Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Parkování invalidů
Autor: j-zeman (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2007 13:01

S velkým rozhořčením sleduji, jak se množí vyhrazená parkoviště pro invalidy - reserve na konkrétní RZ (SPZ). Je až s podivem, kolik je na Praze 6 invalidů a vůbec nevím, na jakém základě tyto "povolenky" MČ vydává. Nějaké přísnější podmínky, případně zpětné kontroly, by neuškodily.
Pokud obec uvažuje o zpoplatnění parkovacích stáních po vzoru Prahy 1, měli by si páni zastupitelé spočítat, kolik procent kapacity je již dnes vymezeno invalidům - aby to mělo vůbec cenu.
Já osobně vozím babičku 1 měsíčně na úřad, k doktorovi, ... a bere na mě někdo ohledy? Bylo mi řečeno, že si také můžu o "invaliděnku" zažádat. No pokud je to tak, navrhuji dávat tyto "invaliděnky" všem plošně.

Re: Parkování invalidů
Autor: Zbyněk Khail (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2007 14:54

Vážený pane Zemane,
velice s Vámi souhlasím, neboť asi před 2 měsíci se tato zančka objevila před domem Václavkova 10 a přes měsíc tam nebylo žádné auto. Teď se zde objevila pravděpodobně nepojízdná Š 120, ale SPZ souhlasí. Nikdo z domu neví o jakého invalidu jde. Druhý případ, který by se měl zkontrolovat je vyhrazené stání pro "invalidu" na rohu Bubenečské a Dejvické, naproti Dejvické sokolovně. Na tomto místě vyhrazeném pro vozíčkáře stojí bílá volha SPZ 1A1 0744 se znaky vozidla TAXI. Otázka do placu zní : Může vozíčkář dělat taxíkáře?

Autor: jenda (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2007 08:50

Pro Khail: >>>>Může vozíčkář dělat taxíkáře?

Nejdrive si zjistete informace a pak nekoho pomlouvejte a udavejte.

Ten taxikar ma invalidni dceru. Nemyslim, ze si koupi jeste jedno auto aby Vam udelal radost a nevozil ji svojim taxikem.

Autor: j-z (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2007 08:04

Není invalida jako invalida. Beru, že vozíčkář by měl parkovat co nejblíže k domovu. V naší ulici je dnes cca 8 takto vyznačených míst, ale vozíčkáře jsem tam nikdy neviděl. Zdravotní stav řidičů je kolikrát lepší, než-li můj. A pokud je to pro převážení osoby blízké, měl by úřad přísněji posuzovat, do jaké míry je vyhrazené stání nutné. Jak jsem podotkl, také musím převážet své starší rodiče a prarodiče po Praze a žádnou kartu nemám.

Autor: Alena (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2007 12:27

Bydlím v Arabské ulici, kde je ze začátku zákaz stání, ale invalidní místa se tam vyhrazují. Trochu se to protiřečí. Věřím, že značka tam je z bezpečnostních důvodů, ale jaký je rozdíl jestli tam stojí auta invalidů nebo jiná? Provoz přeci omezuje auto jako auto !?!

Autor: Zbyněk Khail (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2007 12:56

Pro Jendu :
Tohle není žádné udávání, ale kdyby měl každý, kdo má v rodině někoho nemocného vyhrazené parkoviště, tak není jediné místo k stání volné. Pokud zmíněný taxíkář "vozíčkář" musí někam odvézt invalidní dceru, tak může na tu chvilku před domem zastavit třeba v 2. řadě. Je to rozhodně menší přestupek, než jak to dělají jiní řidiči, kteří nikoho invalidního nevezou a přesto dokáží parkovat ve 2. řadě třeba celé dopoledne. Trvám na svém, že toto místo je vyhrazeno neoprávněně.
ZK

Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2007 09:34

Zbyněk Khail ::Trvám na svém, že toto místo je vyhrazeno neoprávněně.

Jak muzete trvat na tom, ze toto misto je vyhrazeno neopravnene kdyz dotycneho ani rozsah postizeni jeho dcery vubec NEZNATE? Mam pocit, ze Vy sam trpite nejakou vaznou dusevni poruchou. Jinak si takovy postoj neumim vysvetlit.

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2019 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,9818,9852 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz