Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
Úvodní stránka ›› Kontakty ›› Pro média ›› detail/podstránka

Pro média

Tiskové zprávy

Výpis záznamů 115 z celkového počtu 247 vyhovujících záznamů.


Praha 6 svým občanům daň z nemovitosti nezvýší, vládní ponoukání odmítá

26.06.2019 | „Zdroje tu jsou“ je legendární hláška, okřídlená jako motýle. Vládě ČR ale překvapivě peníze na sliby opět došly. To znamená i méně peněz na rozvoj obcí. Proto jim a jejich starostům a starostkám radí, aby zvýšili daně z nemovitosti. To je totiž jediná daň, která jde přímo do obecní pokladny.

Prahu 6 do nouze dostat nechceme, vyhlašujeme stav klimatického ohrožení

13.06.2019 | Klima se mění stále rychleji, o tom není pochyb. Přímořské státy, které denně přichází o území, o tom vědí svoje. Praha 6, ač vnitrozemská, změny také pociťuje a vnímá nutnost je řešit už od roku 2017, kdy schválila strategii přijímání opatření související právě s klimatickými změnami. Ke zmírnění změn klimatu existuje celý soubor opatření, která veřejnosti průběžně představujeme.

Praha 6 vyhlásila dopravní nouzi

13.06.2019 | Praha 6 doslova úpí pod náporem vozidel, která zde cestu ani nezačínají, ani nekončí. Kvůli stále nedokončenému okruhu, a to jak vnějšímu, tak vnitřnímu, jsme se zcela nesmyslně stali tranzitní čtvrtí. Kvůli naprosté nečinnosti pražského magistrátu v této oblasti dnes bylo zastupitelstvo městské části nuceno vyhlásit Stav dopravní nouze.

Podpis memoranda o společném zájmu a cílech mezi Crestyl a Prahou 6

07.06.2019 | Společnost Crestyl plánuje ve Vokovicích výstavbu bytového komplexu. V rámci zkvalitnění veřejného prostoru a infrastruktury se developer zavázal jednak Praze 6 přispět 5 milionů korun na zlepšení infrastruktury a veřejného prostoru, jednak vybudovat zázemí pro děti nejen budoucích obyvatel projektu.

Ochutnejte 50 zemí světa na Kulaťáku!

03.06.2019 | Chutě, vůně a kulturu z celého světa si mohou dosyta užít návštěvníci 4. ročníku Festivalu ambasád FOOD & CULTURE. Koná se 8. června od 8 do 18 hodin v Dejvicích v prostoru Farmářských trhů. Padesát zemí zde představí pod záštitou svých ambasád gastronomii všech kontinentů.

Memorandum o budoucnosti trojdomí Šolínova podepsáno!

30.05.2019 | Podepsáno jest! Memorandum, které je výsledkem mnohaměsíčního vyjednávání a hlavně usilovné práce tří odbornic na sociální služby – paní Evy Kalhousové, paní Táni Klíčové a paní Martiny Zimmermanové – které navrhly koncept dalšího využití tohoto trojdomí, dnes podepsal starosta Ondřej Kolář. Mělo by zde vzniknout centrum, sloužící seniorům a osobám se sníženou soběstačností.

Letní kino u Keplera každý čtvrtek

28.05.2019 | Letní kino u Keplera zahajuje novou sezónu ve čtvrtek 30. května promítáním české komedie Chata na prodej. Diváky v kině, které se nachází v jednom z nejkrásnějších parků v Praze 6, přivítá a osobně film uvede režisér Tomáš Pavlíček.

Festivalová sezóna v Praze 6 startuje ve Hvězdě 25. a 26. května

22.05.2019 | V magickém prostředí obory Hvězda se poslední květnový víkend uskuteční hudební open air festival Hvězdy ve Hvězdě. „Vstup pro návštěvníky je jako každý rok zdarma,“ říká místostarosta pro kulturu Jan Lacina /STAN/.

U Vítězného náměstí vznikne plnohodnotný kampus

26.04.2019 | Ulice Technická, vstupní brána do dejvického areálu vysokých škol, bude od května pouze pro pěší. Nově vymezený prostor bude sloužit hlavně studentům, místo zde najdou i kulturní akce a farmářské trhy.

Veřejný prostor Šesťák zahajuje čtvrtou sezónu

18.04.2019 | Po zimní pauze se v Dejvicích opět otevřel Šesťák. Na dřevěné pódium se vrací nejprve provoz občerstvení, od května pak pravidelný program. Novinkou je nedělní květinový trh a chybět nebude oblíbená swingová tančírna.

Po dlouhých 15 letech se radnice domohla práva

08.04.2019 | Neoprávněné užívání bytu, neplacení nájmu, nespočet odvolání a hlavně jednoznačně obstrukční jednání nájemníků při snaze provést exekuci. To je ve zkratce příběh, který se začal psát v roce 2003, když tehdejší radnice začala hájit svá práva. Zřejmě proto, že šlo o lukrativní byt na Hanspaulce, nechtěla se ho bývalá nájemkyně vzdát za žádnou cenu. A vydatně jí v tom sekundoval její exmanžel.

Praha 6 spustila elektronický rezervační systém pro přihlášení do školek

01.04.2019 | Přihlašování dětí do školek je stále relativně složitý proces, který stojí zejména rodiče mnoho času, ale i nervů. Zdlouhavé správní řízení navíc často končí neúspěšně, nebo se rodiče o přijetí dítěte dozví prakticky až na konci léta. Městská část Praha 6 se proto rozhodla pro rodiče připravit rezervační systém, který by měl rodičům přihlášení dětí do školky maximálně usnadnit a zpřehlednit. Systém se spouští právě dnes.

PRAHA 6 UŽ NEPLASTUJE!!

01.04.2019 | 1. dubna - Praha 6 vždy udávala trend a šla dobrým příkladem. Obrací se na nás řada spolků i jednotlivých občanů, kteří už mají plastů doslova po krk. Proto rada městské části na mimořádném víkendovém zasedání u pípy rozhodla, že jim vyjde vstříc, a protože chce jít příkladem, s okamžitou platností zakazuje i svým zaměstnancům používání veškerých plastů.

Ve Vokovicích se otevřela nová montessori školka, Praha 6 pro děti chystá vznik dalších nových míst

04.03.2019 | Za účasti dětí, rodičů, zaměstnanců i představitelů městské části Praha 6 se dnes oficiálně otevřela nová školka ve Vokovicích. Pro děti, které dosud navštěvovaly sousední školku z roku 1936, jsou připraveny dvě třídy. Nová budova Mateřské školy Vokovická se může pochlubit například i zatravněnou střechou a designovým nábytkem. Navíc jde o jedinou školku zřizovanou městskou částí Praha 6, která vychovává děti na principech montessori pedagogiky.

Desátá sezóna Farmářských trhů na Kulaťáku začíná v sobotu 2. března

22.02.2019 | Tradiční farmářské trhy na Kulaťáku patří dlouhodobě mezi největší a nejoblíbenější. Každou sobotu je pravidelně navštíví pět až šest tisíc lidí nejen z Prahy 6, ale z celé Prahy a blízkého okolí. Prodejci se na Kulaťák sjíždějí doslova z celé republiky.

 

 

 

(vedoucí oddělení - tiskový mluvčí),  Čs. armády 23/601, č.dv. 417,  220 189 linka: 177

 Materiály ke stažení

Znak Prahy 6 je možné použít pouze se souhlasem Úřadu městské části Praha 6

 Symboly Prahy 6

Fotografie

 


© 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/media?zprava ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz