Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

nesmyslná rychlost
Autor: Zeman (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2006 12:26

Dobrý den, rád bych se zeptal, jaký smysl má přikázaná rychlost 40km/h ve čtvrti Ořechovka? Odpověď o tom, že se jedná o rezidenční čtvrť neberu, ani to, že tato čtvrť nemá sloužit tranzitu a bude od něho ochráněna - v tom případě se ptám, 1. kdy budou chráněny navazující "nerezidenční" čtvrti a ulice jako je např. ul. Na Dlouhém lánu, která je úzká a jezdí zde jedno auto za druhým, 2. což 40 km/h zavést ve všech čtvrtích v celé Praze? Děkuji za odpověď.

Re:
Autor: Rys (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2006 10:39

Smysl odvodite z uvahy o skladbe obyvatel teto lokality. Pak pochopite i proc jsou tam ty betonove ochrany prechodu.

Re:
Autor: Helena (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2006 11:24

Betonové ochrany jsou OK, ať už jsou kdekoli a za jakékoli rychlosti. Ale rychlost?

Re:
Autor: MaPa (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2007 11:00

Nebylo vyjímkou, že "řidiči" předjížděli i v místech těchto betonových koridorů. Bohužel zde platí, že blbost pár neslušných odnese velká skupina slušných.
A co se týče přesměrování dopravy tak to docela funguje. Hodně lidí teď od Milady Horákové jezdí dolů na Thákurovu a dál po Evropské - vychází to rychleji než přes Ořechovku.
Klidně bych ty prahy a čtyřicítky dal i na Dlouhý lán.
Ten kdo tu bydlí a má děti má právo na obranu proti hulvátům. A ty slušné napadne proč jedou pomaleji.

Re:
Autor: Marek Stránský (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2007 16:10

Betonové ochrany přechodů jsou dobrá věc!

Re: nesmyslná rychlost
Autor: Richard (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2007 18:11

Po Praze se autem v průměru pohybujete - ať chcete nebo ne - rychlostí 10-20km/h. Tak proč řešit nějaké omezení na 40ku. ;-) Zkuste si spočítat, o kolik budete dřív v cílovém místě, když Ořechovkou či Na Pískách apod. projedete místo 40kou - 50kou. "Ušetřené" vteřiny (kolik těch vteřin to dá? - 10 či 15?) stejně prostojíte na první křižovatce.

Tato omezení chápu jako opatření proti trotlům (např. letištní passaty, motorkáři apod.), aby si nemohli udělat z delších rovnějších úseků místních ulic závodní dráhu.

Autor: Mirek (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2007 23:26

No já nevim Richarde, ale po Ořechovce jezdim denně a nevšiml jsme si, že by tam bylo extra moc chodců. Jestli tak 20 na celou ulici, tak je to hodně. Je to čtvrť kde je "mrtvo", takže mi ta 40tka připadá taky zbytečná i když mi to je jedno a ještě navíc tam ráda MP měří, protože to je snadný výdělek. Pochybuju že z letiště někdo pojede přez Ořechovku nebo Hanspaulku do centra, když si to frčej po Evropský 80tkou. Možná ul. Na Pískách se ještě dříve dal ušetřit čas,ale teď to stojí všude stejně ...

Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2007 09:31

Po Ořechovce jsem jezdil docela často a je fakt, že jsem tam nikdy zadny chodce ani nevidel. Nicmene to co jsem videl, byly letistni passaty co si tam hraly na formuly 1. Ja sam jsem tam rychlost asi taky nedodrzoval, ale rozhodne jsem se tam neritil stovkou jako oni.

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2019 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,6169 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz