Prodejem Areálu Dračky získala Praha 6 téměř půl miliardy korun!

Prodej Areálu Dračky na Ořechovce, za který radnice požadovala minimálně 250 milionů korun, nakonec vynesl téměř dvojnásobek. Prodej formou sharedealu administrovala dceřiná společnost SNEO, a.s. s přispěním advokátů Havel, Holásek.

„Po otevření nabídkových obálek jsme byli v šoku, takovou sumu nikdo nečekal. Musím říct, že všichni odvedli dobrou práci a podmínky byly připraveny opravdu precizně,“ říká Ondřej Kolář /TOP 09/, starosta Prahy 6.

Konečná částka za prodej Areálu Dračky je 436,501,000 korun, které uhradí společnost PENTA. Ta získá území s připraveným projektem i stavebním povolením. Do dvoukolové soutěže se přihlásilo sedm společností, do druhého kola postoupily tři nejlepší nabídky.

„Byl to skutečně náročný rok a půl, během kterého jsme prodej připravovali. Děkuji jak všem kolegům, tak advokátům za profesionální přístup při přípravě transparentní soutěže,“ dodává Tomáš Jílek, předseda představenstva SNEO, a.s.

O tom, jak prostředky získané touto transakcí Praha 6 využije, rozhodnou zastupitelé při přípravě rozpočtu na další rok. Část bude také využita na dostavbu bazénu na Koupališti Petynka.

 

Ondřej Šrámek
tiskový mluvčí
mobil: +420 777 057 551
e-mail: