Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Školství a kultura (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Zrušení klubu Delta na Dědině?
Autor: Štěpán Lapáček (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2008 21:56

Donesla se ke mně zpráva o zrušení klubu Delta na Dědině. Po rekonstrukci celého objektu Delty budou prý místo stávajícího klubu kanceláře P6. Toť počin vskutku kulturní... Je nezbytně nutné rušit jedinou takovouto scénu svého druhu na Praze 6? Delta vždycky dávala prostor mladým začínajícím umělcům, zejména těm mladým z Prahy 6. Zde si začala budovat svoji pověst kapela Tata Bojs a mnoho dalších. Na Deltu jezdí dodnes návštěvníci z celé Prahy, přestože klubů jsou po Praze stovky. To jistě o něčem vypovídá.
Poté, co se Praha 6 v roce 2006 zbavila provozování tohoto klubu, a kdy klub v roce 2007 oslavil 20 let své existence a prokázal svoji životaschopnost i bez přímé pupeční šňůry k obecnímu rozpočtu, má přijít jeho konec? Kvůli rekonstrukci na kanceláře??? To je opravdu smutné. Bohužel žánrový rozsah klubu se asi neshoduje s vkusem radních Prahy 6...

Re: Zrušení klubu Delta na Dědině?
Autor: Blanka Smolková (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2008 09:49

Mne zase nemile překvapilo,když jsem v lednu přišla do knihovny na Dědině a zjistila,že je to poslední možnost půjčení knih.Knihovna bude zrušena a s největší pravděpodobností nebude po rekonstrukci otevřena.Knihovna spadá pod Magistrát hl.m.Prahy a objekt byl prodán Městskou částí Praha 6.
Nově požadovaná částka pronájmu nebude magistrátem akceptována.Máme možnost přihlásit se do Dejvic nebo na Petřiny.Pro mne osobně to takový problém není,ale myslím na děti a starší občany ,se kterými jsem se tam setkávala.Pro děti z Dědiny a okolí je určitě bezpečnější dojít si do knihovny v místě bydliště.V době,kdy se apeluje na děti,aby více četly,se zavře knihovna.Připadá mi to nesmyslné.
Je prý možnost , že by Praha 6 dotovala provoz knihovny , ale to není jisté.Určitě by stálo za to,aby se nad tím naši zastupitelé zamysleli.

Autor: Hanka Žáková (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2008 17:52

Taky me to stve (knihovna i klub), ale mam to take jen z doslechu. Prave jsem napsala dotaz radnim, co se deje, vzdyt loni slibovali, že služby (a jmenovite klub a knihovna) na Deltě budou i po privatizaci komplexu zachovany.
Uvidime, odpoved by mela byt zverenena v sekci Otazky a odpovedi.

Autor: Štěpán Lapáček (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2008 16:43

Já jsem také psal radním, jmenovitě panu Širlovi (správa majetku městské části) a paní Kejkrtové (kultura). Odpovědi si můžete přečíst zde: Širl [www.praha6.cz], Kejkrtová [www.praha6.cz]
Stručně shrnuto, my (rozuměj radní Prahy 6) klub a další věci samozřejmě podporujeme, ale prodali jsme to soukromníkovi, nedali jsme mu zachování těchto provozů jako podmínku a teď tedy občane jenom doufej, že provozovatel bude schopen zaplatit soukromníkovi tržní nájem, my už s tím nemůžeme nic dělat, vždyť je to soukromník... ale pochopitelně kulturu stále podporujeme :-)

Autor: Hanka Žáková (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 09:23

To, že město podporuje kulturu, je hezké. Jenže když se cely komplex loni prodával, tak město slibovalo, že všechny služby (i knihovna a klub) budou zachovány - viz článek v Sestce 5/2007 [www.sestka.cz]. Asi jim to budeme muset připomenout smiling smiley

Autor: Z.Krejčí (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2008 21:51

Vážený pane Lapáčku,

plně s Vámi mohu souhlasit pouze v tom, že rušit Deltu je škoda. Další Vaše tvrzení nejsou plně pravdivá:

1.
Delta není jedinou scénou svého druhu v Praze 6. Patrně Vám uniká existence klubu Kaštan v Břevnově, který provozuje od roku 2004 Unijazz, o.s. Troufám si tvrdit, že jde o srovnatelné scény pokud hovoříme o kvalitě programu. Zkuste někdy navštívit web www.kastan.cz nebo klub Kaštan.

2.
Porovnejte počet akcí na Deltě - zpravidla pět, šest koncertů a cca 10 filmů. Kaštan měsíčně 25 až 28 akcí. Z toho čtyřikrát film, zbytek koncerty, divadla, přednášky, dětská představení.

3.
Vámi zmiňovaná životaschopnost Delty je tvořena 1.900.000 Kč, tj. částkou, kterou MČ Praha 6 (obecní rozpočet) každoročně přispívá na provoz klubu. Pro srovnání, Kaštan je podporován obcí také a to částkou ve výši 400.000 Kč ročně.

Tolik prokazatelná fakta.
Závěrem mě napadlo, že jste možná (nechtěně) vyslovil ještě jedno pravdivé tvrzení a to, že Delta žije z minulosti, rozdílně od Kaštanu, který myslí na budoucnost.

S pozdravem
Z. Krejčí, gp

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2021 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?8,10267 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.