Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

křižovatka Špejchar, přechod u Královského letohrádku
Autor: P.H. (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2004 00:45

Křižovatka Špejchar: Zasloužila by zelenou šipku pro odbočení z Letenské pláně do Badeniho. Pokud stojíte vpředu v levém odbočovacím pruhu, nechcete před sebou nechat volných dvacet metrů (což by jistě "uvítali" řidiči za vámi) a vedle vás se postaví náklaďák, nemáte šanci vidět na semafor. Zato máte šanci křižovatku pěkně zablokovat.

Dál: Dnes - vlastně už včera - mne málem přejel jeden chudák u Belvedéru: Přechod od Letohrádku k tramvaji není osvětlen, řidiči tam nevidí, zato pořád jezdí. Byl by tak velký problém dát tam semafor nebo alespoň přechod osvětlit? ... Na Praze 8 po jedné ošklivé smrtelné nehodě takto osvětlili či přidali semafor asi k tuctu semaforů, čili to jde.

Jen dodám, ...
Autor: P.H. (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2004 21:18

... že to sem píši proto, že předpokládám, že se dočkám odpovědi od někoho kompetentního např. z odboru dopravy, a to buď v tom smyslu, že se na tom právě začíná pracovat a bude to hotovo tehdy .a tehdy, nebo zdůvodnění, proč to nejde (umístění obou lokalit na hranici jurisdikce Prahy 6 jako protiargument neberu).

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor dopravy (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2004 16:31

Dobrý den,

Ad 1) Máte zřejmě na mysli světelný signál (S 6; dle vyhl.č.30/2001 Sb.), který je pro řidiče, odbočující vlevo, umísťován na protilehlé straně křižovatky (tzv. Signál pro opuštění křižovatky). Jeho užití v daném případě ale není možné, protože ten plní zcela jinou (zde nadbytečnou) funkci. Pro levé odbočení z Letné do Badeniho je vytvořen samostatný jízdní pruh, samostatně řízený světelnou signalizací.
U méně přehledných křižovatek bývá, dovolují-li to prostorové poměry, doplněn samostatný sloupek SSZ pro levý jízdní pruh,umístěný vlevo od jízdního pruhu (zpravidla jde o jízdní pruh pro levé odbočení). Bohužel, v daném místě pro toto řešení není dost místa.
Vzhledem k tomu, že odbor dopravy ÚMČ tak jako tak nemá k vyřízení Vašeho podnětu jakoukoliv pravomoc, postupujeme jej (po konzultaci s DI Policie ČR) k přímému vyřízení příslušnému pracovišti odboru dopravy MHMP.

Ad 2) Ul. Mariánské hradby a navazující Jelení, resp. Keplerova, leží již plně na území MČ Praha 1. Je skutečností, že na situaci na Vámi citovaném přechodu nás (rovněž mylně) upozornila před časem Kancelář prezidenta republiky. Její podnět jsme proto předali kolegům z odboru dopravy a životního prostředí ÚMČ 1. Jak vyplynulo z konzultace na ODŽP ÚMČ 1, podnětu bylo tehdy částečně vyhověno (ve 3.čtvrtletí 2003) doplňkovou instalací vodorovného dopravního značení, tzv. optické psychologické brzdy (DZN V 18; stanoveno odborem dopravy MHMP - MK I.třídy). Váš podnět k případnému přisvětlení přechodu (ev. dalším opatřením) proto postupujeme přímo odboru dopravy MHMP - sektoru 1 (po dohodě s tímto orgánem a ODŽP ÚMČ 1).

S pozdravem
Ing. René Fiala , Odbor dopravy

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: P.H. (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2004 21:19

Díky.
Nedivím se, že KPR si stěžovala na ten přechod. Až tam za tmy někoho porazí auto, máte dost vysokou pravděpodobnost, že to bude právě někdo z KPR či SPH. Problém je zejména ve směru z centra, kde se jede do kopce a přechod je z auta vidět na poslední chvíli.Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4971,5012,quote=1 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz