Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
Úvodní stránka ›› Kontakty ›› Pro média ›› detail/podstránka

Pro média

Tiskové zprávy

Výpis záznamů 115 z celkového počtu 228 vyhovujících záznamů.


Program Vánoc v Praze 6

28.11.2018 | První adventní neděle se kvapem blíží a spolu s ní také čas představit podobu letošních Vánoc v Praze 6. Tradiční světelnou výzdobu včetně Evropské třídy doplní také vánoční trhy, a to hned na dvou místech.

Ustavující zastupitelstvo zvolilo nové vedení Prahy 6

19.11.2018 | Ustavující zastupitelstvo městské části zvolilo nové vedení. Tři politické subjekty (KLID, ODS a STAN) podepsaly už téměř před měsícem koaliční smlouvu, která jasně popisuje rozdělení kompetencí a zároveň disponují v zastupitelstvu většinou 27 hlasů, úvodní jednání tedy překvapení nepřineslo a zvolilo zástupce dle podepsané smlouvy.

Velkolepé oslavy založení Československa 28. října v Praze 6

24.10.2018 | Výročí 100 let založení Československa oslaví Praha 6 se vší parádou. Jednak tou vojenskou, neboť na Evropské třídě proběhne vojenská přehlídka s 200 kusy techniky, jednak ve vlastní režii, neboť na Dejvické třídě budou tři pódia s hudebním programem. Vojenská přehlídka začíná ve 14.00 a končí o hodinu později, a přesně  v 15.30 startuje program na Dejvické třídě. Tady zahraje Michal Prokop a Framus Five, Zatrestband, Hudba francouzské cizinecké legie a Tata bojs.

KLID, ODS a STAN uzavřeli koaliční smlouvu

23.10.2018 | Přesně v duchu uzavřené dohody o spolupráci dnes zástupci politických stran Prahy 6 podepsali i smlouvu koaliční. V budoucí vládnoucí koalici tedy bude TOP 09 a KDU-ČSL (KLID), ODS a STAN. Podle koaliční smlouvy zůstává starostou Ondřej Kolář /TOP 09/, pozici statutárního místostarosty získá Jakub Stárek /ODS/, místostarosty budou Jan Lacina /STAN/, Jaromír Vaculík /TOP 09/ a Jiří Lála /ODS/. V 45členném zastupitelstvu mají strany koalice pohodlnou většinu 27 zastupitelů.

Druhé kolo participativního rozpočtu Prahy 6 jde do finále, o projektech rozhodnou v průběhu října sami občané

10.10.2018 | Projekt Nápad pro Šestku II. čeká poslední fáze – hlasování. To rozhodne o podpoře nejlepších nápadů na zlepšení okolí či území městské části a proběhne od 10. do 31. října skrze webovou aplikaci, která umožní jednotlivým návrhům udělovat jak pozitivní, tak i negativní hlasy. Pro lidi bez přístupu k internetu bude možnost hlasovat s asistencí pracovníků informačních kanceláří Prahy 6 a zúčastnit se mohou jak zdejší obyvatelé, tak lidé zde pracující či ti, kteří na Praze 6 tráví svůj volný čas.

KLID, ODS a STAN uzavřeli dohodu o společném postupu

09.10.2018 | Pouhé tři dny po uzavření volebních místností má Praha 6 nakročeno k podpisu koaliční smlouvy. Uskupení KLID (koalice TOP 09 a KDU-ČSL), ODS a STAN, které dohromady v 45členném zastupitelstvu městské části disponují pohodlnou většinou 27 hlasů, spolu totiž uzavřely dohodu o společném postupu.

Zastupitelé jednomyslně vyzvali stát ke zrušení dražby Veleslavínského zámku

20.09.2018 | Na svém posledním jednání před volbami přijali zastupitelé Prahy 6 jednomyslně usnesení týkající se areálu Veleslavínského zámku. Shodu o udržení zámku v majetku státu deklarovali všichni napříč politickými stranami, tedy všech 39 přítomných zastupitelů. V rámci projednávání bodu vystoupila také generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Praha 6 slavnostně odhalila Šabachův park

17.09.2018 | V neděli 16. září byl u příležitosti 1. výročí úmrtí spisovatele a zastupitele Prahy 6 Petra Šabacha slavnostně odhalen Šabachův park. Odpolední setkání za účasti přátel, rodiny a veřejnosti proběhlo na až dosud bezejmenném náměstíčku označovaném jako "U koní" mezi ulicemi Wuchterlova a Kafkova, hudebně doprovázené kytaristou Norbi Kovácsem a zpěvákem Janem Kalouskem.

Slavnostní odhalení Stromu republiky Prahy 6

14.09.2018 | Kromě celé řady připomínkových kulturních a společenských akcí ke sto letům české státnosti se Praha 6 rozhodla také vysadit strom republiky. Mladá lípa proto zapustila kořeny ve Veleslavíně, nově vznikajícím subcentru Prahy 6, kde byla dnes – lemovaná obrysem českých hranic - slavnostně odhalena. 14. září má totiž pro českou státnost hned dvojí význam – dnes je to přesně 81 let od smrti prvního československého prezidenta T. G. Masaryka a zároveň 132 let od narození jeho syna, diplomata a ministra zahraničí Jana Masaryka.

Stovky vojáků míří na Bělohorskou pláň, utkají se v Bitvě na Bílé hoře

12.09.2018 | Jedinečná rekonstrukce historické bitvy, která patří mezi největší svého druhu v Evropě, ovládne 22. a 23. září pláň u obory Hvězda na Praze 6. Již 14. ročník rekonstrukce Bitvy na Bílé hoře i letos přiláká nejen stovky tuzemských i zahraničních bojovníků, ale také tisíce návštěvníků.

Kompletní cesta po pražském okruhu je zase blíž

11.09.2018 | Silniční okruh kolem Prahy, který zatím vzniká velmi pozvolna, je zase blíž svému dokončení. Výraznou úlevu nejen Jižní spojce a Barrandovu, ale i zbytku Prahy přineslo již dokončení propojení D1 a D5. Úlevou by nepochybně byl i tunel Blanka, kdyby již existovalo jeho napojení na kapacitní komunikace vnějšího okruhu, za jehož dostavbu vytrvale bojuje místostarostka Prahy 6 pro strategický rozvoj Eva Smutná /za TOP 09/.

Praha 6 ocenila čestné občany a občanky

07.09.2018 | V Pelléově vile byli dnes slavnostně oceněni čestní občané a občanky Prahy 6, jejichž volbu radě v červnu usnesením posvětili zastupitelé městské části.

Další stovka míst a nové jméno pro základní školu

04.09.2018 | Start nového školního roku byl na Praze 6 plný novinek. První je přejmenování základní a mateřské školy se sportovním zaměřením Petřiny-jih na Základní a mateřskou školu Věry Čáslavské.

Opera v Šárce – Prodaná nevěsta

23.08.2018 | Pojďte se s námi vrátit do roku 1918 a vychutnat si zcela zdarma klasickou českou operu v podání předních českých operních pěvců, sboru, orchestru a baletu Národního divadla pod širým nebem, v přírodních kulisách údolí Divoké Šárky. Zkuste si představit tehdejší nadšení diváků i herců v teprve den trvající republice, se všemi porodními bolestmi i euforií.

Slavnostní odhalení nových desek na pomníku maršála Koněva

21.08.2018 | Dnes, přesně ve 14.35, proběhlo na náměstí Interbrigády slavnostní odhalení zrestaurovaného pomníku maršála Koněva. Pomník pochází z roku 1980 a jako takový byl poplatný době vzniku, tedy jako oslava československo-sovětského přátelství. Koněv se jednak podílel na osvobození Prahy, jednak ale také zaštítil zpravodajský průzkum před invazí vojsk Varšavské smlouvy před přesně 50 lety.

 

 

 

(tiskový mluvčí),  Čs. armády 23/601, č.dv. 417,  220 189 linka: 177

 Materiály ke stažení

Znak Prahy 6 je možné použít pouze se souhlasem Úřadu městské části Praha 6

 Symboly Prahy 6

Fotografie

 


© 2018 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/media?zprava= ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz