Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Životní prostředí (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Výzdoba Břevnova - otázky zaslané p.Zárubovi
Autor: Vlaďka (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2007 19:41

Vážený pane Zárubo,

zaznamenala jsem Vaši odpověď panu Matouškovi. Musím souhlasit s p. Matouškem, že vánoční výzdoba byla nesmírně přeplácaná až nevkusná a 100 let Břevnova na tom nic nezmění. Již rok čteme o radničním plánování oslav ke 100. výročí Břevnova, ale bylo by dobré bilancovat. Bydlím tu přes 20 let a musím konstatovat, že stávající tj. oslavující politická reprezentace se skutečně nemá čím pochlubit. Proto se zřejmě zviditelňuje alespoň v posledním roce před oslavami tím, co je vidět (v létě květináče na sloupech a v zimě světýlka) a nepochybně se snaží, abychom zapomněli na radniční vyjádření v souvislosti s plánovanou Břevnovskou radiálou, že Břevnov je obslužné území pro rezidenční Dejvice. Dočasné „vylepšení“ životního prostředí pověšenými květináči a zřízení květinových záhonů mi přijde jako „vytírání očí“ a výsměch obyvatelům Prahy 6. Zejména když se kolem nich, za cílené podpory vedení radnice, denně prohání další desetitisíce aut se všemi svými negativními dopady na zdraví obyvatel, když byly bez náhrady vykáceny tisíce stromů a desetitisíce m2 keřů, byly vybetonovány a zastavěny desetitisíce m2 volných zelených prostranství.
Jak se říká „navrch huj a vespod fuj“. Musí to být hlavně vidět, přináší to politické body. Říká se tomu „Potěmkinova vesnička“. K tomu se doplní masivní mediální prezentace pozitivních banalit (časopis Šestka, radniční web, veřejná vystoupení starosty a spol.) a zamlčí a zatají se zásadní kroky k realizaci velmi drahých projektů s trvale negativním dopadem na občany (také na tom se podílí časopis Šestka, radniční web, veřejná vystoupení starosty a spol.).

Mne by proto zajímalo:
1) Kolik bylo za poslední dvě volební období tj. od roku 1998 na území P-6 vykáceno stromů a keřů? Kolik to stálo?
2) Kolik bylo za stejné období na území P-6 vysazeno stromů a keřů? Kolik to stálo?
3) Kolik dosud stálo umisťování dočasné zeleně na sloupech P6, včetně pořízení veškerého souvisejícího zařízení, údržby a zavlažování a následného uskladnění a údržby po mimovegetační dobu a v neposlední řadě včetně výměny osazených rostlin? Zaznamenala jsem totiž, že museli být v létě nově osazeny, jelikož zavlažování bylo nedostatečné.
4) Kolik stojí ročně (lépe řečeno kolik dosud stálo) zřízení květinových záhonů na P6, výměna květin na těchto záhonech a jejich údržba?
5) Kolik stojí výsadba trvalé zeleně, tzn. 1 stromu?
6) Kolik m2 zelených ploch bylo odňato za poslední dvě volební období z územního plánu?

Myslím, že i ostatní občany P-6 (tzv. dobré adresy) bude zajímat, o kolik zeleně přišli za tato období (při obrovském nárůstu dopravy chrlící zdraví škodlivé exhalace, šířící hluk apod.) a kolik by mohlo být vysazeno trvalé zeleně za peníze, které jsou nesmyslně a neefektivně investovány do zeleně dočasné.

Děkuji za odpověď
Vladimíra Ohrablová

Re:
Autor: Karel (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2007 23:01

Paní Vladimíro, máte naprostou pravdu, jen bych rád připomněl, že nejen Břevnov je "obětován" jako obslužné území rezidenčních Dejvic, ale stejně je na tom Podbaba se s tzv. skrytou radiálou (Jug.Partyzánů..Podbabská) a smradlavou čističkou, přičemž v Podbabě se radnice ani nenamáhá o vánocích nějaká ta světýlka a v létě květiny na sloupech instalovat. Poslední květinový záhon je naproti býv. Internacionálu a je na něm na první pohled vidět, že je považován za periferní záležitost.
Přitom hospodaření na záhonových plochách je podivné - to by žádný zahradník nedopustil - cibulky tulipánů se po odkvětu vyhazují, právě tak jako byly zlikvidovány trvalkové keříky Buxusu a vřesu, které byly odsouzeny dělat na kulaťáku parádu jen asi dva měsíce a potom šup s nimi do kontejneru. Ať žije ekonomika.

Re:
Autor: Černá (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2007 08:26

S praxí vyhazování rostlin ze záhonků jsem se taky setkala, moje sousedka již předloni nemohla na to ani koukat, se zahradnicemi se dala do řeči a bedničku tulipánových cibulí, které by ty dámy podle jejich slov vyhodily, jí věnovaly .
Normálně bývají na záhonech tulipány kolik let, tady samozřejmě když se výzdoba mění několikrát za sezonu a je na to najatá firma, tak co odkvetlo, vyhodí se a nasází další a vše se platí. Tady asi by se spíš hodilo uvažovat o vlastních zahradnících pro potřeby úřadu, ale to by asi někdo musel zkalkulovat, co vychází finančně levněji .

Re: cena kyticek?
Autor: Jirka Š (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2007 21:00

Dobry den,

ptate se, kolik kvetinova vyzdoba na sestce stoji. Na webu Prahy 6 se mi zadny udaj nedari najit.

Kdyz se pred casem na Kulataku zacaly prevrtavat travniky a zahonky, ptal jsem se pritomnych pracovniku, co se deje. Jeden mi pritom rekl, ze radnice za kytickove upravy zaplati 100 milionu Kc za rok.

Nevim, zda to je pravda, ale podle prechozich prispevku popisujicich plytvani bych tomu i veril. Tech 100 milionu se mi ale zda zbytecne moc.

jirka Skvor

Zeleň v Praze 6
Autor: H.Novy (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2007 15:24

Paní Vlaďko, díky za Vámi položenou otázku, jejíž téma mne
též zajímalo, dík i p.Zárubovi za odpověď. Bohužel
na to, co mne zajímalo nejvíce,"Kolik m2 zelených ploch
bylo odňato za poslední dvě volební období z územního plánu?", jste odpověď nedostala.
Pokud jde o výdaje, myslím, že z hlediska životního prostředí by byly prospěšnější investice
do trvanlivé zeleně(stromy a keře, které jsou zdrojem kyslíku) namísto květináčů, které pak jezdí
zalévat autocisterna.
Pane Zárubo,
je mi Vás líto, směřuje na Vás nejvíce otázek na různá témata
a vím, že odpověď není jednoduchá a je hlavně na první pohled nepopulární(tj."voličů nepřidá).
Snad jste novým v této činnosti a nemůžete za to co se děje zejména posledních 10 let,nevím.
Určitě se ale můžete obrátit na pana starostu, který je zodpovědný
za strategický rozvoj městské části a pan Holický, který byl
v této oblasti (ne)činný řadu let.Předpokládám, že údaje o zeleni
zajímají mnoho lidí, a měli by se o ně tím více zajímat
odpovědní zastupitelé.Chtěl bych znát přibližný údaj,který
by však reprezentoval skutečnost, tj.vč. ploch, které byly
definované v úz. plánu např. jako "jiné" nebo "nezastavěné" aj. plochy,
ve skutečnosti ale byly zelené(i když ne udržované).
Děkuji. napsal:

>

Re:
Autor: L. Knyová, Kancelář tajemnice (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2007 09:25

Vážená paní Ohrablová,

Váš příspěvek byl přesunut do rubriky Otázky a odpovědi p. Záruby. Zde také naleznete odpovědi na Vaše dotazy.

Pěkný den Vám přeje

Lucie Knyová, Kancelář tajemnice

Re: Re:
Autor: Pražáková (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 17:18

Vážená paní Knyová,
přimlouvám se za to, abych na každou otázku našla odpověď přímo u otázky. A navíc samozřejmě může pan Záruba odpovědět i ve své rubrice. To snad kapacitu serveru moc nezatíží. Přesunutí otázky i odpovědi do "otázek pro pana Zárubu" pouze přispívá ke ztrátě času čtenářů volné diskuze, ale hlavně k "zametení problému pod koberec" bez příslušné odpovědi. Zvláště u pana Záruby se toto stává velmi často.

Ani se nedivím, že se mu nechce odpovídat, když vysazení jednoho stromku pro Prahu 6 zajišťuje za 5000 až 15000 Kč (cituji pana Zárubu z jeho jiné odpovědi). To je nehorázné okrádání daňových poplatníků.

Pražáková

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2021 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?6,6962 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.