Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Životní prostředí (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

pařezy Kulaťák, Čkalova
Autor: Jirka Š (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2007 01:02

Někdy ve čtvrtek ráno cestou kolem Kulaťáku "prořízl" běžný hluk zvuk motorovky. Z dálky jsem zahlédl poblíž Čsl. armády výsuvnou plošinu a auto s nápisem "Péče o zeleň". Aha, prořezávají stromy, pomyslel jsem si.

Další den jsem si už jen všimnul, že prořez skončil jak to šlo nejníže. Podle mého není z "dvojitého" pařezu znát poškození kmenu, strom větší má očividně kmen nahnilý. Přitom mne napadá, proč "Péče o zeleň" nepřijela o nějaký ten pátek dříve a kmen neošetřila?

Podobně byly "pročištěny" stromy ve Čkalově ulici (pod Dejvickou). Prázná místa po stromech hned zaplnila parkující auta...

Kysele úsměvný je zbytek stromu v místě u budovy radnice přímo pod úřední deskou, tam už byl pařez delší dobu, teď byl i ten odstraněn - aby se lépe parkovalo?

Bylo pokácení všech stromů opravdu nutné? Bude za pokácené stromy vysazena náhrada? Co na to radnice?

Jirka Škvor

PS. Obrázky přikládám

Přílohy: kulatak.jpg (73.5KB)   ckalovka.jpg (63.4KB)   ckalovka_pred_uradem.jpg (28.3KB)  
Do sbírky pařezů
Datum: 03.04.2007 22:23

převzato z lokálního eMeMeSingu:
------------------------------------------

Kácení stromů
Při pokračování z ulice Salabovy nahoru po schodech je nad stavbou bytovek v Kolejní sad. Nyní tam došlo k pokácení stromů. Šokovalo nejen mne, že poražené stromy jsou V KVĚTU. To je od odborné firmy pečující o zeleň nějaký nový postup?

oznámeno: 03.04.2007
stav: probíhá řešení

Přílohy: salabova.jpg (107.5KB)  
příjemné překvapení Kulaťák [Re: pařezy Kulaťák, Čkalova]
Datum: 10.04.2007 21:30

Tak dneska ráno jsem byl cestou přes Kulaťák příjmeně překvapen :-) Namísto nedávných pařezů 2 nové vzrostlé nově zasazené stromy! Obrázek přikládám.

Přílohy: kulatak_nove_stromy.jpg (60.2KB)  
Re: pařezy Kulaťák, Čkalova
Autor: Rys (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2007 09:50

Takže byl problém opět v (ne)komunikaci? Pomohlo by kdyby u každého poraženého stromu byla tabulka informující kdo rozhodl o likvidaci a proč a co bude následovat (a kolik to stálo)? Za málo peněz by radnice získala hodně bodů. Nebo je tato vize informovanosti příliš odvážná? U záhonů na Kulaťáku jsem nějakou takovou cedulku zahlédl.

překvapení i ve Čkalovce [Re: pařezy Kulaťák, Čkalova]
Datum: 11.04.2007 21:08

Zdravím,

tak překvapení mne dneska čekalo i ve Čkalovce. Foťák jsem s sebou zrovna neměl. Na místech po vykácených stromech se objevily nové, dokonce i před úřední deskou MČ. Sice jsou stromky poněkud tenčí, než ty nové na Kulaťáku, ale časem dorostou.

Jen mi napadají dvě otázky:

- proč nebyly obnoveny i dříve vykácené stromy? (bývaly pěkně pravidelně dvojice
po každé straně ulice, je ještě dost volných míst)

- vystačí stromům k životu necelý metr čtverečný v okolní asfaltové poušti?

Jirka Škvor

Odpověď p. Záruby [Re: pařezy Kulaťák, Čkalova]
Datum: 11.04.2007 21:13

Dneska se objevilo v otázkach a odpovědích:
--------------------------------------------
odbor pece o prostredi UMC povolil v plose zelene na Viteznem namesti pokacet 1 ks javoru stribrneho a 1 ks lipy stribrne. Zadost o povoleni pokaceni stromu podala Technicka sprava komunikaci, oblastni sprava Severozapad, Bubencska 15, Praha 6. Zadost byla dolozena znaleckym posudkem, ktery vypracoval Ing. Jaroslav Kolarik, Ph.D. Zamer kacet tyto dreviny byl oznamen vsem mistne prislusnym obcansky sdruzenim. Tato sdruzeni svou ucast v rizeni nepotvrdila. Javor stribrny byl dvoukmenny s dutinou na bazi kmene, ve ktere byly patrne plodnice drevokaznych hub. Koruna byla silne proschla. Trojkmenna lipa stribrna byla puvodne ctyckmenna. Ctvrty kmen byl v minulosti odriznut. V miste rezu bylo patrne napadeni drevokaznym patogenem. Vzhledem k tomu, ze v predlozenem znaleckem posudku nebyla zohlednena provozni bezpecnost, OPP UMC ustanovil soudniho znalce Doc.Ing. Frantiska Fera, CSc. k vypracovani podrobnejsiho posudku. Tento znalec na zaklade sveho setreni doporucil lipu stribrnou i javor stribrny pokacet. OPP UMC na zaklade doporuceni dvou znalcu a sveho setreni povolil lipu i javor pokacet. Za kacene stromy byly vysazeny 6.4.2007 1 ks javoru stribrneho a 1 ks lipy stribrne. Technicke sprave komunikaci je o tyto vysazene stromy ulozena nasledna pece po dobu peti let.

S pozdravem
Jan Zaruba
[11.04.2007] odpovedel: Jan Zaruba; kmarounk@praha6.cz

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2021 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?6,9766,9804 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.