Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Přes rezidentské čtvrti 40 km/h
Autor: Alena (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2006 10:25

Tedy nevěřila jsem vlastním očím, když jsem četla jednoho z posledních Kurýrů. Psalo se tam, jak se budou všude v Praze upravovat rychlosti akorát v Praze 6 ne. Myslím, že je to zapotřebí všude - včetně Prahy 6.
Nejvíce mne podráždilo vyjádření ( myslím, že to byla p. Tůmová), že se nebude ani nic dělat se 40 v ulici Střovická a čtvrtích jako Ořechovka a Hanspaulka z důvodu, že to jsou rezidenční čtvrti. My-spodina kdyžtak budeme ta auta rovnou tlačit, aby páni z rezidenčních čtvrtí měli klid.

Re:
Autor: Petr II. (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2006 15:50

Mě to přijde, že by jsme všichni nejradši jezdili stovkou. Já bych to nechal na odbornících. Jak mi řidiči můžeme posoudit,jakou rychlostí by se mohlo v nějakém úseku jezdit.
Ale na druhou stranu my motoristi by jsme opravdu nejradši jezdili tou stovkou, proti tomu chodci, rodiče malých dětí a starousedlíci by byli radši, aby byla rychlost 20km/h. Jak je známo, jezdit touto rychlostí se prakticky nedá. Jsem pro zákonnou padesátku a max. u mateřských, základních a středních škol čtyřicítka. Na okruzích bych ale nedával nižší rychlost, než 90 km/h. Také je potřeba semafory na hlavních tazích seřídit tak, aby se mohlo jet a ne poskakovat v kolonách. Je nám slibována tzv. ZELENÁ VLNA PRO MOTORISTY, ale skutek utek. Kde je snadný průjezd Evropskou. Stačí, aby jednou projela kolona s nějakým "potentátem" a po opětovném naskočení semafórů je celá Evropská rozházená tak, že stojíte na každé křižovatce.
Myslím, že by jsme tu o tomto problému mohli polemizovat dlouho a dlouho. Proto se přimlouvám nad tím nechat rychlost na obdornících. Ne však z magistrátu nebo městských částí, ale ústavu dopravního inženýrství. Věřím, že tam tomuto problému rozumí víc. Přeji všem pevné nervy za volantem. Petr II.

Re:
Datum: 01.08.2006 16:59

Samožřejmě, ať si to odborníci seřídí. Souhlasím s vaším článkem. Jen mne vadí čtyřicítka z důvodu, že se nacházím v rezidenční čtvrti. Pokud by tam byla třeba třicítka z bezpečnostních důvodů, tak prosím...ráda jí dodržím.

Re:
Autor: Jiří Kalousek (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2006 17:49

Pane Petře,myslím, že ti odborníci z ústavu dopravního inženýrství se už předvedli. Svědčí o tom genializace a připravenost se kterou nás uvedli do bodového systému. Spousta věcí se dořešuje. Měli na to spoustu času, aby nás postavili před bezchybnou novelizaci. Jde tady snad o bezpečnost. Jinak sám jsem rád, že se situace na silnicích lepší....ovšem jak dlouho tomu bude.

Re:
Autor: Petr II. (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2006 18:18

Pene Kalousek. Věřte, že návrh zákona, který poslali odborníci do sněmovny, byl perfektní. Díky známostem jsme měl možnost jej číst. Ten paskvil z něj udělali paní a páni poslanci + senátoři s 300 pozměňovacími návrhy. Odborníkům nenadávejme. Ti odvádí vynikající práci.
Petr II.

Re:
Autor: Helena (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2006 10:01

Také nerozumím pojmu rezidenční čtvrť. Pokud si zde místní koupí pozemky vč. komunikací, pak ano ... Nejlepší je, pokud z jedné takové čtvrti. kde je naprosto prázdno a klid, sjedete do navazující ulice v "nerezidenční" čtvrti, kde je napráno a živo a kde si to každý může hasit 50 sad smiley

Re:
Autor: J-Z (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2006 15:17

Jenom pro pořádek, Ústav dopravního inženýrství se na sil. zákoně nepodílel, a už vůbec ne na sankcích a bodovém systému, tj. nejdiskutovanější pasáži.
J-Z

Re:
Autor: david (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2006 23:32

Jaká je definice rezidenční čtvrti? Že každá nemovitost tam má hodnotu přes 10 milionů? Asi je to definované jinak, ale proč by měli obyvatelé Ořechovky být zvýhodňováni před jinými?
Jinak bych byl pro to, aby ve všech vedlejších ulicích se zavedl režim obytné zóny: možnost pohybu chodců kdekoli, stejně tam chodí... Mimo ní nechat vysloveně průjezdné ul. (tam kde jezdí autobusy).

Re: Přes rezidentské čtvrti 40 km/h
Autor: Lukáš (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2007 00:25

Ta 40 je myslím na místě. A paní Helena by mohla být ráda, že tam není rovnou průjezd zakázán. Což by v klidové bytové zóně (rezidenční čtvrti) bylo adekvátní. Ta 40 je tam proto, aby se z klidných ulic obytné čtvrti nestala rušná zkratka pro vychytralé řidiče, kteří objíždějí ve špičce hlavní tahy jak se dá aby se dostali rychleji domu za Prahu do své klidné rezidenční čtvrti.

Datum: 07.10.2007 13:15

pane Lukáši,
kolik v Praze asi bude postraních uliček klidové bytové zóny? Nesčetně! A 40 tam nemají. Bohužel nemají totiž nálepku "rezidenční čtvrť".
Ohleduplně by se mělo jezdit v každé obytné zóně.

Autor: plextor (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2008 19:10

pan Lukáš asi přišel o papíry nebo je nikdy nemel a dělá chytrolína!!! Tak treba na Bělohorské ul. je jeden kram za druhym lidi tam prebyhaj z jedny strany na druhou a je tam 50km/h, ale nikdo tam 50 nejade jezdej pomaleji na Orechovce skoro nikdo v porovnani s Belohorskou nechodi tak tam budem auta tlacit a ja tam budu jezdit 40km/h, ale na jednicku at jim to tam rve kdys chtej klid.

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2019 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,6193 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz