Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 261280 z celkového počtu 2811 vyhovujících záznamů.

náhled souboruPropadlá vozovka
Břevnov.Ulice Anastázova .U dětského střediska, nedávno se zde opravovaly na chodníku kanály.Děkuji

oznámeno: 16.06.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.06.2019 » 17:53 • Děkujeme Vám za informaci. Podnět předáme příslušnému správci k zajištění opravy.
náhled souboruRozsypanná suť ze stavby - ul. Cukrovarnická
Dobrý den, 

Na křižovatce ulic Cukrovarnická a na Průseku je rozsypaná stavební suť 

Bojím se o poškození zaparkovaných vozidel. 

Patrně půjde o suť z jedné z nedalekých staveb. 

S pozdravem, 

N.

oznámeno: 16.06.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souborupovolit parkování jedním kolem na chodníku – doplnit dopravní značení
Dobrý den, již několik let jezdím na návštěvu do ulice Možného na Praze 6. V současné době je z jednosměrky pomocí značení přenosnými značkami zřízen provoz v obou směrech. V této ulici proběhla dne 11.6. v 10:35 hod kontrola městskou policií a většina aut v ulici měla za stěračem oznámení o přestupku. Jednalo se o parkování v protisměru, parkování jedním kolem na chodníku případně parkování na zeleni podél komunikace. Ulice je poměrně úzká a tak auta většinou jedním kolem parkují na chodníku. Po změně dopravního značení tak teď někteří po starém zvyku parkují v původním směru jednosměrky. Ze strany policie je to v okamžiku, kdy někdo prohodí cedule z jednosměrky na obousměrný provoz docela proti heslu pomáhat a chránit, ale spíše mám dojem, že se tak lehce inkasují pokuty 😊 

Dotaz: 

Bylo by možné v ulici povolit parkování jedním kolem na chodníku – doplnit dopravní značení, aby poklidní obyvatelé nebyli pokutováni policií za to, že stojí před svým domem? 

Pěkný den přeje J. R.

oznámeno: 14.06.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.06.2019 » 09:19 • Dobrý den, zdržíme se komentáře k pokutování dopravních přestupků (dodržovat zákon by mělo být normální, nikoliv důvodem pro nechápavé kroucení hlavou). Co se týče námětu na povolení parkování na chodníku, musíme si položit několik otázek: Zůstane při povolení parkování částečně na chodníku zachován průchod pro pěší? Vozovka má cca 4,3 m, chodník cca 1,7 m, tj. při zachování průjezdné šíře min. 3,0 m a normové šíře parkovacího pruhu 2,0 m zbude pro pěší zhruba 1 m. Dle normy má být šíře chodníku mezi oplocením a parkujícím vozidlem 2,0 m, ve stísněných podmínkách stávajícího stavu min. 1,5 m, tedy víc, než je k dispozici. Povolení parkování částečně na chodníku by tedy fakticky znamenalo zrušení oficielní pěší trasy. Chodci by tedy museli buď chodit ve vozovce, nebo užít chodníku na protější straně. První případ musíme vyloučit ze 2 důvodů - dopravní předpisy říkají, že pokud je v místě chodník, chodec jej musí použít, druhým důvodem je poukazování místních obyvatel na nebezpečné situace, způsobované průjezdnou dopravu, takže odkazovat rezidenty na možnost chodit ve vozovce v tomto případě nelze. Chodci by tedy museli užívat chodník pouze na protější straně a ke vstupům na své nemovitosti pak přecházet (pak by bylo nutno před vchody dopravním značením vymezit přerušení parkovacího pruhu a i tak máme negativní zkušenosti s ohlasy rezidentů, kteří poukazují na sníženou bezpečnost při odchodu z domova - rozhled přes zaparkovaná vozidla). Problém též může nastat při výjezdu z nemovitosti - opět špatný výhled přes zaparkovaná vozidla. Protější chodník též není průběžný (bez ohledu na to, o které straně ulice se bavíme) a je proto otázkou jaký konkrétní úsek máte na mysli. Existuje tedy řada problémů, do kterých vidí nejvíce místní obyvatelé a proto by měli konkretizovaný podnět zaslat rezidenti, nikoliv Vy, jako návštěva. Ani tak však není jistý výsledek, jelikož v případě umístění parkování na chodníky se vyjadřuje z hlediska únosnosti chodníku vlastník/správce komunikace a musíme konstatovat, že v drtivé většině případů z posledních let je vyjádření nesouhlasné, takže ani v případě ulice Možného není reálné doufat v jinou eventualitu. Na závěr si též dovolíme konstatovat, že jde o lokalitu rodinných domů, přičemž všechny mají parkování zajištěno na vlastních pozemcích a to pro více vozidel. Doporučujeme tedy využívat parkování u navštívené osoby na schválených parkovacích plochách. Pokud má navštěvovaná osoba množství vozidel neúměrné parkovací kapacitě své nemovitosti, pak je logicky její návštěva nucena hledat parkovací příležitost (pochopitelně legální) v okolí. Blízké parkoviště OBI je vyhrazeno pro zákazníky (ale třeba si tam i něco koupíte), případně o něco vzdálenější Hornbach a dozajista se najdou i další možnosti. S pozdravem
náhled souboruPodemletý chodník vnitroblok Velflíkova
Dobrý den, 

v rohu vnitrobloku Velflíkova (podél ulice Jugoslávských partyzánů, v odkaze případně u fotky mapa a souřadnice) se vytvořila puklina v chodníku. Bohužel do ní intenzivně zatéká a už se pod ní vytvořila velká díra. Hrozí, že se tak propadne velká část chodníku.  

Díky a s pozdravem, 

T. H. 

 

oznámeno: 13.06.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruČistá šestka mým pohledem
Dobrý den, 

posílám foto ze dne 6.9.2019, 16:49, ze schodu vedoucích od zastávky "U Kaštanu" z ulice Bělohorská do dvora ohraničeného ul. Patočkova, Bělohorská, Břevnovská.  

Dle ověření na webových stránkách Městské policie Hlavního města Prahy je uvedená lokalita "neobsazena" městským strážníkem. 

Kdo prosím chybějícího strážníka v uvedené lokalitě zastupuje a jakou efektivní nápravu Městská část Praha 6 sjedná? Nejen schody, ale i vnitroblok jsou využívány jako veřejné wc, shromaždiště mládeže popíjející alkohol, která zde hlučí a odhazuje odpadky a nově jako ležení pro opilé zahraniční pracovníky. 

Děkuji za odpověď a řešení.

oznámeno: 12.06.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNefunkční hodiny
Jeden ze 3 ciferníků u hodin před domem Na Ořechovce 30a nefunguje, zbylé dva ukazuji správný čas 

oznámeno: 11.06.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
12.06.2019 » 12:10 • Závada postoupena příslušnému správci zařízení tj. THMP.
náhled souboruUschlý strom v ulici na Petynce
Dobrý den, 

V ulici Na Petynce 2445/27 je už od loňského léta uschlý javor. V loňském parném roce probíhalo na P6 kropení silnic, nicméně se zapomnělo na zalévaní stromů (minimálně v této ulici). 

Prosím o výsadbu nového stejně vzrostlého stromu a pokud možno v letních měsících alespoň jednou za měsíc zda je možné zajistit zalévaní těchto krásných stromů. 

Předem moc děkuji.

oznámeno: 10.06.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruCyklostezka A1 Papírenská ul.
Prosim opravit vymol na cyklostezce A1 v Papirenske ul, asi 3m usek. Problem maji cyklisti, invalidni voziky atd. 

Dekuji 

A. K.

oznámeno: 10.06.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
12.06.2019 » 08:12 • Závada na cyklostezce byla předána správci komunikace k zajištění opravy.
náhled souboruNeposekaný trávník
Dobrý den, 

travnatý pás v ulici Slunná na Ořechovce - Praha 6 je stále neposekaný. 

Bohužel už mezi trávou roste i plevel a bodláky. Osazení trávou stálo nemalé finanční prostředky z peněz daňových poplatníků. Ke všemu neodbornými zásahy najatých firem provádějící výkopové práce (vodárny atd.), které nikdo z úředníků po dokončení nezkontroluje,  tak dochází k znehodnocování travnaté plochy, která byla předtím ve výborném stavu. Prosím tedy o co nejrychlejší nápravu. 

Děkuji

oznámeno: 10.06.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
10.06.2019 » 14:42 • Dobrý den. Seč ve Střešovicích bude dle sdělení dodavatelské firmy probíhat v týdnu od. 11.6. do 15.6.2019. Měla by být pokosena i plocha zeleně v ulici Slunná. V současné době je plocha veřejné zeleně v ul. Slunná zařazena do kategorie snížených sečí, tedy max. 4 úkony ročně. Je proto potřeba počítat s tím, že zde bude porost vyšší než na plochách s intenzivní údržbou. Kontrola uvedení ploch zeleně po výkopových prací do řádného stavu byla pracovníky ODŽP prováděna opakovaně. Na základě našich požadavků dodavatel prováděl opravu terénních úprav, doplnění zeminy a přesetí. S dodavateli PVK je poměrně složitá spolupráce a lze říci, že jsme v této věci dosáhli maxima. Plevelné rostliny by se měly eliminovat postupně sečí.
náhled souboruchybějící odpadkový koš
Dobrý den,

bylo by možné nainstalovat chybějící odpadkový koš na Ladronce? Je to
hned u vstupu směrem ze zastávky Vypich.

Děkuji.

E.M.

oznámeno: 08.06.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
30.09.2019 » 15:42 • Dodání nového odpadkového koše, jako náhradu za zcizený, bylo objednáno u dodavatelské firmy.
náhled souborupropadla komunikace
Dobry den,

prosim o opravu komunikace, prip.o predani podnetu prislusnemu subjektu. Otvor se nachazi na smycce tram 23 v Brevnove, pred vjezdem do stanice.
Predem Vam dekuji.
MB

oznámeno: 07.06.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
10.06.2019 » 14:40 • Děkujem Vám za oznámení. Závada bude předána příslušnému subjektu k zajištění jejího odstranění.
náhled souboruPoskozeny kanal (Belohorska 232/97)
Dobry den, 

vcera behem uklidu po prutrzi jsme zjistili, ze kanal pred domem Belohorska 232/97 (viz obrazek nize) je poskozen. Konkretne kos, ktery ma byt prichycen u usti do kanalu, se vali na dne kanalu (viz prilozene foto), a do kanalizace se tak dostavaji nezadouci necistoty. Rad bych Vas timto pozadal o opravu. 

Dekuji Vam, 

P. N.

oznámeno: 07.06.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
10.06.2019 » 12:15 • Děkujeme Vám za poslaný podnět. Obratem bylo předáno správci komunikací k zajištění nápravy stavu.
náhled souborunedopalky na zastávce Vypich
Dobrý den,

prosím o úklid nedopalků na zastávce Vypich směrem k Bílé Hoře.

Děkuji.

E.M.

oznámeno: 05.06.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souborurozbité střepy a zbytky popela
Dobrý den, ve spodní části dětského hřiště Královka na Břevnově (tam kde jsou velké klouzačky) jsou rozbité střepy a zbytky popela. Předem děkujeme za úklid. MK

oznámeno: 05.06.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
05.06.2019 » 14:54 • Úklid zajistí pracovníci organizační složky PRO 6.
náhled souborupravidelné nebezpečné neoprávněné parkování před přechodem
Dobrý den, 

rád bych zdvořile upozornil na pravidelné (několikrát denně) neoprávněné, ale především velmi nebezpečné parkování vozidel před přechodem při vjezdu do ulice Na Dionýsce, přes tento přechod přechází velké množství školáku a mladistvých, kteří směřují také na stadion Juliska/Mládeže. Při takto zaparkovaných vozech pak další vjíždějící automobily mají minimální nebo žádný přehled (viditelnost do stran) o tom, kdo zamýšlí přecházet a hrozí tedy neštěstí. Automobily žádné pokuty nedostávájí. Navrhují sem umístit bílé/zelené kužely, které fyzycky znemožní parkování před přechodem. 

S pozdravem 

P.B.

oznámeno: 04.06.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
10.06.2019 » 16:54 • Dobrý den, po konzultaci se zástupcem Policie ČR podnětu vyhovíme (byť samozřejmě parkování před přechodem je zakázáno zákonem a dotyční řidiči se dopouštějí přestupku). Po zpracování projektového návrhu bude následovat veřejné projednávání formou opatření obecné povahy a osazení baliset tak lze očekávat na podzim t.r.
náhled souboruBělohorská 12 hrbol na chodníku
Dobrý den, před domem Bělohorská 12,před prodejnou kol je hrbol na chodníku. Lidé padají jako hrušky. Je to velmi nebezpečné. Děkuji Vám M. S. 

oznámeno: 04.06.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
04.06.2019 » 13:08 • Postoupeno správci komunikací.
náhled souboruAuta plná odpadu
Dobry den.
Rada bych nahlasila zvlastní ukaz. Na Orechovce jiz delsí dobu parkuji stara auta plna odpadu. Jsou to mista, kde nejsou parkovaci zony a tak neni mozne jejich odtazení. Vyfotila jsem vam dve auta v ulici Cukrovarnicka, totez pozoruji v ulici Delostrelecke a urcite budou dalsi mista.
Vite o tom neco podrobnejsiho?
Moc dekuji za odpoved.
J. M.

oznámeno: 03.06.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruBelohorska 50 - svitici lampa
8:30 rano a lampa nad prechodem sviti, proc?

oznámeno: 01.06.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruLiborova x Belohorska
Prosim zvyraznit chodnik. Neni vubec videt, auta nerespektuji.

oznámeno: 01.06.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPatockova x Myslbekova
Pravidelny stav, kdy auta nerespektuji, ze nesmi pokracovat do krizovatky, pokud nemohou projet. Brani tramvajim. Bylo by mozne zaridit zlute srafovani na krizovatku, aby tam auta nestala?

oznámeno: 31.05.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
04.06.2019 » 13:00 • Dobrý den, ulice Patočkova i Myslbekova jsou místními komunikacemi I. třídy v působnosti Magistrátu HMP, odboru pozemních komunikací a drah, kam se lze s tímto podnětem obrátit.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?1&vynechat=260&crc=c1a3c363d4b3be4f6f491ac55ca1b424 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz