Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Životní prostředí (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Hluk z plochodrážního stadionu
Autor: Ing. Jiří Fencl (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2007 22:00

Přikládám e-mail, který jsem napsal na pana Ing. Jana Holického, jako reakce na nečinnost při řešení výše uvedeného tématu.
Původní podnět jsem předával na setkání občanů se zástupců radnice Prahy 6 15.12.2004. Stěžoval jsem si na nadměrné obtěžování obyvatel domků v oblasti mezi ulicemi Bělohorská a Tomanova. Po výstavbě tribuny, která sice odstínila hluk směrem ke kolejím, ale bohužel vytvořila "ozvučnou" plochu, která koncentruje hluk směrem do výše zmíněné oblasti. Žádal jsem nápravu a její možný náznak přišel v odpovědi.
Odpověď jsem obdržel v dopise z 3.3.2005, č.j. HOL 27/03/chup.
Z dopisu vyjímám:
... mou omluvu za pozdní odpověď ...
Provoz stadionu se řídí obecně platnými předpisy, které stanovují maximální hladinu hluku pro denní (6-22 hod.) ... Při dalších plánovaných rekonstrukcích stadionu jsme připraveni podobným způsobem spolupracovat s vlastníkem - Ministerstvem vnitra - tak, aby zátěž směrem k ulicím Bělohorská a Tomanova byla výrazně zmírněna....
Tréninky jezdců jsou povoleny v každé úterý a čtvrtek v odpoledních hodinách a zpravidla se konají od 16,00 do 18,30 hod. Mimo tento provoz jsou povolovány pouze mimořádné motoristické akce... (cca 10x ročně)...

Uplynuly další dva roky a v těchto dnech provoz opět začal s obvyklou inzenzitou.
Připojuji moji úterní reakci:
(17.4.2007)
Vážený pane inženýre,
v minulém volebním období jste reagoval na můj podnět týkající se hluku, který obtěžuje obyvatele rodinných domků mezi ulicemi Bělohorská a Tomanova. Váš dopis je z 3.3.2005, č.j. HOL 27/05/chup.
Zmiňoval jste, že jste - předpokládám Praha 6 - připraveni spolupracovat s vlastníkem stadionu při rekonstrukcích, které by vedly ke snížení hlukové zátěže uvedeného území. Bohužel do dnešního dne se tak nestalo a tak stále za mnou a mou rodinou odvedené daně, které na dotacích do sportu používají jiní občané, jsme obtěžováni hlukem v době, kdy bychom měli spíše nabírat síly na další pracovní den.
Ve svém dopise jste se zmiňoval o povolených tréninkách každé úterý a čtvrtek v odpoledních hodinách. Bohužel i kvůli mírné zimě začala aktivita motoristů již nyní. Naposled v neděli a také dnes. V dopise jste zmiňoval, že provoz stadionu je omezen tak, aby v co nejmenší míře negativně ovlivňoval okolo bydlící obyvatele. Ačkoli jste zmiňoval, že tréninky se konají mezi 16,00 - 18,30 dnes tomu bohužel vnímaný hluk neodpovídá. Nyní je již 19,20 a motorky stále jezdí.
Pokud se zmiňujete o povolení, chtěl bych se zeptat, zda by nebylo možné upravit povolení pro tréninky na dobu např. mezi 10,00 - 15,00, kdy je hladina okolního hluku stejně zvýšená a kdy většina obyvatel je v práci.
Nemám volné prostředky na pozvání specializovaných firem pro měření hluku, ale když ani při běžném hovoru při sezení na zahradě neslyšíte, co partner říká, domnívám se, že i bez měření je povolená hladina hluku překročena.
Rád bych Vás pozval na posezení na zahradě. Nabídněte prosím několik Vašich volných termínů (úterky nebo čtvrtky), abyste si to mohl na vlastní uši poslechnout jak hluk negativně působí. Předpokládám, že by Vaše komentář zajímaly i naše sousedy, které mohu pozvat.

Očekávám Vaše návrhy a odpověď
S pozdravem (doposud Váš volič)
Ing. Jiří Fencl
Štefkova 4
169 00 Praha 6

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2021 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?6,9840,9840 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.