Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Od územního plánování po stavební povolení
Autor: Barka (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2008 11:20

Pro všechny, kteří by se třeba rádi angažovali ve věci nějaké stavby a nevědí, jak na to, jsem na stránce jednoho občanského sdružení našla brožuru, která vypadá docela užitečná.

[www.zelenykruh.cz]

Re: Dejvická, příští stanice Červený vrch
Autor: Lucie (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2008 14:56

Já to teda nechápu a "výhody" rychlodráhy mi zůstávají utajeny. Proboha proč dohromady metro a vlak??? Každé civilizované velkoměsto má stanici metra na letišti a pokud do toho metra na tom letišti nasednu, už je mi pak celkem jedno, jestli trasa povede oklikou přes Motol nebo přímo do centra. Každopádně to bude určitě rychlejší než nasednout na letišti na vlak (?!?)a pak přesedat na metro. Nebo jet drahým taxíkem, co staví na semaforu každých párset metrů. Jak ODS nemám v lásce, tak jsem je v komunálních volbách v P6 volila a to HLAVNĚ díky tomu, že Chalupa prosazuje (doufám že doposud) metro, nikoli vlak. Takže jsem pokládala za vhodné napsat svůj názor, neboť podle diskuse výše to vypadá, že všichni chtěj vlaky z Dejvic. Všichni rozhodně NE!!!

"Výhody metra"
Autor: Barka (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2008 15:51

Lucie: nevím, kde v diskusi vidíte, že někdo zásadně prosazuje rychlodráhu. Podle vaší reakce soudím, že bydlíte v blízkosti dosavadní vlakové trati a bojíte se na ní většího provozu. Nicméně: metro není kritizováno jako takové, je kritizována pouze jeho trasa. A existují návhy, jak to metro A prodloužit, ale v poněkud pozměněné trase, která se jeví jako mnohem praktičtější. Takže se podívejte na ty alternativní návrhy vedení metra jinudy než přes Motol a můžete si udělat úsudek o tom, co je lepší.
Jinak vás mohu ujistit, že není pravda, že "každé civilizované velkoměsto má stanici metra na letišti". Byla jste někdy například v Amsterdamu či v Bruselu? V obou těchto městech jede na letiště vlak. A jistě existuje i řada jiných "civilizovaných" měst, kde je tomu stejně. Samozřejmě existují i taková, kde jede na letiště metro. Jenže to, jestli někde jede na letiště metro nebo vlak, vyplývá z celkové situace toho města, z umístění letiště ve vztahu k centru města apod. Takže snažit se někam natáhnout metro za každou cenu, když se v blízkosti nachází vlaková trať, se i laickému pohledu jeví jako - s prominutím - pěkný nesmysl.
Přesto ale i v Praze by to metro na letiště vést mohlo, jen prostě jinudy, než je to navrhované. Bylo by to jednodušší, při výstavbě asi i levnější, a při následném provozu efektivnější. Podívejte se na ty návrhy, které popisují alternativní vedení prodloužené trasy.

Autor: Marek Stránský (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2008 22:33

Jistě, pokud za civilizovaná města považujete např. Londýn (metro i vlak), Frankfurt (pouze vlaky, ale zato do celého Německa) nebo Paříž, kde RER má mnohem blíže k vlaku-rychlodráze (S-Bahn) než metru (U-Bahn)

Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2008 08:05

Lucie: Rád bych věděl odkud čerpáte Vaše nepravdivé informace. A víte, že jsou nepravdivé? Proč je používáte??

Také si myslím, že máte jinou motivaci než to co píšete a je škoda to nenapsat přímo. Já na tom nevidim nic špatného, když někdo bydlí u dráhy, tak není (někdy) příznivcem vlaku. Mimochodem jsem ale ze všech diskusí pochopil, že pokud se trať zrekonstruuje, tak by to mělo být výhodou i pro lidi z okolí trati (např. tišší provoz, elektrifikace atd.).

Já také bydlím u trati, ale jsem příznivcem železnicesmiling smiley spíš mne ruší a vadí silnice..

Rovněž doufám, že ODS na Praze 6 má o něco komplexnější program než jen stavbu Metra nebo dokonce jen blokování rychlodráhy..

Autor: Jirka Š (IP zapsáno)
Datum: 06.03.2008 02:18

> Jen malá poznámka k stanici metra Motol - včera jsem jela 180 do Motola kolem deváté hodiny téměř hodinu.

Zdravim,

mozna byste, Marto, mohla uvest, PROC ten autobus jel do Motola tak dlouho...
Nebylo by snazsi reseni, nez metro za XY miliard????

Jirka Skvor

komplexni program ODS P6 [Re: Dejvická, příští...]
Autor: Jirka Š (IP zapsáno)
Datum: 06.03.2008 02:28

> Rovněž doufám, že ODS na Praze 6 má o něco
> komplexnější program než jen stavbu Metra nebo
> dokonce jen blokování rychlodráhy..

Martine, prosim, mate nejake indicie, ze ODS na P6 ma nejaky takovy komplexnejsi program???

Jirka Skvor

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2019 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,6260,page=2 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz