Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 11211140 z celkového počtu 2253 vyhovujících záznamů.

náhled souborunahlášení rozbitého obrubníku
Dobrý den,

na rohu ulice Ruzyňská - Únětická je tento rozpadlý obrubník. Je možné ho nahradit bezbariérovým sníženým, protože tento původní je dost vysoko, můžu říct podle vlastní zkušenosti při jízdě s kočárkem.
 
Dále mám prosím dotaz na úpravu silnice - chodníku v ulici Ruzyňská navazující se z ulice Únětická, Mladotická u TJ Sokol Liboc, není už moc poznat kde je chodník a kde silnice, zvláště odpolední časy, kdy rodiče vozí děti do Sokola na kroužky nejde po chodníku ani silnici projet. Jsou zde výmoly - velké kaluže. Na chodníku instalované velké květináče (které se často dostanou do půli chodníku) od lidí z domů jsou jasným důkazem, že je potřeba situaci řešit, třeba nakreslením parkovacích stání.


oznámeno: 04.12.2015
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
25.01.2016 » 16:53 • Předáno majetkovému správci, tj. TSK hl.m. Prahy.
náhled souboruReklamní poutač bez reklamy ulice Dejvická u bageterie
Dobrý den, další okrasa Dejvic. Na lampě veřejného osvětlení prázná deska možná ještě z voleb prezidenta :-)), horní zonová tabule také pěkná popatlaná 
lepidlem. Děkuji za odstaranění :-) není to nutné tam nechat do dalších voleb :-)

oznámeno: 02.12.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
02.12.2015 » 09:08 • Odstranění sololitové desky zajistí pracovníci organizační složky PRO 6.Děkujeme za upozornění.
náhled souboruProč někdo kdo provozuje vývěskovou inzertní službu na více místech Prahy polepuje celé Dejvice
Dobrý den, již opravdu delší dobu nechápu provozovatele nebo majitele vývěskové inzertní služby, proč když vlastní prosklené vytrínky ve kterých za 
poplatek uděluje zájemcům inzertní místo, sám polepuje svojí černou 
reklamou vše co se jen dá. U nás na domě polepil svojí černou reklamou el. rozvodovou skříň a né jen jednou. Jako by nestačilo, že nám dvakrát do měsíce posprejují vchodové dveře i skla, zeď a ještě tohle. Je to v celých Dejvicích i v menších formách reklamy něco už měsíce opršené. Tato fotka je dnešní 1.12 Dejvická pasáž opravdu paráda, kde plácene černou reklamu jiný, přeplácne jí další pod tím vším grafity krása nádhera. Jak se proti tomu bránit? Detail dalších fotek v příloze. Děkuji.

oznámeno: 02.12.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
02.12.2015 » 09:07 • Dobrý den,děkujeme za upozornění na nelegální výlep v centrální části Dejvic a Bubenče. Zmíněné firmě byl dán termín k odstranění do 6.12.2015. V případě, že tak neučíní, bude zahájeno správní řízení a uložena pokuta.
náhled souboruRooseveltova
Dobrý den, zasílám fotografie našeho každodenního výhledu na podzemní kontejnery na tříděný odpad v Rooseveltově ulici. 


oznámeno: 30.11.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
02.12.2015 » 14:41 • Dle zkušeností našich zkušeností je kapacita nádob dostatečná. Z bezpečnostních důvodů je malá velikost vhazovacího otvoru. Proto je třeba přizpůsobit velikost odhazovaného odpadu velikosti otvoru, aby nedocházelo k jeho ucpání. Dle našich informací od svozové společnosti nádoby nebývají plné, ačkoliv je v okolí hromada volně loženého odpadu. Jedná se tedy o neukázněné chování občanů, nikoliv o malou frekvenci vývozu. Pravidelně probíhá doúklid kolem stanoviště, kdy zaměstnanci svozové společnosti volně ložený odpad vhodí do téměř vždy poloprázdného kontejneru.
náhled souboruNeporadek kolem nevyvezenych kontejneru
Praha 6, Petriny,  Bouckova ulice. Nevyvezene preplnene kontejnery a neporadek kolem nich. Prosim o uklid. Dekuji 

oznámeno: 30.11.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruParkování v ulici A. Čermáka
Dobrý den,
prakticky denně bezohlední řidiči parkují v ulici A. Čermáka na okraji parku Generála L. Cardenase.
Dochází k soustavnému ničení zeleně a "nenápadnému" úbytku plochy parku.
 
Děkuji za zjednání nápravy

oznámeno: 30.11.2015
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
02.12.2015 » 14:40 • MČ není právně zmocněna k řešení přestupků souvisejících s nesprávným parkováním vozidel, toto přísluší pouze Policii ČR a městské policii.
náhled souboruauto na odtah
Rada bych vas upozornila na auto v ulici Gymnasticka (kousek od stanice Malovanka), ktere s propichnutou gumou uz pres rok stoji zaparkovane cca metr od chodniku a brani tak prujezdu aut.

oznámeno: 30.11.2015
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
03.12.2015 » 12:37 • Předáno Správě služeb hl.m. Prahy. Podněty ve věci odstavených vozidel vykazujících známky vraku lze zasílat i přímo na email
náhled souboruNepořádek
Sobotní nepořádek v ulici Svatovítská.

oznámeno: 29.11.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
02.12.2015 » 14:48 • Dobrý den, kapacita nádob je dle sdělení inspektorky dostatečná. Stejně jako četnost vývozu. Pravidelně probíhá doúklid kolem stanoviště, ten však neprobíhá o víkendech. Ve všední den je vždy vše řádně uklizeno.
náhled souboruEliášova - 2 parkovací místa navíc?
Vážení,

před nějakým časem byla z Eliášovy ulice na chodníku v úrovni mezi č. p. 25 a 27 odstraněna telefonní budka. Nyní je místo zcela nevyužito. Nedal by se o něj rozšířit přiléhající parkovací záliv? Myslím, že by poskytlo dobrá 2 parkovací místa, kterých je v této oblasti nedostatek. Děkuji za zvážení.

oznámeno: 29.11.2015
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
02.02.2016 » 08:19 • O zřízení parkovacích stání v místě bývalé telefonní budky neuvažujeme, daný prostor bude využit jiným způsobem.
náhled souboruLampy
Dobrý den,vedle hotelu Krystal je cesta, která nebyla příliš používaná, ale když byla otevřena stanice metra Nádraží Veleslavín, stala se dost využívanou. Jsou zde 4 lampy, které ale již několik let nesvítí. Někteří Starší lidé a samotné ženy se zde bojí chodit, teď v zimních měsících už v 18 hodin je tam úplná tma. Snad to nebude velký problém je opět rozsvítit abychom se tu cítili bezpečně. Děkuji

oznámeno: 29.11.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
25.01.2016 » 14:52 • Dobrý den, bohužel zmíněná veřejná osvětlení nejsou předána správci veřejného osvětlení, tj. ELTODO-CITELUM. Z tohoto důvodu není možná jejich oprava. Domníváme se, že v předchozích letech sloužilo osvětlení výhradně hotelu Krystal.
náhled souboruNezabezpečený výkop v Kladenské ulici
Dobrý den, 
Již téměř tři týdny chodím kolem neohrazeného výkopu na začátku Kladenské ulice. Nějak se mi nezdá, že je vůbec legální. Nemá plůtek, není u něj žádné značení, trčí z něj poměrně nebezpečně kus železa a hlavně se s ním podezřele dlouho nic neděje, zatímco hned vedle se pracovalo na několika dalších výkopech v souvislosti s nově budovaným obchodním centrem Bořislavka. Ty byly dobře značené, oplocené a během pár dní pryč.
Tak se mi to nezdá. Můžete prosím prošetřit? Foto v příloze.
Děkuji

oznámeno: 26.11.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruChodník v ulici Pod Marjánkou se stává parkovištěm

oznámeno: 26.11.2015
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
26.11.2015 » 13:54 • Vzhledem k tomu, městská část není právně zmocněna k dohledu nad dodržováním platných ustanovení
22.03.2016 » 08:09 • Vzhledem k tomu, že městská část není právně zmocněna k dohledu nad dodržováním platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, byl Váš podnět předán Policii ČR a městské policii.
náhled souboruChodnik v ul.Pelleova
Dobry den,prosim o opravu chodniku v Pelleove ulici pred egyptskou ambasadou,dekuji

oznámeno: 24.11.2015
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
25.01.2016 » 16:47 • Oprava chodníku byla předána majetkovému správci, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy
náhled souboruKřižovatka Vypich
Dobrý den,
Po otevření Blanky se situace na křižovatce Vypich velmi zhoršila. Protože cca 10% aut jedoucích od Břevnova odbočuje vpravo nechápu proč je v ulici Na Vypichu stále dopravní značka zákaz vjezdu. Pouhým odstraněním této značky by tato vozidla bez jakýchkoliv problémů křižovatku minula.

oznámeno: 24.11.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
25.11.2015 » 14:56 • ážený pane, připravované zprůjezdnění komunikace Na Vypichu je podmíněné celkovou opravou této komunikace, kterou musí zajistit její vlastník (hl.m. Praha, cestou TSK).
náhled souboruskladka
Jose Martiho, před hotelem Crystal

oznámeno: 18.11.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
24.11.2015 » 12:27 • Děkujeme za upozornění, nicméně obdobných stanovišť, v okolí kterých se tvoří skládky je více. V posledních měsících jsme u tohoto stanoviště jen výjimečně zaznamenali zvýšený nepořádek, a to v podobě odloženého nábytku. Z Vámi pořízené fotodokumentace je zcela zřejmé, že zde nepořádek vznikl "rabováním" nádob neznámým občanem. Za úklid v okolí sběrných nádob, tj. čistotu a pořádek zodpovídá vlastník objektu, který má sběrné nádoby v užívání. Inspektoři budou i nadále toto stanoviště sledovat a v případě, že by se obdobná situace opakovala, bude vlastníkovi objektu zaslána výzva k zjednání nápravy.
náhled souboruzábradlí Marjánka
Dobrý den,

hned vedle budky zastávky Marjánka  (směr do centra) chybí dvě tabule plexi výplně. 
Dnes mi tudy propadla 4 letá dcera, která si nevšimla, že u těchto dvou oken plexisklo není, a chtěla se opřít. Upadla skoro až do vozovky. Ihned jsem ji vytáhla, ale z toho blížící se auta mi bylo poněkud nevolno.

Je to hned u školy. Bylo by vhodné to napravit ihned! 

To už je mnohem lepší klasika bez výplně, ale se středovou tyčí. 

Děkuji.

oznámeno: 16.11.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
24.11.2015 » 12:26 • Děkujeme za upozornění, ihned jsme požádali Dopravní podnik hl.m. Prahy o urgetní doplnění chybějících výplní.
24.11.2015 » 14:43 • DP hl.m. Prahy již operativně zajistil.
náhled souboruRozbité lavičky v klášterním sadu
Dobrý den, prosím o opravu laviček v klášterním sadu Břevnovského kláštera. Jsou v dezolátním stavu již nejméně tři roky. Děkuji. 

oznámeno: 12.11.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
24.11.2015 » 12:27 • Dobrý den,klášterní zahrada není bohužel ve správě ani údržbě ÚMČ 6. Vlastníkem je Benediktinské arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze - Břevnově. Městská část bohužel nemůže vlastníkovi nařizovat, aby na svém pozemku zajistil opravu poškozených laviček.
náhled souboruRozbitý chodnik
Místo: Vítězné náměstí před Českou Sporitelnou
Chybějící dlažební kostky

oznámeno: 12.11.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
12.11.2015 » 12:50 • Děkujeme za upozornění na poškozenou dlažbu, nicméně oprava již byla zadána začátkem tohoto týdně. Předpokládáme, že oprava proběhne nejpozději do 13.11.2015.
náhled souboruParkování v Šolínově ulice
Dobrý den,  v příloze posílám ilustrační fotografie ze 7.11. 2015. Aneb parkování během farmářských trhů - parkovat na chodníků je asi v dnešní době úplně normální věc....Zvláště pro některé naše politiky/velvyslance, kteří nám jdou špatným příkladem. Prosím, aby městská policie pokutovala/upomínala řidiče, kteří během farmářských trhů rádi parkují na chodníku - týká se hlavně ulice Šolínova a Technická. Pokud vím, tak par metrů níže je placené parkoviště nemluvě o parkování v okolí, kde se místo vždy najde. V slušné společnosti se určitě automobily na chodníků neparkují. Nehledě na to, že maminky s dětmi, zdravotně postižení na chodníku nemají skoro žádné místo. Hodně lidí musí díky těmto neohledným řidičům chodit po silnici - což je velice nebezpečné a někdy i riskantní.

oznámeno: 09.11.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
10.11.2015 » 14:09 • Tuto problematiku řešíme již dlouhodobě. Váš podnět předáme městské policii, aby byla zvýšena četnost kontrol při Farmářských trzích.
náhled souborucesta na sídlišti Červený vrch
Dobrý den, bydlím v bytě své babičky, ke které jsem dojížděl od svého nejútlejšího dětství. Vystupval jsem a vystupuji již 30 let na zastávce "Sídliště červený vrch", přecházím kolem komplexu Dancy a dále hlouběji do sídliště. Zde podobně jako alespoň 500 dalších lidí jdu několik metrů po vyšlapané cestičce - foto přikladám. Je to cesta nejkratší, používaná v zimě, v létě. V zimě nebezpečná pro starší, morká, kluzká, v létě zarůstající okolními keři, úzká. Projektant, který vytvořil plán cest pro místní sídliště vše dělal od stolu, tuto nejpřirozenější cestu nenaprojektoval, protože si terén neprošel. Nebylo by možné protáhnout cestu o 5 či 10 m stavebními tvarovkami a tím zvkalitnit cestu, která vlastně již dávno existuje? Děkuji

oznámeno: 06.11.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
24.11.2015 » 12:28 • Ve věci přímého propojení přístupové cesty podél bloku domu Syrská 2-8 s přechodem pro chodce u tramvajové zastávky Sídliště Červený Vrch nemáme zásadní problém se zařazením realizace doplnění chodníku namísto vyšlapané cesty. Zaznamenali jsme zde však také požadavek na znemožnění průchodu a rekultivaci zeleně. Aktuální stav, kdy někdo svévolně zamezil průchodu výsadbou keřů, nebereme jako definitivní. Věc s dotčenými subjekty projednáme se s nahou nalezení řešení, které by alespoň částečně vyšlo vstříc oběma stranám uživatelů daného veřejného prostranství.

 © 2018 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=1120&crc=7468e5fdcf17af7ce4060a48ae1bef7f ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz