Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Zelená vlna - Evropská
Datum: 27.05.2004 12:51

Se zájmem jsme si přečetli příspěvky o problematickém přechodu na ulici Evropská v prostoru obchodního domu Delvita a musíme souhlasit s tím, že někteří řidiči si počínají značně neomaleně a chodci nemají jistotu když vkročí na inkriminovaném přechodu na zelenou, že tento manévr dokončí ve zdraví protože někteří z nás řidičů se zřejmě řídí heslem "červená není zeď", nic méně ať si i chodci uvědomí, že jsou podle nového zákona plnohodnotnými účastníky a dopravní signalizace platí pro ně stejně jako pro řidiče, někdy nám na tomto přechodu přijde jakoby si chodci mysleli, že jejich přednost platí i na červenou.
Hlavní důvod našeho příspěvku je, že jsme všichni tři řidiči bydlící v Dejvicích a pracující v Ruzyňi a po Evropské třídě jezdíme minimálně 2x denně. To co v poslední době prezentuje dopravní signalizace na této ulici se dá jednoznačně nazvat pouze jedním slovem a to je zmatek. Zatímco ještě před měsícem se celá Evropská třída dala projet v jedné tzv. "Zelené vlně" cca za 10 min toto dnes trvá zhruba o 5 minut déle při slabém provozu, nemluvíme o dopravní špičce kdy se tato doba prodlužuje až několikanásobně. Nevím zda je dopravním inženýrům znamo, že spalovací motor má nejhorší provozní podmínky při rozjezdu kde při přechodu z volnoběžných otáček na pracovní jsou emisní limity zdaleka nejhorší. Proto nám přijde, že snaha je o zvýšení spotřeby a tudíž i zvýšení odvedené spotřební daně za spotřebované pohonné hmoty a ne o zlepšení životního prostředí, a navíc někteří řidiči se snaží vyřešit chaos ve světelné signalizaci enormě rychlou jízdou (marně) a tím se dostáváme opět na začátek našeho příspěvku.

Re: Zelená vlna - Evropská
Autor: hombre (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2004 16:43

A co takhle pani ridici jezdit podle vyhlasky - tedy 50km/h (mistne 70km/h)? Pak se ta zelena vlna mozna zase dostavi smiling smiley Ono, co je to 5 minut proti zmrzacenemu lidskemu zivotu...

Zivotni prostredi v okoli Evropske - to je jen alibisticke tvrzeni; sami dobre vite, ze pri poctu vozidel zde denne projizdejicich je otazka rychlosti jejich prujezdu zanedbatelna - smog zde proste je a bude do te doby, nez se podari vyresit a dokoncit mestsky okruh.Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,5040,5041 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz