Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 15811600 z celkového počtu 2883 vyhovujících záznamů.

náhled souboruPrerostla zelen, Kladenska
Dobrý den

posílám fotku zarostleho chodniku ulice Kladenska mezi ulicemi Alzirska a Veleslavinska. Bylo by prosim mozne zprůchodnit?

Děkuji   A.D.

oznámeno: 03.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
03.08.2016 » 16:46 • Úpravu dřevin přesahujících do profilu chodníků provedou pracovníci organizační složky PRO 6 v co nejkratším možné termínu.
náhled souboruPodnět: stav vozovky Pod Marijánkou/Břevnonvská
Dobrý den. 

Bylo by možné zařadit níže zmíněné části ulic do nějakého plánu (fronty) na kompletní rekonstrukci povrchů?

Jedná se mi o ulici Pod Marjánkou v úseku od (nyní tolik diskutované) polikliniky po ulici Břevnovská a stejně tak o samotnou ulici Břevnovskou. 

Jedna přiložená fotografie nedokáže popsat to celé množství významných nerovností, které v těchto dlážděných ulicích nyní je. O sprchování chodců a fasád domů vodou z nemalých kaluží ani nemluvě. Hluk projíždějících vozidel po dlažbě jistě místním obyvatelům není příjemný. Vzhledem k poště a poliklinice se jedná o dost frekventované ulice různými dopravními prostředky. Asfaltový povrch by zde vozovce velmi prospěl (hlavně na pojížděné části).

Znemožnění parkování bezprostředně u přechodu na polikliniku by také výhledově prospělo.

S pozdravem a přáním hezkého dne V.Š.

oznámeno: 02.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
03.08.2016 » 14:18 • Vážený pane, Váš podnět jsme postoupili na Technickou správu komunikací hl.m. Prahy. Zmíněný subjekt Vás bude následně emailem informovat
08.08.2016 » 13:41 • vyjádření TSK k uvedenému podnětu: Oblastní správa TSK před časem žádala své investiční oddělení o zařazení do plánu oprav. Vzhledem k tomu, že k realizaci doposud nedošlo, přislíbil majetkový správce, že se pokusí přednostně toto zrealizovat, neboť stav vozovky je opravdu tristní.
náhled souboruPodnět: oprava poražené pevné značky Pod Marijánkou/Břevnonvská
Dobrý den.

Nahlašuji touto cestou poškozené svislé dopravní značení na rohu ulic Pod Marijánkou a Břevnovská (u Pošty). Viz foto.

oznámeno: 02.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
11.08.2016 » 10:17 • Předáno TSK spolu s výzvou ke zjednání nápravy.
náhled souboruPodnět: oprava poškozeného povrchu ul. Břevnovská
Zároveň bych se rád zeptal, zda při daném sklonu ulice Břevnovská, by nebylo do budoucna vhodnější nahradit dlažbu asfaltovým celistvým povrchem, který lépe odolává vymílání vodou? Vzhledem ke kluzkosti dlažby by to přispělo i k bezpečnosti. Obdobná (respektive o něco větší) oprava povrchu zde byla nutná o 15m výše na stejné straně vozovky – tato byla provedena před necelými 2 měsíci. O zbytečném poškozování pneumatik a disků parkujících vozidel ani nemá cenu se zmiňovat… Místní obyvatelé by jistě ocenili i nižší hlučnost takového povrchu.

Děkuji,přeji hezký den. V.Š

oznámeno: 02.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
03.08.2016 » 14:19 • Vážený pane, Váš podnět jsme postoupili na Technickou správu komunikací hl.m. Prahy. Zmíněný subjekt Vás bude následně emailem informovat.
08.08.2016 » 13:39 • vyjádření TSK k uvedenému podnětu: Vámi uvedené dlážděné úseky komunikací Pod Marjánkou a Břevnovská máme  zařazeny do plánu oprav. Již před několika lety jsme na investiční úsek TSK HMP předávali návrh na opravu. Jedná se o kompletní rekonstrukci komunikace včetně konstrukce a  výměny krytu ( dlažby za živičný kryt) právě z důvodu snížení hlukové zátěže. Pokud tyto ulice nejsou součástí zpracovávané Studie Bělohorské a okolí  IPRem HMP, pokusíme se rekonstrukci u nás upřednostnit. Děkujeme za upozornění.
náhled souboruPodnět: nepovolení vorovné dopravní zančení Břevnovská - vč. přílohy
Dobrý den.

Rád bych se zeptal, jak se řeší svévolné provedení zřejmě nepovoleného vodorovného dopravního značení – viz fotografie ulice Břevnovská, u klubu Radost, naproti Poště. 

Řidič, který zde zaparkuje, bude pokutován příslušníky MP? Nebo ti toto řešit nebudou, protože je zřejmé, že nejde o oficiální značení? Je-li toto značení nepovolené, mohlo by být prosím odstraněno, aby nemátlo řidiče či strážníky…

V.Š.

oznámeno: 02.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
10.08.2016 » 16:56 • Oprávněnost instalace vyfotografovaného dopravního značení prověřuje příslušný správní orgán.
náhled souborucedule
Dobrý den,

prosím nešlo by dát značku nebo na vozovku dodělat šipky, už se mi často stalo, že v ulici Brodecká/Pavlovská navazující na Litovickou jelo auto opačným směrem. Většinou se děje o víkendu (často chodíme s dětmi do Šárky), řidiči sjedou z ulice U Prioru a pak jen hledají cestu (zastaví u kontejnerů panelových domů na Pavlovské) a otočí to do protisměru přes koleje. Místní znají, ale ostatní ne. Už jsem byla svědkem jak došlo málem k nehodě, řidič ubrzdil a počkal až to v protisměru otočí nebo se auta jen o chvíli minula.

B.T.

oznámeno: 01.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
10.08.2016 » 16:50 • Vážená paní, předmětný výjezd je osazen dopravní značkou P4 "dej přednost v jízdě" a dopravní značkou C2b "přikázaný směr jízdy vpravo", jinými slovy, instalované dopravní značení jednoznačně říká, jakým způsobem se mají řidiči v daném místě chovat.
náhled souboruZnačení parkovacích zón
Dobrý den,

upozorňuji na chybné umístění označovacích tabulí zón jednak na začátku ulice Kamerunská a ulice Africká od křížení s ulicí Kamerunská. Obě tabule jsou zakryty porostem.U smíšené zóny je na tabulích barva pruhu tak tmavá, že nelze poznat zda se jedná o fialovou nebo černou.

Děkuji JK

oznámeno: 01.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
18.08.2016 » 09:23 • Problém s barevným vyznačením byl předán k řešení provozovateli systému zón placeného stání. Pracovníci organizační složky PRO 6 zajistí úpravu stávajících dřevin tak, aby bylo značení zón dostatečně viditelné.
náhled souboruUpozornění -
Dobrý den, dovolujeme si Vás tímto upozornit na stále zhoršující se stav chodníku v ulici na Břevnovské pláni č. 16. V současné době je chodník tak zarostlý, že není průchozí. Rádi bychom Vás tímto požádali o nápravu.

Předem děkujeme. S pozdravem, J. B.

oznámeno: 29.07.2016
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
03.08.2016 » 14:13 • Odstranění přerostlého plevele zajistil majetkový správce komunikací, tj. TSK hl.m. Prahy.
náhled souboruCo třeba přidat ještě jeden kontejnér na plast DEJVICKÁ VÍTĚZNÉ - NÁMĚSÍ
Dobrý den, nebylo by vhodnější přidat ještě jeden kontejnér na plast, než koukat na takovou hromadu všeho kolem. Léto je tady plastu je víc. Fajn by také bylo před kontejnéry udělat na vozovku zlutý kříž - čtverec, pruh atd. nevím? aby řidiči neparkovali před nadobami, protože jinak se k nim nedá vůbec dostat a cokoliv do nich vhodit. Auta tu stoji těsně nalepená na kontejnéru, tak pak musíte plast vhazovat z druhé strany do kontejnéru což vypadá dost vtipně. Úklidová služba pak také není schopná cokoliv uklidit přes tuto auto překážku. Něco vymyslete vím, že to zvládnete. Děkuji. Hezký den LK

oznámeno: 29.07.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.08.2016 » 13:15 • Plasty se zde vyváží každý den, včetně víkendů. Stanoviště necháme sledovat inspektorem kontroly čistoty a pořádku, a pokud zjistí časté přeplňování nádob, požádáme Magistrát o navýšení hned, jak to bude možné. V dané lokalitě je povoleno stání vozidel pouze v místech, která jsou vyznačena, všude jinde je stání zakázáno instalovaným dopravním značením, což se týká i prostoru před kontejnery. Je plně na Policii ČR a městské policii, aby takovéto přestupkové jednání řidičů postihovala. Proto jsme Váš podnět, oběma zmiňovaným složkám, předali.
náhled souboruNepořádek - Cukrárna Pod Kaštany
Dobrý den,

rád bych upozornil na nepořádek v blízkosti Cukrárny Pod Kaštany, který tam opakovaně způsobuje skupinka 2 - 15 po celý den posedávajících, popíjejících a kouřících spoluobčanů...Bylo by možné nějaké trvalé řešení, které by ale tento problém nepřesunulo na jiné místo v této jinak krásné lokalitě, např. zákaz konzumace alkoholu v daném místě apod.? Jako ještě větší problém, než náklady na úklid veřejných komunikací vidím to, že kolem chodí maminky s dětmi a naproti je autobusová zastávka, z které odjíždí a přijíždí děti do školy...

Děkuji za pomoc. KK, Praha 6

oznámeno: 29.07.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
11.08.2016 » 10:20 • Obecně závazná vyhláška č. 12/2008 MHMP již nyní zakazuje požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích, mimo jiné i v okruhu 100 metrů od stanice. V případě, že se v těchto místech zdržují osoby, které požívají alkohol, může jim být na místě udělena bloková pokuta. Požádáme strážníky Městské policie, aby zde zvýšil dozor. Naše úklidová firma zde posílala úklid.
náhled souboruDva mrtve stromy
Roh Narodni obrany a Cs. armady, dva mrtve stromy.

oznámeno: 28.07.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
28.07.2016 » 14:10 • Podle vyjádření majetkového správce komunikací bude provedena náhradní výsadba za oba suché stromy na podzim t.r.
náhled souboruÚklid komunikací
Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, proc mezi seznamem ulic vyhlášenách k cisteni nejsou následující ulice ve Veleslavíně: Veleslavínská, Pod Petřinami, U Zvonicky, Pod Okrajem, U Zámečku, Pod Dvorem, Adamova, Střední, U Sadu a Nad Stanicí. Děkuji. A. S.
 

oznámeno: 27.07.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
29.07.2016 » 09:27 • Komplexní údržba komunikací se bohužel neprovádí u všech komunikací na území městské části Praha 6. Z tohoto důvodu nejsou Vámi zmíněné komunikace v seznamu uklízených komunikací uvedeny. Městská část si je vědoma absence úklidů v této oblasti, proto zde v četnosti 1x měsíčně zajišťuje nejen úklid chodníků, ale i 0,30 cm pásu pod silniční obrubou. Po dohodě se správcem komunikací, tj. Technickou správou komunikací, bude Komplexní údržba nově prováděna i u dalších ( Vámi uvedených) komunikací , u nichž to umožní profil a technický stav vozovek.U ostatních bude proveden pouze ruční úklid.
náhled souboruVasim pohledem - krovi Arabska-Evropska a kontejnery
Hezký den, na výjezdu z ulice Arabská je při pohledu dolů na ulici Evropská vzrostlé křoví, které brání výhledu a bezpečnému nájezdu do komunikace. V zimních měsících to problém není, protože je křoví holé, ale od jara do podzima je bezpečný výhled blokován. Je možné prosím křoviny výrazně upravit, aby neblokovaly výhled?

Druhý dotaz se týká kontejnerů na tříděný odpad. V ulici Tobrucká jsou pouze dvě sestavy a bohužel jsou velmi často přeplněné, což při větru způsobí roznesení nepořádku do celé ulice. Je možné jejich počet zvýšit, připadně zvýšit frekvenci svozu?
Děkuji. S pozdravem M. W.

oznámeno: 26.07.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
02.08.2016 » 08:15 • V současné době je z důvodu přestavby elektronického systému KSNKO, zřízeného Magistrátem hl.m.Prahy, do září pozastavena možnost podávání žádostí o navýšení svozu. Nicméně necháme obě stanoviště v ul. Tobrucká sledovat inspektorem kontroly čistoty a pořádku, a pokud zjistí časté přeplňování nádob, podáme spolu s fotodokumentací žádost o navýšení svozu hned jak to bude možné.
náhled souboruParkování Zengrova

oznámeno: 26.07.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
26.07.2016 » 12:39 • Parkoviště v ulici Zengrova je ve správě TSK hl.m. Prahy. Zmíněný subjekt jsme požádali o odstranění přerostlého plevele a náletových dřevin.
náhled souboruPesi cesta z Pelikanovy do Rybnicne
Dobry den,prosime o posekani pesi cesty z Pelikanovy do Rybnicne.Je stezi pruchozi,dva lide se tu nevyhnou a chodi tu maminky s kocarky pro deti do nedaleke skolky.Uz je to i nebezpecne,cykliste tu jezdi jako blazni a neni kam uskocit. Je nejaky termin na renovaci cesty?Dle nasich informaci ji ma provest spol. Cisarka,ktera tu stavi byty. Dekujeme

oznámeno: 21.07.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
25.07.2016 » 16:01 • Stejně jako v předchozích měsících zajistí zprůchodnění zarostlé pěší spojky pracovníci organizační složky PRO 6. Rekonstrukce cesty by měla proběhnout před vydáním kolaudačního souhlasu na stavbu přilehlých bytových domů.
náhled souboruparkování
Vážení, bohužel jsem nenašel jinou možnost napsat svůj názor na zavedení parkovacích zón než na této adrese, asi jsem hloupější...

Dnes jsem byl zaplatit parkování, bydlím na Kladenské. Údajně je to zřízeno kvůli Metro - dojíždění z okolí Prahy. Chtěl bych Vám touto cestou sdělit, že větší h....... jsem dlouho neslyšel!!! Bydlím na Kladenské od roku 1978 a i po otevření nových stanic Metra se situace nezměnila. Během dne si místo na zaparkování můžete vybrat, večer je to opravdu špatné a nejhorší v neděli večer (viz foto). To podle mého mdlého rozumu znamená, že během dne odjíždí místní obyvatelé do práce a večer se vrací. Nejedná se o nájezdy lidí z okolí Prahy 6! Nevím kdo Vám dělal "průzkum", pokud vůbec, a také chápu, že hledáte kdejakou korunu do rozpočtu, ale musím říct, že TOHLE byste neměli zdůvodňovat situací pro parkování, protože rezidentům stejně místo na parkování nezajistíte a v neděli večer budeme kroužit a hledat místo jako dřív!!!

V Praze 6 žiju od narození, 53 let, miluju to tady, jsem nadšený ze spousty novinek, které zlepšují naše žití tady, jsem HRDEJ PRAŽÁK, ale tohle parkování mi hlava nebere. Díky za pochopení, M. B.

oznámeno: 20.07.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
25.07.2016 » 12:08 • Vážený pane, zavedením zón placeného stání se v rámci těchto zón omezí parkování návštěvníků, především těch, kteří dojíždějí z okolí Prahy a zabírají parkovací místa rezidentům. Toto opatření přinese uvolnění kapacity parkovacích míst asi o 20 – 25%. Tento odhad vychází nejen z průzkumů, ale i ze zkušeností z městských částí, ve kterých byly zóny zavedeny už dříve. Samozřejmě se to projeví v různých lokalitách poněkud odlišně, ale celkový výsledek bude zvýšení počtu parkovacích míst pro občany m.č. Praha 6.Jiné řešení v současné době není.
náhled souboruSídliště BABA/sklo na komunikaci
Dobrý den, 

v ulicí Matějská (úložiště rec.odpadu u domu čp 3) a na křižovatce  ulic Na Ostrohu/Průhledová je již několik dnů na chodníku a silnici rozsypané rozbité sklo/ostré střepy. Evidentně došlo k vysypání při vyvážení kontejneru na sklo. 

Žádám neprodleně o sjednání úklidu, jelikož zde hrozí vznik úrazu chodců či poškození pneumatik automobilů. 

Vzhledem k opakovanému nepořádku u sběrných kontejnerů, který jsem s MU P6 řešila v minulosti, prosím o zajištění dohledu nad čistotou a bezpečností přísl. míst. 

Děkuji 

S pozdravem P. D.

oznámeno: 20.07.2016
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
25.07.2016 » 16:04 • Technická správa komunikací hl.m. Prahy provedla dne 25.7.2016 řádně vyčištění veškerého skla z plochy vozovky.
náhled souboruPrerostla zelen, Veleslavín
Dobrý den, posílám fotku zarostleho chodniku ulice Pod Dvorem a Adamova. Vlasnik parcely se o ni nestara a navic ma na pozemku smetiste. Děkuji A. S.

oznámeno: 20.07.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
21.07.2016 » 09:47 • Dobrý den, o úpravu přerostlých dřevin na profil chodníků jsme požádali vlastníka pozemku, tj. Ministerstvo životního prostředí. Vlastník přislíbil zjednání nápravy v co nejkratším možném termínu.
náhled souborukontejnery dál od přechodu pro chodce
Prosím o posunutí kontejnerů na tříděný odpad v ulici Na Valech 24 o 10 metrů dál od přechodu pro chodce směrem k Min.obrany, tak aby kontejnery nezamezovali řidičům výhledu na přechod. Zejména malé děti nejsou přes kontejnery na přechodu vidět. V ulici je navíc nově umístěna právě 10metrů od kontejnerů značka zákaz zastavení, tak se pro malý posun vytvořil nově prostor. Děkuji velice. L. L.

oznámeno: 18.07.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
21.07.2016 » 15:01 • Vzhledem k tomu, že umístění nádob na tříděný odpad splňuje bezpečnostně dopravní hledisko (nachází se dále než 5 m od křižovatky), o jejich přemístění neuvažujeme.
náhled souboruPřerostlá zeleň, nebezpečí úrazu!
Dobrý den,

kolem zastávek autobusů MHD 119 a příměstské dopravy směr centrum na zastávce Dědina je značně přerostlá zeleň, která velmi zasahuje do prostoru chodníku. Při větru z ní opadávají různé plody a tyto se při dešti po rozšlapání stávají kluzkými a hrozí nebezpečí úrazu. Rovněž zasahující větve, mohou způsobit poškození očí.

Děkuji

S pozdravem T. M.

oznámeno: 18.07.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
25.07.2016 » 16:21 • Vlastníka pozemku, tj. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, jsme vyzvali k zjednání nápravy. Od vlastníka jsme obdrželi písemné vyjádření, že provádí výběr vhodné dodavatelské firmy na provedení těchto prací. Prosíme Vás proto o shovívavost.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?1&vynechat=1580&crc=c1bf6a9e6897d019db23035bb14cbbdc ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz