Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Nástavby
Autor: j-z (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2006 14:52

Může mi někdo vysvětlit, jak je možné to živelné povolování "půdních nástaveb" v centru Dejvic a Bubenče? Jak krátkozraké je toto počínání. Pokud vím, je standardní záležitostí (snad i vyhláškou vymezená povinnost) ke každé nově zbudované bytové jednotce zajistit i parkovací místo.
Budu počítat:
*dům je 25 m dlouhý,
*podélné parkování před domem,
*auto má 5 m na délku,
*dům má 10 bytů.
tzn. deficit již dnes cca 5 parkovacích míst.

A k tomu průměrně přibudou 2 nové byty!? Cítím v tom něco zkaženého ...

Re:
Autor: Rys (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2006 16:08

Myslím, že nárok na parkovací místo je zahrnut již v ceně automobilu. Pokud si koupíte Mercedes máte navíc i vyhražený levý pruh na dálnici. Ale teď se blíží Vánoce, nikoliv 1. apríl.

Re:
Autor: MH (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2006 07:30

Majiteli domu jde o prachy. Dusledky uz pro nej nejsou zajimave. Tot vse.
MH

Re:
Autor: MaPa (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2007 11:28

Při stavebním řízení je třeba k nové nástavbě (zvětšená plocha bytu nebo dokonce nová bytová jednotka) doložit přílohu se zajištěním potřebného počtu parkovacích stání. Pokud ji stavebník nedoloží, stavební úřad ho k tomu vyzve. Jak si stavebník stání doloží je jeho problém (většinou je to stání ve dvoře). Ale úřad nepovolí (a zrovna na P6 je tato příloha - z mých zkušeností projektanta - vždy vyžadována) stavbu bez této přílohy. Pokud s tímto máte problém a jste účatníkem stavebního řízení - např. jako soused, máte právo nahlédnout na úřadě do dokumentace a podívat se jak je požadavek na stání řešen, popř. se k tomu vyjádřit.
P.S. opravdu nejsem z jakéhokoli úřadu P6

Re:
Autor: Atem (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2007 13:00

Dobrá, povinnost je jedna věc, ale snad sám pozorujete, že vestavby rostou jak houby po dešti, ale parkovací stání nikoliv. Bavím se o Jug. partyzánech a okolí - žádné garáže, ani parkování ve dvorku stavět N E V I D Í M.
(Tedy pokud "nedoloží" doklad o PS kilometr vzdáleným ...)
Stejně to smrdí.

Re: Nástavby
Autor: j.j. (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2007 10:25

Když parkovací místa nejsou, radnice je zajistí. Ve dvoře, mezi ulicemi Na Vlčovce a Mydlářka jsou vybudovány přístřešky na parkování (vybudovali si je nájemníci kdysi sami, radnice nepřispěla ani korunu, o jejich údržbu se nikdo nestará). Lidé v nich parkující mají uzavřenou smlouvu na užívání přístřešku a řádně platí za jeho pronájem. A protože se na domech chystá nástavba, parkovací poplatek se nehorázně zdraží. Na 1000,- Kč za měsíc. Nemáš na to? Neplať a přístřešek bude nabídnut někomu jinému. Komu? Těm, kteří budou bydlet v luxusních bytech v nástavbě. A stávající letití nájemníci ať si parkují kde chtějí. I tohle dělá radnice pro své občany.

Re: Nástavby
Autor: j-z (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2007 09:03

Praha 6 v rámci privatizace nabízí k odprodeji i předpřipravené půdní prostory určené k bytovým účelům. Aby se tam mohlo stavět, dává ÚMČ i legální výjimku, kdy není třeba doložit vznik nového parkovacího stání v objektu/na vlastním pozemku. Jde tedy o peníze - aby prodala půdu jako byt, musí povolit výjimku. Na druhou stranu si ÚMČ stěžuje na deficit parkovacích stání. To je logické uvažování našich zastupitelů?Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,6328,9867 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz