Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Metro na letiště
Autor: Albatros (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2004 07:50

Nějaký světový odborník tady tvrdil, že cestující z letiště jsou úplně jiná kategorie, než cestující v Praze 6. Nechápu, kde se bere jeho arogance. Jestliže hodně lítá, tak je snad něco více, než obyvatelé Prahy 6? Já také hodně lítám, bydlím na Praze 7, takže byste mohli říci, že mě problém nemusí až tak zajímat, ale rozhodně by mě vadilo, abych musel kvůli cestě na letiště jezdit půl Prahy na nějakou rychlodráhu a platit za ní bůhví kolik. O tom, jaká kategorie cestujících jsou cestující z letiště, se může ten světový znalec přesvědčit v Londýně. Tam je letiště "trošku" větší, než v Ruzyni a dopravu do města tam provozují vlaky a autobusy. A přesto, jak se ten veleduch dozví, tam jezdí i metro, má dokonce na letišti 3! zastávky, a světe div se, cestující ho rádi používají, žádný z nich se nevyvyšuje nad ostatní cestující ve městě, prostě to tam funguje, jako konečně skoro všechno. Jen tak na okraj.

Re: Metro na letiště
Autor: Borovička (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2004 13:07

Praha 7 není půl Prahy. Takže stačí nastoupit doma, na rozdíl od metra na které bude muset do sousedních městských částí. 3 zastávky na letišti - to jako přílety, odlety a někde mezi? Ony ty odborné diskuze jsou spíše o nevyužité kapacitě metra (i při několikanásobném provozu v Ruzyni - ale tam se dnes naráží na fyzický limit), mnohem dražší výstavbě 100% podzemní trasy, o počtu stanic, a tedy jízdní době, než o tom zda výslednou železnici nazveme metrem nebo rychlodráhou či obyčejným vlakem.

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2020 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,5037,5038 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz