Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Volná diskuse ›› detail/podstránka

Doprava (uzavřeno) :  Stará diskuse (uzavřeno)

Dodržování pravidel silničního provozu
Autor: Miloš Bořil (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2003 07:26

Dnes ráno 25. září jsem při cestě do práce viděl, jak Pražské služby a Městská policie stojí na zákazu zastavení na konečné tramvaje na Petřinách před Ústavem makromolekulární chemie. Všichni se chystali na odtah vozidel před plánovaným úklidem komunikací. Dotaz: mohou tyto složky porušovat zákon před akcí na kontrolu dodržování téhož zákonu? Žádám Vás, abyste poučily příšné pracovníky o znění příslušných zákonů. Nelze přece aby Městská policie vyžadovala dodržování zákona, kbyž ho sama porušuje - je to dobrý příklad!!

Re: Dodržování pravidel silničního provozu
Autor: Milan Krešl (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2003 08:34

Vážený pane Bořila, jak jinak chcete odtáhnout vozidla, stojící na zákazu zastavení ?
Má snad mít odtahová služba dlouhatánské lano nebo případně helikoptéru. ? Jestliže dojde k bouračce v místech zákazu zastavení, taky byste chtěl, aby ke zraněným nejela sanitka a policie, aby neporušili zákaz zastavení ?

Re: Dodržování pravidel silničního provozu
Autor: Miloš Bořil (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2003 13:41

Reaguji na odpověď a doplňuji. Na konečné tramvaje na Petřinách v ulici U hvězdy jsou HASIČI a v blízkém okolí okolo nich je zákaz zastavení z důvodu rychlého výjezdu hasičských a sanitních vozů. V ulici U hvězdy je střední travnatý pás v kterém jsou průjezdy pro HASIČE a tyto průjezdy přímo vybízí k zaparkování. Pokud se tak stane, tak sanitní vozy musí objíždět celou komečnou tramvaje, což jim přidá min. cca 30s a to je již dosti velká časová ztráta. Z vlasní zkušenosti vím že odtahová služba z tohoto prostoru auta odtahuje, proto jsem byl překvapen, když jsem v tomto prostoru viděl zaparkované vozy odtahové služby a Městské policie. Pokud by v tomto okamžiku měli hasiči výjezd, tak by měli zablokované komunikace pro výjezd službou, která jím má tento výjezd udržovat průjezdný!!! V danou dobu, to jest 25. září ráno, byl v okolí prováděno blokové čištění a tudíž zde bylo mnoho vhodnějších míst, než před výjezdem od hasičů. Všechna auta byla připravena na odtah vozidel z míst, kde byl prováděno blokové čištění komunikací a v nejbližším okolí jsem si nevšiml že by někde stálo auto, které mělo být odtaženo. Proto vyzívám slovy ministra GROSE "nulová tolerance k přestupkům i u policistů". Znovu opakuji: Městská policie zde neřešila žádný případ, zákaz zastavení je řádně označený jak svislou značkou, tak i žlutou čárou na obrubníku, tak i vodorovným značením na vozovce. Je smutné, když by díky porušení zákona Městskou policií přišel o život člověk, který potřebuje hasiče nebo záchranku ( mnohdy jde o sekundy).
PS. Když jsem viděl tento přestupek pro zákonu, tak jsem šel osobně upozornit řidiče inkriminovaných vozidel. Když jsem jim vysvětlil kde stojí a jaké problémy mohou způsobit, tak se mi omluvili a okamžitě odjeli.

Vyjádření Úřadu městské části
Autor: Odbor dopravy (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2003 13:53

Vážení pánové,

jev, na který ve svých příspěvcích upozorňujete, problémem skutečně je. Ale netýká se pouze policejních složek (mimochodem, uvedenému nešvaru se včera, tj. 13.10., věnovala ve svých zpravodajských pořadech i Česká televize). Stejně "suverénními" přestupci pravidel silničního provozu jsou i řidiči některých (zejména nestátních) zdravotnických zařízení. Pořádek si ale uvedené subjekty musí zajistit samy, vnitřními opatřeními a důslednou kontrolou.

S pozdravem
Ing. Fiala, odbor dopravy

Bohužel, nemáte oprávnění přispívat ani odpovídat v tomto fóru.

© 2020 MČ Praha 6

RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/forum/read.php?5,4529,4587,quote=1 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz