Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 12011220 z celkového počtu 2710 vyhovujících záznamů.

náhled souboruŠpatné označení městské části na baráku
Dobrý večer, 

na adrese Patočkova 1632/55 a Patočkova 1634/57 na Břevnově je nad vchodem cedulka se špatným údajem, místo "Praha 6" je tam napsáno "Praha 5" - viz. přiložené fotografie. 

Na další vchody jsem nekoukala, neměla jsem čas, ale asi by bylo dobré, kdyby jste zkontrolovali i další vchody a opravili to. 

Děkuji, P. J.

oznámeno: 23.12.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.07.2017 » 09:08 • Údržba smaltované cedule s číslem popisným je povinností vlastníka objektu, tj. včetně aktualizace na ní uváděných údajů.
náhled souboruzast. Divoka Sarka 22.12.2016 - 11:27

oznámeno: 22.12.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
02.01.2017 » 16:05 • Vývoz proveden dle harmonogramu svozové společnosti.
náhled souboruNeporadek kolem kontejneru
Prosim uklidit neporadek u vysypanych kontejneru - parcik U Ladronky a Kopeckeho. Diky.

oznámeno: 19.12.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
20.12.2016 » 12:51 • Doúklid volně loženého odpadu v prostoru stanoviště probíhá pouze ve všední den, nikoliv o víkendu, v současné době je stanoviště uklizeno.
náhled souboruZacatek ulice Vlastina
vitr hromadi listi a odpadky v zavetri

oznámeno: 19.12.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.12.2016 » 09:49 • Vážený pane, městská část Praha 6 zajišťuje nad rámec svých povinností úklid chodníků v četnosti 1x měsíčně, a to vždy od dubna do prosince příslušného kalendářního roku. V prosinci letošního oroku byl již proveden. Bohužel Vás nepotěšíme, další úklid bude probíhat až v dubnu roku následujícího. I přesto požádáme majetkového správce komunikací, zda by v rámci náhradního plnění nezajistil úklid stávajícího spadaného listí.
náhled souboruparkovaní v ulici Za Strahovem
I po zavedení parkovacích zón parkuje několik řidičů v ulici Za Strahovem na chodníku, kde je parkováni zakázáno (a vždy bylo).
Již jednou jsem žádal o umístění sloupků, ale bylo mi odpovězeno, že umístění sloupků neplánujete. Byl by tedy možný nějaký jiný postih než pokuty městské policie (které evidentně těmto řidičům nevadí), např. "botičku" na vozidlo?
Děkuji

oznámeno: 18.12.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
20.12.2016 » 11:26 • K postihu přestupků v dopravě je zmocněna pouze Policie ČR a městská policie. Jakou formu řešení přestupku zvolí, je plně na zvážení zasahující hlídky, samozřejmě za předpokladu dodržení platných právních předpisů. Oběma složkám jsme Váš podnět předali.
náhled souboruPravidelně přeplněné kontejnery
Dobrý den, 

kontejnery na tříděný odpad - konkrétně na papír, občas i na plasty, na křižovatce ulic José Martího a Za Vokovickou vozovnou jsou pravidelně přeplněné. Na přiložené fotografii je zachycena situace z minulé neděle v poledne (večer byla situace ještě horší). Tato situace se opakuje každý víkend. O nastávajících svátcích budou kontejnery přeplněné nejpozději v poledne 25.12. Chápu, že odvoz tříděného odpadu neprobíhá o svátcích a o víkendech, proto prosím o přidání alespoň jednoho kontejneru na papír.  

Prosím o rychlé jednání, podaří-li se zařídit kontejner do 23.12., bude na vánoční svátky v okolí kontejnerů podstatně čistší prostředí. 

S díky za vyřízení a přáním pěkného zbytku adventu, 

P. Č.

oznámeno: 18.12.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
20.12.2016 » 09:01 • Na Vámi zmiňovaném stanovišti se plasty vyváží 5x týdně (po, út, čt, so, ne) a papír také 5x týdně (po, út, čt, pá, so). Tato frekvence umožňuje v případě opakovaně zjištěné přeplněnosti nádob zažádat Magistrát o navýšení četnosti svozu, a to po splnění určitých podmínek. K podání žádosti požaduje MHMP přiložení několika fotografií z různých období, které dokládají oprávněnost požadavku. Po schválení MHMP může pak dojít k navýšení četnosti a úpravě harmonogramu svozu odpadu (max. frekvence je 7x týdně). To bývá záležitost několika týdnů až měsíců a závisí to také na finančních možnostech, neboť tuto službu poskytuje a financuje hl.m.Praha, nikoliv městská část Praha 6. Pro Vaši informaci uvádím, že žádost o navýšení četnosti svozu podaná v druhé polovině prosince 2016 bude po schválení MHMP realizována 1.2.2017. Po využití maximální možné frekvence vývozu (7x týdně) lze, v ojedinělých případech, a to zejména v centru, přistavit další nádobu. Kromě svozu se na každém stanovišti provádí tzv. doúklid kolem nádob, zde k němu dochází každý všední den, kromě víkendu, ze kterého je uveřejněná fotografie. Nepořádek, který občas zůstává i po vyvezení kontejneru, je způsoben tím, že vývoz a doúklid zajišťuje jiná svozová posádka, není tedy možné stanovit pevnou dobu provedeného úklidu tak, aby vždy probíhal přesně po svozu jednotlivých komodit. Z tohoto důvodu se může stát, že i po vyvezení kontejneru zůstává do příjezdu úklidové čety v prostoru stanoviště odpad, který vítr roznáší po okolí. Odpad odložený mimo nádoby o víkendu je uklizen v pondělí během dne. Stanoviště budeme nějakou dobu monitorovat. Pokud zjistíte přeplněné nádoby, prosíme o zaslání fotografie, na které bude viditelně přeplněná nádoba, nikoliv vyvezené nádoby s volně loženým nepořádkem v prostoru stanoviště. Fotografie přiložíme k žádosti o navýšení četnosti svozu komodit.
náhled souboruNedopalky z cigaret u stanice metra Bořislavka
Dobrý den, 

u vchodu do metra Bořislavka se objevuje velké množství nedopalků z cigaret a podobného odpadu, viz přiložené foto. Bylo by možné sem umístit koš s popelníkem? Ideálně dále od vchodu, abychom nemuseli procházet kouřovou clonou při vstupu do metra. 

Děkuji, 

M.C.

oznámeno: 18.12.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
20.12.2016 » 09:53 • Dobrý den, městská část i majetkový správce komunikací, provozují na území městské části , prozatím pouze odpadkové koše bez popelníků. Na jaře příštího roku končí stávající zakázka na provozování a obsluhu odpadkových košů. Jaký typ bude nově vysoutěžen prozatím nevíme. Městská část zajišťuje úklid chodníků ( tedy i nedopalků) v četnosti 1x měsíčně. Na vyšší četnost úklidu nemáme bohužel finanční prostředky.
náhled souboruPoulicni osvetleni Vilimovska 29
Dobry den,  

Před cca 4mi dny byla sjednana naprava/oprava pouličního osvetleni, nyní ale po par dnech je situace stejna. 

Nemuze tam byt preba prepeti, kvůli kteremu bouchaji zarovky/výbojky?  

Prosim tedy o opětovnou napravu. 

Dekuji mnohokrat.

oznámeno: 17.12.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
19.12.2016 » 10:50 • Závada byla opět oznámena na dispečink společnosti Eltodo s upozorněním na opakující se situaci. Závady můžete oznamovat sami na bezplatné telefonní lince  800 101 109.
náhled souboruRozbitý chodník mezi Arabskou a Tobruckou
V chodníku mezi hřištěm gymnázia Arabská a areálem České školní inspekce
je díra, která ve večerních hodinách není moc vidět.

Přibližné souřadnice místa: 50.100328, 14.361165

J. S.

oznámeno: 15.12.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
19.07.2017 » 09:18 • Na poškozený povrch chodníku upozorněn majetkový správce komunikace.
náhled souborurozbitá lavička
Dobrý den,  

ráda bych upozornila na rozbitou lavičku na zastávce Ruzyňská škola ve směru na Litovický potok. Je zde pravděpodobně vytržen jeden šroub a nedá se na ni sednout.  

s pozdravem 

M. K.

oznámeno: 14.12.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
20.12.2016 » 13:06 • Děkujeme za Vaše upozornění, závadu předáme k opravě.
náhled souboruNebezpečné umístění dopravní značky
Dobrý den, 

prosím o zvážení úpravy dopravního značení, kdy toto na přechodu pro chodce znemožňuje (výrazně zhoršuje) chodcům výhled na přijíždějící automobily. Zároveň to samé dopravní značení přecházející chodce zakrývá, zvláště za šera, takže se pro řidiče stávají neviditelnými. Na situaci mě upozornila má dcera, která přechod používá často a jako chodkyně zde několikrát nebezpečnou situaci zažila. 

Jedná se o dopravní značení uprostřed přechodu pro chodce (na ostrůvku) na křižovatce ulic Československé armády a Eliášova, ve směru jízdy směrem na Vítězné náměstí. Pro ilustraci přikládám dvě fotografie a výřez ze Street Wiew z Google Maps, kde se právě vyskytuje osoba, která snad situaci lépe dokresluje. 

Děkuji 

S pozdravem L. M.

oznámeno: 14.12.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
20.12.2016 » 09:54 • Vaše upozornění bylo předáno MHMP, který na komunikaci Čs. armády vykonává státní správu.
02.01.2017 » 16:12 • Sdělení MHMP k zaslané MMS: Dobrý den, děkujeme Vám za e-mail, který jsme obdrželi prostřednictvím ODŽP ÚMČ Praha 6 a k Vašemu požadavku na úpravu dopravního značení na středním dělícím ostrůvku přechodu pro chodce přes komunikaci Čs. Armády v kř. s ul. Eliášova sdělujeme, že toto značení je plně v souladu s normou a vyhláškou pro umísťování dopravního značení. Přes tuto skutečnost Vaší připomínku projednáme se správcem dopravního značení, tedy příslušným oddělením Technické správy komunikací hl.m. Prahy, a zástupcem Policie ČR. V případě nalezení možnosti úpravy bude toto řešení realizováno dle technických možností. Závěrem nám dovolte jednu poznámku. Současné dopravní značení je v místě přechodu realizováno minimálně 10 let a do dnešního dne je Vaše upozornění první připomínkou k tomuto značení.
náhled souborupocmarana ulicni cedule v ul. Rozynova
Dobry den,upozornuji na pocmaranou ulicni ceduli v ul. Rozynova a dale na chybejici oznaceni ulic U Ladronky,ktere bylo kdysi odstraneno z plotu domu U Ladronky c.24 (roh Rozynova x U Ladronky) a take na zacatku ul. Za Strahovem na dome c.78, a take chybejici oznaceni ulice Hošťalkova s krizenim s Rozynovou ul. R.H.

oznámeno: 12.12.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.07.2017 » 09:20 • Předáno příslušnému odboru Magistrátu hl.m. Prahy.
náhled souboruzelena 7 odpadky
nas kazdodeni chleb...primo pred vchodem...odpadky vykaly, zapach....

oznámeno: 10.12.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
12.12.2016 » 14:18 • Jak už jsme zde několikrát zmiňovali, na předmětném stanovišti tříděného odpadu probíhá svoz 7x týdně, tedy nelze zažádat MHMP o navýšení četnosti. Doúklid se provádí 5x týdně, kromě víkendů, což je také maximálně možná frekvence.
náhled souboruKULAŤÁK
Vážení, 

Na Vítězném náměstí je bilboard, vyzývající k podávání námětů na různá  

zlepšení v Praze 6. 

Toto je příklad, kdy i poměrně malá investice by přispěla ke zvýšení kultury 

veřejného prostoru na Vašem „Kulaťáku.“ 

Tato „stezka“ zdobí náměstí, jinak pěkně upravené, hodně dlouho. Řešení 

není v zákazu vstupu na trávník. Vede tudy logická spojka od stanic metra 

a autobusů přímo k přechodu pro chodce. Řešení je tudíž vstřícné, „baťovské“: 

vydláždit stezku hezkou dlažbou, aby sloužila chodcům i po dešti a zároveň 

tak byl problém vyřešen esteticky. 

S pozdravem, I. M.

oznámeno: 09.12.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.07.2017 » 09:37 • Případné úpravy chodníkových ploch budou realizovány v návaznosti na výsledky architektonické soutěže týkající se Vítězného náměstí.
náhled souborupřechod pro pěší na křižovatce Nad Alejí a Brunclíkova
Dobrý den,

ještě stále žádná oprava neproběhla :-(

S pozdravem

ZM

__________________

Dobrý den,

začínají podzimní deště a situace je stále stejná. Opravou se nikdo nezabýval.

S pozdravem

ZM  Přechod
Dobrý den, ráda bych upozornila na přechod pro pěší na křižovatce Nad Alejí a Brunclíkova v blízkosti restaurace Nad Alejí. Podobné kaluže se tvoří i na chodníku směrem do Volavkovy ulice, kde bydlím. Z. M.

oznámeno: 14.07.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
25.07.2016 » 16:59  Žádost o správné vyspádování vozovky byla předána mejtkovému správci, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy.

oznámeno: 09.12.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
21.12.2016 » 09:18 • Urgence byla provedena u majetkového správce komunikací. Dle sdělení TSK hl.m. Prahy je oprava zařazena do běžné údržby a oprava bude provedena v roce 2017.
náhled souboruPoulicni osvetleni
Dobry den,

Prosim Vas o zalozeni tiketu pro opravu osvetleni pred domem na adrese Vilímovská 611/29.

Moc dekuji za kladne vyrizeni a celkove i tuto MMS sluzbu.

oznámeno: 09.12.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
19.12.2016 » 10:51 • Závada byla opět oznámena na dispečink společnosti Eltodo s upozorněním na opakující se situaci. Závady můžete oznamovat sami na bezplatné telefonní lince  800 101 109.
náhled souborunebezpecne zvlneny chodnik
Dobry den,na zastavce linky 108 U Vojenske nemocnice je nebezpecne zvlneny chodnik,kdy ve vecernich hodinach neni tento stav videt a muze dojit ke zraneni R.H.

oznámeno: 08.12.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.07.2017 » 09:38 • Na poškozený povrch chodníku upozorněn majetkový správce komunikace.
náhled souboruÚklid chodníků na Babě
Dobrý den, 

v pondělí 5.12. probíhal úklid chodníků na Babě. Pracovníci služeb s foukacími přístroji, namísto aby spadané listí a jehličí sfoukli z chodníku a pak ho odklidili, šli prostředkem silnice a všechny nečistoty “nafoukali” za ploty a do uklizených shrabaných zahrad. Pokud tedy někdo pracovníkům nevysvětlí jak používat moderní techniku a pak je následně nekontroluje, bylo by záhodno vrátit jim košťata a lopaty.

oznámeno: 07.12.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
08.12.2016 » 11:28 • Omlouváme se za způsobenou újmu, ale pracovníci úklidové firmy jistě neměli v úmyslu Vám rostlinný spad nafoukat na plot či do zahrady. Zástupce úklidové čety bude poučen.
náhled souboruBubenečská ulice
Spadané listí v Bubenečské ulici, chodník před objektem policie. Byl by možný úklid? J. V.

oznámeno: 07.12.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
09.12.2016 » 10:50 • Děkujeme za upozornění. Chodník je bohužel znečišťován listím ze stromů z areálu PČR, kdy vlastník je povinen úklid zajišťovat na vlastní náklady. Úklid bude proveden v nejbližším možném termínu.
náhled souboruParkování v křižovatce v ulici Na Rozdílu pod poliklinikou.
Dobrý den, vím, že mi napíšete, že městské části nemají toto v kompetenci, ale policie okolo takto zaparkovaných aut jezdí a zřejmě jí na rozdíl od chodců, kteří je musí obcházet křižovatkou, nevadí. Toto je důsledek zavedení parkovacích zón, stejně jako další auta zaparkovaná v úzkých odlehlejších ulicích, na chodnících, na trávnících a často i před výjezdy z garáží. Praha 6 vyřešila situaci občanů bydlících blízko MHD na úkor těch ve vzdálenějších částech a dál se nic neřeší. Ale tito lidé jsou také občany Prahy 6 a doufám, že chodí k volbám.

oznámeno: 07.12.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
08.12.2016 » 14:38 • Vážený pane, Jak správně uvádíte, městské části nejsou právně zmocněny k řešení přestupků v dopravě, toto přísluší pouze Policii ČR a městské policii. Oběma složkám jsme Vaše podání předali. Ještě bychom si dovolili opravit Vaše tvrzení, že vozidla parkují v křižovatkách v důsledku zavedení zón. To samozřejmě není pravdou, tato vozidla zde parkují na základě vůle svých řidičů, kteří se rozhodli nerespektovat platná ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Ani další Vaše tvrzení neodpovídají realitě, neboť již v září letošního roku, na základě částečného vyhodnocení fungování zón a vyhodnocení změn v dopravě, v oblastech kde tyto zavedeny nebyly, přijala rada městské části usnesení č. 1621/16, kterým mmj. žádá Hl.m. Prahu o umožnění zavedení ZPS v celé Praze 6, tedy i na Vámi zmiňovaných, úzkých, odlehlejších ulicích (pokud o to ovšem budou mít tamní občané zájem).

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=1200&crc=547fd74fa8685f10083d8dabf110ad98 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz