Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Anketa, zástavba Vítězného nám.
Autor: Obyvatel (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2006 13:09

Dle Územního plánu se uvažuje s dostavbou kulaťáku. Zajímalo by mě, jaký názor na to mají obyvatelé bydlící (studující) v okolí. Přijde mi, že Dejvice byly doposud jednou z nejzelenějších čtvrtí, zástavěním těchto zelených ploch se však tento stav určitě rychle změní. Louka před ČVUT plní kromě rozpylové plochy procházejících studentů i funkci krátkodobé rekreace.

Můj názor?
Výhody:
+urbanisticky vhodné doplnění zástavby
+zvýšení kvality služeb (možnost přenesení úřadů, obchodů, kina?)
Nevýhody:
-zmenšení podílu zelených ploch
-vyvolaná doprava (lze předpokládat, že stavba bude generovat zdroj./cíl. automobilovou dopravu)
-hluk a prach při výstavbě

A jaký je Váš názor?
P.S. Zastavění tržnice na mysli nemám - tam je to dle mého názoru správné.

Re:
Autor: Anonymní návštěvník (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2006 23:50

videl uz nejaky obyvatel nejake konkretni plany na papire? jinak k tomu tezko nekdo muze vznest nejaky nazor
(ve stanu na Kulataku jsem zatim nebyl, mozna tam jsou?)

hypoteticky - pokud se dostavba bude tykat jen prostoru dnesniho parkoviste, tak proc ne. Ja za sebe jen doufam, ze se vybere architektonicky zdarily projekt, ze tu nevyroste monstrum typu Zlicin, Flora nebo Smichov.

Re:
Autor: j-z (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2006 08:15

Já bych raději zvelebil stávající lesopark. Beton/sklo/? sice do města patří, ale raději si tam půjdu zaházet talířem, než nakupovat levnější brambory. Ikdyž podle projektu

[www.praha6.cz]

má jít vesměs o školní zařízení.
J-Z

Re:
Autor: Anonymní návštěvník (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2006 13:28

tak to je hnus, velebnosti...sad smiley (myslim tim ten projekt linkovany j-z)

jsem taky pro zachovani zelene a nenarusovani razu kulataku
v arealu VS je jeste dostatek prostoru pro vystavbu potrebnych administrativnich budov a mozna i pro ono potrebne shoping centrum...

Re:
Autor: AK (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2006 23:27

Dle meho nazoru Praha 6 nejake centrum potrebuje o architekture se muzeme bavit, projekt zverejneni pred dvema roky ve stanu, linkovany J-Z je souhlasim strasny. Podle mne je zdarilym projektem obnova oblasti Andel, at uz se jedna o Zlaty Andel, Novy Smichov, Andel City, atd... Prave pri srovnani center Prahy 6 a Prahy 5 vidime ten strasny rozdil, Kulatak je mrtva zona s projizdejcimi automobily a prestupujicimi cestujicimi.

Nicmene jestli se vubec nekdy zacne stavet na to si dlouho pockame, dle neoficialnich informaci vse vazne na osobni nevrazivosti rektoru CVUT a VSCHT, ktere vlastni ony pozemky. Pridejme k tomu starostu jehoz nejvyssi cil je kariera v ODS a boji se proto cokoliv udelat, aby si nahodou nekoho proti sobe nenastval a mame jasno, ze stavby se mozna dockaji nase deti.

Re:
Autor: Alena (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2006 13:02

Od té doby co nám před domem vyrostlo na nefunkčním parkovišti autobusů (Horoměřická křižovatka) nechutný monstrum jsem přestala doufat. Radní z Prahy 6 už se začínají chovat stejně nenažraně jako v jiných částech Prahy. Je přeci jedno jak to bude vypadat a jestli bude o kousek zeleně méně, hlavně že to se to dobře zpeněží. napsal:

>

Re:
Autor: Petr II. (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2006 12:10

Dobrý den paní Aleno! Nezbývá, než s Vámi souhlasit. To co vyrostlo na "Červeňáku", to je hnus, který mohl povolit snad jen člověk, co vystudoval pomocnou školu. Ten barák se nehodí ani mezi paneláky, co tu stojí. to je budova tak někam k obchodnímu centru Šestka, co nám roste na Dlouhé míli. Myslím, že ráz Červeného vrch je touto stavbou tatam. A kdyby měla podobně vypadat i nová radnice, tak to bych se asi ze šestky odstěhoval. Taková stavba se do centra Dejvic už vůbec nehodí. No ale zase na druhou stranu: "Nemáte teď krásnější výhled? Než na na panorama Hradčan?" Omlouvám se za tu ironii, ale přijde mi, že si to myslí na úřadě. Hezký den všem Petr II.

Re:
Autor: Alena (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2006 12:04

Svatá prada, pane Petře,... táto, vidíš ty panorámata..jak z Homolků. Panorámata Prahy jsou fuč a hlavně se nemohu dočkat, až budu hledět z balkónu na pracující lidi...budou tam jak bílé myšky v terárku "o)

Re:
Autor: Karel Barel (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2006 21:33

Souhlas s AK - kulaťák je mrtvá zóna, trochu přerostlej kruhovej objezd. Auta a MHD vymístit nelze a až se kruh uzavře budovami budou pro dopravní ruch a smrad všichni z tohoto centra prchat. Odlehčení dopravy do Svatovítské je nesmysl, který nic nezachrání. Je dle mého názoru nesmyslné začít vytvářet v určité vzdálenosti od kulaťáku další kulaťák, který bude jen o něco větší. KB

Re:
Autor: taky_petr (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2006 22:44

Tak ja teda musim co oponovat pani Alene a panu Petrovi, protoze mne se nova stavba, ktera vyrostla na krizovatce Evropske s Horomerickou, velmi libi. Mezi vsemi temi osklivymi starymi panelaky je to konecne neco zajimaveho.

Re:
Autor: Alena (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2006 12:33

...ale před okny by jste to asi nechtěl, že?

Re: Horomericka
Autor: Jirka Š (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2006 22:05

zdravim,

mne se zda ta stavba prepisknuta. placek s nadrazim sice moc utulny nebyl, ale dal rusne evropske aspon trosku vydechnout. take byl sympaticky jako jakyz-takyz predel mezi vilkami a panelaky.
na miste byvaleho busoveho nadrazi bych si radsi dokazal predstavit nejaky maly parcik... :-)

pan Holicky nekde v diskuzi pred casem tvrdil, ze na soukromem pozemku radnice "nemuze nepovolit stavet". postup ke vzniku takove stavby je jednoduchy: nejprve musi investor pozemek koupit, potom si necha za podpory radnice + HMP schvalit zmenu uzemniho planu, nejlepe smerujici k moznosti vetsiho zahusteni prostoru (viz obrazek - pismeno dale od A = vetsi pomer plochy vuci parcele). no a je to.

kez by nejaka zmena UP nekdy nechala vzniknout take parkove plose!!!

jirka skvor

Přílohy: horomericka.gif (21.3KB)  
Re:
Autor: Alena (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2006 09:03

Přesně tak, pane Jiří. A to je ještě pozastavena stavba Evropskécity. Poslední kousek zeleně u Horoměřické tak časem také zmizí.Také bych si tam radši představila parčík.

Re: jeste Horomericka
Autor: Jirka Š (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2006 19:19

Jeste jsem nasel v "Sestce" ze zari 2005 otazku ctenare k umisteni zastavky busu na Horomericke a naslednou odpoved OUR. Je to odpoved znacne zamotana (a zmotana;-), ale da se z ni vycist, ze kolem noveho centra ma byt jeste busova smycka!!! to jsem zvedav, kam ji chteji vtlacit. uz ted jsou 2 "renovovane" stanice pekne stisnene...

Jirka Skvor


citat odpovedi OUR:
------------------------
V prostoru bývalého autobusového nádraží ČSA při Horoměřické ulici vyrůstá administrativní centrum, realizované investorem Vitterra a.s. V rámci výstavby centra bude zřízena i autobusová zastávka na Horoměřické ve směru do centra, návazně na to se připravuje i rekonstrukce protější zastávky.
Autobusy těchto linek zatím směřují k Vítěznému náměstí. V budoucnu se protáhne linka metra A přes tento prostor na Veleslavín na Petřiny. Stanice Bořislavka – Červený vrch se stane frekventovaným uzlem a bude mít přímou pěší návaznost na stávající smyčku autobusů na Bořislavce (přes připravované centrum a podchodem pod Evropskou) a na nově vybudovanou smyčku obkružující právě budované centrum.
Tato smyčka je naprojektována a fixována vydaným územním rozhodnutím. Její realizace je však aktuální až ve vazbě na přípravu prodloužení metra. Z tohoto úhlu pohledu je teda potřeba hromadné dopravy saturována z hlediska současného i výhledového řešení.
Otázka potřebnosti či nepotřebnosti bývalého autobusového nádraží, stabilizace funkčního využití této plochy v územně plánovací dokumentaci a příprava výstavby nového centra je již otázkou jinou.
Odbor územního rozvoje MČ Prahy 6

Re: Horomericka - a co naproti?
Autor: Jirka Š (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2006 19:57

Jeste k Horomericke - naproti pres krizovatku se chysta dalsi darecek. Napsal jsem par slov do DF zivotni prostredi, mozna to spis patri tam. I kdyz souvislost s dopravou (zvysenou) je nemala.

Jirka Skvor

Re:
Autor: taky_petr (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2006 18:23

pani Aleno, pokud bych si mel vybrat, jestli koukat na stare panelaky nebo na onu novou stavbu, tak bych si jednoznacne vybral novou stavbu. samozrejme mnohem lepsi by byl treba park, ale pochybuji, ze by jej nekdo vyuzival vzhledem k tesne blizkosti rusne Evropske.

Re:
Autor: Alena (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2006 18:51

Právě, že tam bydlím, tak i vidím, že spousta lidí tudy přebíhala mezi zastávkami ( bus do Horoměřic a dále...tramvaj. zastávkou a bus 119, 213, Kladno ap.). Mnoho lidí spoje nestihlo, tak myslím, že by byli rádi i za parčík u Evropské a rádi si zkrátili čekání na další spoj.
Navíc jste si asi nevšiml, že obyvatelé těch hnusných starých paneláků investovali nemalé peníze do rekonstrukcí barevných fasád. Bohužel ze 40 let starých domů neumíme udělat nové a vámi odivovaná stavba také jednou zestárne !

Re:
Autor: taky_petr (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2006 18:28

ja nerikam, ze ji obdivuji. jen konstatuji, ze podle meho nazoru nicemu neskodi a pokud bylo jednou dane, ze tam stat neco bude, je dobre, ze z toho vysla takovato stavba nez treba ctrnactipatrovy vezak (takovy, ktery bude zrejme stat na krutci). pokud jde o rekonstrukci panelaku, tak tu kvituji s povdekem, prestoze nejsem zastancem soucasne mody "cim kriklavejsi fasada, tim lepsi." protoze to je presne to, cemu se rika "podnikatelske baroko", akorat ted dorazilo z rodinnych domu na panelaky...

Re:
Autor: Hynek novy (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2006 14:49

Pane "taky_petře", zřejmě patříte k těm taky spokojeným stádním občanům, kteří se nesnaží myslet dále, než jim někdo nadiktuje. Takovéto stavby a rozhodování o nich nejsou záležitostmi "vis maior"- danými, ale rozhodují o nich lidé, kteří jsou ostatními vybráni a pověřeni, aby hájili jejich zájmy-mají jim tedy sloužit co nejlépe. Likvidace každého stromu, keře, či kousku zeleně, umožnění vjezdu více vozidel nebo příletu více letadel, to všechno přispívá ke zhoršování životního prostředí. Určitě by se Vám také lépe žilo s výhledem na stromy a na své zahradě byste nenechal někoho postavit betonové monstrum nebo silnici. Je jisté, že stromy nikdy nepotřebovaly ke svému životu člověka, avšak lidé by bez stromů a kyslíku, který produkují, nezůstali naživu ani pár minut. To však ti "vyvolení" buď neuvědomují nebo se řídí jinými, bezohlednými pohnutkami. Na zbourání paneláku, který se Vám nelíbí, a postavení lepšího bydlení na stejném místě se peníze neseženou, ale na zhoršování stávajícího prostředí je jich vždycky dost.

Re:
Autor: Anonymní návštěvník (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2006 13:35

Zadavatel: AK (---.adsl.alicedsl.de)
Datum: 24. 09. 2006 23:27

Dle meho nazoru Praha 6 nejake centrum potrebuje o architekture se muzeme bavit, projekt zverejneni pred dvema roky ve stanu, linkovany J-Z je souhlasim strasny. Podle mne je zdarilym projektem obnova oblasti Andel, at uz se jedna o Zlaty Andel, Novy Smichov, Andel City, atd...

Vy opravdu chcete mit na kulataku Andel!? Se vsim tim hlukem, davem a smradem? O tom, ze se tam pak stahnou ruzne zivly ani nemluvim...
Kulatak v tehle podobe slouzi cca 80let a ja osobne si nemyslim, ze je potreba na jeho vzhledu cokoliv menit.
A lidem, co maji potrebu nakupovat v tech silenych mamutich monstrech doporucim - sednete na kulataku na tramvaj a jste na tom svem Andelu za 10minut.

Re:
Autor: Petr II. (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2006 17:44

Dobrý den. Nejhorší je, že se tu bavíme o věci, kterou už dávno jiní vymysleli a schválili. Komunálníma volbama jen dostali větší mandát,protože budou vládnou celé čtyři roky a nikoho dalšího k tomu nepotřebují. Takže teď už je pozdě brečet nad rozlitým mlékem. Co jsme si "zvolili" to nám teď bude ze šestky dělat třeba "Anděla". Petr II.

Kulatak a uzemni plan
Autor: Jirka Š (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2006 18:35

Zdravim,
tak k tematu opet prikladam obrazek, jak se da co nejvetsi zastavbe pomoci. Zmenou uzemniho planu. Tato zmena jeste pochazi z doby, kdy zmen byly velmi male desitky do roka, ted uz jich jsou do roka velke stovky :-(
Zmeny schvaluje HMP, MC se k nim vyjadruje.
Pismenko znaci miru vyuziti uzemi, cim dale od zacatku abecedy, tim vyssi hustota. Cislo za pismenkem znaci podil bydleni.
Jirka Skvor

Přílohy: U0068.gif (43.8KB)  


Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,6249,6273,quote=1 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz