Ladronkafest 2021 nabídne volnočasové aktivity, simulaci biatlonu a soutěž kapel

Pestrou škálu aktivit pro volný čas představí v sobotu 11. září od 11 hodin LadronkaFest 2021. Návštěvníci se seznámí s nabídkou a činností volnočasových spolků a budou si zde moci vyzkoušet různé sporty, včetně biatlonového závodu na speciálním trenažéru. Doprovodný program pak mimo jiné přinese soutěž mezi studentskými kapelami. O hudební vystoupení se postarají například Marcell a Peter Aristone.

Ladronkafest se vrací po roční pauze. „Uplynulý rok s covidem nám ukázal, jak významnou roli v našich životech hraje možnost aktivního trávení volného času, jak důležité je sportovat nebo se věnovat zájmovým aktivitám. Ladronkafest nabídne zábavnou formou přehled aktivit během jediného dne na jednom místě,“ zve veřejnost na celodenní festival místostarosta Prahy 6 pro kulturu, sport a volný čas Jan Lacina.

Festival pořádá Praha 6 tradičně v parku Ladronka na břevnovské pláni, která je ideálním místem pro aktivní trávení volného času.  Kromě přehlídky zájmových aktivit jej spojují hudební vystoupení, workshopy, exhibice, soutěže, přehlídky a umění. Letošní ročník nabídne kromě velkého množství stanovišť prezentujících volnočasové spolky z Prahy 6 také několik speciálních aktivit. Jednou z nich je například projekt Cesta za snem, který spojuje hendikepované a nehendikepované sportovce. Na Ladronce bude prostřednictvím tohoto projektu pro návštěvníky připravena simulace biatlonového závodu.

Hudební fanoušky potěší soutěž studentských kapel Band Contest nebo hudební workshop připravený týmem z Music city. Návštěvníci si budou moci po náročném programu odpočinout napříkklad v chill-out Beko zóně nebo při vzdělávacím stánku H2Ospodař, který ukazuje, jak správně hospodařit s vodou. Celodenní akci zakončí speciální hudební hosté Marcell a Peter Aristone, oba se svými kapelami.

Pestrý program letošního LadronkaFestu potrvá 11. září až do 21 hodin. Vstup na akci je zdarma. Více  o festivalu na webu www.ladronkafest.cz.