Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 15611580 z celkového počtu 2883 vyhovujících záznamů.

náhled souboruProsba o odstranění graffiti u vyhlídky v Divoké Šárce
Dobrý den, chtěl bych požádat o odstranění graffiti, kterými se nějaký primitiv "seberealizoval" na skalách u vyhlídky v Divoké Šárce poblíž Nebušic. Čmáranice jsou umístěny tak, že je při pohledu z kraje vyhlídky směrem ke kancelářské "Kostce" nelze přehlédnout. Pro názornost přikládám snímky z letecké mapy se zakreslením pozice daných tagů. S pozdravem M. G.

oznámeno: 23.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
29.08.2016 » 15:25 • Děkujeme za upozornění na tvorbu graffiti v chráněném území, nicméně městská část Praha 6 odstraňuje v rámci programu graffiti, pouze ta poškození, která se nachází na majetku ve vlastnictví fyzických či právnických osob., s výjimkou nemovitostí ve vlastnictví ústředních orgánů státní správy a zastupitelských úřadů, obory Hvězda, Břevnovského kláštera a všech dalších nemovitostí pod individuální památkovou ochranou a nemovitostí v majetku Hlavního města Prahy. Váš podnět jsme proto postoupili Magistrátu hlavního města Prahy.
náhled souboruparkovací zóna
Tak už máme umístěnu značku informující o oblasti s omezenou rychlostí na „30“, ale zato máme zbytečně dvě stejné značky. Stačilo by doplnit novou značku o doplňkovou s výjimkou pro zásobování a starou odstranit. Se změnou jednosměrek se staly některé ulice slepé a změna předností také není vyřešena. Je to zmatek a žádáme rychlé vyřešení. O řešení minulé a této připomínky, žádáme odpověď na e-mail. Odpověď „předáno odpovědnému subjektu“ nás neuspokojuje. S pozdravem M. M.

oznámeno: 23.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
26.09.2016 » 11:06 • Předáno, spolu s výzvou k odstranění nadbytečného dopravního značení, správci zón placeného stání, kterým je Eltodo a.s.
náhled souboruFarmářské trhy Petřiny/Větrník
Dobrý den, Ráda bych se informovala, zdali je od září plánováno obnovení farmářských trhů na Petřinách, resp. Větrníku, mezi ulicemi Na Větrníku a Ankarská? Dopravní značení zákazu zastavení na parkoviště ve čtvrtky je zde stále aktuální. Děkuji mnohokrát a zdravím, Z. Ř.

oznámeno: 23.08.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.12.2016 » 08:18 • Podle našich informací se zatím žádné další trhy neplánují.
náhled souboruNa barikádách v Bubenči v po stran i uličce z ulice Čínské
Toto je prosím za hospodou Na barikádách v Bubenči v po stran i uličce z ulice Čínské

oznámeno: 22.08.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
22.08.2016 » 20:26 • Předáno k úklidu organizační složce PRO6
náhled souboručást ul. Hošťálkova - svislé dopravní značení
Dobrý den, již týden je v části ul. Hošťálkova,cca mezi or. čísly 7 až zakazale parkováni, parkovací místa jsou prevedeny na druhou stranu komunikace,ale parkující tuto značku ignorují. V ulici Vodňanskeho,zhruba od č.or. 1, je nyní vyznačeno příčné parkování na chodníku a opět řidiči tuto změnu ignorují, možná i proto, že zde chybí svislé dopravní značení.R.H.

oznámeno: 21.08.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
19.09.2018 » 16:04 • Vyřešeno v rámci Zón placeného stání.
náhled souboruDíra v silnici - vyústění ulice Na Pískách do Evropské
Dobrý den, chtěl bych tímto požádat o opravu díry v silnici v místě, kde ulice Na Pískách ústí do Evropské.

Přiložená fotografie je stažena z Google maps a slouží jen pro upřesnění místa díry v silnici. Reálnou aktuální fotografii nemám, jelikož tímto místem projíždím vždy jenom automobilem a jsem si vědom, že podle vyhlášky o provozu na pozemních komunikacích nelze za jízdy držet v ruce žádné elektronické komunikační ani záznamové zařízení:-) S pozdravem M. G.

oznámeno: 21.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
22.08.2016 » 14:45 • Závada byla nahlášena majetkovému správci, kterým je Technická správa komunikaci hl.m. Prahy již v červenci 2016.
náhled souboruDezolátní stav cesty od Litovického potoka ke hřbitovu a zanedbávaná péče o veřejnou zeleň
Dobrý den,

ilustrační foto v příloze ukazují cestu od Libockého/Vokovického hřbitova k můstku přes Litovický potok. 45 let bez sebemenší údržby je vidět. Cesta je místy úplně bez asfaltu, je to o úraz.
O zeleň se nikdo nestará, tak je cesta zarostlá křovím a kopřivami, zůžená na méně než 50% šířky. Lavičky jsou zarostlé kopřivami, takže se na ně nedá sednout bez "požahání". Kdo má v kompetenci dohled a zajištění údržby na MČ Praha 6 a MHMP? Udělá s tím něco, nebo se zase úředníci i zastupitelé budou vymlouvat na to, že se má postarat někdo jiný?

oznámeno: 20.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
20.12.2016 » 08:15 • Opakovaná urgence o opravu dezoáltní cesty bude provedena u MHMP.
náhled souboruvrak - Půlkruhová
Dobrý den, čtvrtým rokem na rohu novostavby (adr. Půlkruhová 34,) stoji vrak auta (spz viz. foto v příloze). Auto se ani jednou nepohlo z místa od té doby, co ho tu nechali. Místo navíc na zaparkování auta se hodí vždy. Děkuji, O.C

oznámeno: 19.08.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
25.08.2016 » 11:50 • Vozidlo bohužel nesplňuje podmínky pro označení za vrak ve smyslu zákona č.13/1997 Sb. o pozemních komunikacích (v platném znění) .
náhled souboruVrak auta
Dobry den, u rybníka sousedícího s Brevnovskym klášterem je uz delší dobu (více týdnů) vrak auta. Nema SPZku, ma vypacene vsechny dveře a uvnitř spí bezdomovci, navíc se vedle povalují různé součástky. Vypadá to tam hrozne...

oznámeno: 17.08.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souborunové parkovací zóny a značení
Dobrý den,

žádáme okamžité přemístění dopravního značení na chodníku přilehlém k našemu domu na křižovatce Patočkova a Pod Drinopolem. Nejen že se z Břevnova stává prales dopravních značek, který vyrostl na chodnících a brání jejich běžnému užívání (dětské kočárky a invalidní vozíky), ale v tomto případně zakrývá semafor a brání strojnímu čištění, jak v létě tak v zimě. Mimo jiné značka informuje o konci vyhraženého parkování, které bylo plánováno, ale i o konci omezené rychlosti „30“, o kterém nikdy nebyla řeč a toto omezení nikde nezačíná. Předpokládám, že značení jde upravit a posunout k vozovce, popřípadě umístit na jeden sloup, stejně jako je informativní značka o otáčení vozidel. Na tomto úseku komunikace je stání zakázáno a konec zóny parkování může být umístěn o pod křižovatku výše. Dále je nesmyslné nové značení na kříženích ulice Pod Drinopolem, kde na prvé křižovatce platí přednost zprava a na dalších je upraveno značkou hlavní silnice. Žádáme o okamžité zhodnocení situace, nápravu a oznámení o řešení. Chápeme, že hlavní slovo má Magistrát hl. m. Prahy, ale radnice Prahy 6 má také možnost se bránit.

 S pozdravem SVJ Patočkova 53 a její předseda M. M.

oznámeno: 16.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
17.08.2016 » 13:35 • Zhotovitel dopravního značení byl požádán o urychlené přemístění předmětného dopravního značení.
náhled souboruOhrožující reklamní objekt
Dobrý den,

již před více než dnem se na křižovatce mezi ulicí Nikoly Tesly a Jugoslávských partyzánů objevil tento, z mého hlediska obtěžující a nebezpečný pro plynulost dopravy a chodců, reklamní poutač. Ta vypuštěná kola má zřejmě také proto, aby nemohla být odtažen.

MP jsme to nahlásili v neděli odpoledne.

Děkuji za pomoc. H. H.

oznámeno: 15.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
16.08.2016 » 13:48 • Pracovníci odboru dopravy a životního prostředí o umístění nepovoleného reklamního poutače vědí. Dnešního dne byl přemístěn na jiné místo. Za porušení předpisů bude zahájeno správní řízení v souladu s platnou legislativou.
náhled souborunebezpecne ousko
Dobry den,
po navratu z dovolene jsem si vsiml velice zvlastniho predmetu
pripevneneho k lavicce na stanici autobusu 119 Divoka Sarka, smer do mesta Foto pripojuji. Je to kovove ousko asi 3 x 3 cm. Myslim, ze je velice nebezpecne. Je prave v urovni hlavicky mensich deti.
Nenechte dojit k urazu. Predpokladam, ze o tento "vynalez" bylo obohaceno
vice lavicek u zastavek MHD.
Pokud to nebude odstraneno posilam foto do deniku METRO. M. P.

oznámeno: 15.08.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
17.08.2016 » 09:26 • Děkujeme za upozornění na nebezpečný předmět na lavičce na zastávce MHD BUS Divoká Šárka. Bohužel v posledních měsících rapidně přibývá obdobných " vandalských" aktivit, kterými se zřejmě někdo snaží poškodit provozovatele reklamních laviček společnosti AD-NET. Provozovatel laviček samozřejmě promptně na lavičkách umístěné nebezpečné předměty odstraňuje, stejně jako tomu bude v případě lavičky na zastávce Divoká Šárka.
náhled souborumodrá zóna
Dobrý den, zde se asi někdo spletl. Parkování aut těsně u zdi domu na chodníku doufám není novým trendem. Takto dnes pánové namalovali pruhy u domů v ulici 8. listopadu v Břevnově, kde má být smíšená zóna. Dušovali se, že to mají v projektu. Zajímavé je, že značka pro parkování je umístěna na správném místě. Žádám o nápravu. Děkuji, Z. V.

oznámeno: 15.08.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
17.08.2016 » 16:47 • Uvedené značení bude na základě požadavku Prahy 6 změněno a v nové úpravě bude víceméně respektován stávající (byť poněkud netypický) parkovací režim v této části. Úprava by měla proběhnout v řádu dnů.
náhled souboruHavarijní stav podlážky skluzavky
Dovolte mi požádat o opravu havarijního stavu podlážky skluzavky na dětském hřišti ve vnitrobloku ulic Nad Alejí a Brunclíkova, za MŠ Bubeníčkova. Z podlážky odpadávají nosné trámky, ze kterých "čouhají" rezaté hřebíky.

oznámeno: 12.08.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
15.08.2016 » 15:52 • Stav herního prvku na místě prověříme a zajistíme opravu.
náhled souboruOpilci a hluční bezdomovci u zastávky Malovanka
Dobrý den,

chci upozornit na dlouhodobý problém před naším domem. Bydlíme u tramvajové zastávky Malovanka, kde je instalovaný velký květináč se stromem. U tohoto květináče se téměř denně schází různé skupinky - bezdomovci, opilci apod. Ti zde popíjejí alkohol a dělají velký hluk a nepořádek. Nejhorší je tento stav samozřejmě v pátek a během víkendu, kdy se tu opravdu nedá spát. Pití a cigarety si kupují hned vedle ve vietnamské večerce, kde jim prodavači dávají i na dluh. Máme malé děti a je to velmi nepříjemné, navíc tu po nich zůstává opravdu velký nepořádek, dost často si své láhve staví i na naše parapety.

Moc prosím o nějaké řešení, děkuji, s pozdravem K. B.

oznámeno: 12.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
17.08.2016 » 13:37 • Dobrý den, rádi bychom Vás informovali, že lavička před domem Bělohorská 14, není v majetku městské části, nýbrž společnosti AD-NET. Městská část usiluje, aby v některých místech byl tento mobiliář nahrazen vhodnějším nebo jako ve Vašem případě byly lavičky zcela odstraněny. V současné době, kdy probíhá řízení toto bohužel učinit nelze. V této loklaitě probíhá denní úklid chodníků a výsběru odpadků. Jsme si vědomi, že ani tato četnost není zcela dostačující. Bylo proto s příslušným strážníkem městské policie dohodnuto, že zde budou v maximální možné míře provádět zvýšenou kontrolu čistoty včetně popíjení alkoholu.
náhled souboruČáry ohledně parkovacích zon i se stojánkem malé motorky.
No co na to říci ? né jen na pneumatiky auta pana D.Ř se omylem
sprejuje. Stojánek od motorky -pidi skůtru, také došel označení a přitom
stačilo ho o 5cm posunout.
Stál v ulici Na Hutích u lékárny, nešlo si to nevyfotit :-) foto je z 15.3. 2016 L.K.

oznámeno: 10.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
15.08.2016 » 12:01 • Předáno společnosti ELTODO.
náhled souboruNove parkovaci zony
Dobry den,

Pri nastriku ulice U Vorliku zrejme nedoslo k uplne dobremu postupu. Bohuzel k autu nechodim casto, protoze v Praze ho skoro nevyuzivam. Nicmene jsem v teto ulici nezaregistroval zadnou informaci o preparkovani vozidla, zakazu stani od urcite doby atd. Proto jsem byl celkem prekvapen, kdyz jsem po nejake dobe dorazil k autu, kde vedle neho byla vykreslena bila cara. Delnici vsak nestrikali pouze po silnici, ale i po pneumatikach (foto prikladam). Me auto neni novy Mercedes a hodnota pneumatiky take jiste neni vysoka. Nicmene fakt, ze jde o muj majetek vyvratit nelze. Proto by me zajimalo alespon nejake vyjadreni v teto zalezitosti.

Mockrat dekuji a preji prijemny den, D. Ř.

oznámeno: 10.08.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
15.08.2016 » 12:00 • Předáno společnosti ELTODO.
náhled souboruNávrh na změnu dopravního značení na ulici Lužná, Praha 6 Vokovice
Dobrý den, počátkem letošního roku naše SVJ Lužná 744-5 podávalo návrh na změnu dopravního značení v naší ulici (viz příloha).

Protože jsme dosud nebyli vyrozuměni o výsledku, prosím o informaci, v jakém stavu je řízení, či zda již skončilo a s jakým výsledkem.

Děkuji. S pozdravem J. P.

oznámeno: 07.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
10.08.2016 » 16:54 • Návrh na legalizaci parkování u bytového domu Lužná byl opakovaně projednán se zástupcem Policie ČR, odboru služby dopravní policie, přičemž vzhledem k šířkovým parametrům vozovky a provozu autobusů MHD, nebyla Vámi požadovaná úprava orgánem policie odsouhlasena. Na komunikaci Lužná je tedy ponechán stávající dopravní režim beze změny.
náhled souboruUtržený pant u vrátek na dětském hřišti v ulici K Červenému Vrchu
Dobrý den, na dětském hřišti v ulici K Červenému Vrchu je utržený pant u vrátek viz foto. Prosím o opravu. S pozdravem J. P.

oznámeno: 07.08.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
10.08.2016 » 16:51 • Oprava utrženého pantu bude provedena v co nejkratším možné termínu. Děkujeme za upozornění.
náhled souboružádost o zjednání nápravy
Dobrý den,

omlouvám se že jsem zvolil tyto stránky pro dotaz, ale nevím kam se jinak obrátit.

Slyšel jsem, že existuje nějaká Vyhláška Hl. města Prahy o úklidu - odstavení popelnic z veřejného prostranství ?

V ulici U Ladronky 30 vyvážíme popelnici každé úterý. (střídáme se v domě podle rozpisu služeb )

Po vyprázdnění nádoby je popelnice zavezena - službu konajícím majitelem /nájemníkem zpět do zahrady.

Ale v domě bydlí rodina, která to má takzvaně "v paži" a popelnici nechávají stát celé dny na travnatém pasu u chodníku, kde je za den označkována desítkami spů, než někomu rupnou nervy a popelnici uklidí. Pronajímatel bytu je advokát, který nad nájemníky všemožně drží ochranou ruku.

Tento člověk dále v domě provádí nepovolené stavební úpravy, což je na Stavebnímu úřadu Mč.Prahy 6 již ohlášeno. (např. Č.j.MCP6 064603/2016)

Díky provádění těchto prací je i plot kolem pozemku k chodníku v havarijním stavu. Téměř denně chodí okolo školka s malými dětmi a projdou kolem desítky lidí. Ani nechci pomyslet co by se stalo, kdyby některé z dětí zachytlo za kovové, volně položené pole plotu, nebo za volně, do výšky poskládanou demontovanou dlažbu.

Velmi by potěšilo spolumajitele objektu i nájemníky domu, pokud by bylo možné v rámci Vaší koppetence zjednat náprávu.

Děkuji J. S.

oznámeno: 05.08.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
10.08.2016 » 16:47 • Na základě vyhlášky o odpadech je vlastník objektu obligatorně povinen umístit nádoby na směsný odpad v domovním vybavení v souladu se zvláštními předpisy. Z tohoto důvodu bude majitel nemovitosti vyzván k plnění této povinnosti.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?1&vynechat=1560&crc=0db16f6fa5a78ef94bbd18546576c072 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz