NA KULAŤÁKU SE BRUSLÍ

Praha 6 – 16. prosince 2016 – Radnice na základě veřejné zakázky zakoupila venkovní ledové kluziště pro veřejnost. Nacházet se bude na travnatém prostoru na Vítězném náměstí. Kluziště bude za přítomnosti představitelů radnice slavnostně otevřeno v neděli 18. prosince od 17 hodin.

Praha 6 na základě veřejné zakázky zakoupila mobilní ledovou plochu o rozměrech 18 x 25 metrů. Ta byla instalována v bezprostřední blízkosti místa konání tradičních farmářských trhů na travnatém prostoru při Šolínově ulici přímo na dejvickém Vítězném náměstí.

 

„V Praze 6 jde o jedinečnou veřejnou ledovou plochu. Jsem přesvědčen, že bude obyvatele inspirovat k sportovnímu vyžití a setkávání se v samém srdci naší městské části,“ uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

 

Venkovní kluziště bude zdarma sloužit nejširší veřejnosti až do konce měsíce února vždy od 9 do 21 hodin. Jeho provozovatelem bude Dům dětí a mládeže Prahy 6. Na místě bude navíc k dispozici i půjčovna bruslí, školička bruslení či stánek s drobným občerstvením.

 

Prosazení nápadu na realizaci veřejného kluziště na "Kulaťáku" připomínalo mnohdy přímo herkulovský úkol. Pokud nedojde k výpadku elektřiny či vody, od nedělního odpoledne bruslíme,“ doplnil radní Libor Bezděk, který je zodpovědný za oblast sportu a volného času.

 

Kluziště bude za účasti představitelů městské části a předních tuzemských sportovců slavnostně pokřtěno v neděli 18. prosince od 17 hodin. Pro návštěvníky bude připraven i pestrý doprovodný program sestávající mimo jiné z vystoupení krasobruslařů, ledních sochařů a působivé ohnivé show.

 

 

 

 

 

 

Martin Churavý, cand.soc.
      tiskový mluvčí
      Kancelář městské části     
      Úřad městské části Praha 6
      Čs. armády 23
      Praha 6
      Tel.:  420 220 189 158
      Pohotovostní mobil:  420 778 749 279
      E-mail: mchuravy@praha6.cz
      Web: http://www.praha6.cz