Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Křižovatka u Pizerie Fabiano
Autor: Dvořáková (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2003 16:54

Prosím , událo se něco pozitivního v této záležitosti?
Opět jsem několikrát jela z Petřin touto křižovatkou, stromy za plotem rostou a výhled čím dále horší.
S pozdravem
A. Dvořáková


Vážený pane,
v Ruzyni, při příjezdu Libockou ze směru od Petřin, na křižovatce ve tvaru T (pro přesnější orientaci: je tam Pizzeria Fabiano) se často stávají nehody. Řidič absolutně nemá výhled doleva, navíc je těsně u kraji vozovky postaven plot, a hned za plotem vysazeny stromy. Tím je už tak nedobrý výhled doleva (nepomůže zastavit na stopce, stejně není vidět) téměř znemožněn.
Jako řidič na této křižovatce vždy trnu, aby něco nevyjelo zleva.
Jako rodič dítětě, které 8 let chodilo pěšky na Gymnázium nad alejí, jsem trnula taky. Dcera vystoupila ze 108 směr letiště, pak musela na druhou stranu chodníka, protože na této straně nikdy chodník nebyl. Na křižovatce musela opět přes silnici, aby se dostala na 179 na Petřiny.
..............

Diskusní větev uzamčena pro nové reakce
Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor péče o prostředí (---.mepnet.cz)
Datum: 12. 05. 2003 09:03

Vážená paní Dvořáková,

otázka uvedené křižovatky byla již opakovaně konzultována s DI Policie ČR. Dle jejího názoru, pokud dojde na této křižovatce k dopravní nehodě, je "na vině" zpravidla nerespektování DZN "STOP" na vjezdu do křižovatky (ve směru od Petřin). Opakovaně byla rovněž projednávána možnost instalace dopravního zařízení - zrcadla; pro jeho instalaci ale doposud nebyla nalezena shoda.
Otázku plotu a stromoví na přilehlém pozemku řeší (pokud je nám známo) stavební úřad v rámci řízení o odstranění (nepovolené) stavby. Nutit soukromého vlastníka, aby na svém pozemku vybudoval veřejnou komunikaci, ale opravdu nemůžeme. Naopak, vlastník pozemku nás (resp. hl.město) vyzval k odstranění zastávky autobusu "Ruzyňská" (pro l. 108 a 225; směr Divoká Šárka) z důvodu její instalace na pozemku, který přešel do jeho vlastnictví. V současné době se proto připravuje její přemístění na pozemek ve vlastnictví hl. města.

S pozdravem
Ing. Fiala, vedoucí odd. dopravy a energetiky

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor dopravy (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2003 14:42

Vážená paní Dvořáková,

nevím přesně, kde je Pizzerie Fabiano. Z kontextu příspěvku však dedukuji, že se Vám jedná o křižovatku ulic Libocká x Ruzyňská.
Co se týká řízení o odstranění nepovolené stavby (oplocení), k podání informace o stavu řízení je kompetentní stavební úřad ÚMČ. Útvar dopravy ÚMČ, právě v souvislosti s vlekoucím se řízením o odstranění uvedené stavby, nakonec dohodl s Dopravním inspektorátem Policie ČR instalaci dopravního zařízení - dopravního zrcadla, pro výhled vlevo z ul. Libocká. Policie ČR, nicméně, trvá na svém dřívějším stanovisku a konstatuje, že na uvedené křižovatce nedochází k nehodám, zaviněným nedostatečným rozhledem.
Poznámka o nedostatečném rozhledu z vozidla, které zastaví u instalované DZN "Stůj, dej přednost v jízdě !" (P 6) není navíc relevantní, neboť řidič musí zastavit v místě, kde má náležitý rozhled, nikoliv v místě, kde je značka instalována (§ 22, odst.4, zák.č.361/2000 Sb., o provozu ...).

S pozdravem
Ing. Fiala, odbor dopravy

poznámka administrátora - příspěvek zasílám též na odbor výstavby, aby se vyjádřil k Vámi zmiňovanému pozemku

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Pírová (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2003 11:08

... jenže když zastavíte v místě, odkud máte náležitý rozhled, stojíte pomalu uprostřed Ruzyňské. A pokud chcete v témže místě přejít Ruzyňskou ( od Libocké směrem k panelovým domům), musíte si opět vyjít do silnice, abyste se mohli podívat, jestli zleva nic nejede (samozřejme, že jede, a odbočuje doprava na Libockou....)

Re: Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Dvořáková (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2003 11:20

Pí Pírová, děkuji, právě jsem to chtěla říct. Když zastavím podle předpisu, jak cituje pan Fiala, budu překážet v jízdě vozidlům přijíždějícím zleva. To jsou na DI podplaceni majitelem pozemku? Nebo jen nemají zájem?
ADBohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.


© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4585,4592,quote=1 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz