Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Vaším pohledem

Využívejte nejmoderněší technologie lokálního MMS-ingu pro předání vašich námětů na radnici!

Portál PRAHA6.CZ pro Vás připravil skutečně unikátní produkt v rámci České republiky s názvem "Vaším pohledem" (lokální MMS-ing). V rámci obecního programu Čistá šestka zahajuje novou éru upozorňování na různé nešvary a nedostatky na území městské části. Pro rychlejší nápravu a řešení by měla pomoci stále větší obliba a rozšířenost mobilních telefonů s fotoaparátem a také ochota občanů městské části se na řešení problémů spojených s úklidem a pořádkem podílet. Problematiku čistoty a pořádku má sice radnice za svou prioritu, je ale jasné, že čtyři inspektoři životního prostředí a třicet strážníků městské policie opravdu nemůže být na všech místech Prahy 6 najednou. Obzvláště uvědomíme-li si, že Praha 6 je územně největší městskou částí v rámci hlavního města a její rozloha je 41 km čtverečních.

Proto mohou pomocí tzv. MMS pomoci i občané. Stačí odeslat fotografii z mobilního telefonu (případně ale i z počítače) např. rozbité lavičky, převrhnuté popelnice, rozbitého chodníku, neposekané trávy, pomalované fasády, začínající skládky apod. na emailovou adresu:

Zároveň pro účinnější řešení je vhodné, resp. nutné, připsat do textu (specifikace dle konkr. typu mobilního telefonu autora fotografie) údaje, které poslouží k identifikaci místa konkrétního nešvaru či problému.


Vaším pohledem

Výpis záznamů 120 z celkového počtu 2018 vyhovujících záznamů.

náhled souborurozbitá houpačka na hřišti (Nad Alejí)
Dobrý den, 

na hřišti ve vnitrobloku mezi ulicemi Nad Alejí, Brunclíkova a Bubeníčkova (v sousedství zahrady MŠ Bubeníčkova) je již minimálně měsíc rozbitá houpačka ve tvaru slona. Nejen mými dětmi je velmi oblíbená, navíc svou konstrukcí je jediná v okolí, ráda bych tedy požádala pokud možno o její opravu a zachování, (nikoli pouze odstranění a případně nahrazení jiným herním prvkem). 

Fotografii přikládám. 

Děkuji a přeji hezký den! 

T. S.

oznámeno: 25.04.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruParkování josé martího totální krize!!!!!!
Dobrý den auta už parkují opravdu uplně všude otázka času kdy se vadají do parku!!!! Rezident nemá kde zaparkovat škola FTV by měla zajistit vlastní parkoviště je nepřípustné aby každý student přijel autem!! Když nemají kde parkovat!!!! Žádám tímto o zařazení do zónmplaceného stání v co nejlratším termínu!!! Namalovat modrou čáru nemuže trvat dlouho!!!!

oznámeno: 25.04.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
25.04.2018 » 12:35 • Dobrý den, oblast je zahrnuta do plánované další etapy ZPS, která je v přípravě. Realizaci lze předpokládat na podzim 2018 až na jaře 2019 dle rychlosti postupu projednávání ze strany HMP (opravdu nejde jen o namalování modré čáry). S pozdravem
náhled souboruTram. zastavka Divoka Sarka
Luxusni stav chodniku

A sluselo by se kompletne okoli pozametat, vc chodníků a točny

oznámeno: 25.04.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruV Šáreckem údolí naproti číslu 72a
Dobrý den. Toto se objevilo v sobotu  V Šáreckem údolí  naproti číslu 72a. Od té doby to tu stojí. 

J.

oznámeno: 24.04.2018
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruSakury v Technické ulici
Sakury v Technické ulici dnes v plném květu. Je však zároveň vidět, jak tuto unikátní alej dlouhá léta, spíše desetiletí, nikdo neudržuje, což je velká škoda. Nevhodná dosadba - povětšinou uschlá, suché neošetřené větve, letité výmladky kmenů, na které​m​ jsou naroubovány, jež kvetou jiným​bílým​ květem​​. Betonové lavičky se zařezávají do ​kořenů.​ 

Chtělo by to zkušeného arboretistu minimálně. 

Zdraví,  

T. H.

oznámeno: 21.04.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruOprava silnice!!! To snad ne :-D
Upozornili jsme na kritický stav povrchu vozovky josé martího díry 10cm hluboké. Další záplaty ničemu nepomohou!! Takováto oprava je velice směšná a naprosto nedostačující!! Kontraproduktivita naší země nezná mezí radši budou platit stale dokola opravy než jednou zainvestovat na leta dopredu!!! Takto se díry neopravují a rozhodně se tím nezalepí h..a občanům platících daně!!! Tohle ja neberu za moje peníze!!!

oznámeno: 20.04.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruDivoka Sarka - zastavka

oznámeno: 19.04.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruProblém sparkováním José martího!!
Znovu apeluji na kritickou situaci s parkováním josé martího. Přijedu k vlastnímu domu v 11 hodin dopoledne s neni kde zaparkovat!!! Ve 20 hodin je zde místa na kamion!!! Prosím o co nejdřívější zařazení do zóny placeného stání!! Předem děkuji!

oznámeno: 17.04.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruzametený chodník, hromádky
Není to plýtvání prostředky daňových poplatníků? Vzorně a včas zametený chodník, hromádky však nikdo neodvezl. Po měsíci  je možno zametat chodník znovu. (park Hadovka)

oznámeno: 16.04.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruKontejnery na plast a papir (autobus. zastavka Divoka Sarka)

oznámeno: 16.04.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
18.04.2018 » 16:35 • Vývoz papíru na stanovišti č. 103 probíhá 5x týdně (po, st, čt, pá, so). V neděli k vývozu nedochází. Doúklid se navíc neprovádí o víkendech, pouze ve všedních dnech. Upozorňujeme, že na fotografii jsou zachyceny papírové krabice, které nejsou přizpůsobeny kapacitnímu objemu nádoby. Jedná se tedy především o nezodpovědné chování občanů, ne o nedostatečnou kapacitu nádoby na papír. V pondělí byl kontejner vyvezen a stanoviště uklizeno.
náhled souboruNeporadek kolem popelnic
Matejska - Janakova - Stav prostoru kolem popelnic bezprostredne po odvozu odpadu. Posadka svozoveho vozu po sobe zanechala tento neporadek.
Zadam o sjednani napravy
Dekuji
P. D.

oznámeno: 16.04.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
18.04.2018 » 12:48 • Fotografie ukazují stav po vyvezení nádob a před provedením doúklidu, ke kterému došlo v odpoledních hodinách. Svoz odpadu a doúklid provádí jiná posádka, proto je možné v době před provedením doúklidu zachytit v prostoru stanoviště volně ložený odpad u vyvezených nádob. Jiný systém bohužel nelze nastavit. Při kontrole byla pořízena fotodokumentace uklizeného stanoviště.
náhled souboruSkládka
Pozice na mapě,
50°5`15.393"N, 14°18`16.119"E,
https://mapy.cz/s/2yjxv

Tohle a další odpad dokážou jen neskutečně bezohlední lidé vyhodit z Drnovské silnice poblíž sběrného dvora.  

J.Z.

oznámeno: 15.04.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruGrafity u tocny tramvaje - Cerveny vrch
Dobry den, zadam o odstrane grafity z objektu a okoli. Dekuji.

oznámeno: 14.04.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruZabor a piskuzeni chodniku u stavby AFI
Dobry den,
zadam o informaci, jestli je povolen casty zabor chodniku u stavby AFI. Zaroven doslo tezkou technikou a unikem oleju z aut k poskozeni a znecisteni chodniku. Jak a kdy bude sjednana naprava? Dekuji.

oznámeno: 14.04.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
19.04.2018 » 13:12 • Obratem jsme upozornili zhotovitele stavby na skutečnost, že byl poškozen povrch chodníku a že byly zjištěny olejové skvrny v ul. Evropská. Od stavební společnosti je požadována oprava povrchu a odstranění skvrn. Stavební zábory jsou společnosti povolovány. Od 1.5. do 15.6.2018 bude provedena celková oprava komunikace (chodník + vozovka) v ul. Kladenská podél nově budovaného objektu až k ul. Veleslavínská. V ul. Evropská byly povoleny přípojky inž. sítí + MHMP zábory na demontáž jeřábu.
náhled souboruZadost o odstraneni nebezpecne stavby
Dobry den, zadam o odstraneni nebezpecne stavby shorelych skladu u nadrazi Veleslavin. V budove se pohybuji pochybna individua, je zde nebezpeci zriceni a cele misto dela ostudu nejen Praze 6, ale cele republice, jelikoz na nej koukaji (a casto i fotografuji) navstevnici Prahy, kteri prileteli na letiste Ruzyne a vyuzilo linku 116.

Dekuji.

oznámeno: 14.04.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
23.04.2018 » 15:35 • Na zmíněný objekt, který se nachází na pozemku Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) bylo již v roce 2016 vydáno Drážním úřadem SŽDC "Rozhodnutí" o odstranění stavby, které však dosud nebylo realizováno a v tuto chvíli probíhá soudní řízení. Na podnět MČ Praha 6 do jednání vstoupilo i hl. m. Praha s nabídkou odkoupení objektu a úhradou nákladů spojených na jeho odstranění a následným využitím prostoru na "Záchytné parkoviště". Tato jednání dosud probíhají.
náhled souboruU Hadovky
Posílám foto 3 hlubokých děr v ulici U Hadovky! Věřím, že OÚ 6 sjedná opravu u TSK v co nejkratší době. Děkuji.
S pozdravem,
JK

oznámeno: 13.04.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruFwd: cesta kolem Obory Hvězda (oznámeno 12.4.2018)
Dobrý den, 

stále se opakující problém se zarostlým pozemkem u Obory Hvězda (č.parc. 1290 k.ú. Liboc a okolní pozemky č. parc. 17, 16/9 a 14), v blízkosti se buduje rybník Terezka, tam je už vše vysekané, jen tento pozemek ne, lidé tam navážejí trávu, povalují se tam odpadky. 

Děkuji za zpětnou vazbu 

T. 

---------- Původní e-mail ----------
Od:
Komu: mms@praha6.cz
Datum: 4. 9. 2017 10:58:30
Předmět: cesta kolem Obory Hvězda  

Dobrý den, 

v červnu jsem upozorňovala na neprosekanou cestu kolem Obory Hvězda (č.parc. 1290 k.ú. Liboc a okolní pozemky č. parc. 17, 16/9 a 14) nemůžete jako MČ na MHMP trochu zaurgovat. Větve stromů jsou spadené, navezená tráva, náletové dřeviny. Cesta je nyní hodně využívaná po začátku školního roku.  

Děkuji T.

oznámeno: 12.04.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPROSÍM o informaci proč se v této lokalitě stále nic neděje?
PROSÍM o informaci proč se v této lokalitě stále nic neděje?
Všude hafo laviček a my tady musíme stát. Psala jsem dotaz i do zameru a nikdo ani neodpověděl že požadavek přijal!

oznámeno: 11.04.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruRozbitá lavička u Delty
Děkuji za nápravu J. Z.

oznámeno: 11.04.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruSpatny uklid komunikace/pozemku
Dobry den,
Dnes byl provaden jarni “uklid “ komunikace a jejich okoli Matejske ul. A takto to vypadalo po odchodu ullizeci firmy = neporadek z chodniku skoncil v okolni zeleni...
zadam o uklid pozemku a radnou udrzbu zelene.
Dekuji
P. D.

oznámeno: 10.04.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.04.2018 » 08:08 • Váš podnět jsme předali Technické správě komunikací hl. m. Prahy, která komplexní úklid komunikací a údržbu zeleně v předmětné oblasti zajišťuje.

 


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/ ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz