Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 121140 z celkového počtu 2771 vyhovujících záznamů.

náhled souboruantigraffity program, nové napisy
Dobrý den, pokud má Praha 6 stále antigraffity program, nové napisy se objevily na hristi U pisecké brany. Kromě basketového koše na veřejném hřišti i na přilehlé soukromé zdi v trochu větším měřítku. 

Děkuji. 

L. L.

oznámeno: 08.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
09.09.2019 » 17:17 • Nápisy ze sportoviště zajistí odborná firma. Posprejovaná zeď však není zapojena do zmíněného programu, proto jeho odstranění provedeno nebude.
náhled souboruPODNET: parkovani v ulici Farni (Stresovice)
Dobry den, chtel bych se vyjadrit k aktualnimu problemu, a navrhnout reseni. 

V ulici Farni, horni casti (usek od krizovatky s ulici Pod Andelkou ve smeru jizdy), je znacka parkoviste osazena priblizne 30 metru od krizovatky. 

Zminovanych 30 metru dle znaceni parkoviste neni, ceho pravidelne vyuziva Mestska policie Prahy 6  

k udeleni penezneho trestu za spatne parkovani. Za poslednich nekolik mesicu jsem je tady videl dvakrat. 

Chtel bych se zeptat proc tomu tak je, a proc je pas pro parkovani takhle nesmyselne rozdeleny na parkoviste a neparkoviste. 30 metru znamena parkovani pro cca 5-6 aut.  

Zeptam se tedy tak "donutilovsky": Komu tim prospejete, kdyz tato cast silnice bude prazdna? 

Navrhoval bych znacku parkoviste umistit 30 metru vys, hned u vyse zminene krizovatky, a prestat udelovat pokuty za spatne parkovani. 

V pripade, ze nekdo opravdu potrebuje aby techto 30 metru mista na parkovani bolo prazdnych, osadte na krizovatce znacku "Zakaz stani", kterou nasledne zrusi znacka "Parkoviste" jak je osazena v soucasnosti. 

Myslim, ze mistni samosprava tady ma byt predevsim pro lidi, a pomahat jim ke kvalitnimu zivotu,  

a ne je nesmyslne penalizovat. 

Prosim o napravu. V pripade, ze nejste spravnym adresatem tohoto podnetu, preposlete jej prosim dale. 

Prikladam fotografie, ktere problem znazornuji. 

Dekuji a zustavam s pozdravem.  

Verim, ze tento problem je mozne vyresit radove za nekolik dnu.

oznámeno: 07.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
18.09.2019 » 15:52 • Vážený pane, dle dopravních předpisů při stání musí zůstat zachován průjezd šíře min. 3,0 m pro každý směr jízdy. Ulice Farní má proměnlivou šíři a podélné parkování je povoleno až od místa, kde je k dispozici šíře parkovacího pruhu 2,0 m a jízdního pruhu 3,0 m. Přesto se Radnice rozhodla přistoupit k úpravě značení a to s tím, že jde o obytnou zónu a zároveň jde o komunikaci s minimálním provozem. S přihlédnutím k těmto faktům bude začátek parkovacího pruhu posunut ke křižovatce s ulicí U Andělky, přičemž v zůženém úseku budou vozidla pravými koly pojíždět zapuštěný "chodník". V uvozovkách proto, že v obytné zóně se mísí pohyb pěších a vozidel a jejich prostor není oddělen (společný dopravní prostor). Je na místě připomenout, že rychlost v obytné zóně je omezena na max. 20 km/h a řidič je povinen dbát zvýšené opatrnosti vůči chodcům a v případě nutnosti musí i zastavit. Doufáme, že tuto změnu přivítáte nejen Vy, ale i Vaši sousedé a doufáme, že se k sobě vzájemně budete zejména při míjení vozidel s chodci v inkriminovaném úseku chovat ohleduplně. Změna je nyní ve fázi projednávání formou opatření obecné povahy a v platnost vejde během listopadu t.r.
náhled souboruNerespektovaný chodník
Dobrý den, obracím se na Vás opět po roce, kdy se vůbec nic se stavem vyšlapané cesty v zeleni nestalo. Před rokem jsem Vás žádala o řešení, kdy do vnitrobloku Křenova X Peštukova je vyšlapána cesta mimo čerstvě zrekonstruovaný chodník. Je možné tuto část osadit zábradlím tak, jako je to provedeno na jiných částech zeleně v okolí? Nebo tuto pěšinu, která zkracuje cestu o pět kroků, používá také někdo z radnice? :-) Stejná situace je i na hlavní silnici vedle Billy směrem do centra. Také rozšlapaná plocha zeleně opět rok od žádosti o řešení ve stále stejném stavu. Děkuji.

oznámeno: 06.09.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
30.09.2019 » 11:23 • Dobrý den. Projednávali jsme Vaši žádost o úpravu plochy zeleně v místě křižovatky ulic Peštukova x Křenova v rámci oddělení městské zeleně včetně vedoucí. Shodli jsme se na tom, že pěší zkratka v tomto místě je skutečně hodně frekventovaná a nebylo by rozumné ji rušit. Navíc oplocování pozemků není také nejvhodnějším řešením. Kovové konstrukce nejsou nijak zvlášť estetické a působí překážky při údržbě zeleně. Nízké kovové zábrany osazujeme zpravidla tam, kde jsou problémy s poškozováním zelených ploch pojezdem vozidel, a to tento případ není. Rozhodli jsme se proto cestu raději přiznat. Vzhledem k tomu, že jsou ale v jejím bezprostředním okolí vzrostlé stromy, není možné zde vybudovat zpevněnou cestu s obrubou, protože by došlo k narušení kořenového systému. Vyšlapaná cesta bude tedy jen vysypána drcenou borkou tak, aby chodci nechodili v blátě a cesta se zbytečně nerozšiřovala.
náhled souboruodklizeni
Dobre rano,

Prosim o zajisteni odklizeni kovove nadoby v miste pred zastavkou Kralovka.

Dekuji a preji pekny den.
MB

oznámeno: 06.09.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
06.09.2019 » 12:30 • Děkujeme za upozornění, úklid zajistí organizační složka PRO6.
náhled souboruZakryté zrcadlo v prudké zatáčce ul. Pod Andělkou
Dobrý den, 

Pokud je to ve Vaší kompetenci, ráda bych Vás tímto požádala o odstranění větví před dopravním zrcadlem na konci ulice Pod Andělkou. Teď je zrcadlo úplně zakryté větvemi a neviditelné. 

Děkuji předem za vyřešení nebo předání informace. 

S pozdravem,  

M.B.

oznámeno: 04.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
09.09.2019 » 09:37 • Děkujeme Vám za upozornění. Dopravní situace bude napravena v co nejkratším termínu.
náhled souboruPosekání středového pásu
Dobrý den,  

bylo by možné posekat/pořezat vysemeněné stromy na středovém pásu v ulici Na Bateriích.  

Některé jsou již přes 2 metry vysoké a jsou v různých výškách po celé délce ulice.  

Děkuji

oznámeno: 04.09.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
06.09.2019 » 12:31 • Komunikační pásy zeleně jsou ve správě TSk a.s.. Váš požadavek jim byl předán.
náhled souboruPřerostlá zeleň v ulici Farní, Střešovice, Praha 6
Dobrý den,

prosím, ráda bych touto cestou požádala o úpravu přerostlé zeleně v ulici Farní na Praze 6. V současné chvíli (ostatně je to tak celé léto, jen jsem se nedostala k tomu Vám napsat dříve) keře zasahují do ulice, takže není možné projet autem bez toho, aniž by větve nenarážely do auta (v horším případě to končí poškrábáním auta).

Předem děkuji za potvrzení přijetí mého emailu a vyřízení žádosti (současně si dovolím požádat o sdělení, do kdy bude věc vyřešena). 

Předem Vám děkuji mockrát, 

s pozdravem, 

H. D. K.

oznámeno: 03.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
04.09.2019 » 11:24 • Děkujeme Vám za upozornění. Správce pozemku byl zaurgován k zajištění údržby přerostlé zeleně. Dle jeho sdělení bude provedena co nejdříve.
náhled souboruSuchá chytrá lavička-Puškinovo nám.
Chytrá lavička by zasloužila alespoň občasné zalití.
A. H.

oznámeno: 03.09.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruProsba - zeleň
Dobry den,
dovoluji si Vas pozadat o zajisteni posekani travy na chybejicich mistech v ulici na Valech - vlevo - podel plotu Ministerstva obrany a vpravo - v zadni casti Statniho archivu a pred blokem domů cp 34,32. Trava nebyla posekana jiz min. 2 mesice, byť jine casti ano - viz foto. Mimo tento ojedinely vypadek, dekuji za jinak peclivou upravu parků a zelene na Praze 6.
Jeste si dovolim navrhnout umisteni Toi Toi budky do slepe ulice U archivu, nebot do teto ulice ve vecernich hodinach si zajizdeji ulevit taxikari , ve dne pracovnici spravy zelene, metari a tez cizinci a navstevnici Prazskeho hradu, kteri nemaji jine reseni.
Pokud byste vsak byli zamestnani stehovanim Koněva na Ruskou ambasadu,
tak se mymi drobnostnmi vubec nezabyvejte.

Predem dekuji za pochopeni a preji vam hodne sil.
J. O.

oznámeno: 02.09.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
03.09.2019 » 12:31 • Komunikační pásy zeleně jsou ve správě TSK a.s., kterou jsme již několikrát k posekání vyzývali. Váším podnětem k osazení mobilního WC do ul. Na Valech se budeme zabývat.
náhled souboruNavrácení keřů - Evropská 1481/43
Dobrý den, 

obracím se na vás s prosbou. V těchto místech - v ulici Evropská 1481/43 (viz. foto č.1) dlouhé roky rostli tyto keře, bohužel byly zničeny při nárazu automobilu a odstraněny (viz foto č.2). Chtěla bych Vás tedy požádat o sjednání vysazení nových keřů. Bez těchto keřů je z ulice přímo vidět do našich oken a tím pádem došlo odstraněním ke ztrátě soukromí. 

Předem děkuji za kladné vyřízení. 

S pozdravem,
VK 

foto č.1 

foto č.2

oznámeno: 02.09.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
18.09.2019 » 16:08 • Dobrý den. Odbor dopravy a životního prostředí přijal Vaši žádost o dosázení chybějících keřů do předzahrádky domu č.o. 43. Bylo rozhodnuto, že do předzahrádky budou vysázeny 2 nové keře šeříku. Upozorňujeme však, že tato plocha zeleně má soukromé majitele a ti by o ni měli pečovat. Odbor dopravy a životního prostředí zde zajišťuje pravidelnou údržbu zeleně jen z dobré vůle. V podstatě bychom na tento pozemek a ještě spoustu dalších pozemků ve vnitrobloku za domem vůbec vstupovat neměli natož na ně vysazovat nové dřeviny. Neočekáváme však, že by skutečný majitel pozemku výsadbu provedl, a proto jsme se rozhodli Vaší žádosti vyhovět.
náhled souboruFwd: Pozemek k.u. Ruzyně 2115/1
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o informaci.Pozemek k.ú. Ruzyně č.p. 2115/1. Majitel Hlavní město Praha.Pozemek je veřejná cesta, část vede mezi zahradami nově postavených domů.Developeři po obou stranách cesty nasázeli různě vzrůstné keře, které párkrát ostříhalia pak je ponechali vlastnímu osudu. Nyní je cesta zarostlá keři, nelze po ní chodit, jezdit na kole/větve se motají do drátů/, jezdit s kočárkem atd. Vzhledem k tomu, že je to veřejná cesta, měla by být průchozí.Kdo se o tento pozemek má starat Hl.m. Praha, Praha 6?Děkuji a jsem s pozdravem
K.

oznámeno: 02.09.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
09.09.2019 » 14:40 • Požádali jsme MHMP a zajištění zprůchodnění veřejné cesty.
18.09.2019 » 17:44 • Odstranění nežádoucí vegetace zajistí vlastník pozemku, tj. Magistrát hl.m. Prahy.
25.09.2019 » 08:11 • Dobrý den paní K., pozemek č.parc. 2115/1 k.ú. Ruzyně předal Magistrát hl. m. Prahy do správy Technické správy komunikací a.s. oblastní správa Severozápad.
náhled souboruumístění vysvětlovací tabule
Prosím, aby se Praha 6 zasadila o umístění vysvětlovací tabule či tabulí (vícejazyčné), v jakém historickém kontextu vznikl tento reliéf ve vestibulu metra Hradčanská, jaký režim reprezentoval, kolik obětí má tento režim za sebou atd. V souvislosri s děním kolem Koněva nelze přehlížet další místa na Praze 6 (byť třeba v majetku DPP). Nejen z úcty k politickým vězňům, ale i kvůli dalším generacím i turistům, kteří právě tudy chodí na Pražský hrad.  Děkuji. 

L. L.

doplneni

P.S. 

Byl jsem upozorněn, že tam jakási nálepka na jednom ze sloupů je, ovšem toto jsem tedy namysli neměl.  

Mám namysli důstojné podání přímo pod reliefem. Klidně tam, kde jsou nyní uvedeni autoři díla.

oznámeno: 30.08.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPraha 6 - Liboc / Libosky rybník
Dobrý den, 

rád bych se informoval jakým způsobem je řešena péče a údržba nově vysazených stromů u Libockého rybníka? 

Na přiložené fotografii je patrné, že "Chmel otáčivý" naprosto pohltil nově vysazené habry. 

Předem děkuji za pomoc. 

S pozdravem 

T. L.

oznámeno: 30.08.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
09.09.2019 » 16:32 • MHMP, oddělení vodních toků zajistí údržbu.
náhled souboruZastavka autobusu 108
Moc kvalitně odvedena prace.

oznámeno: 30.08.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruRozpadající se lavičky na Dědině
Dobrý den, 

Dlouhé lavičky na Sídlišti na Dědině jsou napadené houbou a rozpadají se před očima, viz fotka. 

Pro jejich zachování i v nadcházejících letech bude třeba odstranit tyto houby a zpevnit je nejlépe nějakou pryskyřicí. 

Děkuji 

S pozdravem 

M. S.

oznámeno: 27.08.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
02.09.2019 » 11:24 • Dobrý den, děkujeme za Váš podnět ve věci stavu lavic z masivního dřeva na sídlišti Dědina. Lavice byly instalovány v roce 2008 v rámci Revitalizace sídliště Dědina, tedy více jak před deseti lety. V průběhu této doby již byly třikrát kompletně opravovány včetně tmelení prasklin a sešroubování ze spodní strany. Provedeme kontrolu jejich stavu a zvážíme, zda je jejich oprava ještě realizovatelná nebo budou muset být v příštím roce lavice nahrazeny novými.
náhled souboruopakovaný dotaz - kdy dojde k úpravě zeleně
Dobrý den,  

dne 22.7.2019 jsem zaslala dotaz na oddělení městské zeleně Vašeho úřadu, konkrétně paní vedoucí Ing.L.Baumové a referentce Bc.J Čapkové, s cílem zjistit, kdy dojde k úpravě zeleně / posekání, úklidu atd./ v lokalitě Farní ul. ve Střešovicích. 

Už tehdy byl stav kriticky neutěšený, přerostlý plevel spadal do vozovky a silně znepříjemňoval parkování. 

Bohužel jsem do dnešního dne / více než 1 měsíc/ neobdržela z Vaší strany, ať už od kohokoliv, žádnou odpověď, což si dovoluji považovat za projev nezdvořilosti. 

Navíc nevyřešení popsané situace, která je po měsíci logicky ještě tíživější, je Vaše reakce - tedy spíše její absence - projevem hlubokého nezájmu o naše problémy. 

Zřejmě nám nezbyde než tiše čekat, zda situaci vyřeší první mrazíky , případně sněhová pokrývka. 

Ing.J. D. 

oznámeno: 26.08.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
27.08.2019 » 14:34 • Dobrý den. Zeleň v ul. Farní je ve správě Technické správy komunikací hl.m. Prahy, a.s. Městská část Praha 6 zde nezajišťuje ani sekání trávy ani péči o dřeviny. Věc jsme předali k vyřízení na TSK. Pro bližší informace ohledně údržby zeleně se případně můžete obrátit na pracovnici TSK paní Konradyovou ( ).
náhled souborudotaz na postřik herbicidem
Dobrý den, 

na níže označeném místě se před časem pokácel strom (tuším, že topol) a ten vyhnal z kořenů spoustu výmladků. Nyní jsou ze strany cesty "suché" a z nepřístupné strany od vody zelené (viz fotografie). Dle mého jde o použití nějakého jedu-herbicidu, což je patrné právě díky tomu, že byl pravděpodobně aplikován jen z přístupné strany. Přijde mi to jako hodně velká ekologická "p......." používat takové přípravky na veřejném, obydleném místě a k tomu ještě nad vodou, která teče do Džbánu, kde se koupou lidé a rybáři loví ryby. Prosím o prošetření a zpětnou informaci jak se ve věci postupovalo.

Předem děkuji, 

přeji pěkný den 

H. A. 

Vokovice

oznámeno: 26.08.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
03.09.2019 » 12:37 • Vyjádření HLAVNÍ MĚSTO PRAHA, MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY, Odbor ochrany prostředí, Oddělení péče o zeleň: Dobrý den, Jedná so o pařezové výmladky z pokáceného topolu. Výmladky byly ošetřeny herbicidem schváleným pro tento druh aplikace. Dřeviny byly odstraněny z důvodu plánované rekonstrukce Vokovického rybníka.
náhled souboruCesta kolem Dzbanu (u Cube)
Dobry den,
dneska jsem mel rozhovor se starsim manzelskym parem na ceste podel Dzbanu, kteri byli zoufali, ze si nemaji mam sednout. Pulka lavicek znicena a druha pulka zarostla koprivami. Krome toho prakticky zadne kose a tim padem odpadky vsude.
Dekuji, J. L.

oznámeno: 25.08.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruOstuda Prahy
Dobry den,
muzete uz prosim po mnoha letech slibu udelat neco s ostudou Prahy a odstranit ohorele a nebezpecne haly nad autobusovym nadrazim.

Dekuji.
J. Ch.

oznámeno: 24.08.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruRozšiřeni
Dobrý den, bylo by možné rozšířit svozové místo o jednu popelnici na plasty, a přidat i popelnici na olej. V ulici Šlikova, svozové místo 126. Děkujeme

oznámeno: 24.08.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
29.08.2019 » 14:59 • Dobrý den, vzhledem k tomu, že se nám podařilo nashromáždit několik fotografií přeplněné nádoby na papír, schválil Magistrát hl.m.Prahy od 1.9. přidání další nádoby. Fotodokumentace nedostatečnou četnost svozu plastu neukázala. V minulosti jsme obdrželi stížnosti občanů na hlučnost a nepořádek při třídění odpadu na tomto stanovišti. Proto jsme přesunuli kontejner na drobné elektrozařízení jinam. Další komoditou (nádobou na olej) stanoviště osazovat nebudeme. Na webu Prahy 6 najdete seznam všech stanovišť, na kterých jsou umístěny nádoby na sběr použitého potravinářského oleje a tuku. Nejbližší stanoviště s nádobou na olej najdete na adrese Bělohorská 118. www.praha6.cz

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?1&vynechat=120&crc=3c6d3511ac430d08dc56267c1ef35797 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz