Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 11011120 z celkového počtu 2816 vyhovujících záznamů.

náhled souboruNepořádek místo péče o zeleň
Už několik týdnů projevuje městská část absolutní nezájem o veškerou zeleň. Je to trapné, už s tím konečně něco dělejte, jeden podnět na webu jako druhý a výsledek? Přinejlepším jako na fotografiích..

oznámeno: 13.06.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
14.06.2017 » 17:01 • Dobrý den. Za současný neutěšený stav zeleně zejména na sídlišti Petřiny se všem obyvatelům omlouváme. Není to však tak, že bychom nic nedělali a jen nečinně přihlíželi. Jsme si vědomi, že za problémy s údržbou zeleně neseme odpovědnost my, tedy odbor dopravy a životního prostředí ÚMČ Praha 6 a snažíme se je velmi intenzivně řešit. Každý týden probíhají kontroly údržby zeleně, jednáme se zástupci dodavatelské firmy a již byly uloženy i sankce. Dodavatel podcenil rozsah spravovaných ploch a nestihl provést seč všech ploch v řádném termínu a v odpovídající kvalitě. Byl vyzván, aby změnil technologické postupy a navýšil počet pracovníků údržby. Koncem tohoto týdne bude provedena kontrola odstranění zjištěných závad a případně bude přistoupeno k dalším opatřením. Při zběžné kontrole v průběhu týdne jsme však již zaznamenali, že se stav ploch zeleně začíná zlepšovat, ubývá nepokosených míst a zlepšila se i kvalita provedených prací. Doufáme, že se nový dodavatel co nejdříve zapracuje a následná údržba již bude probíhat ve standardním režimu.
náhled souboruReprezentativní květinový zahon
Zahon květin  Ankarska naproti koleje Hvězda. Naprosto vystihuje starost o zeleň na Praze 6.

oznámeno: 13.06.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
25.07.2017 » 09:59 • Tento záhon již nebude využíván jako letničkový a byl zrušen. Bylo nutno vyčkat na uzavření smlouvy s novým dodavatelem. Nyní je již připraven osazovací plán záhonu, který bude nyní trvalkový. V průběhu vegetace bude záhon osazen trvalkami a dále zapěstováván a udržován.
náhled souboruAutobusova zastavka Motol-neporadek
Dobry den,  

Prosim , slo by zajistit vycisteni autobusove zastavky Motol a jeji pravidelne uklizeni. 

(Motol-smer Nove Butovice, ale i ten druhy smer, je to zacatek Kukulovy ulice. 

Tento stav je zde jiz od jara, tu zastavku nikdo pravidelne neuklizi. 

Predem dekuji , P.

oznámeno: 13.06.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
28.06.2017 » 10:00 • Autobusová zastávka se nachází již na území Městské části Praha 5. Majetkový správce komunikací proto předal požadavek na úklid oblastní správě pro Prahu 5.
náhled souboruvětev
Dobrý den,
bujná vegetace Vás učeše na Puškinově nám. 12. 🙂
Šlo by zkrátit tuto super dlouhou větev stromu?

Děkuji. A.H.

oznámeno: 12.06.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
21.06.2017 » 08:06 • Úpravu větve byla již majetkovým správcem zadána. Byla provedena opakovaná urgence u dodavatelské firmy.
náhled souboruUkotvení kontejnerů na tříděný odpad
Dobrý den,

kontejnery na tříděný odpad v ulici Na Petřinách (vlevo přes silnici naproti vchodu do stanice metra a obchodu Billa) jsou pravidelně i v lehčím větru odváty několik desítek metrů do vozovky, nebo po chodníku. Kontejner ve vozovce již mnohokrát způsobil nepříjemnou situaci zde projíždějícím řidičům. Kolemjdoucí (včetně nás) je často vracejí zpět, ale během několika málo minut je kontejner zpět. Z mého pohledu je nutné kontejnery přestěhovat, nebo ukotvit. Brzda samotná zde bohužel nestačí.

Děkuji,
JL

oznámeno: 12.06.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
21.06.2017 » 11:23 • Vážený pane, ačkoliv jsou kontejnery na Vámi uváděném místě v ul. Na Petřinách zabržděné, stává se, že vlivem silnějšího větru dochází k jejich posunutí. Vzhledem k tomu, že je stanoviště velmi využívané a bylo sem vráceno na četné žádosti občanů po rekonstrukci vozovky, rušit ho nebudeme. V současné době zjišťujeme možnost přesunu nádob na jiné místo. Prosíme o trpělivost.
náhled souboruNaprostý nezájem o veřejnou zeleň
Dobrý den, 

za posledních deset až 15 let byla Praha 6 výstavní skříní celé Prahy, co se týče veřejné zeleně. Vzniklo mnoho nových květinových záhonů, které byly perfektně udržovány, šestka byla v létě plná závěsných květináčů s květinami a městské trávníky byly pravidelně sekány a udržovány. Co minulá vedení radnice pečlivě vybudovala, to je nyní vše zničeno, záhony se nechaly zarůst plevelem, květináče nikde a doposud nebyla celé jaro ani posekána tráva, takže třeba na Babě jsou namísto trávníků plochy připomínající prales, ve kterých se ztratí malé děti i velcí psy. Někdo by se měl nad touto ostudou zamyslet...

oznámeno: 11.06.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
14.06.2017 » 11:49 • Dobrý den. Děkujeme za Vaše podněty a zároveň se omlouváme Vám i všem ostatním, že letošního roku došlo ke značným problémům v zajišťování údržby zeleně. Příčinou je změna dodavatelských firem a rovněž převedení ploch komunikační zeleně do správy Technické správy komunikací hl.m. Prahy, a.s. Veškeré plochy s nepokosenou trávou, na které upozorňujete, spadají právě do kategorie komunikační zeleně. Tyto plochy již nemá ve správě odbor dopravy a životního prostředí ÚMČ Praha 6 nýbrž uvedená organizace. TSK se navíc v době předání ploch zeleně potýkala s vážnými vnitropodnikovými a organizačními změnami, a proto nestihla včas uzavřít smlouvy s dodavateli na údržbu zeleně. Z tohoto důvodu došlo k prodlení v zajišťování zahradnických prací. V současné době by tyto problémy již měly být vyřešeny a jistě bude v brzké době sjednána náprava. Co se týká květinových záhonů a další květinové výzdoby, ukázalo se, že tato opatření jsou značně nákladná, a proto se z důvodu finančních úspor přistoupilo k jejich redukci. Zcela zlikvidován a zatravněn byl záhon v křižovatce ulic Na Pískách x Evropská. Ostatní záhony, které nebyly dosud osázeny letničkami, budou osázeny trvalkami a bude zde zapěstována trvalá kultura. Květinové závěsy budou v letošním roce umístěny ve čtyřech lokalitách, a to v ul. Starodejvická, Vlastina, Na Petřinách a na Ladronce.
náhled souboruNeposečená zeleň
Dobrý den,

plánujete prosím v blízké době údržbu zeleně v ulici Šlejnická?
Trávníky vypadají hrozně, klíšťata nezmiňuji. Mimo jiné se z trávníků line vydatný zápach ze psích výkalů, které se ve vysoké trávě majitelé psů ani nenamáhají hledat...

Děkuji K.

oznámeno: 09.06.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
14.06.2017 » 11:35 • Dobrý den. Pásy komunikační zeleně přešly od května 2017 do péče Technické správy komunikací hl.m. Prahy, a.s. Ta se však v té době potýkala s vážnými organizačními problémy, a proto nestihla včas uzavřít smlouvy s dodavateli zahradnických prací. Z tohoto důvodu došlo k prodlení v zajišťování sečí. Z dostupných informací by již smlouvy měly být uzavřeny a v brzké době jistě dojde k nápravě. Váš podnět postoupíme uvedené organizaci k vyřízení.
náhled souboruZeleň na Petřinách
Dobrý den, 

od začátku jara je péče o zeleň na Petřinách v naprosto úděsném stavu. Trávníky jsou neposekané, přerostlé, záhony, které bývaly krásné, kvetly všemi barvami, jsou opuštěné jako hroby na hřbitově. Přerostlá tráva ztěžuje život nejen alergikům, ale také je domovem mnoha klíšťat. Takže děti i psi, kteří se proběhnou v trávě, která je dospělému člověku po kolena, si přinesou domů nechtěná zvířátka. SUPER!!!! A sen stav trávníku mezi tramvajovými kolejemi? Asi se sám zalévat neumí, takže vypadá tak, jak vypadá. Na Letné se trávníky na kolejích pěkně zelenají. Že by tam byly nějaké místní dešťové přeháňky, které by zavlažovaly trávu? Hlavně, že máme na Petřinách keramicou lavičku, za x tisíc, na ketrou stejně nikdo nesedá, protože je na dost nešťastném místě. 

Prosím, pokuste se s tím něco udělat. Dřív to tu bylo pěkné místo, ale letos je to opravdu katastrofa. 

K.K.

oznámeno: 09.06.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
14.06.2017 » 13:40 • Dobrý den. Situace ohledně údržby zeleně na sídlišti Petřiny je nám dobře známá, protože provádíme pravidelné kontroly. Jsme si vědomi, že selhání v kvalitě sečí leží na našich bedrech a snažíme se současnou špatnou situaci co nejdříve vyřešit. Příčinou problému je změna dodavatelské firmy, ke které došlo v květnu 2017. Vypršela smlouva na údržbu zeleně s původním dodavatelem, která byla uzavřena na 4 roky a na základě výběrového řízení byl vybrán nový dodavatel. Ten však podcenil rozsah ploch zeleně v dané oblasti a seč nestačil zajistit v řádném termínu a odpovídající kvalitě. Problém intenzivně řešíme se zástupci dodavatelské firmy a bylo již přistoupeno i k sankcím. Nyní byla řešena změna technologie sečí a posílení pracovních skupin. Kontrola bude provedena opět koncem týdne, ale již nyní jsme měli možnost vidět, že se situace začíná pozvolna zlepšovat, ubývá neposekaných ploch a zlepšila se i kvalita. I nadále budeme pracovat na tom, aby se údržba zeleně vrátila zpět do běžného standardu, na který byli obyvatelé sídliště Petřiny zvyklí. Co se týká trávníků v tramvajových pásech, na tom bohužel nedokážeme nic změnit. Konstrukce trávníků není z technických důvodů možné udělat v optimální hloubce, a proto drn velice rychle prosychá a na exponovaných osluněných místech nemá šanci se udržet zelený trávník. Jediným řešením je vydatná zálivka, kterou nejsme schopni z finančních důvodů zajistit a navíc by to bylo v současné době, kdy pozvolna vysychají vodní zdroje i značným plýtváním. Travní drn se tedy opět zazelená až po vydatnějším dešti. To, že některé části tramvajových pásů jsou i přes panující suché počasí zelené, je dáno tím, že tam byla zároveň zřízena i závlaha, která se spouští v nočních hodinách. Náklady s tím spojené hradí hl.m. Praha. Takových úseků je ale minimální množství. Poslední, o čem je třeba se ještě zmínit, je údržba trávníků v komunikačních pásech zeleně. Tyto plochy přešly od května 2017 do péče Technické správy komunikací hl.m. Prahy,a.s. Zmíněná organizace se v době předání pozemků navíc potýkala se složitými vnitropodnikovými a organizačními změnami a nestihla včas uzavřít smlouvy s dodavateli na údržbu zeleně. V současné době by však měly být již veškeré problémy vyřešeny a práce byly zahájeny. Předpokládáme, že již brzy budou i tyto plochy uvedeny do řádného stavu a následně bude zajišťována údržba standardním způsobem.
náhled souborutýden odstavený vozík ...
Dobrý den. Před domem č.30 v ulici U Ladronky opět jeden neuvědomělý řidič minulý týden přivázal řetězem ke sloupu veřejného osvětlení  

přívěsný vozík / vůz. V důsledku opravy chodníku v celé ulici se octl i v zákazu zastavení, ale nikoho to nezajímá ?? 

Foto je z dneška, ze středy 7.6.2017 - 15 hod.

oznámeno: 07.06.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruna rohu s Rozýnovou ul. obrátit obrubník do správné polohy
Dobrý den,když už se opravuje chodník v severní straně ul. U Ladronky, mohl by se na rohu s Rozýnovou ul. obrátit obrubník do správné polohy? Teď je vzhůru nohama,což se stalo před lety při opravě. Děkuji R.H.

oznámeno: 05.06.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruprostor od zastávky Ruzyňská ke vchodu do Obory Hvězda
Dobrý den, 

nevím jestli se daný prostor od zastávky Ruzyňská ke vchodu do Obory Hvězda bude také revitalizovat jako zahrádky u Litovického potoka, ale nejde zde skoro projít náletové dřeviny, spadlé větve, navezená tráva od zahrádkářů. Nešlo by prostor prořezat? 

Děkuji

oznámeno: 05.06.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
20.06.2017 » 15:32 • Předmětné pozemky a cesta jsou ve správě OCP MHMP, které jsme Váš podnět postoupili k řešení.
náhled souboruPočmáraná informační cedule
Dobrý den, 

tato cedule se nachází poblíž Mekáče vedle lampy číslo 611216. 

Děkuji za nápravu. M.

oznámeno: 03.06.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
24.05.2018 » 08:29 • Předáno Magistrátu hl.m. Prahy.
náhled souborurozbitý chodník (2.6.2017)
Dobrý den,
znovu posílám foto rozbitého chodníku v ulici Pod Marjánkou (pošta 69 za rohem), kterou jsem posílala již začátkem roku 2017. Pokud se dlažba neopraví včas, celý chodník se rozpadne. Děkuji za vyřešení.
Obyvatelka Břevnova

oznámeno: 02.06.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
07.06.2017 » 09:58 • Žádost o opravu byla u správce komunikace (TSK) znovu urgována dne 31.5.2017.
náhled souboruodstraneni suche vetve na strome v parku Ch.G.Masarykove
Prosim o odstraneni suche vetve na strome v parku Ch.G.Masarykove, naproti ulici Pod Bastami. Nez ji vitr zlomi a nekoho zrani. Dekuji. L. L.

oznámeno: 31.05.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruRozbite schody - nebezpeci zraneni
Dobry den, 

na sidlisti Dedina v ulici Zukovskeho 852/1 se nachazi schodiste, ktere je ve velmi dezolatnim stavu. Jedna se o velmi frekventovane misto (cesta od autobusove zastavky, posty do sidliste, k Centru azylove politiky, Bille). Dekujeme za predani podnetu odpovednemu subjektu a zjednani napravy.  

S pozdravem 

T. A.

oznámeno: 31.05.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
31.05.2017 » 17:45 • Dobrý den, oprava zmíněného schodiště již byla zadána. Oprava by měla započít začátkem měsíce června.
náhled souborurozbitý chodník
Dobrý den  

Zasílám podnět a prosím o opravu – již několik dlouhých měsíců rozbitý chodník na rohu ulic U Beránky a Pražákovská, viz přiložená fotografie.   

Děkuji F. K.

oznámeno: 30.05.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
31.05.2017 » 17:47 • Poškozená mozaika byla hlášena správci komunikace Technické správě komunikací dne 12. 4. 2017 a urgováno bylo 29. 5. 2017.
náhled souborukontejner na plasty ve Šmolíkově
Dobrý den 

Jeden kontejner na plasty v ulici Šmolíkova dlouhodobě nestačí, psal jsme to už v roce 2015. 

"Vzato na vědomí" to nevyřešilo... 

Posílám příklad letošního prakticky každotýdenního stavu. 

Nešlo by tedy prosím zajisti aby zde byly na plasty kontejnery dva? 

Děkuji Š.

oznámeno: 29.05.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
05.06.2017 » 14:27 • Vážený pane, děkujeme za upozornění na nedostatečnou četnost vývozu plastů na stanovišti č. 107 v ul. Šmolíkova. Plasty se zde vyváží 2x týdně, papír 3x týdně, tato četnost umožňuje zažádat Magistrát hl.m.Prahy o navýšení. Oprávněnost tohoto požadavku musí být podložena několika fotografiemi, dokladujícími přeplněnost nádob. V minulém týdnu jsme provedli kontrolu stanoviště, nádoby byly vyvezené, přeplněnost jsme nezaznamenali. Vaši fotku uložíme, pokud budete disponovat dalšími fotkami, prosíme o jejich zaslání. MHMP je posoudí a pokud vyhoví našemu požadavku, dojde k navýšení četnosti svozu této komodity.
náhled souboruNepřetržité tryskání vody
Dobrý den, v ulici Ciolkovského (poblíž zadního vchodu č.p.857/6) tryská ze dvou vývodů zavlažovacího systému už minimálně 3.den voda. Mohu požádat o opravu? Dochází k vysoké spotřebě vody a podmáčení okolí. Velmi děkuji. Z.S.

oznámeno: 29.05.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
25.07.2017 » 15:13 • Poškozená část závlahového systému byla opravena a nyní je již vše v pořádku.
náhled souboruv Hošťálkově ul. u č.37, se propadá chodník
Dobrý den, v Hošťálkově ul. u č.37,  se propadá chodník. S pozdravem R.H.

oznámeno: 26.05.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNesekání trávy
Dobrý den,letos se v oblasti Břevnova nebude sekat? VodňanskéhoxHošťálkova (na fotce) U Ladronky,Dvořeckého,Šultysova,atd. ... R.H.

oznámeno: 26.05.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
31.05.2017 » 17:46 • Dobrý den. V oblasti Břevnova se samozřejmě tráva sekat bude. Od května však máme nového dodavatele zahradnických prací a firma správně neodhadla potřebný počet pracovníků na včasné zajištění seče na všech spravovaných plochách. Proto dosud není tráva v některých částech posekaná. Za tuto skutečnost se všem obyvatelům omlouváme. Nyní problém již ve spolupráci s dodavatelem intenzivně řešíme a doufáme, že v brzké době budou všechny spravované plochy v oblasti Břevnova uvedeny do řádného stavu.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=1100&crc=5a9e057fc4605c174f749dceefd42039 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz