Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Životní prostředí (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

popeláři-Pražské služby
Autor: Libuše Lillingová (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2006 10:01

Dobrý den všem.
Chtěla bych se zeptat, jak je to s prací popelářů-jak jsem zjistila u nás v Terronské 16 vynáší popelnice podnik "Pražské služby". Poslední zhruba rok při vynášení popelnic nadělají popeláři takový nepořádek na dvoře, kde popelnice musí být, že jsem si původně myslela že to dělá někdo z domu. Posléze jsem zjistila, že popeláři, aby nemuseli vynášet všechny 4 popelnice, dvě a dvě sesypou a při té příležitosti rozsypou co se dá. Chtěla bych se zeptat, jestli je na práci popelářů také nějaká kontrola, anebo nám řeknou, že když se nám jejich služby nelíbí, že můžeme jít k jiné firmě? Něco podobného se stalo na Praze 2 u firmy KOMWAG. Může mi odpovědět příslušný pracovník úřadu? Děkuji předem.

Re:
Autor: Hana Pokorná, OPP (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2006 13:47

Vážená paní Lillingová,

v návaznosti na Váš dotaz Vám sděluji následující. Dle sdělení provozního mistra svozové společnosti a.s. Pražské služby jsou kontroly prováděny zcela pravidelně, ale vzhledem k rozloze městské části a počtu posádek, je každá posádka kontrolována přibližně 1x týdně. Okamžitě po upozornění zkontroloval provozní mistr v pátek 24.3.2006 objekt Terronská 16 a zkonstatoval, že po vyprázdnění nádob je v okolí nádob zcela čisto. Dále upozornil na skutečnost, že dost často bývá před úterním vyprázděním nádob v jejich okolí nepořádek.

Dle sdělení provozního mistra bude zvýšen dozor nad posádkou a především výše uvedený objekt bude pravidelně kontrolován.

Dle obecně závazné vyhlášky hl.m. Prahy č. 21/2005 Sb. hl.m. Prahy, kterou se stanoví systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů vznikajících na území hlavního města Prahy a systém nakládání se stavebním odpadem (vyhláška o odpadech), je vlastník objektu povinen udržovat čistotu na stálém stanovištu sběrných nádob na směsný odpad, a to včetně okolí sběrných nádob. Dle § 2, písm h) vyhlášky je okolí sběrných nádob prostor vymezený vzdálení 2 m (všemi směry) od sběrných nádob.

S pozdravem

Hana Pokorná, referent odpadového hospodářství

Re:
Autor: Marta Čechová (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2006 15:16

Vážená paní Pokorná nevím jak 24.3.06 bylo kolem popelnic v Terronské ul.č. 16 čisto, ale dnes 28.3.2006 čisto nebylo, stále rozházené zbytky odpadu po okolí. S podobným problémem bojujeme i u našich popelnic, několikrát jsem ráno tuto čunnost( teda činnost, ale ten překlep se mi líbí) viděla z okna i u přesýpávání našich popelnic.Pravidelně tyto odpadky kolem popelnice v rukavicích sbírám.Není to žádné potěšení. M.Čechová, Terronská 14

Re:
Autor: MH (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 07:23

Dobry den,
shodou okolnosti jsme zrovna vcera mluvili o tom, jak zustavaji po odvozu popelnic kolem rozsypane odpadky, takze jsme na tom podobne. Take je pravidelne sbirame a znovu vyhazujeme. Dum M.J.Lermontova 856.
MH

Re:
Autor: Rys (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 09:09

Pokud ten kdo ma s tou firmou smluvni vztah (spravce objektu) ma pocit, ze je vse v poradku a Vy nikoliv, zkuste trebas tohle: natocte "akt pospineni" na videokameru a zaneste na Mestskou Policii (hlaseni prestupku - znecistovani verejneho prostranstvi). Pokud MP prohlasi, ze k zadnemu prestupku nedoslo tak muzete tuto informaci aplikovat v budove MU Praha 6 (ty neznecistujici predmety posbirejte a zaneste do kacelare odboru zivotniho prostredi na podlahu, cast muze ozdobit i chodnik pred budovou). Pokud by Vas nekdo persekuoval patrne by se jednalo o naruseni ustavniho poradku (Listina zakladnich prav a svobod, stat o rovnosti obcanu pred zakonem). Pokud MP konstatuje, ze se jedna o prestupek tak z toho vyplyva, ze spravce objektu bez mrknuti oka umoznuje/ignoruje prestupky omezujici vykon Vasich obcanskych prav a svobod. To dejte na vedomi majiteli objektu a MP pozadejte o zajisteni poradku a bezpecnosti na inkriminovanem miste. Pokud MP prohlasi, ze na to nema lidi, tak je mozno pozadat financni urad o navraceni casti dani, ktera byla prerozdelena na mestskou poliicii pod zaminkou, ze nas tato bude chranit. Otazkou je jen za jak dlouho bude umistena na psychiatrii s diagnozou "chorobne lpeni na dodrzovani zakonu".

Re:
Autor: Jaroslav Slížek (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2006 13:08

Vážená paní Pokorná,

připojuji se do této diskuse a to proto, že trvalý nepořádek je i kolem nádob na komunální odpad u domu Terronská 871. Nevidím však systémové řešení v tom, že mistr přes odpadky bude kontrolovat místa kde si někdo stěžoval.
Správně uvádíte, že pořádek na stanovišti sběrných nádob má dle Vámi citované vyhlášky zajistit vlastník objektu. V případě domu Terronská 871, jehož vlastníkem je MČ Praha 6 však nezaregistrooval, že by stanoviště nádob na komunální odpad někdo uklízel.
Pro úplnost je však nutno zmínit i povinnosti svozové společnosti dle § 9 téže Vámi zmíněné vyhlášky, zejména pak bod d), i) a j). Tento přdpis je svozová firma povinna dodržovat (a kontrolovat jeho plnění) všude. Cituji:

(1) Svozová společnost:

a) provádí pravidelný svoz odpadu ve všech částech města,
b) provádí opravu, výměnu nebo doplnění sběrných nádob do 5 pracovních dnů po zjištění nebo oznámení poškození, odcizení nebo nesouladu s touto vyhláškou,
c) zajistí, aby při svozu a dalším nakládání nedošlo ke smíchání vytříděných složek odpadu,
d) zajistí, aby při svozu a přepravě složek odpadu nedocházelo k úniku odpadu; v případě znečištění pozemní komunikace je svozová společnost povinna neprodleně toto znečištění odstranit,
e) poskytuje sběrné nádoby dle § 6 písm. a) a dle § 3 odst. 1
f) určí dobu a místo přistavení sběrných nádob pro svoz odpadu,
g) vyzve vlastníka objektu k převzetí nebo vrácení sběrných nádob,
h) kontroluje technický stav sběrných nádob,
i) zcela vyprázdní sběrné nádoby tak, aby nedocházelo ke znečištění prostředí a ke škodám na majetku,
j) vrací sběrné nádoby na místo přistavení dle písmene f), naloží do vozidla veškerý odpad, který při manipulaci s nádobami znečistí místo manipulace.

Pro paní Lillingovou bych rád dodal: současný systém, zavedený v souvislosti s novým zákonem o odpadech, který vstoupil v platnost asi před pěti lety byl magistrátem zaveden systém placení poplatku za osobu (m.j. k tomuto účelu byl zřízen samostatný úřad v Rytířské ulici), přičemž magistrát zajišťuje svoz a likvidaci komunálního odpadu od fyzických osob v celé Praze. Tím však byla zlikvidována konkurence mezi svozovými firmami, protože magistrát diktuje, ve které městské části bude která firma svážet. Z toho plyne, že si svozovou firmu nemůžete vybrat či vyměnit, když s ní nejste spokojeni (prostě jako za totáče). Co se týče odvozu firemního odpadu (to magistrát nezajišťuje) je smluvně zajišťován přímo u svozových společností a v tomto případě lze v případě nespokojenosti uzavřít smluvní vztah s jinou firmou.
Asi se divíte, kolik je kolem obyčejných popelnic složitostí (a to není ani zdaleka všechno). To vše je jen důsledek toho, jak nám tvoří legislativu naši zákonodárci a jak ji zastupitelé a výkonní úředníci aplikují do života.
Hezký den přeje
Jaroslav Slížek

Re:popeláři-Pražské služby
Autor: Nových (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2006 14:06

Tato praxe, kterou uvádí pí. Lillingová je bohužel běžná i v jiných domech u nás v okolí Kulaťáku, zejména tam, kde popeláři musí odnášet popelnice ze dvora. U nás navíc už několikrát rozbili skleněnou výplň dveří, a odpad, krerý se jim nelíbil, klidně vyházeli na zem. Nic proti tomu, že si ulehčí práci, ale musí si po sobě uklidit.

Re:
Autor: M.T. (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2006 10:49

můžeme být rádi,že popeláři vůbec jednou za týden přijedou.Na nic nejsou peníze a to je celé jádro pudla.Pak lidi hážou sami bordel mimo popelnice,když jsou tyto přeplněné a vyváží se jednou za týden.No a že na popel nevezmou pracovat žádné inženýry je taky jasné.Kdo takovou špínu za pár korun asi tak může dělat.A vzhledem k tomu,že zájmy společnosti jsou úplně někde jinde,věřte,bude hůř.

Re:
Autor: Marta Čechová (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2006 08:14

Dnes o popelářích malinko jinak - dnešní ráno ( nevím jak jindy) popeláří Pražských služeb v Terronské !budili! v 4.45 hod., vynášením popelnic a halekáním na sebe. Svozový vůz přijel až před šestou.

Re:
Autor: Rys (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2006 10:33

Pane M.T. Vaše noha víže v písku zcela zbytečně. Ne my, ale popelari maji zarit stestim, ze jejich firma byla vybrana pro poskytovani sluzeb najemnikum zastoupenym spravci objektu. Neb ty penize, ktere zminujete, pochazeji z nasich kapes (staci prostudovat rozpis najemneho). Tedy zadne "nejsou penize". Penize jsou a poplatky se kazdorocne zvysuji. Ale ze lide hazi odpadky ruzne po zemi je bohuzel vaznejsi problem, ktery souvisi s kulturnosti obyvatelstva.
Nevim jestli bude hur jak tvrdite, spise bych rekl, ze vzdy muze byt jeste hur.

Re:
Autor: Marta Čechová (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2006 12:08

Tak nevím pane Rys, zda odpadky hází po zemi obyvatelé domu či někdo jiný, v tom případě by to byl zvláštní úkaz, že se odpadky objeví vždy v úterý a v pondělí ráno ( tedy v den odvozu odpadků). Takže mám podezřívat souseda, že v úterý a v pátek ráno odhazuje odpadky na zem ?

Re:
Autor: Rys (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2006 12:51

Pani Cechova,
navrhuji nasledujici smirne reseni:
Ja Vas nebudu nutit podezrivat souseda, ze v utery a v patek ma rozhazovaci amok a Vy mne na oplatku nebudete nutit verit, ze vsechny odpadky, ktere dekoruji dejvicka verejna prostranstvi jsou dilem popelaru. Obyvatelstvem jsem nemel na mysli obyvatele Vaseho domu, ale obecne lidi pohybujici se po ulicich.
U nas byl v pristresku pro popelnice dlouha leta dosti odpuzujici neporadek, ktery jsem verte neverte v pravidelnych intervalech vlastnorucne uklizel a vyklizel, pote jsem pozadal obecni urad o reseni, ti tam nechali namontovat zamek a od te doby je cisto.

Re:
Autor: M.T. (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2006 18:49

Kulturnost obyvatelstva je stejně tristní jako fungování společnosti v jakékoliv podobě a formě.Samozřejmě že by se peníze našly,ale proč,když je snazší říci,že nejsou,protože skutečnost nemá šanci to mrně občan nikdy zjistit.proto jsem psal o tom,že můžeme být rádi,že vůbec ještě někdo popelnice vyváží.Stejně se utopíme ve vlastním svinčíku,stačí se podívat na ulice,co roztál sníh,jak pejskaři serou na drát,a tak máme celou krásnou Prahu 6 zesranou jako jetel!Ale vzhledem k letaegii všehomíra spěje lidstvo k zániku,protože větší negramoty aby ve vesmíru pohledal!

Re:
Autor: hombre (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2006 23:01

Ja jen pripomenu, ze toto forum ma jednu novou, skvelou vlastnost - umoznuje sem vkladat fotografie. A ty by byly zrovna v tomto pripade padnejsim dukazem, nez spousta slov...Stejne tak doufam, ze se lidi osmeli a zacnou fotografovat i jine nesvary - napriklad praci nasi skvele MP. Mozna by potom ubylo arogance...

Re:
Autor: Marta Čechová (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2006 12:04

Dmes opt popeláři ve 4hod05 vynášejí popelnice . Sice nepokřikovali, ale stejně budili.

Re: popeláři-Pražské služby
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2007 08:40

Dobrý den,

k čemu ja dobrá třídění odpadu, když nakonec onen vytříděný odpad odveze svozový vůz označený nápisem "směsný odpad" a to, co bylo vytříděno, se ocitne ve "společnosti" odpadu nevytříděného ?Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?6,6779,9740 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.