlení.  

Po té, kdy jsme akceptovali nutnost této opravy a s tím spojené zhoršení bydlení, jsme si sami museli vše uklidit, vč. chodníků abychom neměli prach všude. 

I z těchto důvodů chodcům nezbývá, než jít po silnici, neboť chdníky jsou v dezolátním stavu, jsou zde parkující auta, a také nepořezané přerostlé dřeviny. 

A právě na silnici jsou chodci ohrožování pospíchajícími řidiči, díky odkloněné dopravě do této "dříve" residenčí ulice Nad Bořislavkou, jedoucí rychlostí 70 km/h minimálně.. 

Není potřeba asi vysvětlovat, jak je nebezpečné či téměř nemožné zajíždění do garáží místních obyvatel v nelibost projíždějících a spěchajících aut. 

Žádáme vás tímto o učinění rychlé nápravy v ZAMEZENÍ PARKOVÁNÍ aut, jejiž majitelé zde v ulici nebydlí (je paradoxní, že většina spolubydlících si zaplatila garáže, aby před jejich domy parkovala cizi auta).  

zamezení PROJÍŽDĚNÍ aut, pokud jejich průjezd je zkracováním cesty v residenční čtvrtíi, která pro to není určena 

SNÍŽEN Ípovolené rychlosti pro všechny projíždějící auta - nerozumíme, proč v jiné části je omezená rychlo 30 a zde nikoliv 

a další profesionální OPATŘENÍ, která by vedla k nápravě - zavedení parkovacích zón apod. 

 

Děkujeme 

J. H.

oznámeno: 08.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
19.07.2017 » 11:44 • Policie ČR a městská policie byly vyzvány ke zvýšenému dohledu v této lokalitě, se zaměřením na dodržování platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích ze strany všech parkujících a projíždějících řidičů. Vzhledem k tomu, že se jedná o veřejnou komunikaci, může jí také široká veřejnost užívat obvyklým způsobem a bezplatně. Je evidentní, že po ukončení stavebních prací v této lokalitě se doprava opět vrátí do normálu, do té doby však tento diskomfort bude muset snést.
náhled souboruJiz 6 tydnu v ulici Pod Cihelnou takto zaparkovany prives
Jiz 6 tydnu v ulici Pod Cihelnou takto zaparkovany prives. MP po zavolani na 156 slibila napravu, nic se nestalo. Skolakum stojicim na prechodu je videt jen horni cast tela, velke nebezpeci, ze je prijizdejici ridic neuvidi... Dekuji za vyreseni.

oznámeno: 08.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
08.09.2016 » 15:37 • Dobrý den, zaurgovali jsme Váš podnět u Městské policie Praha 6.
náhled souboruohrada na Prašném mostě
Dobrý den, ohrada, která měla být podle vašich informací odstraněna, je
stále na svém místě. S pozdravem, MŠ.

oznámeno: 07.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
07.09.2016 » 16:57 • Omlouváme se za chybnou informaci, ale bohužel nedošlo k zprovoznění celé lokality na Prašném mostě, ale byla otevřena jen část parku. V současné době probíhají opravy bastionů v horní části plochy. Ve spodní části dosud nedošlo k předání stavby z důvodu nedodělků. Z tohoto důvodu jsou ohrady ponechány na místě.
náhled souboruPo nedomyslenem zavedeni modrych zon v Hošťálkově ul.
Po nedomyslenem zavedeni modrych zon v Hošťálkově ul.,kdy modra zona byla ukoncena s Rozynovou ul., se problem posunul vyse.Zatimco v modre zone se parkuje bez problemu, dale v ulici je nyni velky problem zaparkovat,bude rezidencni modra zona posunuta alespon o jeden blok? R.H.

oznámeno: 07.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
27.09.2016 » 14:58 • Na základě částečného vyhodnocení fungování zón a vyhodnocení změn v dopravě, v oblastech kde tyto zavedeny nebyly, přijala rada městské části usnesení č. 1621/16, kterým mmj. žádá Hlm. Prahu o umožnění zavedení ZPS ve zbylých částech Vokovic a Petřin a následně i v celé Praze 6.
náhled souboruOhnuta dopravni znacka v ul. Rozynova R.H.

oznámeno: 07.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
27.09.2016 » 14:57 • Oznámení o poškozeném DZN bylo předáno Technické správě komunikací hl.m. Prahy, spolu s výzvou k prověření situace a zjednání nápravy.
náhled souboruOmezování vjezdu na parkoviště
Již týden parkuje u vjezdu na parkoviště v ulici Brunclíkova na zákazu parkování dodávka, která brání vjezdu na parkoviště. Zřejmě unikla pozornosti policie, protože toto by se mělo řešit okamžitým odtažením. Nebo se kontrolují pouze vozidla na parkovištích vyhrazených rezidentům? Děkujeme za řešení!

oznámeno: 06.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
07.09.2016 » 09:14 • Předáno Městské policii hl.m. Prahy k okamžitému řešení.
náhled souboruUlice Nigerijska, na leve strane(modra cara) stoji jedno auto.lh

oznámeno: 06.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
27.09.2016 » 14:55 • Děkujeme za upozornění, předáno správci ZPS.
náhled souboruDnešní ráno
Ulice Za Strahovem horní usek bez zón dnes ráno, vedlejší ulice se zónou jsou volné. P. N.

oznámeno: 06.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
27.09.2016 » 13:56 • Dohled nad kázní řidičů (jejich parkováním) je v gesci Policie ČR a městské policie. Oběma složkám bylo Vaše oznámení předáno. Na základě částečného vyhodnocení fungování zón a vyhodnocení změn v dopravě, v oblastech kde tyto zavedeny nebyly, přijala rada městské části usnesení č. 1621/16, kterým mmj. žádá Hlm. Prahu o umožnění zavedení ZPS ve zbylých částech Vokovic a Petřin a následně v celé Praze 6.
náhled souboruParkovani v zeleni U Ladronky 11
Dobry den, nekolika tydenni parkovani v zeleni U Ladronky 11 R.H.

oznámeno: 06.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.07.2017 » 12:23 • Městské části nejsou právně zmocněny k řešení přestupků v dopravě, toto ze zákona přísluší pouze Policii ČR a městské policii.
náhled souboruP+R ve vilove ctvrti
Dobry den, dovoluji si jako volic a danovy poplatnik Prahy 6 vyslovit velkou nespokojenost s dusledky parkovacich zon na prilehle oblasti. Prilehle vilove oblasti kolem Heyrovskeho namesti (zejm. ulice Stolbova a Na Okraji) a Vetrniku jsou momentalne vyuzivany jako P+R pro obcany Stredoceskeho a dale jako parkoviste rezidentu Prahy 6, kteri nechteji platit poplatek za parkovani za prvni ci druhe auto. Nekteri ridici stoji dokonce pred vjezdy do garazi a neni v mych silach pri odjezdu do zamestanani resit odtah policii CR. 
Fotodokumezaci prikladam v priloze. 
Prosim o navrh reseni v ramci uprav parkovacich zon. Dekuji, P. S.

oznámeno: 06.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
27.09.2016 » 13:44 • Vážený pane, na základě částečného vyhodnocení fungování zón a vyhodnocení změn v dopravě, v oblastech kde tyto zavedeny nebyly, přijala rada městské části usnesení č. 1621/16, kterým mmj. žádá Hlm. Prahu o umožnění zavedení ZPS ve zbylých částech Vokovic a Petřin a následně v celé Praze 6. Nutno podotknout, že to byli právě občané zmiňovaných ulic (Na Okraji, Štolbova...), kteří si prosadili nevyznačení, již naprojektovaných, ZPS v jejich ulicích.
náhled souboruZnemožnění zajíždění do garáže
Dobrý den, po zavedení placených parkovacích zón, se auta přesunula do míst před garáže v ul. Glinkova. Díky tomu je znemožněno vyjiždění/zajíždění do garáží. Dříve tam auta nestala! Normální řidič by tam nezaparkoval, potože je jasné, že do kolmé garáže nelze zajed pokud tam stojí jiný vůz! Prosím o zjednaní nápravy! Děkuji. Majitel jedné z garáží M.R.

oznámeno: 05.09.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
27.09.2016 » 13:08 • Vážený pane, celá komunikace Glinkova, včetně Vámi popisovaného úseku, se nachází v zóně s dopravním omezením, spočívajícím, mimo jiné, v zákazu stání vozidel v místech, kde toto není povoleno dopravním značením. Z uvedeného plyne, že naproti zmiňovaným garážím je stání vozidel zakázáno. Vaše oznámení nesprávného parkování vozidel jsme předali Policii ČR a městské policii, spolu s výzvou k častějšímu, výchovnému působení na řidiče.
náhled souboruVrátka u dětského hřiště v ulici K Červenému Vrchu
Dobrý den, před cca 3 týdny jsem Vás informoval o utrženém pantu u vrátek na dětském hřišti v ulici K Červenému Vrchu. Mezitím vrátka zmizela úplně. Prosím o jejich nahrazení, na hřiště je volný přístup, občas sem zaběhne i pes na volno. 

Děkuji a prosím o informaci, kdy dojde k nápravě stavu. Zdraví J. P.

oznámeno: 03.09.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
06.09.2016 » 08:48 • Dobrý den, oprava vrátek a jejich navrácení zpět bude provedeno v dohledné době.
náhled souboruLibocký rybník
Dobrý den, dnes jsem šla s dětmi ze školky na vycházku k Libockému rybníku a u zdi, kde jezdí vlaky, jsme si všimli popadaného zdiva. (viz fotografie) Kousek dál od tohoto místa mi přišlo, že by se každou chvíli mohlo kus zdiva také odpadnout. (bohužel, to mě nenapadlo vyfotografovat) Kolem rybníka chodí spousta maminek s dětmi, školky, pejskaři. Děkuji za co nejrychlejší odstranění závady, u rybníka to mají děti velmi rády. Š. R.

oznámeno: 01.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
21.12.2016 » 09:21 • O opravu poškozeného zdiva byl vyzván vlastník, tj. Správa železniční a dopravní cesty.
náhled souboruVrak v ulici Gymnasticka
Dobrý den, ve střední části ulice Gymnasticka (ted již v placené zóně), stojí uz několik měsíců vrak bez SPZ. Bylo by možné jej odstranit. Děkuji

oznámeno: 01.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
06.09.2016 » 13:57 • Po marném uplynutí zákonné dvouměsíční lhůty již byla výzva k odstranění vraku v uplynulých dnech předána Správě služeb hl.m. Prahy, která v zastoupení vlastníka komunikace (Hlavní město Praha) je oprávněna vrak odstranit. Odtah vozidla předpokládáme v nejbližších dnech.
náhled souboruOdpadky vedle popelnic Nová Šárka
Dobrý den, Někdo si nám před domem udělal vedle popelnic sběrný dvůr. Jak lze prosím v této situaci postupovat? Nová Šárka 509/3. Děkuji PG.

oznámeno: 01.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
12.09.2016 » 14:34 • Vážený pane, černé skládky obecně vznikají vlivem nezodpovědného chování občanů, kteří nerespektují zásady slušného chování. Bohužel, pokud nelze viníka přistihnout při činu, musí skládky odklidit na veřejném prostranství vlastník pozemku či ten, který pozemek užívá pro svou potřebu, a to dle § 29 odst. 3) zákona č. 131/2000 Sb., o hlavním městě Praze ve znění pozdějších předpisů. Na základě tohoto ustanovení lze, právnické osobě nebo podnikateli, kteří neudržují čistotu a pořádek na pozemku, který užívají nebo vlastní, a naruší tím vzhled městské části, uložit pokutu až do výše 500 000,- Kč. Zároveň Vás upozorňujeme na to, že podle ust. § 6 písm. b) Obecně závazné vyhlášky č. 5/2007 hl. m. Prahy, kterou se stanoví systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů vznikajících na území hlavního města Prahy a systém nakládání se stavebním odpadem (dále jen „vyhláška o odpadech“) je vlastník objektu obligatorně povinen umístit nádoby na směsný odpad v domovním vybavení v souladu se zvláštními předpisy (blíže viz čl. 50 vyhlášky č. 26/1999 Sb. hl. m. Prahy, o obecných technických požadavcích na výstavbu v hlavním městě Praze). Z výše uvedeného vyplývá, že kontejnery na odpad by vůbec na komunikaci neměly být. Vlastník objektu by měl zajistit jejich umístění v domovním zařízení, pak by nedocházelo ani k výskytu skládek kolem popelnic.
náhled souboruZapomenutí rezidenti Prahy 6
Takto začíná pracovní týden v ulicích Nad tratí a V Předním Veleslavíně - snímek křižovatky. Rezidenti této donedávna klidné části Vokovic byli jaksi opomenuti při zřízení zón placeného stání. Z ulic se stalo odkladiště nepoužívaných vozidel a vyhledávané parkovací bojiště "zadáčo" pro neplatící návštěvníky MČ Praha 6, zastupiteli zapomenutý a vozidly zadušený ostrov obklopený volnou zónou placeného stání. Pracující usedlíci ztrácí možnost zaparkovat po návratu ze zaměstnání či při vyložení nákupu, a postupně ztrácí i naději. Dočkáme se řešení nebo zůstaneme potrestáni svou rezidenční láskou k Praze 6, nyní "zónovou"?
DM

oznámeno: 30.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.07.2017 » 12:26 • Rozsah zavedených zón placeného stání plně odpovídá rozsahu, který byl povolen v nařízení Hl.m. Prahy. Návrh na jejich rozšíření přijala rada městské části v usnesení č. 1621/16, kterým mj. žádá Hl.m. Prahu o umožnění zavedení ZPS v celé Praze 6, tedy i ve Vámi zmiňované lokalitě. Je nutno zdůraznit, že souhlas hlavního města, ve formě jeho nařízení, je nutnou podmínkou pro rozšíření zón placeného stání v Praze 6, stejně jako byl nutnou podmínkou pro jejich zavedení.
náhled souboruPlacene zony
Bydlím v ulici Za Strahovem v části, která nemá zónu. Na prvním obrázku je Šlikova ul. po zavedení zón, na dalším ulice těsně za její hranicí. Chtěla bych mít stejné podmínky a prosím o rozšíření i do ul. Za Strahovem horní úsek. P. N.

oznámeno: 30.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.07.2017 » 12:25 • Návrh na rozšíření zón placeného stání přijala rada městské části v usnesení č. 1621/16, kterým mmj. žádá Hl.m. Prahu o umožnění zavedení ZPS v celé Praze 6, tedy i ve Vámi zmiňované lokalitě. Je nutno zdůraznit, že souhlas hlavního města, ve formě jeho nařízení, je nutnou podmínkou pro rozšíření zón placeného stání v Praze 6.
náhled souboruUcpaný kanál na křižovatce Brunclikova x Nad Alejí
Dobrý den. Po každém větším dešti je přechod pro chodce pod vodou.
Zřejmě o tom neví nikdo zodpovědný, prosíme o nápravu.. Díky

oznámeno: 29.08.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
29.08.2016 » 17:37 • Vážený pane, dne 31.8.2016 bude v této lokalitě provedena Komplexní údržba komunikací, v rámci které se provádí i čistění kanalizačních vpustí. Ve středu by proto měly být zanesené vpsuti vyčištěny.

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=1220&crc=34250a3aa8af268799d22a3fbe873a8b ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz