Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 18411860 z celkového počtu 2883 vyhovujících záznamů.

náhled souboruZalozeni cerne skladky
Dobry den, neuplynul ani tyden od odstraneni neporadku za kontejnery v Bouckove ulici na Petrinach a je tu dalsi cerna skladka. Prosim znovu o zvazeni instalace webove kamery ci alespon oznameni o zakazu zakladani skladek. Dekuji

oznámeno: 07.07.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
10.07.2015 » 10:03 • Pořízení webových kamer ke kontejnerům na směsný odpad opravdu není z finančního hlediska možné. Dle zákona č.131/2000 Sb., o hlavním městě Praze je pro každého povinností udržování čistoty a pořádku, proto se cedule o zákazu skládek ke kontejnerům neumísťují a v případě nepořádku přímo udělují pokuty.
náhled souboruStromy bez zálivky schnou
Právě vysazené stromy v obnoveném parku u ulice K Lánu bez zálivky schnou.

oznámeno: 01.07.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
02.07.2015 » 14:51 • Za zálivku nových výsadeb zodpovídá zhotovitel stavby, u kterého odbor dopravy a životního prostředí již zálivku urgoval. V případě, že by došlo k úhynu nových stromů nedostatečnou péčí ze strany zhovotitele, musí výsadbu nahradit novou.
náhled souboruOhořelé auto
Už s tím autem konečně něco uděláte?

oznámeno: 01.07.2015
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
02.07.2015 » 14:50 • Problém je řešen od doby požáru. Bohužel vozidlo je ppředmětem dědického řízení. Proto byla věc předána Správě služeb hl.m. Prahy.
náhled souboruAutovrak
Dobrý den,

hlásím pravděpodobný autovrak bez SPZ v ulici Antonína Čermáka, Bubeneč, naproti Úřadu průmyslového vlastnictví. Nějakou dobu už tam stojí.

Děkuji a pěkný den,

oznámeno: 28.06.2015
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
01.07.2015 » 11:23 • Předáno Správě služeb hl.m. Prahy. Podněty ve věci odstavených vozidel vykazujících známky vraku lze zasílat i přímo na email
náhled souboruNeporadek kolem popelnic
Dobry den, posilam fotografii neporadku za odpadovymi kontejnery Praha 6 Bouckova, Petriny. V techto mistech si casto cizi lide vytvareji divokou skladku  Bylo by mozne sem umistit upozorneni o zakazu skladky, pripadne web kameru? Dekuji

oznámeno: 28.06.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
01.07.2015 » 11:09 • Děkujeme za upozornění, skládka z prostoru stanoviště kontejnerů na směsný odpad bude co nejdříve odvezena. Není to jediné stanoviště kontejnerů, na kterém se potýkáme s černými skládkami, problémových stanovišť je více. Není však ve skutečnosti reálné na každé problémové stanoviště umisťovat upozornění na zákaz skládky nebo kamery. Nehledě na to, že ten kdo chce odpad neoprávněným způsobem odložit, ho stejně odloží. Za úklid v okolí sběrných nádob, tak za čistotu a pořádek zodpovídá vlastník objektu, který má sběrné nádoby v užívání, proto v případě problémů s odpadem zasíláme vlastníkům výzvy ke zjednání nápravy..
náhled souboruZastavka Divoka Sarka - modra lavicka
Jen na "oko" polozene prkno, ktere je zcela po obou stranach uvolnene. V pripade zatizeni jedne strany , tak spadne. Nebezpeci urazu :-)

oznámeno: 26.06.2015
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
01.07.2015 » 12:10 • Provozovateli těchto reklamních laviček byl zaslán požadavek na opravu poškozených opěrek.Děkujeme za upozornění
náhled souboruVyslapana cesticka Vitezne namesti
Zlegalizovat relevantni nejkratší vzdalenost k prechodu pro chodce a nenutit je chodit kolem dokola. To se nepovede ani kdyz pridate zabrany.

oznámeno: 25.06.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
29.06.2015 » 14:48 • K legalizaci vyšlapaných stezek je třeba přistupovat diferencovaně – vhodnost úpravy posoudit s ohledem na místo a jeho význam. Nelze vyhovovat ve všech případech.Na Vítězné náměstí tyto úpravy jednoznačně nepatří. Je to centrální náměstí městské části s historicky budovanou kruhovou podobou – proto se mu také lidově říká „Kulaťák“. Je třeba respektovat uspořádání cest v zájmu dobrého vzhledu tohoto místa. Zkracování na takto reprezentativním prostoru je pouze projevem lenosti a neukázněnosti.
náhled souboruSkládka
Vážení,

> Jménem obyvatel domů z nejbližšího okolí popelnic na tzv. tříděný odpad a divoké skládky Vám chceme poděkovat za odstranění popelnic na rohu ulic Bubenecska a Raisova. 
> Proti jejich umístěni přímo pod okny bytového domu ve vzdálenosti 100m od rezidence amerického velvyslance jsme protestovali cela léta, neboť tímto způsobem způsobil obvodní úřad vznik divoké skládky, jak dokládají přiložené fotky. Jedna z minulého týdne ještě s popelnicemi, druhá z dnešního dne bohužel ukazující divokou skládku komunálního odpadu i věcí patřících do sběrného dvora, která přetrvává dodnes.
> V teto souvislosti se chci zeptat, zda OÚ neuvažuje o průběžném monitorování teto lokality z hlediska čistoty a pořádku. 

oznámeno: 23.06.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
26.06.2015 » 08:39 • Dobrý den, k přemístění stanoviště tříděného odpadu bylo přistoupeno na žádost obyvatel z přilehlých objektů. Dalo se očekávat, že po nějakou dobu po odstranění kontejnerů se bude na místě vyskytovat volně odložený komunální odpad. Dokud si lidé nezvyknou, že bylo stanoviště přemístěno. V průběhu tohoto týdne nechávala kolegyně inspektorka kontroly čistoty a pořádku minimálně třikrát odvážet volně odložený odpad a místo i nadále monitoruje. Takže lokalita je průběžně kontrolována a nepořádek odvážen.
náhled souboruHriste Hadovka
Dobry den, 
Prosim o urgentni opravu petlice na vratkach hriste Hadovka! Dnes jsem byla svedkem, jak male dite malem vletelo pod popelarsky vuz. Vratka vypadaji jako zavrena, ale staci se o ne oprit a lehce se rozleti.

oznámeno: 22.06.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
24.06.2015 » 16:00 • Děkujeme za upozornění, uzavírání branky bylo objednáno k opravě.
náhled souboruDlažební kostky V Podbabě 11/36
Dobrý den,
ráda bych upozornila na dlouhodobě rozbitý chodník před V Podbabě 11/36. Jde o dlažební kostky, takže náprava nebude složitá.
Děkuji

oznámeno: 21.06.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
22.06.2015 » 16:24 • Předáno správci komunikací, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruchybějící sáčky pro psí exkrementy v ulici V Podbabě
Dobrý den,

ráda bych upozornila na častý, v podstatě každodenní výskyt psích exkrementů na chodníku v ulici V Podbabě a prosím o umístění sáčků na ně.
Pro ilustraci přikládám 4 fotky pořízené v jeden den v rozmezí cca 100 metrů.
Děkuji


oznámeno: 21.06.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
22.06.2015 » 16:23 • Ve zmiňované lokalitě se nachází dva stojany se sáčky a to u Kauflandu a u zastávky BUS Čínská. Domníváme se , je to pro tuto lokalitu dostačující.
náhled souboruZahrada s okrasou
Ulice Na Viničních horach 36 proč jen před tímto domem zahrada sctakovouto okrasou

oznámeno: 18.06.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
29.06.2015 » 17:45 • Věc byla předána k řešení na TSK hl.m. Prahy, která je vlastníkem resp. správcem pozemku. Živý plot do komunikačního pásu zeleně zřejmě nepovoleně vysadil majitel přilehlé nemovitosti.
01.07.2015 » 11:33 • Věc byla předána k řešení na TSK hl.m. Prahy, která je vlastníkem resp. správcem pozemku. Živý plot do komunikačního pásu zeleně zřejmě nepovoleně vysadil majitel přilehlé nemovitosti.
náhled souboruKvailta vody
Po pondělní havárii vody v ulici K červenému vrchu a Na luzích, byla dnes opět zastavena voda a následně až do odpoledních hodin tekla vody "kvality " jak je zachyceno na fotografii, a to bez jakéhokoliv varování nebo informace. Po předchozím případu v Dejvicích je to velmi podivný přístup PVK k zákazníkům.

oznámeno: 18.06.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
22.06.2015 » 17:43 • Předáno na PVK k vyjádření.
náhled souboruKontejner na plasty, křižovatka ulic Nad Lesíkem x Krohova
Dobrý den, bylo by prosím možné zvážit navýšení vývozů kontejneru na plasty ve výše uvedené lokalitě? Je vyvážen třikrát týdně a obvykle jen pár hodin po vyvezení je kontejner plný (viz stav na fotografii), přičemž když fouká vítr, tak plasty létají všude okolo.

oznámeno: 15.06.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
26.06.2015 » 08:40 • Na základě Vašeho upozornění proběhlo monitorování stanoviště tříděného odpadu. Na základě zjištěného stavu bylo zažádáno na Magistrát hl.m.Prahy o navýšení četnosti svozu. Děkujeme za upozornění na nedostatečnou kapacitu nádob.
náhled souboruVysoká tráva
Hezký den,

upozorňuji na následující nedostatky:

- skoro půl metru vysoká tráva v Čínské ulici od křižovatky s Koulovou ulicí až skoro ke křižovatce se Zemědělskou ulicí včetně souvisejících vnitrobloků
- chodník v Kotěrově ulici se pomalu mění na zelený porost
- strojové zametání chodníků v okolí hotelu International se stává vzácností

Oproti minulým rokům se mi v této lokalitě jeví péče o zeleň a čistotu výrazně horší.

oznámeno: 15.06.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
22.06.2015 » 16:28 • Seč vnitrobloku Koulova čínská byla předána dodavateli k okamžitému řešení.Odstraňování trávy na chodníku Kotěrova je od srpna 2014 vyřazeno z pravidelného úklidu . K tomuto rozhodnutí dospěla městská část po opakovaných stížnostech obyvatel uvedené ulice na strojní odstraňování plevele z chodníku. V období od dubna do listopadu zde probíhá pravidelně 1x za měsích pouze zametání nečistot a strojní zametení.Strojní čištění chodníků probíhá od dubna do listopadu denně v ul. Podbabské a Jugoslávských partyzánů, v ostatních ulicích probíhá úklid 1x za měsíc.
náhled souboruPro info opusteny automobil
Několik let opuštěný automobil Brodecká ulice - Liboc. Technická propadlá

oznámeno: 15.06.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
01.07.2015 » 11:24 • Jedná se o soukromý pozemek ve vlastnictví velkého množství fyzických osob.
náhled souboruPraha 6, ul. Na Hanspaulce
Rozbitý a částečně chybějící poklop v blízkosti dětského hřiště v ulici Na Hanspaulce ( http://goo.gl/maps/IYo27 za tescem, mezi trafostanicí a dětským hřištěm).

oznámeno: 11.06.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
15.06.2015 » 11:28 • Dobrý den,děkujeme za upozornění. Místo bylo zabezpečeno a výměna poklopu proběhne v nejbližší možné době.
náhled souboruneudržovaný trávník
Vlevo udržovaný trávník , vpravo neudržovaný trávník. Foto od vokovického hřbitova směrem do Divoké Šárky... Prosím, zařídit nápravu.

oznámeno: 11.06.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
15.06.2015 » 15:47 • Vážený pane,travnaté plochy kolem točny tramvaje jsou ve stálé údržbě ÚMČ Praha 6. Z tohoto důvodu jsou plochy trvale udržované. Vedlejší plocha, ze které jste pořídil fotodokumentaci je v majetku více právnických osob, které jejich pravidelnou údržbu nezajišťují. Plocha se v posledních dnech stala útočištěm lidí bez domova a zejména veřejným WC. Z tohoto důvodu jsme požádali pracovníky organizační složky PRO 6, aby provedli posekání přerostlé vegetace a zajistil úklid četných mikroskládek, nacházejících se v tomto porostu. Upravena zeleň nebyla v žádném případě poškozena.Jedná se pouze o vizuelní vjem. Travní drn má velkou regenerační schopnost. Předpokládáme, že díky dešťům, které jsou hlášeny v nejbližších dnech dojde k jeho urychlenému obnovení, tj. ozelenění.
náhled souboruOdpadky a chybějící koše v parku Královka 1
Dobrý den, každý den chodím přes park Královka a všímám si, jak jsou velmi často kolem laviček rozházené odpadky. Ačkoliv je úklidová firma sjednaná Prahou 6 vždy velmi během pár dní uklidí (to obdivuji), přesto se tam zanedlouho objeví znovu. 

Proč? Protože vedle laviček nejsou žádné koše. Pár košů sice v parku je a každý by se mohl zvednout a odpadky tam nějakých 20-30 metrů donést, ale v reálu to tak nefunguje. Odpadky bude snažší zahodit do koše, pokud je budou mít lidé po ruce.

V příloze posílám fotografie, kde je vidět, kolik odpadků občas v parku bývá a jak u laviček nejsou koše. Naopak koše jsou mimo dosah z lavičky. Věřím, že pokud by se nové koše na Královce udělali, odpadků po trávníku ubude a úklidové firmě by také ubylo práce.


oznámeno: 07.06.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
15.06.2015 » 18:26 • Odpadkové koše jsou plošně rozmístěny po celém areálu parku Královka, takže ukáznění občané vědí, že během své cesty přes park na nějaký koš jistě narazí a odpadky do něj budou moci odhodit. Neukázněné občany ani koš přistavený k lavičkám nepřiměje hodit do něj svoje odpadky. Navíc v areálu není tolik košů, aby ke každému uskupení laviček mohl být jeden přistaven. Nezanedbatelný je také fakt, že většina občanů upřednostňuje, aby odpadkové koše nebyly umísťovány do blízkosti laviček z důvodů přítomnosti hmyzu a zápachu. Přemisťovat odpadkové koše tedy nebudeme.
náhled souboruPoškozené lavičky
Dobrý den, prosím o opravu laviček před domem Kamerunská 607/1. Betonová konstrukce je poškozená a dřevěné desky též. U laviček před štítem domu jsou prohlubně ve kterých se po dešti drží voda. Děkuji 

oznámeno: 05.06.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.06.2015 » 10:28 • Situace bude prověřena na místě. Lavičky s poškozeným betonovým základem jsou již bohužel neopravitelné, proto je necháme zlikvidovat. Lavičky, které mají poškozené sedací či opěrné latě, necháme opravit.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?1&vynechat=1840&crc=813c5515f59fe5c845c2d10b86002f84 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz