Praha 6 spouští elektronické přihlášky k zápisům na základní a mateřské školy

Zápisy do prvních tříd základních škol v Praze 6 proběhnou 7. a 8. dubna, do mateřských škol je termín stanoven na 4. května. Pro rodiče městská část připravila možnost elektronických přihlášek. V systému si také s předstihem zarezervují přesný čas návštěvy v jednotlivých zařízeních, kam dodají potřebné dokumenty pro přijetí dětí.

Žádost o přijetí do základní školy bude možné vyplnit online od 17. března do 6. dubna. Registrace dětí pro školky a rezervace časů bude spuštěna 15. března a bude ukončena 2. května. K zápisům do škol i školek radnice vydala přehledné příručky, které rodiče celým systémem provedou krok za krokem. K dispozici jsou na webové stránce www.jakdoskoly.cz a www.jakdoskolky.cz. Obě brožury jsou dostupné i v anglickém překladu.

„Když jsme připravovali a poprvé zkoušeli elektronický systém rezervací a přihlášek k zápisům, naší hlavní motivací bylo administrativní proces co nejvíce zjednodušit a ušetřit rodičům čas. Nyní jsem ráda, že takový systém máme zavedený a odzkoušený v době, kdy se stal naprostou nezbytností a vzájemná setkávání musíme minimalizovat,“ uvedla radní pro školství Marie Kubíková. Upozorňuje zároveň, že rodiče nemusí nijak spěchat, na pořadí registrací nezáleží. „Doporučujeme si s předstihem vyřídit všechny potřebné náležitosti a doklady, které jsou k zápisu potřeba. V případě, že se rodiče dostanou do zdravotních či jiných obtíží, které jim znemožní některý z kroků zápisů absolvovat popsaným způsobem, jsou ředitelé škol i školek připraveni řešit vše individuálně. Je rovněž možné zmocnit k předání žádosti třetí osobu pomocí neověřené plné moci,“ dodává radní Kubíková. K registraci je možné se v systému kdykoli vrátit, informace změnit či doplnit a dokonce si rezervovat i jiné časy zápisu. Po absolvování zápisu rodiče obdrží unikátní registrační kód, pod kterým budou mít možnost v systému sledovat postup přijímacím řízením.

 

Praha 6 současně spouští zápis pro svoji první dětskou skupinu Sluníčko, kterou plánuje otevřít pro dvanáct dětí ve věku od 2 do 6 let v nově zrekonstruovaném objektu ve Střešovicích od začátku dubna. Zápis probíhá v termínu od 11. do 24. března. Podat žádost o přijetí lze buď poštou, e-mailem nebo osobně po předchozí domluvě. Veškeré informace jsou k dispozici na webu jakdoskolky.cz/zapis-slunicko.

Šestkové školství na geoportálu

Pro aktuální a podrobné informace rodičům poslouží webové stránky jednotlivých škol a školek. Pro lepší přehled nově naleznou informace o šestkovém školství na Geoportálu Prahy 6. Pokud navolí vrstvu „vzdělání“, zobrazí se mapa se všemi školami a školkami, odkud se jednoduše přenesou na jejich weby, například podle vzdálenosti od svého bydliště. Portál zobrazuje také umělecké školy, střední školy a školy soukromé.