Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 12811300 z celkového počtu 2853 vyhovujících záznamů.

náhled souboruChodník u metra Hradčanská
Dobrý den. Chodník u metra Hradčanská. Bylo by dobré vydláždit chodníky tam, kde lidé opravdu chodí Vyšlapané trávníky vypadají moc smutně... J.K.

oznámeno: 02.03.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
07.03.2017 » 07:58 • V současné době se na odboru kanceláře architekta připravuje záměr využít daný prostor jako tržnici - předpokládá se zadláždění celé volné plochy.
náhled souboruZacatek ulice Vlastina
Zacatek ulice Vlastina - zde je zavetri a vitr sem cas od casu nahromadi kupy listi a jineho smeti. Hned vedle je kanal, ktery byva taktez plny.. 

Sice zde pred tydnem probehlo zameteni, ale jak je nyni vetrno, se zde objevila druha hromada

oznámeno: 02.03.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruzničený chodník + blokování vstupu na něj
Dobrý den. 

Vracím se ke svému hlášení z 9.2.2017, ohledně zničeného chodníku, po kterém nelze po dešti chodit. Místo je v ďolíku a podmáčené. Doslova je místo neprůchozí. Posílám vám aktuální foto po nedávném dešti. 

+ 

často dochází k blokování vstupu na tento chodník z ulice Za Kajetánkou zaparkovanými auty. 

Na fotce je to stříbrná Fabie 

https://mapy.cz/s/1rqRJ 

Jak toto budete řešit? Jak probíhá řešení zničeného chodníku? 

Děkuji 

MK

oznámeno: 02.03.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
03.03.2017 » 12:07 • Dobrý den. Odbor dopravy a životního prostředí má v plánu provést úpravu chodníku a zajištění jeho bezproblémové schůdnosti. Rovněž se pokusíme najít vhodné řešení tak, aby parkující vozy nebránily chodcům v průchodu. Úpravy ale bude možné zajistit teprve po dokončení revitalizace potoka Brusnice, která by měla být realizována v průběhu tohoto roku.
náhled souborupoškozená lavička stále ještě nebyla opravena
dobrý den,  

již před Vánocemi jsem upozorňovala na rozbitou lavičku a stále se nic nestalo, žádná náprava, nic. Lavička na zastávce Ruzyňská škola již leži zcela.  

s pozdravem 

M. Z.

oznámeno: 01.03.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
24.03.2017 » 11:06 • Dobrý den, oprava poškozené lavičky již byla provedena. Nicméně bezprostředně po její opravě "nějaký vandal" lavičku zdemoloval celou. Vzhledem k tomu, že v této lokalitě dochází k opakovanému poškození sedáku, neuvažuje prozatím městská část o instalaci nové lavičky.
náhled souborukontejnery na trideny odpad
dobry den,  

tentokrat je sice kolem trideneho odpadu uklizeno, ale zase slouzi jako verejne wc. nasemu svj bylo prislibeno presunuti kontejneru na jine stanoviste. pracuje se na tom? 

s pozdravem, J. M.

oznámeno: 01.03.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
08.03.2017 » 13:56 • Problematika přemístění stanoviště tříděného odpadu v ulici Zelená byla projednávána na konci roku 2016 se všemi zúčastněnými subjekty (ODŽP ÚMČ, PS, PČR a TSK). V lednu 2017 byla TSK, jako správci pozemku, zaslána žádost o demontáž části ocelového zábradlí v místě budoucího umístění stanoviště v křižovatce ulic Terronská a Zelená. Bylo nám přislíbeno, že k úpravě chodníku, respektive demontáži zábradlí, dojde do konce března 2017. Poté bude svozová společnost Pražské služby vyzvána k přesunutí nádob.
náhled souboruretarder Marjanka
Dobrý den, upozorňuji na rozbitý retarder u stanice tramvaje Marjánka, směr do centra. Brzy
vyskočí další díl, visící na jednom šroubu.
Zřejmě žádný policista, hlídající každé ráno přechod, si toho za několik měsíců nevšiml. M. K.

oznámeno: 01.03.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
08.03.2017 » 14:00 • Děkujeme za Váš zájem o bezpečnost silničního provozu. Vaše oznámení bylo předáno Technické správě komunikací hl.m. Prahy, spolu s výzvou k zajištění opravy.
náhled souboruProvozní řády venkovních hracích ploch
Dobrý den,  

je prosím možné zveřejnit provozní řády venkovních hracích ploch (hřišť), jejichž je MČ P6 provozovatelem?

oznámeno: 27.02.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
02.03.2017 » 11:42 • Dobrý den, z Vašeho požadavku mi není úplně jasné, jaký typ zveřejnění návštěvního řádu máte na mysli. Přiložená fotografie je minimálně rok stará a v současné době je polep s informačním textem na Puškinově náměstí umístěn. Rovněž je zde umístěn i návštěvní řád dětského hřiště, tak i parku. Pokud máte na mysli jiný typ zveřejnění, prosím o konkrétnější informaci. S pozdravem.
náhled souborudíra v dlažbě
Dobrý den, ráda bych nahlásila propadlou dlažbu v oboře Hvězda při vstupu Libockou branou. Díra se zvětšuje a může být nebezpečná. Díky za brzké vyřešení. J. B.

oznámeno: 27.02.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
24.03.2017 » 12:34 • Žádost na opravu poškozené mozaiky byla předána Magistrátu hlavního města Prahy.
náhled souboruHřiště Pod Novým lesem
Dobrý den,
děkuji za odstranění vulgárních kreseb z dětského hřiště Pod Novým lesem a prosím na témže hřišti o opravu sedací plochy houpačky. Š. B.

oznámeno: 27.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
02.03.2017 » 11:44 • Dobrý den, oprava resp. doplnění sedací plochy k houpadlu je již objednána, čeká se na dodání náhradního dílu. Jedná se o zahraničního dodavatele a zajištění opravy trvá vždy delší dobu.
náhled souboruNEPOŘÁDEK V OKOLÍ KONTEJNERŮ-26.2.2017
NEPOŘÁDEK V OKOLÍ KONTEJNERŮ V NEDĚLI 26.2.2017. JSOU ZDE POHÁZENÉ KARTONY, KRABICE, PLASTY A ROZBITÉ KUSY LAHVÍ (STŘEPY).

oznámeno: 26.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
02.03.2017 » 11:36 • Doúklid probíhá pouze ve všední den, nepořádek vzniklý o víkendu je vždy v pondělí uklizen. Vzhledem k tomu, že službu třídění odpadu zajišťuje a hradí MHMP nikoliv městská část Praha 6, jiný systém nelze nastavit. Zaslali jsme požadavek na státní správu se žádostí o prověření místních živnostníků, kteří se od 1.1.2017 nesmí zapojovat do systému, jako tomu bylo do konce roku 2016. Po provedení kontroly budou fotografie se závěry kontroly zaslány na MHMP se žádostí o navýšení svozu.
náhled souboruPONIČENÉ DOPRAVNÍ ZNAČENÍ (ZNAČKA)
Pěkný den, informuji o opětovném vyvrácení dopravní značky v ulici Bělohorská u tram zastávky Drinopol (ZC- z centra). Zřejmě ji vždy ohne nějaká dodávka (možná ta která vyzvedává textil z blízkého kontejneru na textil). Děkuji za vyřízení. P.J.

oznámeno: 25.02.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
02.03.2017 » 11:38 • Děkujeme za Vaše upozornění, toto bylo předáno Technické správě komunikací hl.m. Prahy, spolu s výzvou ke zjednání nápravy.
náhled souboruŠpatně provedená rekonstrukce chodníku - Sídliště Červený vrch
V roce 2014 byla provedena stavební úprava schodů k přechodu pro chodce u zastávky MHD Sídliště Červený vrch - byla vybudována bezbariérová rampa a opraveny schody. Celá akce byla ve spěchu ukončena těsně před volbami do místních zastupitelstev. 
Při stavební úpravě byly zcela ignorovány odtokové sklony chodníku, takže po každém dešti vznikají v místě velké louže, zasahující prakticky přes celý chodník. Jedná se přitom o velmi frekventované místo, kterým denně prochází stovky chodců. 

oznámeno: 25.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
28.02.2017 » 09:02 • Dílo bezbariérové rampy bylo krátce po dokončení z důvodů absence odvodnění horního chodníku reklamováno. Vzhledem ke složitým poměrům je správcem komunikace zadán samostatný projekt řešení odtoku vod z uvedeného chodníku. Předpokládáme,že bude úprava realizována v tomto roce.
náhled souboruParkování na trávníku
Dobrý den, 

zasílám Vám fotografie z běžné víkendové situace v blízkosti hokejového stadionu Hvězda v ulici  Na Rozdílu.  

Před zavedením parkovacích zón nestálo nikdy žádné auto na trávníku. Nyní jsou standardní parkovací místa obsazena (jedná se o oblast bez parkovacích zón ovšem v těsném sousedství oblastí se zónami) a návštěvníci stadionu parkují divoce doslova kdekoliv.  

Chápu potřebnost parkovacích zón, ovšem nerozumím vůbec naplánování těchto zón. Např. v ulici Na Rozdílu je parkování volné, přestože dochozí vzdálenost ke stanici metra není ani 5 minut. Plánování zón bylo jednoznačně chybné. Zajímalo by mne, kolik jsme z našich daní zaplatili projektantovi za takový plán.  

Dokážete zabránit parkování vozů na trávníku? Plánujete změnu parkovacích zón? 

Děkuji za informaci.  

S pozdravem  

R. M.

oznámeno: 25.02.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
02.03.2017 » 11:25 • Vážený pane, rozsah zón placeného stání je jednoznačně dán nařízením Hlavního města Prahy. V místech, kde ZPS zavedeny nejsou, platí úprava parkování vycházející z instalovaného dopravního značení, případně ze zákona o provozu na pozemních komunikacích. Parkování na zeleni je jednoznačným přestupkem, k jehož řešení je oprávněna pouze Policie ČR a městská policie. Oběma složkám bylo Vaše oznámení předáno k prověření a následnému výchovnému působení na neukázněné řidiče. Na základě částečného vyhodnocení fungování zón a vyhodnocení změn v dopravě, v oblastech kde tyto zavedeny nebyly, přijala v loňském roce rada městské části usnesení č. 1621/16, kterým mmj. žádá Hl.m. Prahu o umožnění zavedení ZPS v celé Praze 6, tedy i v ulici Na Rozdílu (pokud o to ovšem budou mít tamní občané zájem).
náhled souboru(NE)pořádek Praha 6
Dobrý den, 

foto posílám jen pro ilustraci. V Praze 6 se v podstatě neuklízí. Ovšem s výjimkou těsného okolí Úřadu. Úroveň úklidu se vrátila asi o 30 let zpátky. Před cca 10 lety nám přátelé z jiných částí Prahy záviděli…. 

Městská policie kolem nepořádku chodí naprosto nevšímavě. Na upozornění občana reaguje např. takto: "Oni musí šetřit". 

Tak doufejme, že si brzo našetří na nějaký nový úřad.  

K. H.

oznámeno: 24.02.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
07.03.2017 » 08:06 • Z Vámi přiložené fotografie vyplývá, že v ul. Terroské žádný neuklizený nepořádek ( odpadky, nedopalky, ...) není. Rozfoukané listí v ulici, která má vzrostlé uliční lipové stromořadí je naprosto normální. Listí a okvětí je v takových lokalitách odklízeno v průběhu celého roku.
náhled souboruVyvrácený strom
Dobrý den, 

v ulici Ruzyňská, hned u zastávky Ruzyňská je vyvrácený strom.

oznámeno: 24.02.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPruh zeleně před domy Evropská 39 – 45
Dobrý den, pruh zeleně před domy Evropská 39 – 45. Letos (od 11/2016) jste nám ani neshrabali spadané listí o průběžném úklidu ani nemluvě viz přiložené foto. Takhle vítá Praha 6 návštěvníky, přijíždějící od letiště? Prosím o nápravu. Děkuji. K. K.

oznámeno: 23.02.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
28.02.2017 » 09:10 • Dobrý den. Plochy zeleně v okolí domů č.o. 39 - 45 v ulici Evropská jsou zahrnuty do pravidelné údržby. Úklid je zajišťován dle potřeby v pravidelných intervalech min 1 x za 10 dnů. Listí v plochách v okolí domů bylo hrabáno ve dnech 18.11.2016, 1.12.2016 a 6.1.2017. Zároveň s pohrabáním listí byl vždy proveden i komplexní úklid ploch. V posledním uvedeném termínu byly provedeny také průklesty stromů podél chodníku v ulici Evropská. Z toho jasně vyplývá, že plocha není opomíjena a jsou zde zajišťovány standardní údržbové práce. Bohužel předzahrádky domů se nacházejí ve velmi exponovaném místě. Podél velkých silnic orientovaných západ - východ je vždy zvýšené proudění větru, a proto zde prakticky neustále dochází ke znečišťování okolních ploch odpadem. Větrné počasí, které panovalo v minulém týdnu je příčinou znečištění prakticky všech ploch, ne jen těchto exponovaných. Správcovská firma dostala pokyn, aby úklidu věnovala maximální pozornost, ale není kapacitně možné zajistit úklid okamžitě na všech místech. Prosíme tedy o strpení, úklid bude zajisté v brzké době proveden.
náhled souboruJEDNALO SE O ZKOUŠKU SIRÉN?
DOBRÝ DEN JSME SI NEJISTÍ- JEDNALO SE DNES (23.2.2017 V 9:56) O ZKOUŠKU SIRÉN? NENÍ PRVNÍ STŘEDA V MĚSÍCI ANI NENÍ 12:00HOD???

oznámeno: 23.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
23.02.2017 » 10:42 • Sirény byly spuštěny na počest zemřelého hasiče.
náhled souboruNEPOŘÁDEK V OKOLÍ KONTEJNERŮ (23.2.2017 9:45)
(23.2.2017 9:45) Hlásím nepořádek v okolí nádob tříděného odpadu (tj. stanoviště č.228- Bělohorská 1643/90) . Tyto nádoby jsou již vyvezené ale nepořádek se shromáždil u nich. Žádáme o úklid tohoto stanoviště- než se tyto kartony, papíry, plasty... opět rozlétají na tramvajový pás, pod zaparkovaná auta či ke vchodu domu ( od vás máme odpověd: ,,Doúklid kolem nádob se provádí každý den, kromě víkendu, kdy může docházet k nepořádku kolem nádob.`` Dnes ale není víkend proto žádáme o úklid tohoto stanoviště. Předem děkuji za vyřešení. S pozdravem P.J.

oznámeno: 23.02.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
28.02.2017 » 09:07 • Doúklid na stanovišti provádí jiná posádka vozu než ta, která zajišťuje svoz odpadu. Z tohoto důvodu nejsou tyto služby prováděny zároveň. Dle vyjádření svozové společnosti a doložené fotografie s uvedenou hodinou došlo k doúklidu v 10:22 hod.
náhled souboruPrechod Na Vetrniku x Ankarska
Utrzeny obrubnik v ceste prechodu Na Vetrniku a Ankarska.

oznámeno: 21.02.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
21.02.2017 » 10:24 • Vyvrácený obrubník byl již dne 17.2.2017 nahlášen majetkovému správci komunikací.
náhled souboruVnitroblok Dr. Z. Wintra 8
Dobrý den, 

ve vnitrobloku Dr. Z. Wintra 8 trvale na pozemku města parkují auta, která pravděpodobně nejsou držiteli parkovacího oprávnění v zóně a je otázka, jestli má s provozovateli aut město smlouvu na nájem parkovacího stání ve vnitrobloku. Jedná se např. o auta s RZ Ruska, Rakouska, motorka bez RZ, auto-vrak bez RZ plný odpadků se splasklými pneumatikami a několik aut s mimopražskou RZ. Neutíkají tak městu peníze? Každý večer tam parkuje tak 10 - 18 aut. 

Ze SNEO jsem se dne 9.6.2016 od pana Jílka dočkal odpovědi, že "Nejedná se o parkování veřejné, není zde vybírán žádný poplatek. Na dvůr domu není volný přístup,... dvůr je uzavřen uzamykatelnými vraty." Co mám já, jako občan Prahy 6, udělat pro to, bych mohl také parkovat na tomto neveřejném parkovišti, které provozuje MČ Praha 6, parkoviště je chráněno uzamykatelnými vraty a jako bonus za to MČ ani nevybírá žádný poplatek? 

Děkuji 

J. S.

oznámeno: 20.02.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?1&vynechat=1280&crc=00ea9327d9f88bdb7837f382c345cebd ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz