STAROSTOU ZVOLEN ONDŘEJ KOLÁŘ (TOP 09)

raha, 21. 11. 2014 – UVNITŘ ZPRÁVY PROFIL Mgr. ONDŘEJE KOLÁŘE a FOTOGRAFIE. Starostou Prahy 6 – největší pražské městské části se v pátečním hlasování na ustavujícím zastupitelstvu stal Mgr. Ondřej Kolář (TOP 09). Od roku 1990 je již šestým starostou Prahy 6 a ve svých 30 letech současně zřejmě nejmladším pražským starostou. Ondřej Kolář neměl žádného protikandidáta, hlasovalo pro něj 31 ze 44 přítomných zastupitelů.

„Beru to jako velkou zodpovědnost vůči občanům i městské části. Do politiky jsem vstoupil před tři čtvrtě rokem a takový raketový start asi nikdo nečekal," řekl Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6.

V Praze 6 vládne ve volebním období 2014–2018 koalice pěti politických stran a hnutí – TOP 09, ANO 2011, Strana zelených, Starostové a nezávislí, KDU-ČSL. V pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu má koalice 32 hlasů. ODS, ČSSD a KSČM jsou v opozici.

PROFIL STAROSTY:

Mgr. Ondřej Kolář, 30 let, se narodil roku 1984 v Praze, od roku 1986 bydlí v Praze 6. S rodiči žil několik let v zahraničí, jmenovitě v Norsku, Švédsku a Irsku. Absolvoval mediální studia na Fakultě sociálních věd UK, současně vystudoval práva na Fakultě právnické ZČU v Plzni.

V roce 2008 absolvoval International Legal Studies Program na Washington College of Law, American University ve Washingtonu, DC. Pracoval nejprve na New York University in Prague, poté krátce ve společnosti ČEZ, od roku 2007 pak v advokátní kanceláři DLA Piper Prague, LLP.

V roce 2011 přijal nabídku dělat tajemníka Karlu Schwarzenbergovi, v současné době je jeho poradcem. Od loňského roku zastává post předsedy regionální organizace TOP 09 Praha 6.

S partnerkou vychovává jednoho syna, závodně vesloval, zajímá se o umění, architekturu a mezinárodní vztahy, rád vaří.