Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Školství a kultura (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

integrace
Autor: Renata Müllerová (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2004 15:04

Dobrý den,
jsem matkou nevidomého 5letého syna, který v rámci integrace navštěvuje MŠ Motýlek
v Arabské ulici. Můj syn má k dispozici asistenta, který ve školce pracuje v rámci náhradní vojenské služby. V únoru mu služba končí a školka nemá prostředky na financování dalšího asistenta.
Chci se zeptat, jakým způsobem a zda vůbec, naše městská část podporuje integraci postižených dětí do běžných školek a škol.
Je možné od úřadu městské části získat finanční prostředky na asistenční službu?

Děkuji

R. Müllerová

Vyjádření Úřadu městské části
Datum: 28.01.2004 11:36

Vážená paní,
Městská část Praha 6 finančně dotuje asistenční službu především na základních školách, kde je pro děti docházka povinná, a to v těch případech, kdy příspěvek nebyl poskytnut Magistrátem hl. m. Prahy. Integrace dětí v mateřských školách probíhá tam, kde jsou pro to odborné personální i provozní podmínky - při současném snižování počtu dětí ve třídě v souladu s platnými předpisy (a bohužel se spíše symbolickým finančním přispěním Magistrátu z prostředků státního rozpočtu).
Ředitelka MŠ Motýlek nám na dotaz sdělila, že současný frekventant civilní služby, jenž pomáhá Vašemu nevidomému synovi v orientaci v MŠ, ukončí službu k 29.2. 04 (jiného za něj získat je prakticky nemožné, institut civilní služby končí) a od tohoto data že se Vám do konce školního roku podařilo zajistit jako náhradu paní prostřednictvím jistého občanského sdružení. Tuto cestu bych doporučoval zvolit i v případě setrvání Vašeho syna v MŠ v příštím školním roce (asistenty zajišťuje např. o.s. RYTMUS, prostředky lze sdružovat z různých zdrojů, grantů a p.). Před nástupem do ZŠ by však bylo zřejmě pro syna lepší, kdyby navštěvoval některé jiné, odborně specializované předškolní zařízení, jež by mu bylo s to poskytnout znalosti a dovednosti nezbytné pro nevidomé pro další úspěšné vzdělávání.
S pozdravem
PhDr. Pavel Drtina, vedoucí odboru školství, kultury a volného času ÚMČ Praha 6

Re: integrace
Datum: 28.01.2004 12:14

Pane doktore,
děkuji za odpověď. Vaše stanovisko mi snad pomůže alespoň nepřímo, co by další argument v žádostech o finanční příspěvek na asistenta, se kterými se i nadále budu obracet na různé fondy.

Zda pro mého syna bude před nástupem do ZŠ lepší navštěvovat speciální zařízení, je čistě moje osobní záležitost, kterou budu zcela jistě konzultovat se speciálními pedagogy, kteří se v práci s nevidomými dětmi vyznají!

Přeji Vám pevné zdraví a bystrý zrak.

Renata Müllerová

Autor: Odbor sociálních věcí (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2004 14:35

Vážená paní Müllerová,

Městská část podporuje formou grantů udělovaných v sociální oblasti každoročními finančními příspěvky občanské sdružení Rytmus, které poskytuje asistenční služby dětem integrovaným do základních a speciálních škol.
Finanční příspěvky na asistenční služby může m.č. poskytovat pouze nestátním neziskovým institucím, nikoli jednotlivcům.
Zda občanské sdružení Rytmus poskytuje asistenční služby i při docházce do mateřských škol nám není známo.

spojení na o.s. Rytmus: tel: 224 255 819 nebo Společnost pro ranou péči: tel: 224 826 860 (poskytuje péči nevidomým dětem)

S pozdravem
Marie Novotná, vedoucí Odboru sociálních věcí

Re: asistenční služba
Datum: 29.01.2004 15:05

Dobrý den, prosím Vás o odpověď na následující otázku.

Od Nadačního fondu Českého rozhlasu jsem sehnala finance na zaplacení asisteční služby pro svého syna na období 03-06/2004.
Jsem i předběžně domluvena s paní, která by tuto službu vykonávala. Zajímá mě organizace věci. Školka ji pravděpodobně jako asistentku zaměstnat nemůže, aby si nezvýšila počet zaměstnanců. Může ona jako "nezaměstnanec školky" ve školce vůbec působit?
Odpověď zajímá nejen mě, ale především paní ředitelku MŠ Motýlek, paní Elišku Janečkovou.

Děkuji za dopověď

Renata Müllerová

Re: asistenční služba
Datum: 03.02.2004 09:27

Můžete, prosím, odpovědět na můj předešlý e-mail.
Děkuji
Müllerová

Datum: 03.02.2004 11:26

Vážená paní Müllerová,
na základě dosud platných předpisů nemůže příspěvková organizace přijímat dar určený na mzdy zaměstnanců. Financování asistentky Vašeho dítěte lze řešit následujícím způsobem v praxi již ověřeným.
Městská část (MČ) Praha 6 uzavře smlouvu s Nadačním fondem Českého rozhlasu na poskytování finančního příspěvku účelově na financování osobních nákladů (mzdové prostředky a povinné odvody) asistenta Vašeho dítěte. Takto přijatý finanční příspěvek poskytne MČ Praha 6 mateřské škole (MŠ) formou účelového příspěvku. MŠ přijme asistenta do pracovního poměru, nebo s ním uzavře dohodu o pracovní činnosti. Pracovníka bude MŠ financovat z poskytnutých prostředků a bude vykazovat zaměstnance a mzdové prostředky z cizích zdrojů. Tento postup realizujeme ve spolupráci s ředitelkou MŠ, a prosím proto, abyste jí poskytla potřebné informace a kontakty, pokud jste tak již neučinila.
S pozdravem
PhDr. Pavel Drtina, vedoucí OŠK

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2021 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?8,7094,7112 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.