PRAHA 6 UDĚLILA LETOŠNÍ CENY A ČESTNÁ OBČANSTVÍ MĚSTSKÉ ČÁSTI

Praha 6 – 5. září 2016 – Cenu městské části Praha 6 pro rok 2016 získali český profesionální handicapovaný cyklista Jiří Ježek a bývalý profesionální tenista Jan Kodeš. Nově byla letos udělena i cena městské části zahraniční osobnosti, kterou se stal velvyslanec Spojených států amerických v České republice Andrew H. Schapiro.

Osobnost i postoje pana velvyslance reprezentují ideály svobody, demokracie a vlády práva; tedy hodnot, které nás pojí nejen s ním osobně, ale i se zemí, kterou zde oficiálně zastupuje. Na radnici naší městské části tak bude mít dveře vždy dokořán otevřené,“ uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Celkem 4 osobnosti získaly tento rok čestné občanství Prahy 6. Novými nositeli tohoto význačného titulu jsou od nynějška ředitelka proslulého Dejvického divadla Eva Kejkrtová Měřičková, dlouholetá cvičitelka dětí v TJ Sokol – Hanspaulka Květoslava Prücknerová, doktor a válečný veterán Juraj Strauss a in memoriam vědec a první rektor Českého vysokého učení technického Stanislav Hanzl.

Čestná občanství uděluje městská část každý rok v rámci Dne Prahy 6 jako projev úcty a ocenění za hrdinství, osobní statečnost, celoživotní zásluhy a mimořádné umělecké výkony. Čestné občanství je udělováno od roku 2002.

Obě ocenění byla předána už popatnácté. Slavnostní předání se letos uskutečnilo v Oranžérii Břevnovského kláštera.

 

 

 

 

 

Martin Churavý, cand.soc. 
       tiskový mluvčí
       Kancelář městské části     
      Úřad městské části Praha 6
      Čs. armády 23
      Praha 6
      Tel.:  420 220 189 158
      Pohotovostní mobil:  420 778 749 279
      E-mail: mchuravy@praha6.cz
      Web: http://www.praha6.cz