Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Radnice ›› Oblasti působnosti ›› Doprava ›› Hradčanská ›› detail/podstránka

Hradčanská

Proběhla ideová architektonická soutěž na řešení prostoru s Tržnicí na Hradčanské

Městská část Praha 6 vyzvala na podzim tohoto roku tři pražské architektonické týmy ke zpracování ideových návrhů na úpravu nevyužívaného prostranství u výstupu ze stanice metra Hradčanská při Dejvické ulici. Jedná se o prostor okolí výstupu z vestibulu metra, včetně plochy u kolejového přechodu pro pěší. V tomto městském prostoru s velkým potenciálem by mělo být nově vyřešeno dláždění, městská zeleň a měla by zde také vzniknout malá městská tržnice.

Osloveny byly ateliéry majo architekti, monom a arch. Jiří Gebert. Jejich návrhy najdete v přílohách tohoto článku, v tomto měsíci budou studie rovněž prezentovány pomocí výstavních stojanů přímo na místě. Městská část Praha 6 nyní s architekty a inženýry připravuje zadání záměru na regeneraci zmíněného prostoru. Jak by se měla změnit podoba prostoru u Hradčanské, se městská část ptala občanů prostřednictvím veřejné ankety, která proběhla přímo na místě v únoru minulého roku. Podle průzkumu většina občanů změny uvítala. Představa, že neupravené místo, kterým každý den jen spěšně procházejí, dostane novou funkci, pro ně byla pozitivní. „Neutěšenost prostoru, kde není možné ani se posadit, pošlapané trávníky a běžná údržba. To je to, co by měla plánovaná úprava rozhodně řešit“, upřesnil Vojtěch Černý ze společnosti Agora, která dotazování prováděla. Podstatným výstupem ankety byl požadavek zachování a doplnění zeleně.

 

Chceme toto důležité místo vrátit lidem

Pro většinu lidí bude vybudování tržiště vítanou změnou, předláždění nutné pro jeho provoz ovšem povede ke zmenšení plochy zeleně – byť trávníku či stromů tu dnes najdeme pomálu. „Rádi bychom úbytek zanedbaných trávníků kompenzovali umístěním stromů, které vytvoří příjemné mikroklima“, komentoval výsledky šetření zástupce starosty a radní Ing. arch. Martin Polách.

V nejbližší době proběhne projektová příprava předláždění, přípojek a prostoru pro umístění stánkové galerie, jejíž výstavbu a provoz by měl zajistit soukromý investor. Realizace tržiště se pak předpokládá na konci roku 2017. Do doby zahájení stavebních úprav chce radnice vybavit prostor u kolejového přechodu dočasným mobiliářem a zelení a dát tak na Hradčanské občanům alespoň improvizovanou možnost posezení a nákupu.

 

ikonka typu souboru application/pdf majo architekti [ PDF • 4579kB ]

ikonka typu souboru application/pdf monom [ PDF • 7742kB ]

ikonka typu souboru application/pdf Ing. arch. Jiří Gebert [ PDF • 5958kB ]

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/hradcanska-prostor ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz