Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 11811200 z celkového počtu 2554 vyhovujících záznamů.

náhled souboruŽádost o zřízení vyhlášky zakazující hluk ve dnech pracovního klidu
Dobrý den,

chtěl bych touto cestou dát podnět k tomu, aby v naší městské části byla zřízena vyhláška zakazující provozování hlučných činností ve dnech pracovního klidu. 

Dnes (v neděli 18. 9.) začaly již v 8:00 ráno na pomezí ulic Dědinská a Rubličova výkopové práce prostřednictvím malého bagru se sbíječkou. Nepřipadá mi vhodné, aby zavádění optického kabelu mělo tak vysokou prioritu, aby značná část sídliště musela celé nedělní dopoledne poslouchat hluk ze sbíječky a celé odpoledne být bez vody, jelikož dělníci v průběhu prací navíc poškodili vodovod. S pozdravem M. G.

oznámeno: 18.09.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
20.12.2016 » 08:32 • Překročení nadlimitní hladiny hluku či ve dnech pracovní volna a klidu řeší současný platný zákon č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví.
náhled souborutříděný odpad na Puškinově nám. před č. 17
dobry den 

chtěla bych požádat o nějaké řešení pro tříděný odpad na Puškinově nám. před č. 17. 

Okolo popelnic je trvale nepořádek, kolem se hromadí rozbité sklo, krabice aj.Jedna věc je nedůslednost lidí, kteří nechají odpad u popelnic, když se dovnitř už nic nevejde (tj nedostatečná kapacita?) a druhá, že i po vyvezení zůstává onen nepořádek kolem, popeláři vemou občas jen největší kusy a drobnější se zůstanou válet kolem. Myslím, že je to opravdu škoda vůči krásnému náměstí, nemluvě o tom, že je to 3m od dětského hřiště. 

Děkuji pěkně K.

oznámeno: 18.09.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
03.10.2016 » 13:50 • Do konce roku 2016 dojde na tomto stanovišti k vybudování podzemních kontejnerů, věříme, že tím přispějeme ke zlepšení situace.
náhled souboruPodchod u Kauflandu
Dobrý den, takto vypadá podchod u Kauflandu na Vypichu po prvním podzimním dešti. Není to žádná výjimka. Tato situace se často opakuje. Mimoto je podchod dost špatně osvětlen a je velmi nepříjemné tudy procházet.
Zároveň bych znovu upozornila na přechod u restaurace Nad alejí. Již jednou jsem vám posílala foto. Kaluž se tam tvoří stále, protože kanál je absolutně mimo ní, takže voda odtékat nemůže. Z. M.

oznámeno: 18.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.12.2016 » 08:43 • Dobrý den, s úklidem zmíněného podchodu stále vypomáhají pracovníci organizační složky PRO 6. Urgence přechodu Nad Alejí byla provedena u majetkového správce, tj. TSk hl.m. Prahy.
náhled souborureklamní poutače
Reklamní poutače a letáky na všech sloupech veřejného osvětlení - prostě
paráda, Kafkova, Svatovícká, Dejvická,

oznámeno: 17.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
21.09.2016 » 17:42 • O nepovolené reklamě realitní kanceláře víme. S uvedeným subjektem je vedeno správní řízení a bude udělena pokuta dle platné legislativy.
náhled souboruTak a dnes rano odvezli vrak z ul. Gymnastica

oznámeno: 15.09.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruKazdodeni parkovani v krizovatce U Ladronky×Dvoreckeho
Kazdodeni parkovani v krizovatce U Ladronky×Dvoreckeho a jeste k tomu na chodniku,takze chodci maji o delku automobilu zkracenou moznost k prechazeni a dale neumoznuje bezpecne prejit,protoze je braneno ve vyhledu jak chodcu tak odbocujicich vozidel. R.H.

oznámeno: 15.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.09.2016 » 13:01 • Vážená paní, vážený pane, městské části bohužel nejsou právně zmocněny k řešení Vámi zachyceného přestupkového jednání. K tomuto je oprávněna pouze Policie ČR a městská policie hl.m. Prahy; oběma složkám jsme Váš podnět předali. Pro příště by bylo vhodnější a jistě také účinnější, oslovit některou z policií přímo, na jejich bezplatných telefonních linkách (156, 158).
náhled souboruZnačka zákaz stání
Dobrý den,

v areálu Sladoven (Paťanka) se už delší dobu povaluje značka zákazu stání - přibližně u vchodu Paťanka 17a - viz foto. Zdraví M. G.

oznámeno: 14.09.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.09.2016 » 13:06 • Vážený pane, děkujeme za Vaší zprávu, bohužel komunikace (včetně dopravních značek) v areálu Sladoven Podbaba nejsou majetkem HLM Prahy, a proto jejich správu a údržbu nerealizujeTechnická správa komunikací hl.m. Prahy, ani městská část Praha 6. Tyto jsou částečně v majetku investora výstavby a částečně v majetku vlastníků jednotek a je plně na nich, aby je udržovali v řádném stavu.
náhled souboruparkovani pred prechodem
Dobrý den, 

každodenně takto parkují auta v ulici Brunclíkova před domem č.o. 16 mimo vyhrazené parkoviště, tedy porušují zákaz parkování v této oblasti. 

Co je však nejhorší (a trvá již od otevření metra A) první auto stojí leckdy i přímo u přechodu pro chodce. Tento přechod je hojně využíván žáky ZŠ Petřiny-Jih a Gymnázia Nad Alejí. Přesto police přehlíží nedodržení zákazu parkování "... ve vzdálenosti kratší než 5 metrů pře ním." 

Pokud by se na místo vydala hlídka MP, nechť si s sebou prosím vezme metr. 

Prosíme o řešení této situace dříve, než dojde k neštěstí. Když to není schopna řešit policie, lze místo označit vodorovným značením? 

Děkujeme za urychlené řešení

oznámeno: 14.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
19.07.2017 » 10:45 • Policie ČR a městská policie byly vyzvány ke zvýšenému dohledu v této lokalitě, se zaměřením na na dodržování platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích ze strany parkujících řidičů. Zákaz zastavení a stání ve vzdálenosti kratší než 5m před přechodem pro chodce vyplývá jak ze zákona o provozu na pozemních komunikacích, tak je zopakován osazenými svislými značkami. Ztrojení tohoto zákazu za pomoci vodorovného značení by bylo nadbytečné a proto nebude realizováno.
náhled souboruVrak v ulici gymnastická
Dobrý den, již několik let v ulici Gymnastická stojí vrak auta, které postupně likvidují vandalové. Je možné jej odtáhnout. Nyní dokonce z modré zóny? 

s pozdravem T. Z.

oznámeno: 14.09.2016
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souborusloupek
Kafkova - Na Hutích od 12.9 tu leží. Taktéž dost poškozený chodník na
kulaťáku před restaurací Plzeňka, pokud to už někdo nehlasil. Děkuji za
opravu.

oznámeno: 13.09.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
22.09.2016 » 15:11 • Vylomený sloupek předán Technické správě komunikací hl.m. Prahy. Poškozená mozaika je již opravena prostřednictvím dodavatelské firmy.
náhled souboručerná reklama
Stále stejná písnička od této reklamní firmy, ono jim totiž už nestačí
lepit cedule na okna bytů a domů které prodávají, ale lepí to všude kam
jen to jde. Dejvice jsou toho plné, buď forma reklamního poutače, který
ráno dají před dům s bytem co nabízí a s koncem pracovní doby RK poutač
uklidí . Já pochybuji o tom, že je řádně zaplacený nebo to plácnou na
sloup veřejného osvětlení a po prvním dešti je to cár rozmáčeného
parádního papíru. Já je chápu pro tučnou provizi z prodeje bytu jsou
schopni udělat vše konec konců je to jejich práce. Všem přeji všechno.
Ale myslím si, že už je toho dost !!!!!! Projděte se okolo kulaťáku co
je tu těch jejich reklam na sloupech v těsné blízkosti onoho bytečku.

Děkuji za zprávu. Pokud je poutač zaplacen omlouvám se. Ale na sloupech
osvětlení placený prostor asi těžko.

oznámeno: 13.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
21.09.2016 » 17:41 • O nepovolené reklamě realitní kanceláře víme. S uvedeným subjektem je vedeno správní řízení a bude udělena pokuta dle platné legislativy.
náhled souboruOdpadky v Čílově
Dobrý den, už několik týdnů je u kontejnerů mezi Čílova 12 a Pizzerie Rimini hromada odpadu. Majitel to nejspíš neuklidí, takže bychom uvítali, kdyby se toho ujala obec.

Zdraví M. P., Praha 6

oznámeno: 13.09.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruParkování v křižovatce
Tato černá Škoda opakovaně parkuje v křižovatce Na Hubálce x Za Hladkovem těsně za modrou čarou.

oznámeno: 13.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
20.12.2016 » 08:54 • Předáno Policie ČR.
náhled souboruNedostatečné označení frekventovaného přechodu pro školáky
Nedostatečně označený velice frekventovaný přechod v ulici Vlastina, ve Vokovicích./u nákup. sřediska BILLA/ Denně zde přechází velké množství žáků ze ZŠ Dědina , prvňáčky počínaje , kteří využívají zastávek autobusů v obou směrech./jediné možné dopravní spojení do školy. Zároveň zde přecházejí i občané se zbytky zraku z nedaleké chráněné dílny. Prosím proto o urychlené řešení tohoto problému, neboť zdraví našich dětí a postižených občanů by nám nemělo být lhostejné. !!!! Opravdu je to zde velmi nebezpečné.!!! Děkuji

oznámeno: 13.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.07.2017 » 11:22 • Předmětný přechod je pro potřeby zrakově nehendikepované většiny zcela řádně vyznačen a při zachování alespoň minimální míry respektování zákona o provozu na pozemních komunikacích ze strany pěších, je bezpečný. Vzhledem ke zvýšenému pohybu slabozrakých po předmětném přechodu, byl vlastník komunikace, zastoupený TSK, vyzván ke zprojektování změny, spočívající v instalaci semaforu.
náhled souboruÚprava dopravního značení v ulici V Středu
Dobrý den, 

prosím o doplnění značky zákaz stání či zastavení na ulici V Středu u jejího začátku že strany od vjezdu z ulice Vokovická. U ulici parkují vozidla mimo parkovací zónu a pokud někdo parkuje také v zóně, je problematický průjezd ulicí. 

Současně prosím i zvýšenou kontrolu parkování MP Praha. 

Děkuji. J. P.

oznámeno: 12.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
19.07.2017 » 11:20 • Policie ČR a městská policie byly vyzvány ke zvýšenému dohledu v této lokalitě, se zaměřením na dodržování platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích ze strany parkujících řidičů. Zákaz zastavení a stání zde vyplývá ze zákona o provozu na pozemních komunikacích, zdvojení tohoto zákazu za pomoci dopravního značení by bylo nadbytečné a proto nebude realizováno.
náhled souborušpatný stav chodníku - ulice Lotyšská
Dobrý den, 

v příloze posílám velice špatný stav chodníku v celé ulici Lotyšská. Nejen, že chybí kostky, roste tam i tráva a když je po dešti, tak se tvoří neuvěřitelně velké louže, takže člověk pak musí spíš chodit po silnici než po chodníku. Chtěla jsem se zeptat, nebylo by možné prosím s tímto stavem chodníku něco udělat? 

Děkuji moc. 

Místo: ulice Lotyšská 

P. P.

oznámeno: 12.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
20.12.2016 » 08:24 • Předáno TSK hl.m. Prahy.
náhled souboruRozbité lavičky a málo laviček na dětském hřišti Lotyšská
Dobrý den, 

v příloze posílám fotky z dětského hřiště Lotyšská. Některé lavičky jsou rozbité – chybí dřevěná prkna. Zároveň jsou už i hodně nízko posazené do písku a špatně se na nich sedí. Byla by možná oprava? 

Dětské hřiště je jinak moc hezké a je tam vždy spoustu rodičů a dětí. Bylo by ještě možné doplnit lavičky na prázdné místo na hřišti. Hodně často se stává, že rodiče musí stát, že si nemají kam sednout. 

Děkuji moc za opravu laviček a případně i dodání dalších.  

Místo: Dětské hřiště v ulici Lotyšská 

P. P.

oznámeno: 12.09.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
23.09.2016 » 13:21 • Vážená paní, stav laviček v prostoru dětského hřiště na Lotyšském náměstí, který popisujete, je nám znám. Již před časem byl proveden soupis závad a pořízena fotodokumentace. V praxi však není dost dobře možné zadávat opravy každé jedné lavičky zvlášť. Pokud tedy závada neoohrožuje zdraví nebo život, soustřeďují se jednotlivé požadavky z celého území MČ Praha 6 a cca jednou za dva měsíce se sepíše hromadná objednávka. Na oprava laviček na Lotyšském náměstí již byla vystavena objednávka a v současné chvíli pobíhá schvalovací proces v rámci interních předpisů ÚMČ Praha 6. Po schválení bude předání dodavateli k realizaci.
náhled souboruPropadlá vozovka / schod do ul. U Třetí baterie
Dobrý den. 

Propadlá vozovka - schod neodpovídající výšky. Při odbočení do ulice U Třetí Baterie z ulice U Vojenské nemocnice, čeká na vozidla obruba, jejíž hrana je dnes výrazně výše než byla při kolaudaci rekonstrukce povrchu ulice U Třetí baterie. Nyní tento ke směru jízdy příčný schod dosahuje výšky až 7,5cm. To rozhodně není bezpečné. Velice často není možno se volbou jízdní stopy ani nejvyššímu místu vyhnout, protože až do hrany křižovatky parkují vozidla (na čemž nese vinu nedostatek parkovacích míst pro občany přijíždějící do ÚVN). Pro překonání takto vysoké překážky osobním vozidle m je třeba nečekaně značně zpomalit, což řidiče dalších vozidel překvapuje (včetně řidičů autobusové linky 108). 

Další platnou poznámkou je, že takovéto překážky údajně zklidňující provoz by měly být konstruovány tak, aby opravdu zklidnily dopravu – snížili rychlost projíždějících vozidel (VŠECH vozidel, nikoliv pouze některých). Namísto toho se lokalita baterií dočkala „schodů na silnici“, které některá vozidla diskriminují. Pro příklad postačí jistě uvést, že vozidla např. typu SUV nepotřebují ani zpomalit, zatímco vozidla, která mají výšku bočnice pneumatiky stejnou nebo nižší než je výška jednotlivých schodů, musí doslova zastavit a pomalu svá kola přes jednotlivé hrany převalit. Pokročíme-li v úvaze od motorových k nemotorov&y acute;m vozidlům, pak je zajímavé, že například silniční kolo s pláštěm 23-25mm (nejběžnější profil) – stroj už podle názvu daný pro provoz na silnicích, má problémy překonat tyto schody bez poškození ráfku(ů). Dále; v některých ulicích na Bateriích není šířkově možné, aby invalidní vozík jel stále po chodníku - je mi velice líto spoluobčanů invalidů, když je situace donutí se svým vozíkem skákat po těchto „schodech na silnici.“ Doporučuji takovéto řešení již na Praze 6 nepoužívat. 

Přeji hezký den a cesty bez překážek. V.Š. (chodec, cyklista, řidič, rodák a obyvatel Prahy 6)

oznámeno: 09.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
19.07.2017 » 11:26 • Oznámení o údajném propadu vozovky předáno majetkovému správci komunikace k prověření a zjednání nápravy.
náhled souboruPoškozený chodník v ul. U Páté baterie
Dobrý den. 

Bylo by možné prosím opravit poničenou dlažbu jižního chodníku v ulici U Páté baterie, přibližně naproti č. 46? Viz foto. 

Děkuji. Hezký den. V.Š.

oznámeno: 09.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
19.07.2017 » 11:24 • Předáno majetkovému správci komunikace k prověření a zjednání nápravy.
náhled souboruZeleň a tech. stav uličky Pod Bateriemi
Dobrý den. 

Obracím se na Vás se dvěma podněty ohledně uličky Pod Bateriemi (konkrétně úsek od schodů vedoucích z rohu Nám. Před Bateriemi po vyústění u Penzionu Chaloupka poblíž tramvajové stanice Baterie): 

1) Prosím o zásadní ořezaní zeleně tak, aby zůstal alespoň chvíli zachován průchozí profil nad povrchem uličky.. 

Soustavně je zde majiteli většiny přilehlých pozemků zanedbávána údržba zeleně, vede to k tomu, že tato úzká cesta je průchodná pouze v předklonu pod nízkou vegetací. Vyhýbání s protijdoucím člověkem je zde vzhledem ke zúžení cesty narostlou zelení dosti komplikované. V minulosti jsem zaznamenal prosbu o úpravu zeleně prostřednictvím lokálního MMS-ingu. Tehdy pracovníci zeleň ořezali, za což jim patří dík, ovšem ještě ve stejné sezoně křoviny narostly tolik, že se problém opakoval. Vzhledem ke stavu některých pozemků a zeleně zde obecně, si dovoluji doporučit místní prošetření pracovníkem OÚ. 

2) Technický stav (hl. povrchu) uličky je též dosti špatný. Místy je zásadně poškozen, nebo zcela chybí asfaltový povrch, zbývající část je dost úzká i pro jednu osobu. Zábradlí je tak místy zcela nedosažitelné. Značný příčný sklon (důsledkem ujíždění cesty ze svahu) je taktéž velmi nebezpečný. 

Před několika lety při rekonstrukci/přestavbě objektu (dům na adrese Nad Hradním Vodojemem 63/75) došlo podle pozemku domu k vybudování betonovými zídkami obehnaného chodníčku o výrazně užším profilu, než byl tehdy zbytek uličky. Tím byl znemožněn dříve prováděný zimní úklid vozidlem MultiCar s rotačním kartáčem. Dnes to zřejmě bude komplikovat jakoukoli rekonstrukci této uličky… Pozdější instalace ocelového stožáru lampy do tohoto úzkého koryta namísto do betonové zídky (viz foto) byla také prostorově dosti nešťastná. 

Je možné tuto uličku zařadit do nějakého současného „chodníkového programu“? 

Předem děkuji za odpověď. Přeji hezký den. V.Š. (chodec, cyklista, řidič, rodák a obyvatel P6)

oznámeno: 09.09.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.09.2016 » 15:36 • Odbor dopravy a životního prostředí vyzve vlastníky dotčených nemovitostí, aby provedli v co nejkratším možném termínu úpravu dřevin, přesahujících do profilu komunikace. O tristním stavu zmíněné cesty víme, pokusíme se opakovaně její opravu zaurgovat u správce komunikací.

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=1180&crc=7e5f9ce0ad6da143b106dd0ac02e8de9 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz