Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Budoucnost Kampusu Dejvice ›› detail/podstránka

Budoucnost Kampusu Dejvice

Od 10. března je možné zapojit se do hlasování v online dotazníku pro studenty a zaměstnance vysokých škol a institucí, ale i širokou veřejnost, který spouští IPR Praha. Cílem je získat pohled uživatelů na stav veřejných prostranství Kampusu a také to, co od budoucí proměny očekávají. Sběr podnětů bude probíhat do konce března. Vyhodnocení dotazníků bude následně v průběhu dubna zveřejněno na webových stránkách projektu.

Dejvický areál vysokých škol je dnes spíše koncentrací institucí na jednom místě než skutečným kampusem. Okolí kampusu jsou v nevyhovujícím stavu, který je daný nejen dlouhodobě podhodnocenou údržbou, ale také charakterem, který neodpovídá významu a potenciálu místa. Proto se město rozhodlo k tomuto území přistoupit koncepčně a celý prostor Kampusu revitalizovat. Novou podobu kampusu určí Koncepce, na které od loňského roku pracuje Ateliér MCA.

Smyslem koncepce je také sestavit soubor strategických navazujících kroků a postupné proměny kampusu v udržitelnou a živou část města, a to nejen pomoci architektonických zásahů, ale i nastavením správy a managementu aktivit v území. Klíčovým momentem zpracování koncepce je koordinace dílčích aktivit a zájmů v území. Koncepce proto vzniká se zapojením všech významných aktérů přímo do procesu formou pracovní skupiny, která se pravidelně schází a podílí se jak na přípravě obsahu výsledného dokumentu, tak i možnostech jeho navazující implementace. Koncepci zpracuje multioborový tým architektonického ateliéru MCA.

ikonka typu souboru application/pdf Kampus Dejvice [ PDF • 1625kB ]

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/kampus-dejvice ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz